Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα κάτι ελάχιστα  ακούγεται ο  ήχο ς αυτόςόταν πλησιασεις κοντά το παρατηρείς. Θεωρώ ότι είναι φυσιολογικό, αλλά είπα να ρωτήσω και εσάς γνώμη. Το βίντεο το βρήκα τυχαία στο youtube που είναι το ίδιο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chris_g92 είπε

Εμενα κάτι ελάχιστα  ακούγεται ο  ήχο ς αυτόςόταν πλησιασεις κοντά το παρατηρείς. Θεωρώ ότι είναι φυσιολογικό, αλλά είπα να ρωτήσω και εσάς γνώμη. Το βίντεο το βρήκα τυχαία στο youtube που είναι το ίδιο .

Δε το έχω ανοίξει ακόμα το δικό μου αλλα αυτό μου ακούγεται απο τη μία σαν coil whine, απο την άλλη σαν προβληματικό bearing στο ανεμιστηράκι. Σε ίδιο πρόβλημα που είχα σε Xbox παλιότερα, έστειλα δύο κονσόλες πίσω μέχρι να πάρω ένα απόλυτα αθόρυβο.

Ελπίζω οτι δεν είναι γενικό το θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Δε το έχω ανοίξει ακόμα το δικό μου αλλα αυτό μου ακούγεται απο τη μία σαν coil whine, απο την άλλη σαν προβληματικό bearing στο ανεμιστηράκι. Σε ίδιο πρόβλημα που είχα σε Xbox παλιότερα, έστειλα δύο κονσόλες πίσω μέχρι να πάρω ένα απόλυτα αθόρυβο.

Ελπίζω οτι δεν είναι γενικό το θέμα.

Οταν εβαλε το κινητο κοντα στην τροφοδοσια δεν σου φανηκε πιο εντονο? Νομιζω ενα καλωδιο να αλλαξει, θα ειναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, selin323 είπε

Νομίζω ότι το ανεμιστηρακι είναι . Το δικό μου δεν κάνει έτσι. Κάνει πολύ λιγότερο, σκέψου πρέπει να βάλεις το αυτί κοντά στην κονσόλα να ακουστεί. Δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθώ, είπα να ρωτήσω όμως 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, TsironakosMix είπε

Ετοιμος και γω...

111.jpg

Ωραίος βλέπω έχεις και την σωστή TV η C9 είναι ή CX ?  εγώ έχω την C9 .... αλήθεια το μαύρο και το RGB το έχεις limited ή full? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κολλήσεις το αυτί πάνω στην κονσόλα ναι θα ακούσεις τον ανεμιστήρα που γυρίζει , όχι δεν ακούγεται έτσι όπως το βίντεο. Πραγματικά η κονσόλα πολύ ήσυχη σε σημείο που δεν ξέρω αν δουλεύει. άκουσα μονο μια φορά το coil whine και ήταν στο μενού του need for speed. Ακουγόταν καθαρά στα 2.5 μέτρα που έχω την κονσόλα για 2-3 δευτερόλεπτα. Θα το παρακολουθήσω πάντως.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες...

Μιας και είχαμε παραλαβή σήμερα ας πω και εγώ την γνώμη μου...

Η κονσόλα αν και δεν την έχω ζορίσει ακόμα, με κάποιο απαιτητικό game (ήμουν μόνο στην φάση σεταρισμα και λίγο astrobot) είναι αστέρι...

Πραγματικά προσπάθησα πάρα πολύ να ακούσω κάτι και δεν μπορούσα...ταχύτητες έτσι όπως αρμόζουν σε μια κονσόλα που επιτέλους σέβεται τον εαυτό της ...και το κυριότερο για μένα που το έχουν πει ήδη το next gen κομμάτι τουλάχιστον για αρχή είναι το dualsense ...εάν δεν το ζήσει κάποιος αυτό το controller τα λόγια δεν φτάνουν για να το περιγράψεις...

Αναμένουμε παραλαβή αρχές Δεκέμβρη τώρα και την CX για να ολοκληρωθεί η όλη εμπειρία του ps5...

Με το καλό και σε όσους είστε στο 2ο κύμα να σας έρθει να την λιώσετε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ανεξαρτητα απο την αισθητικη την εμφανιση και τον χωρο που θα μπει,εννοω δεν παιζει τιποτα απο αυτα ρολο,πως θεωρειται ειναι ο καλυτερος τροπος να στηθει ενα ps5 για ψυξη??βκεπω στα περισσοτερα βιντεο και πικ  ειναι ορθιο/καθετο,βεβαια και παραδοσιακα και εχει αναλυθει πολλες φορες οτι μεχρι τωρα ολες οι κονσολες εμπαιναν ξαπλωτα για καλυτερη ψυξη,τι λετε????και φυσικα δεν εννοω αμεσα αλλα σε βαθος χρονου εστω οτι θα μεινει σε ενα σημειο 5 ετη πως θα ψυχει καλυτερα ορθιο η ξαπλωτο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, rudigarcia222 είπε

ξαπλωτα για καλυτερη ψυξη

Ήταν προτιμότερο ξαπλωτα επειδή όλες οι εγκοπές ήταν στα πλαϊνά (βλέπε 4 προ, παίρνει αέρα από δεξιά/αριστερά και βγαίνει πίσω). 

Στο 5 θεωρώ όρθιο έχει καλύτερη ψύξη. Το fanακι είναι πιο κοντά στο πανω μέρος και άρα η θερμότητα μετά φεύγει προς τα πάνω στο περιβάλλον. Τώρα, και ξαπλωτό ίσως να είναι το ίδιο, αρκεί να είναι σε κλειστό ράφι, αν και πάλι, οι εγκοπές είναι μπροστά/πίσω. 

 

Οπως και να έχει, πήρα βάση για το 4 προ για να το κάνω όρθιο, και έτσι θα έχω το 5. Θεωρώ ότι φαίνεται πιο ωραίο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προχειρα που το ειδα ορθιο κ πλαγιασμενο, δεν ειδα καποια ιδιαιτερη διαφορα σε θερμοτητα ή φασαρια, ιδιο ηταν πανω κατω.

αλλα ορθιο στεκεται πολυ καλύτερα στην βαση του. Αντιθετως, πλαγιασμενη η κονσολα αν την ακουμπησεις, κουνιεται λιγο. Δεν ειναι εντελως ακλόνητη κ σταθερη, που ειναι λιγο περιεργο. φταιει το σχημα εντελως, η βαση απλα δε μπορει να φερει εντελως στα ισα του το βαρος

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Πηρα τη κονσόλα, όλα καλα και κατέβασα το NBA 2k20 που το έπαιζα και στο PS4. Παρατήρησα ότι ο παίκτης μου στο MyCarreer δεν υπαρχει ενω ειμαι online με το account μου Θεωρησα οτι θα υπηρχε λογω save data στο cloud Μπηκα απο το μενου της κονσολα και βρηκα στο cloud τα save του απο το PS4 (που παραδοξως ειχαν σημερινη ημερομηνια ενω πουλησα το ps4 πριν 2 μηνες), τα κατεβασα αλλα παλι τζιφος.

Υπαρχει περιπτωση να γινει κατι; Mηπως στο PS4 δεν στελνει τα save στο cloud by default και επρεπε να δηλωνα χειροκινητα να τα σωζει και εκει;
Επισης το ps4 μου που επαιζα με το account μου δεν το ειχα σαν primary console, ήταν primary σε κονσόλα φίλου φιλου γιατι καναμε share για να παιζει απο το PS plus μου και καπου διαβασα οτι μονο στη PRIMARY console τα ανεβαζει αυτοματα

παει τον εχασα τον παικτη;

Επεξ/σία από myst77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ψιλοfail η Sony με τα 32Gbps?

Το xbox series x έχει 40gbps

ή ακομα ενα κόλπο μάρκετινγκ και αφήνει τα 40 ή 48 για το ps5 pro (ή όπως θα λέγεται) για το μέλλον;

Επεξ/σία από prefuse
  • Like 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...