Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, FLIMIT είπε

Ερωτηση, επιδη διαβάζω διαφορά για coil whine και strange noises...εχει κανένα σας παρατηρήσει τίποτα παρόμοια. Στην Αμερική εχουν ολόκληρα forums που αρκετοί έχουν θέμα.... 

https://www.resetera.com/threads/reports-of-loud-coil-whine-on-ps5.325379/

Δεν εχει νοημα η συγκριση γιατι το δικτυο ρευματος ΒΑ ειναι 110βολτ 60χερτζ και σε εμας 220-30 βολτ στα 50χερτζ, επειτα εχει να κανει με παρεμβολες δικτυου. Εαν θελεις να το ψειρησεις ενας ανορθωτης-ελεγκτης ρευματος στα 200 ευρω στον ηλεκτρικο πινακα σου καλυπτει ΟΛΕΣ τις πριζες της οικιας και τελειωσες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

55 λεπτά πριν, kax54638 είπε

  Επικοινωνώ με το support τους. Θα ενημερώσω αν μάθω κάτι.

Δυστυχώς η απάντηση της Ubisoft είναι πως το θέμα είναι under investigation και τίποτα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, back15220 είπε

Δν λέει ακριβώς αυτό...

Κοίτα για τα fails του καλωδίου του Ps5 που αναφέρει.

Τεσπά πέρα απο τα games θα το χρησιμοποιώ και για 4k blu ray player το Ps5 οπότε εγώ θα αγοράσω όπως και να έχει ένα καλύτερο καλώδιο ultra high speed hdmi.

ultra high speed hdmi ειναι το καλωδιο του nintendo switch v2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες συγνωμη δεν εχω διαβασει ολο το thread, αλλα εχει παραλαβει κανεις απο MediaMarkt συγκεκριμενα; Εκανα την προπαραγγελία σε λιγοτερο απο ενα λεπτο απο οταν ανοιξαν στις 17/9. Ελαβα πριν 10 μερες email  οτι θα με παρουν για κανονισουν αποστολη στο χωρο μου γιατι λογω covid ειναι κλειστα. Χθες και αφου δεν υπηρξε καποια επικοινωνία απο μερους τους, εστειλα ενα msg στο support και σημερα μου απαντησαν οτι "εχουν ενημερωση απο την sony οτι δεν υπαρχει λεει αποθεμα και οτι μπορεί να φερουν στις αρχες του χρονου". Αλλα λεει μετα επειδη παρηγγειλα νωρις μπορει να ερθει πιο νωρις. Γενικα λιγο ακαταλαβιστικο mail και καθολου επαγγελματικο (ολα στα ελληνικα το "Sony" το εγραφε "σονυ", ειχε ορθογραφικά και όχι τονους κλπ) μου φανηκε λιγο οτι το εγραψε καποιος ετσι βιαστικα για να με ξεφορτωθει. Δεν καιγομαι και ιδιαιτερα για το ποτε θα το παρω μια που ηρθε η 3080 προχτες, αλλα συμφωνα με αυτα που μου ειπαν, ειναι σα να λενε οτι δεν παρελαβαν ποτε PS5 απο την Sony... Το λεω γιατι 17/9 ετυχε να κοιταω τα mail μου οταν ηρθε το mail οτι ανοιξαν οι προπαραγγελιες και μεσα σε δευτερολεπτα την εκανα, παιζει να ειμαι κυριολεκτικα  ο πρωτος που παρηγγειλε απο το συγκεκριμενο μαγαζι lol.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, m3lancholy είπε

Παιδες συγνωμη δεν εχω διαβασει ολο το thread, αλλα εχει παραλαβει κανεις απο MediaMarkt συγκεκριμενα; Εκανα την προπαραγγελία σε λιγοτερο απο ενα λεπτο απο οταν ανοιξαν στις 17/9. Ελαβα πριν 10 μερες email  οτι θα με παρουν για κανονισουν αποστολη στο χωρο μου γιατι λογω covid ειναι κλειστα. Χθες και αφου δεν υπηρξε καποια επικοινωνία απο μερους τους, εστειλα ενα msg στο support και σημερα μου απαντησαν οτι "εχουν ενημερωση απο την sony οτι δεν υπαρχει λεει αποθεμα και οτι μπορεί να φερουν στις αρχες του χρονου". Αλλα λεει μετα επειδη παρηγγειλα νωρις μπορει να ερθει πιο νωρις. Γενικα λιγο ακαταλαβιστικο mail και καθολου επαγγελματικο (ολα στα ελληνικα το "Sony" το εγραφε "σονυ", ειχε ορθογραφικά και όχι τονους κλπ) μου φανηκε λιγο οτι το εγραψε καποιος ετσι βιαστικα για να με ξεφορτωθει. Δεν καιγομαι και ιδιαιτερα για το ποτε θα το παρω μια που ηρθε η 3080 προχτες, αλλα συμφωνα με αυτα που μου ειπαν, ειναι σα να λενε οτι δεν παρελαβαν ποτε PS5 απο την Sony... Το λεω γιατι 17/9 ετυχε να κοιταω τα mail μου οταν ηρθε το mail οτι ανοιξαν οι προπαραγγελιες και μεσα σε δευτερολεπτα την εκανα, παιζει να ειμαι κυριολεκτικα  ο πρωτος που παρηγγειλε απο το συγκεκριμενο μαγαζι lol.

Eχουν πλεον κοινη αποθηκη με Public και εξυπηρετουνται πρωτα οι πελατης της Public απο το στοκ τους. (Πηγη τηλ. με Public)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Mazinga είπε

Δεν εχει νοημα η συγκριση γιατι το δικτυο ρευματος ΒΑ ειναι 110βολτ 60χερτζ και σε εμας 220-30 βολτ στα 50χερτζ, επειτα εχει να κανει με παρεμβολες δικτυου. Εαν θελεις να το ψειρησεις ενας ανορθωτης-ελεγκτης ρευματος στα 200 ευρω στον ηλεκτρικο πινακα σου καλυπτει ΟΛΕΣ τις πριζες της οικιας και τελειωσες. 

Σε φάση υπερβολής βέβαια η καλύτερη επιλογή για μένα μετά από online ups είναι ένα απλό line interactive που να βγάζει (σχεδόν) καθαρό ημίτονο όμως, όπως το κλασικό cyberpower.

https://www.skroutz.gr/s/374109/CyberPower-CP900EPFCLCD.html

Από την άλλη και ένας απλός σταθεροποιητής τάσης είναι μια χαρά για κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Mazinga είπε

Eχουν πλεον κοινη αποθηκη με Public και εξυπηρετουνται πρωτα οι πελατης της Public απο το στοκ τους. (Πηγη τηλ. με Public)

Lol, καλα τα πηγανε... τρελο deal. Ευχαριστώ για την απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ilos είπε

Σε φάση υπερβολής βέβαια η καλύτερη επιλογή για μένα μετά από online ups είναι ένα απλό line interactive που να βγάζει (σχεδόν) καθαρό ημίτονο όμως, όπως το κλασικό cyberpower.

https://www.skroutz.gr/s/374109/CyberPower-CP900EPFCLCD.html

Από την άλλη και ένας απλός σταθεροποιητής τάσης είναι μια χαρά για κονσόλα.

Βεβαια, για ΕΝΑΝ παικτη μονο, απλα εδω που εχουμε φτασει στα σπιτια, με μοντεμ-ρουτερ/ ΗΥ / κονσολες / συναγερμους δικτυου, λαμπτηρες δικτυου, ελεγκτες θερμανσης - κλιματιστικου δικτυου, ερχεται μακραν φθηνοτερα η επεμβαση στον πινακα. Υπερ/υπο-ταση - προστασια κεραυνων, σωστη γειωση σε βαθος 10 ετιας σε οικονομια φθορας ηλεκτρικων συσκευων κατοικιας ερχεται τζαμπα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Mazinga είπε

Βεβαια, για ΕΝΑΝ παικτη μονο, απλα εδω που εχουμε φτασει στα σπιτια, με μοντεμ-ρουτερ/ ΗΥ / κονσολες / συναγερμους δικτυου, λαμπτηρες δικτυου, ελεγκτες θερμανσης - κλιματιστικου δικτυου, ερχεται μακραν φθηνοτερα η επεμβαση στον πινακα. Υπερ/υπο-ταση - προστασια κεραυνων, σωστη γειωση σε βαθος 10 ετιας σε οικονομια φθορας ηλεκτρικων συσκευων κατοικιας ερχεται τζαμπα... 

Ναι προφανώς δε μπορείς να αγοράσεις 100 ups για κάθε συσκευή/δωμάτιο. Ούτε να πάρεις επαγγελματικά που κάνουν κάποιες χιλιάδες ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, FCastor είπε

Σχετικά με HDMI και καλώδια...

PS5 HDMI 2.1 Bandwidth Is Limited to 32GB/s, Unlike Xbox Series X’s 40GB/s

Έχει βαλει φθηνιαρικο καλώδιο είναι η αλήθεια. Στο series είχε μέχρι και serial number. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Θα ασχοληθώ μετά με καλύτερες φώτο από κάμερα από γραφείο κτλ. Τωρα απλα συνδεσα να κατεβαζει

20201120_103548.jpg

Με κιτρινοπρασινο φωτισμό ή είναι φωτισμός δικό σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Απο την λεντοταινια φαινεται ετσι

Κρίμα, και χάρηκα πως θα μπορούσαμε να αλλάζουμε χρώματα για να κάνουμε ατμόσφαιρα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...