Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, RigasGR είπε

Και σε μένα κατά το φορτισμα δεν κάνει αυτό το color breath 

Αλλά το βλέπεις ότι έχει φως 

Είμαι σίγουρος ότι μέχρι τις γιορτές θα έχει βγάλει 2 update 

Πολλές παιδικές ασθένειες το λειτουργικό σύστημα ακόμα 

το store από την κονσόλα θέλει στρώσιμο 100% 5 λεπτά ψάχναμε να δούμε που είναι τα deals μαζεμενα και δεν βρήκαμε κάτι.

άσε που στο download que δεν σε αφήνει να κάνεις reorder.

 

Άσχετο το wrc9 που είναι σε προσφορά είναι αρκετά ωραίο παιχνίδι και υποστηρίζει dualsense, το προτείνω :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βλέπουν ότι θα φάνε τα μούτρα τους αν δεν το κάνουν σ' αυτή τη γενιά οπότε ετοιμάζονται.

Σε ανάπτυξη υπηρεσία τύπου “Game Pass” για το PS5;

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, cocous είπε

Βασικά ούτε το φως βλέπω. Εσένα σε rest mode φωτίζει το χειριστήριο? 

Όχι και κάποιοι αναφέρουν για bug στις μπροστά θύρες. Γενικά είναι πρόβλημα που υπάρχει. Ας τσεκάρει και κανένας άλλος να ησυχάσουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, cocous είπε

Όχι και κάποιοι αναφέρουν για bug στις μπροστά θύρες. Γενικά είναι πρόβλημα που υπάρχει. Ας τσεκάρει και κανένας άλλος να ησυχάσουμε. 

στην αρχή στο setup τι διάλεξες στο power consumption mode γιατί με την 1η επιλογή γράφει ξεκάθαρα ότι δεν φορτίζει τα pads 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Daredevil είπε

το store από την κονσόλα θέλει στρώσιμο 100% 5 λεπτά ψάχναμε να δούμε που είναι τα deals μαζεμενα και δεν βρήκαμε κάτι.

άσε που στο download que δεν σε αφήνει να κάνεις reorder.

Άσχετο το wrc9 που είναι σε προσφορά είναι αρκετά ωραίο παιχνίδι και υποστηρίζει dualsense, το προτείνω :) 

Τα deals δεν υπάρχουν στο store του PS5, θα τα βρεις ειτε απο το app, ειτε μεσω web.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ababapanos είπε

Δηλαδή αυτοί οι πωλητές δεν είναι αξιόπιστοι? Αν το πάρω Θα μου αλλάξει τους κωδικούς σε λίγο καιρό και δεν θα μπορώ να παίξω?

Ναι μπορει να το κανει.

Και, 

1-Μπορει να ΜΗΝ ειναι η εκδοχη ΠΣ5 του παιχνιδιου ΠΟΤΕ (δες ΚΑΛΑ την ιστοσελιδα)

2-Δες προσεκτικα τι γραφουν, πρωτα απο ολα σου λενε οτι ΔΕΝ πρεπει να απεγκαταστησεις τον λογαριασμο, διοτι εαν τον σβυσεις, θα πρεπει να ξαναδωσεις τα στοιχεια του για να το ξαναφορτωσει η κονσολα, και τοτε θα τα ελενξει με τους σερβερ της Σονυ.

Φαντασου, δινει σε εσενα σημερα τα στοιχεια, αυριο στον αλλον, μεθαυριο παρα περα, και κλπ κλπ. Αλλαζοντας καθε φορα το region του λογαριασμου (μπορεις να το κανεις 1 φορα ανα τριμηνο στο ΠΣ+ΠΣΝ) . Με αυτον τον τροπο σε αφηνει να εγκαταστησεις μια εκδοχη του παιχνιδιου που εχει εγκατασταθει νομιμα. Αλλα μετα, δηλωνει στην Σονυ οτι αλλαξε κονσολα με τον ιδιο λογαριασμο. Δεν ελεγχει η Σονυ τον λογαριασμο απο region to region .  Φαντασου τωρα να εχεις αγορασει 10 τετοιους λογαριασμους εγκαθιστοντας σε καθεναν νομιμα ΑΑΑ παιχνιδια (λ.χ. 500 ευρω για 10 αδειες), και να πουλας εγκαταστασεις, με turnover 5 regions * 10 = 50 πωλησεις καθε τριμηνο, αρα 50*4 = 200 πωλησεις ανα ετος στα 40 ευρω δηλαδη 8000 ευρω τζιρο με κερδος 7500 ευρω ΑΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ λογαριασμου καθε ετος, με κοστος διαχειρησης το turnover region...

Για αυτο λενε οτι ΔΕΝ μπορεις να παρεις DLC λογο account region...

Εαν τωρα θελεις να συνεχισεις σε αυτον τον δρομο, CAVEAT EMPTOR! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, vorlon είπε

Τα deals δεν υπάρχουν στο store του PS5, θα τα βρεις ειτε απο το app, ειτε μεσω web.

ε ναι εκεί καταλήξαμε...., αλλά οκ ας το φτιάξουν στο πσ4 ήταν πιο ωραία τακτοποιημένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Daredevil είπε

στην αρχή στο setup τι διάλεξες στο power consumption mode γιατί με την 1η επιλογή γράφει ξεκάθαρα ότι δεν φορτίζει τα pads 

Δεν το διάλεξα στη αρχή. Απλά το ενεργοποιησα μετά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φορτισα τα ακουστικα μου κανονικα στην μπροστα θυρα..μαλλον πρεπει να βαλετε να δινει ρευμα στις usb οταν ειναι σε αδρανεια..ειτε συνεχεια ειτε για 3 ωρες..

εμενα στο τεστ που κανω για την γραμμη αργει πολυ να μου δειξει τις ταχυτητες που πιανει..και για 50αρα γραμμη μου δειχνει 18DL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το firmware όπως είπα είναι κλάμα .....

πολύ δύσκολο στο navigation, ψάχνεις πολλά πράγματα που στο 4 ήταν εύκολα πρόσβασης , και τώρα ψάχνουμε  συμβουλές από το YouTube η το manual.

Το rest Mode θέλει πολύ δουλειά

Χθες το έβαλα στου γιου μου , και επειδή έχει ακόμα ADSL σύνδεση και έκανε μια αποσύνδεση

Το rest Mode κουκουρούκου

Για το simultaneously download σε παιχνίδια , τα κάνει 1:1 

Άτοπο γιατί η Inalan 200/200 σύνδεση που έχω κάθεται σε 1 παιχνίδι.

Θα μπορούσε να έχει επιλογή όλα μαζί η 1:1

Το φως φόρτισης στο rest Mode όντως δεν ανάβει στο gamepad.

 

Τα του hardware 

Μετά από 7 ώρες παιχνίδι ανελέητα η κονσόλα είναι παγωμένη , ενώ στο 4 ήταν ζεματαωωωω στο ίδιο παιχνίδι 

Και σε θέμα ήχου απλά νεκροταφείο , σε σχέση με το 4 Pro που έκανε σαν Boeing 747 

Είμαι σίγουρος όπως είπα τα firmware update θα πάνε νερό μέχρι τον Ιανουάριο

 

Επεξ/σία από RigasGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, manos_21_ είπε

Εγω φορτισα τα ακουστικα μου κανονικα στην μπροστα θυρα..μαλλον πρεπει να βαλετε να δινει ρευμα στις usb οταν ειναι σε αδρανεια..ειτε συνεχεια ειτε για 3 ωρες..

εμενα στο τεστ που κανω για την γραμμη αργει πολυ να μου δειξει τις ταχυτητες που πιανει..και για 50αρα γραμμη μου δειχνει 18DL

Αυτό είναι ήδη διαλεγμενο.  Απο τις μπροστά τις θύρες τα φορτισες?  Με το καλώδιο που δίνει στην συσκευασία? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, manos_21_ είπε

Εγω φορτισα τα ακουστικα μου κανονικα στην μπροστα θυρα..μαλλον πρεπει να βαλετε να δινει ρευμα στις usb οταν ειναι σε αδρανεια..ειτε συνεχεια ειτε για 3 ωρες..

εμενα στο τεστ που κανω για την γραμμη αργει πολυ να μου δειξει τις ταχυτητες που πιανει..και για 50αρα γραμμη μου δειχνει 18DL

Φίλε το speed test του Playstation network είναι άκυρο ΤΕΛΕΙΟΣ 

Με 200/200 Inalan 

Βγάζει upload κάτι 3-4 Mbps 

Αν όμως κάνω streaming 1080/60p και παίζω ταυτόχρονα σε απαιτητικό παιχνίδι 

Βλέπεις ότι αυτά που λέει στο speed test του PSN είναι κουκουρούκου.

Άσε που κάθε φορά βγάζει κάτι άκυρο 

Έχω δει και 768Mbps download και 800kbps upload 

Απλά ΔΕΝ ΤΟ ΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΥΠ ΟΨΗΝ 

Το καλύτερο είναι άμα κατεβάζεις παιχνίδι και δίνει 4-5Mb το δευτερόλεπτο

Τότε είσαι 40-50Mbps 

Αν δίνει 20Mb το δευτερόλεπτο όπως σε μένα πάει στα 200Mbps 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cocous είπε

Αυτό είναι ήδη διαλεγμενο.  Απο τις μπροστά τις θύρες τα φορτισες?  Με το καλώδιο που δίνει στην συσκευασία? 

απο την μπροστα θυρα και με καλωδιο που ειχα αγορασει για το ps4..δεν ειναι γνησιο της κονσολας..με αυτο εκανα κοντρολερ κ ακουστικα στο ps4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...