Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, jimmakos7 είπε

Έχεις κανένας θέμα με την κονσόλα όταν την βάζει σε rest mode ?

όχι δεν συνάντησα κάτι, α και μπορείς να κάνεις move κανονικά τα ps4 games στον εξωτερικό

Επεξ/σία από Daredevil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ChrisAce είπε

Έχει κάποιος και το ps4 και το ps5 να δοκιμάσει να βάλει τα παιχνίδια του ps collection από το PS5 στο library του, για μπορεί να τα κατεβάσει στο ps4?

Αυτό που ρωτάω με λίγα λόγια, αν δώσω το account μου σε φίλο με το ps5(το βάλει σαν 2o account δλδ στην κονσόλα του) και μου κάνει add στο library τα games του ps collection από το ps5, θα τα βλέπω εγώ διαθέσιμα από το δικό μου ps4?

Απορία το έχω απλά δεν έτυχε να το διαβάσω κάπου αν έχει γίνει να προστεθούν τα games αυτά σε 2ο acc..

Ναι φαίνονται και στο ps4, το είχα γράψει και θάφτηκε. Αυτό με το 2ο account ακούγεται abusive και δε δοκιμάζω τέτοια πράγματα. Δηλαδή multiple ps+ accounts με έναν γνωστό με ps5 να βολευτούν όλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DeareN είπε

45 ευρώ η ετήσια στη Γερμανία.

Βλέπω έμεινε το country lock που είχε και στο PS4... Κατάντια...

https://store.playstation.com/de-de/product/IP9102-NPIA90006_01-PSPLUSSUBS12MDIS

Και στο ελληνικό store την ίδια τιμή έχει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, prefuse είπε

Σε προηγούμενο βίντεο ο Vincent αναφέρει ότι αρκετά προβλήματα είναι θέμα κακού καλωδίου που έχουν και οι 2 κονσόλες, ειδικά αν έχουμε μεγάλη απόσταση πχ 5 μέτρα και προτείνει ενα ποιοτικό καλώδιο certified 2. που χρησιμοποιεί ήδη άρα θεωρώ απίθανο το ενδεχόμενο να κάνει review με το καλώδιο που έρχεται το ps5.

Ποιο aftermarket καλώδιο hdmi 2.1 προτείνετε παιδιά για αγορά;

Εχω την Samsung q80t στις 65 ιντσες και θέλω να πάρω ένα καλύτερο καλώδιο hdmi 2.1 από το εργοστασιακό.

https://www.skroutz.gr/s/17636554/Belkin-HDMI-2-1-Braided-Cable-HDMI-male-HDMI-male-1m-AV10176BT1M-BLK.html

Το παραπάνω αξίζει;;

Και δν θέλω να έχει μήκος πάνω απο 1m.

Επεξ/σία από back15220
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, alelo είπε

Ποιος ο λόγος να μην βάλεις το καλώδιο που έχει το ps5 στο κουτί του?

Δες όλο το παρακάτω βίντεο και θα καταλάβεις γιατί:

Αν δεν έχεις βέβαια Tv που να υποστηρίζει 4k 120fps και Vvr δν χρειάζεται να αλλάξεις καλώδιο.

Επεξ/σία από back15220
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ADHD είπε

Το flickering με καποιες samsung TVs που ειχε και το pro ειναι παρον και στο ps5 παντως.

Με ue43nu7092 ολα οκ παντως, και με τις 2 κονσολες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Με ue43nu7092 ολα οκ παντως, και με τις 2 κονσολες

ks7000 flickering και στις 2, στο ps4 αλλαζα απο RGB σε yuv420 και εστρωνε, το ps5 εχει ενα αλλο mode με -1, -2 το οποιο δεν εχω δοκιμασει ακομα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mike0402 είπε

μια ερωτηση ρε παιδια μπορω να κανω συνδρομη ps plus απο το pc γιατι ακομα δεν μου εχει ερθει το ps5?

Εγώ έκανα μέσα από το PS App στο κινητο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, back15220 είπε

Δες όλο το παρακάτω βίντεο και θα καταλάβεις γιατί:

Αν δεν έχεις βέβαια Tv που να υποστηρίζει 4k 120fps και Vvr δν χρειάζεται να αλλάξεις καλώδιο.

Προφανώς όμως από ότι λέει ο τυπάς δεν θα χρειαστεί το ps5 παραπάνω ταχύτητα στο καλώδιο hdmi γιατί απλά ποτέ δεν θα βγάλει native 4k 120 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...