Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΤΟΜΠΟΥ είπε

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι κάτοχος ps 3 κ ενώ θα ήθελα πολύ μετά από χρόνια να επανέλθω στο gaming με το ps 5 δεδομένων κ των συνθηκών της καραντίνας, κάτι τέτοιο δεν φαίνεται να γίνεται άμεσα -δεν είμαι διατεθειμένος να πληρώσω καπέλο για την αγορά- 

Αξίζει να πάρω ένα PS4 Pro μεταχειρισμένο κατά το μεσοδιάστημα της αναμονής ή είναι βλακεία ; 

χμμμ θα σου έλεγα να πάρεις ένα Xbox Series S καλύτερα από ps4 pro. Αν είναι να πάρεις ps5 μελλοντικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΤΟΜΠΟΥ είπε

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι κάτοχος ps 3 κ ενώ θα ήθελα πολύ μετά από χρόνια να επανέλθω στο gaming με το ps 5 δεδομένων κ των συνθηκών της καραντίνας, κάτι τέτοιο δεν φαίνεται να γίνεται άμεσα -δεν είμαι διατεθειμένος να πληρώσω καπέλο για την αγορά- 

Αξίζει να πάρω ένα PS4 Pro μεταχειρισμένο κατά το μεσοδιάστημα της αναμονής ή είναι βλακεία ; 

Οχι εαν δεν θες να το κρατησεις. Περιμενω να πεσει και αλλο η τιμη του και μετα μολις αγοραστει θα εμπλουτισει το εξοχικο...Εχει ευκολα 8-20 παιχνιδια κλασσικα που μπορεις να τα παντρευτεις με αυτο. Η καθε κονσολα αξιζει μεταχειρισμενη μαζι με τα καλουδια της σαν ενα πακετο. 

Αγορα με την κυκλοφορια της μονο οταν εχεις λεφτα για καψιμο.

Εγω λ.χ. ειχα επιστροφες απο λαθη εφοριας και πηρα κονσολες (ΠΣ5 / ΣεΧ) για χριαστουγενιατικα, αλλα στην πραξη, τωρα ΑΜΕΣΑ, αξια εχει η τριπλετα PS4PRO - nintendo Switch - PC. Το ΧΒΟΧ ΟΝΕ υστερουσε.

Εκτος εαν λανθανω στη νεα γενια μεγιστη αξια θα εχει η τριπλετα nintendo switch 2, XBOX SeX, PC... Εγω το ΠΣ5 το βλεπω σαν σοκολατα μετα το φαγητο. Καλο μεν, αλλα οχι τοσο απαραιτητο.

Εαν τωρα ΔΕΝ εχεις ΠΣ4 και το αντεχεις επενδυσε, αλλα επι του παροντος, το συνδρομητικο βγαινει μακραν αποδοτικοτερο / φθηνοτερο. Εαν η σονυ δεν βγαλει πολυ πραμα ΑΑΑ θα υστερησει σε αυτη τη γενια.

Να θυμασαι οτι μολις βρισκεις σε μια κονσολα στους ΑΑΑ τιτλους της πανω απο 15 τιτλους εντελως απαραιτητους για εσενα εισαι πολυ τυχερος και αξιζει η κατοχη του πακετου. Εαν εισαι στο ε...δεν βαριεσαι, μην επενδυσεις.

Το ΠΣ5 θα κρατησει κοντα 5 ετη ελπιζω για αυτο ειπα να το αγορασω αμεσα. Δες και κρινε για εσενα. 

Επεξ/σία από Mazinga
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
46 minutes ago, back15220 said:

Άντε γειά 😍:

43F7D523-8698-4224-B7EA-13ADEC09D080.jpeg

Don't get your hopes too high, θεωρώ απίθανο να δούμε τέτοιο πράγμα, για μένα είναι καραμπινάτο fake (και όποιος το έφτιαξε έχει major photoshop skills). Προσωπικά δεν περιμένω να δω remaster του πρώτου RDR στον αιώνα των άπαντα. 

Το εύχομαι με όλο μου το είναι να διαψευστώ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Malthador είπε

Don't get your hopes too high, θεωρώ απίθανο να δούμε τέτοιο πράγμα, για μένα είναι καραμπινάτο fake (και όποιος το έφτιαξε έχει major photoshop skills). Προσωπικά δεν περιμένω να δω remaster του πρώτου RDR στον αιώνα των άπαντα. 

Το εύχομαι με όλο μου το είναι να διαψευστώ.

Όντως ακούγεται και φαίνεται πολύ καλό για να είναι αληθινό

(και με Remake του 1 μαζί με το 2 μάλιστα)

αλλά fingers crossed 🤞😁

41 λεπτά πριν, music_lover είπε

ώπα..αυτό σημαίνει rdr2 ps5 edition? count me in! 🤯

Και με Remake του 1 μαζί στο πακέτο!

Μακάρι να ισχύσει στην πραγματικότητα και να μην είναι fake.

Fingers crossed όπως έγραψα και από πανω 🤞😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως φορτίζει κομπλέ το χειριστήριο απο την μπροστά usb με το δικό του καλώδιο.... Ένας φίλος που ρώτησε για την C9 παίζει άψογα με το play.... αν και δεν νομίζω να βρεις C9  μόνο μεταχειρισμένη αλλιώς παίρνεις την CX ίδιες είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Malthador είπε

Προσωπικά δεν περιμένω να δω remaster του πρώτου RDR στον αιώνα των άπαντα. 

Εγώ γενικά δεν περιμένω να δω Remastered παιχνίδια από την Rockstar. Δεν έχει δείξει την θέληση για κάτι τέτοιο.

Μακάρι όντως να ισχύει, μήπως αργότερα δούμε και Remakes από άλλες παιχνιδάρες όπως το Bully πχ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Daredevil είπε

χμμμ θα σου έλεγα να πάρεις ένα Xbox Series S καλύτερα από ps4 pro. Αν είναι να πάρεις ps5 μελλοντικά

Σ ευχαριστώ πολύ - έξυπνη σκέψη 

1 ώρα πριν, malawi είπε

Κακή ιδεα δεν ειναι αν υπολογίσεις οτι θα πάρεις ένα πολυ καλο μηχάνημα σε καλη τιμη με καλα παιχνίδια και καλές τιμές.

ΟΜΩΣ.....  

πολυ γρηγορα θα σου μπει η ιδεα κ το μικρόβιο να κανεις το επόμενο βήμα , γιατι οπως και να το κανουμε θα εισαι πίσω και σε λίγους μήνες αρκετά πίσω... (θα προχωράει το ps5). 

Σε βάθος χρόνου ετσι ίσως σου βγει πιο ακριβά το εγχείρημα τελικα!

Αυτό σκέφτομαι κ δεν προχωρώ .. στο τέλος θα πάρω το ps5 όποτε μάλλον πρέπει να κάνω υπομονή 

1 ώρα πριν, Mazinga είπε

Οχι εαν δεν θες να το κρατησεις. Περιμενω να πεσει και αλλο η τιμη του και μετα μολις αγοραστει θα εμπλουτισει το εξοχικο...Εχει ευκολα 8-20 παιχνιδια κλασσικα που μπορεις να τα παντρευτεις με αυτο. Η καθε κονσολα αξιζει μεταχειρισμενη μαζι με τα καλουδια της σαν ενα πακετο. 

Αγορα με την κυκλοφορια της μονο οταν εχεις λεφτα για καψιμο.

Εγω λ.χ. ειχα επιστροφες απο λαθη εφοριας και πηρα κονσολες (ΠΣ5 / ΣεΧ) για χριαστουγενιατικα, αλλα στην πραξη, τωρα ΑΜΕΣΑ, αξια εχει η τριπλετα PS4PRO - nintendo Switch - PC. Το ΧΒΟΧ ΟΝΕ υστερουσε.

Εκτος εαν λανθανω στη νεα γενια μεγιστη αξια θα εχει η τριπλετα nintendo switch 2, XBOX SeX, PC... Εγω το ΠΣ5 το βλεπω σαν σοκολατα μετα το φαγητο. Καλο μεν, αλλα οχι τοσο απαραιτητο.

Εαν τωρα ΔΕΝ εχεις ΠΣ4 και το αντεχεις επενδυσε, αλλα επι του παροντος, το συνδρομητικο βγαινει μακραν αποδοτικοτερο / φθηνοτερο. Εαν η σονυ δεν βγαλει πολυ πραμα ΑΑΑ θα υστερησει σε αυτη τη γενια.

Να θυμασαι οτι μολις βρισκεις σε μια κονσολα στους ΑΑΑ τιτλους της πανω απο 15 τιτλους εντελως απαραιτητους για εσενα εισαι πολυ τυχερος και αξιζει η κατοχη του πακετου. Εαν εισαι στο ε...δεν βαριεσαι, μην επενδυσεις.

Το ΠΣ5 θα κρατησει κοντα 5 ετη ελπιζω για αυτο ειπα να το αγορασω αμεσα. Δες και κρινε για εσενα. 

Σ ευχαριστώ πολύ ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, elessar86 είπε

Εμένα πάντως φορτίζει κομπλέ το χειριστήριο απο την μπροστά usb με το δικό του καλώδιο.... Ένας φίλος που ρώτησε για την C9 παίζει άψογα με το play.... αν και δεν νομίζω να βρεις C9  μόνο μεταχειρισμένη αλλιώς παίρνεις την CX ίδιες είναι 

Πλέον ναι cx κάτι είχαν πει για κάποια μικρό προβλήματα όταν την συνδέεις με κονσόλα αλλά δεν έδωσα να πω την αλήθεια σημασία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...