Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πω ρε φίλε σκιάχτηκα.:o

Εσείς που έχετε πάρει την κονσόλα και είχατε την δυνατότητα να ασχοληθείτε με τα impulse triggers του Xbox One, πείτε καμιά γνώμη πως σας φαίνεται το dual sense; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, kax54638 είπε

Μου έβγαλε την πίστη γιατί πρώτα εγκατεστησε την ps4 έκδοση και το update και μετά έπρεπε χειροκίνητα να κατεβάσεις την έκδοση ps5.

Σε αυτό το κομμάτι ξέχασα να αναφέρω ότι ίσως βοηθούσε το restore licenses μέσα από τα settings. Έχω δει να το αναφέρουν στο reddit. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, myst77 είπε

Πηρα τη κονσόλα, όλα καλα και κατέβασα το NBA 2k20 που το έπαιζα και στο PS4.
Παρατήρησα ότι ο παίκτης μου στο MyCarreer δεν υπαρχει ενω ειμαι online με το account μου
Θεωρησα οτι θα υπηρχε λογω save data στο cloud

Μπηκα απο το μενου της κονσολα και βρηκα στο cloud τα save του απο το PS4 (που παραδοξως ειχαν σημερινη ημερομηνια ενω πουλησα το ps4 πριν 2 μηνες), τα κατεβασα αλλα παλι τζιφος
Υπαρχει περιπτωση να γινει κατι; Mηπως στο PS4 δεν στελνει τα save στο cloud by default και επρεπε να δηλωνα χειροκινητα να τα σωζει και εκει;

Το MyCareer δεν μεταφερεται .Μονο το MyTeam νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπιτελους εφτασε η στιγμη που περιμεναμε τοσα χρονια πολλοι απο εμας .

Ειναι η σωστη εμπειρια χρησης πλεον ,που πρεπει να εχει καθε gamer .

H υπαρξη του πολυ γρηγορου ssd kai to  νεο  dualsense  ειναι  game changer .H κονσολα ειναι πραγματικα μεγαλη σαν mid tower  σε υψος (την εχω καθετα τοποθετημενη ).Αθορυβη δεν ακουγεται το παραμικρο κατι που ειδικα σε οσους ειχαμε το pro  φανταζει απιστευτο χαχα.Η μεταφορα saves apo to cloud και το log in μεσα απο το app   απλοποιουν την ολη διαδικασια.

Το νεο UI   και ολα τα παραπανω σε κανουν να νιωθεις πολυ εντονα την μεταβαση στην νεα γενια .

Ανυπομονω   να δω  τι μας επιφυλασει  η Sony  ,ποσους εξαιρετικους τιτλους θα βγαλει  για το  PS5 οπως ειχαμε σε πληθωρα  στο ps4  και ακομα περισσοτερους  και ποσες νεες  gaming  εμπειριες μας περιμενουν με ενα  τοσο ισχυρο,γρηγορο  και user friendly  μηχανημα οπως αυτο .

Καλη gaming γενια να εχουμε !

 

 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Ίδιος χώρος με προηγούμενη φώτο, άλλη γωνία λήψης 

image0.jpg

Το ps5 εκεί πέρα πάω στοίχημα αξίζει περισσότερο από το νοίκι για ένα χρόνο.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Skywalker333 είπε

προχειρα που το ειδα ορθιο κ πλαγιασμενο, δεν ειδα καποια ιδιαιτερη διαφορα σε θερμοτητα ή φασαρια, ιδιο ηταν πανω κατω.

αλλα ορθιο στεκεται πολυ καλύτερα στην βαση του. Αντιθετως, πλαγιασμενη η κονσολα αν την ακουμπησεις, κουνιεται λιγο. Δεν ειναι εντελως ακλόνητη κ σταθερη, που ειναι λιγο περιεργο. φταιει το σχημα εντελως, η βαση απλα δε μπορει να φερει εντελως στα ισα του το βαρος

Πιο μεγάλο πρόβλημα είναι τα άγκιστρα πίσω που δεν θυληκώνουν κάπου (ίσως για να μη σπάσουν εύκολα από κάποιον άμπαλο), ενώ δεν υπάρχει και stop μπροστά. Με αυτό το σύστημα και η κονσόλα μπαλατζάρει κάπως δεξιά αριστερά αν τη πιέσεις, αλλά κυρίως είναι επικίνδυνο να φύγει ιπτάμενη αν κάποιος την σπρώξει από πίσω προς τα μπρος. Σε γενικές γραμμές είναι τόσο βαριά όμως που θα πρέπει να γίνει σεισμός 7 ρίχτερ για να φύγει από μόνη της.😁

Αν έχετε χώρο και εγώ προτείνω κάθετα. Στο δικό μου setup δυστυχώς δε γίνεται.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια λυστε μου μια απορια εχει καποιος ενα δισκακι ps4 το βαζει στο ps5 του βαζει τη ps4 εκδοση του παιχνιδιου μετα σε update τη ps5 εκδοση μετα σβηνεις τη ps4 εκδοση.Για να παιξει τη ps5 εκδοση το δισκακι ps4 θα το χει μεσα η οχι;;Σε μαυρο χρωμα ποτε θα βγει το ps5?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnmayson είπε

Καλημερα παιδια λυστε μου μια απορια εχει καποιος ενα δισκακι ps4 το βαζει στο ps5 του βαζει τη ps4 εκδοση του παιχνιδιου μετα σε update τη ps5 εκδοση μετα σβηνεις τη ps4 εκδοση.Για να παιξει τη ps5 εκδοση το δισκακι ps4 θα το χει μεσα η οχι;;Σε μαυρο χρωμα ποτε θα βγει το ps5?

Θα πρέπει το παιχνίδι να έχει free ps5 upgrade. Κάποια δεν έχουν καν και σε κάποια άλλα είναι επί πληρωμή. Αν έχει λογικά θα πας ps store και θα επιλέξεις να το κατεβάσει από εκεί. Αν το βάλεις σκέτο το physical ps4 game (χωρίς extra κωδικούς για αυτό το upgrade) το πιο πιθανό είναι να σου περάσει μόνο την ps4 έκδοση. Δε γνωρίζω αν μετά το upgrade κρατά και τις 2 εκδόσεις στον δίσκο και χρειάζεται χειροκίνητα να κάνεις uninstall την ps4 έκδοση. Νομίζω κάτι τέτοιο έκανε στο NBA2K21.

Το δισκάκι λογικά θα χρειάζεται και πάλι μετά. Θα βγουν πλαστικά panel από τρίτους σύντομα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, johnmayson είπε

Καλημερα παιδια λυστε μου μια απορια εχει καποιος ενα δισκακι ps4 το βαζει στο ps5 του βαζει τη ps4 εκδοση του παιχνιδιου μετα σε update τη ps5 εκδοση μετα σβηνεις τη ps4 εκδοση.Για να παιξει τη ps5 εκδοση το δισκακι ps4 θα το χει μεσα η οχι;;Σε μαυρο χρωμα ποτε θα βγει το ps5?

Ναι ,κανεις unistal χειροκινητα την ps4  εκδοση για να μην εχεις 2  εκδοσεις   στον σκληρο(ps4 kai ps5) .Πρεπει να εχει το δισκακι μεσα για να παιξεις την ps5 εκδοση  .

Kαι σε μαυρο θα βγει και σε ολα τα χρωματα του ουρανιου τοξου σε λιγο καιρο μην ανησυχεις .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Ναι ,κανεις unistal χειροκινητα την ps4  εκδοση για να μην εχεις 2  εκδοσεις   στον σκληρο(ps4 kai ps5) .Πρεπει να εχει το δισκακι μεσα για να παιξεις την ps5 εκδοση  .

Kαι σε μαυρο θα βγει και σε ολα τα χρωματα του ουρανιου τοξου σε λιγο καιρο μην ανησυχεις .

Γνωριζουμε αν ενα παιχνιδι ps4 δισκακι που εχει δωρεαν ps5 version θα κυκλοφορησει ps5 δισκακι γ αυτους που δεν ειχαν ps4? Η ειναι μονοδρομος για το παιχνιδι να αγορασεις το ps4 δισκακι για να παιξεις τη ps5 δωρεαν εκδοση;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, johnmayson είπε

Γνωριζουμε αν ενα παιχνιδι ps4 δισκακι που εχει δωρεαν ps5 version θα κυκλοφορησει ps5 δισκακι γ αυτους που δεν ειχαν ps4? Η ειναι μονοδρομος για το παιχνιδι να αγορασεις το ps4 δισκακι για να παιξεις τη ps5 δωρεαν εκδοση;;

Δεν το ξερω αυτο .Αν το εχεις κατεβασμενο παντως  digital to ps4 game  δεν χρειαζεται  το δισκακι για να παιξει   η ps5  version .Κονσολα βρηκες ?

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες μικρή βοήθεια.

Διαπιστώνω πως λόγω μωρού το PS5 δε μπορεί να βρίσκεται στο σαλόνι συνεπώς θέλω να αγοράσω ένα monitor 24-27" για το γραφείο μου για αυτό. Δε με απασχολεί να είναι κάτι ιδιαίτερο καθώς δεν έχω πολύ χρόνο για gaming συνεπώς τα 144hz του competitive ή πιθανόν ακόμη και το 1ms response rate μου είναι άχρηστα.

Θα ήθελα μια budget αξιοπρεπή επιλογή με 4K που απλά να κάνει τη δουλειά της καθώς για μένα είναι πεταμένα λεφτά. Σε κανά χρόνο όταν μεγαλώσει ο μικρός θα αγοράσω κάποια LG CX οπότε είναι πολύ προσωρινή λύση.

Αν γίνεται προτείνετε μου κάποιο monitor που έχετε δοκιμάσει/δει στη πράξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...