Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 λεπτά πριν, manos_21_ είπε

Εγω φορτισα τα ακουστικα μου κανονικα στην μπροστα θυρα..μαλλον πρεπει να βαλετε να δινει ρευμα στις usb οταν ειναι σε αδρανεια..ειτε συνεχεια ειτε για 3 ωρες..

εμενα στο τεστ που κανω για την γραμμη αργει πολυ να μου δειξει τις ταχυτητες που πιανει..και για 50αρα γραμμη μου δειχνει 18DL

Αυτό είναι ήδη διαλεγμενο.  Απο τις μπροστά τις θύρες τα φορτισες?  Με το καλώδιο που δίνει στην συσκευασία? 

 

Διόρθωση : οσοι έχετε θέμα αλλάξτε το καλώδιο. Σε μένα δούλεψε. 

16 λεπτά πριν, manos_21_ είπε

Εγω φορτισα τα ακουστικα μου κανονικα στην μπροστα θυρα..μαλλον πρεπει να βαλετε να δινει ρευμα στις usb οταν ειναι σε αδρανεια..ειτε συνεχεια ειτε για 3 ωρες..

εμενα στο τεστ που κανω για την γραμμη αργει πολυ να μου δειξει τις ταχυτητες που πιανει..και για 50αρα γραμμη μου δειχνει 18DL

Αυτό είναι ήδη διαλεγμενο.  Απο τις μπροστά τις θύρες τα φορτισες?  Με το καλώδιο που δίνει στην συσκευασία? 

 

Διόρθωση : οσοι έχετε θέμα αλλάξτε το καλώδιο. Σε μένα δούλεψε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, manos_21_ είπε

απο την μπροστα θυρα και με καλωδιο που ειχα αγορασει για το ps4..δεν ειναι γνησιο της κονσολας..με αυτο εκανα κοντρολερ κ ακουστικα στο ps4

Αυτό  είναι.  Χρησιμοποιηστε άλλο καλώδιο. Έτσι δούλεψε τώρα και σε μένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, RigasGR είπε

Το firmware όπως είπα είναι κλάμα .....

πολύ δύσκολο στο navigation, ψάχνεις πολλά πράγματα που στο 4 ήταν εύκολα πρόσβασης , και τώρα ψάχνουμε  συμβουλές από το YouTube η το manual.

Το rest Mode θέλει πολύ δουλειά

Χθες το έβαλα στου γιου μου , και επειδή έχει ακόμα ADSL σύνδεση και έκανε μια αποσύνδεση

Το rest Mode κουκουρούκου

Για το simultaneously download σε παιχνίδια , τα κάνει 1:1 

Άτοπο γιατί η Inalan 200/200 σύνδεση που έχω κάθεται σε 1 παιχνίδι.

Θα μπορούσε να έχει επιλογή όλα μαζί η 1:1

Το φως φόρτισης στο rest Mode όντως δεν ανάβει στο gamepad.

Τα του hardware 

Μετά από 7 ώρες παιχνίδι ανελέητα η κονσόλα είναι παγωμένη , ενώ στο 4 ήταν ζεματαωωωω στο ίδιο παιχνίδι 

Και σε θέμα ήχου απλά νεκροταφείο , σε σχέση με το 4 Pro που έκανε σαν Boeing 747 

Είμαι σίγουρος όπως είπα τα firmware update θα πάνε νερό μέχρι τον Ιανουάριο

ναι έχω κι γω θέμα με το navigation, το βασικό είναι ότι συνήθως ότι ψαχνεις είναι στην μπάρ απου βγάζει με το ps button

εμένα ανάβει (βασικά κάνει το breath effect) στην φόρτιση με το μαμά καλώδιο

image.png.e3aaf2d4558b9597aaf24a0dc8f2336d.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα τώρα αυτο με τις παραγγελίες έχει γίνει σίριαλ.

Όσους ξέρω τελευταία , προσπάθησαν από Νοέμβριο να σκεφτούν 

Να το πάρω....

Από Σεπτέμβριο έχει ανοίξει η πλατφόρμα για pre order

Αλλά.... σου λέει ας περιμένω

Και τώρα που δεν έχει αποθέματα 

Βλέπω αγγελίες τυπου 800-1500 ευρώ

Για μένα αν κάποιος το πληρώσει 1 ευρώ παραπάνω

Είναι απλά......

7 λεπτά πριν, Daredevil είπε

ναι έχω κι γω θέμα με το navigation, το βασικό είναι ότι συνήθως ότι ψαχνεις είναι στην μπάρ απου βγάζει με το ps button

εμένα ανάβει (βασικά κάνει το breath effect) στην φόρτιση με το μαμά καλώδιο

image.png.e3aaf2d4558b9597aaf24a0dc8f2336d.png

Τι έχεις επιλέξει από τις επιλογές ενέργειας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, RigasGR είπε

Έλα τώρα αυτο με τις παραγγελίες έχει γίνει σίριαλ.

Όσους ξέρω τελευταία , προσπάθησαν από Νοέμβριο να σκεφτούν 

Να το πάρω....

Από Σεπτέμβριο έχει ανοίξει η πλατφόρμα για pre order

Αλλά.... σου λέει ας περιμένω

Και τώρα που δεν έχει αποθέματα 

Βλέπω αγγελίες τυπου 800-1500 ευρώ

Για μένα αν κάποιος το πληρώσει 1 ευρώ παραπάνω

Είναι απλά......

Τι έχεις επιλέξει από τις επιλογές ενέργειας ?

στην αρχή την 2η επιλογή με το download/charge during rest mode

Αναφορά σε κείμενο

Let's go with another NextGen comparison! This time the results are somewhat more interesting, but not much. Both versions run at a dynamic resolution between 1440p and 2160p. PS5 has a higher average resolution (at least in the parts that I have compared it is noticeably better in some areas), on the other hand, the drawing distance and the anisotropic filtering are higher in XSX. Regarding the framerate, both consoles run at a rate of 30fps. I have not experienced falls or tearing in any, however, I have not subjected them to very marked stress (many explosions, large load of enemies on the screen ... etc). Ray Tracing is exactly the same on both platforms, the equivalent of the low PC setting.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους κανουν record/streamαρουν. ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΟ MIC. Σε εμενα τουλαχιστον ηταν By default ενεργοποιημενο και 2 video γαμηθηκαν. Ακουγοντουσαν προφανως διπλα. Το κουμπι του mic στο χειριστηριο πρεπει να ειναι πορτοκαλι για να ειναι off.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν καποιος το εχει ηδη ποσταρει

 

 

Τωρα καποιες εντυπωσεις απο το ps5.Βασικα τα πραγματα ειναι απλα,το πραγματικο next gen με διαφορα ειναι το dualsense.Aπιστευτο πραγματικα και παλι μπραβο στην sony για την εξαιρετικη δουλεια.

Τωρα στα του παιχνιδιου επαιξα αρκετα το astros playroom που ειναι ξεκαθαρο tech demo του εξαιρετικου dualsense.Πραγματικα ειναι game changer.

Aα μιας και το ξεκλειδωσα,μακαρι να εβγαζε boot up screen το παρακατω η sony(νοσταλγια στο full)

Παω τωρα να ξεκινησω και λιγο demon souls.....

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Για οσους κανουν record/streamαρουν. ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΟ MIC. Σε εμενα τουλαχιστον ηταν By default ενεργοποιημενο και 2 video γαμηθηκαν. Ακουγοντουσαν προφανως διπλα. Το κουμπι του mic στο χειριστηριο πρεπει να ειναι πορτοκαλι για να ειναι off.

να προσθέσω πως υπάρχει επιλογή να είναι ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗ απενεργοποιημένο το mic οταν ανοιγουμε την κονσόλα όπως και επίσης να ανοίγει αυτόματα αν μπούμε σε voice chat. Θα προτιμούσα το πορτοκαλι λαμπάκι να ήταν ανοιχτό όταν είναι ανοιχτό και το mic, όχι όταν είναι απενεργοποιημένο, δηλαδή πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...