Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλα βρε θα σου πει η Sony, για αυτό κάνετε έτσι; Αφού άμα διαβάσεις πχ. την 578 σελίδα από τις 1003 σελίδες στην αποδοχή χρήσης, όταν δεν επηρεάζει το λειτουργικό κομμάτι της κονσόλας δεν κάνουμε ανακλήσεις και σέρβις για μια άσπρη βούλα που εμφανίζεται. Και δίκαιο θα έχει πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικά με τη... βούλα:

 

https://amp.reddit.com/r/PS5/comments/jx1l3y/my_console_has_this_dark_circle_on_the_top_anyone/

 

https://amp.reddit.com/r/PS5/comments/juqcr7/anyone_elses_ps5_have_a_dark_spot_in_the_middle/

 

Κάποιοι λένε ότι είναι θέμα φωτισμού περισσότερο.

Επεξ/σία από FCastor
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, manos_21_ είπε

τι ρυθμιση εχετε στο 3d audio??Εγω το εχω στο 3 αλλα λιγο που επαιξα Cod cold war δεν ειδα διαφορα

ε είναι ανάλογα την μορφολογία  στα αυτιά σου, εγώ νομίζω το έχω στο 1. Δεν μπορώ να πω όμως ότι φτάνει το 5.1 που έχω σε positioning . Αλλά οκ ποτέ δεν κατάφερα να ακούσω σωστό 3δ ήχο από ακουστικά γενικότερα. 

έχω αυτά τα ακουστικά 

https://en.creative.com/p/gaming-headsets/sound-blasterx-h6

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση επειδη εχω συνδεσει το ps5 στο μονιτορ που δεν εχει δικα του ηχεια και τα μονα ηχεια που εχω ειναι του pc..υπαρχει τροπος να τα συνδεσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπάθησα πριν λίγο να κάνω το free upgrade ps5 Valhalla στην έκδοση του πς4 με το δισκάκι. Κι όμως δεν εμφάνιζε πουθενά στο στορ δωρεάν upgrade. Το ίδιο έκανα με το Mortal Kombat 11 και δούλεψε κανονικά όποτε λέω δεν κάνω κάτι λάθος εγώ. 
 

Μην τα πολύλογω ψάχνοντας βρήκα το παρακάτω θρεντ στο ρεντιτ που αντιμετωπίζουν το ίδιο θέμα. Για κάποιο λόγο πρέπει να φτιάξεις ακκαουντ Τουρκικό στο πσν και στο βγάζει το upgrade εκεί. Πολλά θέματα day one. Το ποστάρω μήπως βοηθήσω κανέναν. 
 

 

Επεξ/σία από Noobios
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Noobios είπε

Προσπάθησα πριν λίγο να κάνω το free upgrade ps5 στην έκδοση του πς4 με το δισκάκι. Κι όμως δεν εμφάνιζε πουθενά στο στορ δωρεάν upgrade. Το ίδιο έκανα με το Mortal Kombat 11 και δούλεψε κανονικά όποτε λέω δεν κάνω κάτι λάθος εγώ. 
 

Μην τα πολύλογω ψάχνοντας βρήκα το παρακάτω θρεντ στο ρεντιτ που αντιμετωπίζουν το ίδιο θέμα. Για κάποιο λόγο πρέπει να φτιάξεις ακκαουντ Τουρκικό στο πσν και στο βγάζει το upgrade εκεί. Πολλά θέματα day one. Το ποστάρω μήπως βοηθήσω κανέναν. 
 

Ναι το έχω αναφέρει και εγώ πριν μερικές σελίδες. Μίλησα με το support της ubisoft και μου είπαν ότι το θέμα είναι under investigation. Προσωπικά δεν είμαι πολύ αισιόδοξος ότι θα το διορθώσουν σύντομα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mike0402 είπε

μια ερωτηση επειδη εχω συνδεσει το ps5 στο μονιτορ που δεν εχει δικα του ηχεια και τα μονα ηχεια που εχω ειναι του pc..υπαρχει τροπος να τα συνδεσω?

είτε με κάτι τέτοιο 

https://blog.astrogaming.com/2020/10/astro-hdmi-audio-adapter-for-playstation-5/

είτε με usb audio device, απλώς δεν ξέρω ποιες είναι συμβατές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται το usb-c καλώδιο που έχει μέσα στην συσκευασία να μην φορτίζει σε rest mode το dualsense και να βάζω αυτό που έχω από τον φορτιστή του oneplus κινητού μου για να φορτίσει? 🤬

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Apostol. είπε

Παιδιά εδώ έχουμε καλο community. Ολοι από Insomnia

Συζήτηση για PS5 και παραγγελίες

https://discord.gg/HKnJ3WFxxb

Το γράφεις κάθε λίγες ώρες. :) 

Δεν έχει νόημα. 

Όσοι ήταν να μπούνε έχουν μπει ήδη. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα έχει λίγο αυτή την βούλα στο καπάκι παιδιά, θεωρώ ότι είναι από το βάψιμο καθώς η κονσόλα τοπικά δεν ανεβάζει τόση θερμοκρασία που να δικαιολογεί αυτή την αλλοίωση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, music_lover είπε

Πως γίνεται το usb-c καλώδιο που έχει μέσα στην συσκευασία να μην φορτίζει σε rest mode το dualsense και να βάζω αυτό που έχω από τον φορτιστή του oneplus κινητού μου για να φορτίσει? 🤬

Λένε ότι έχει κάποιο bug με φόρτιση σε rest mode η μπροστα usb. Βάλτο στις πίσω πόρτες usb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...