Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, lactate είπε

ερωτησούλα.. ps5 σε HD 1080p θα έχει κακή ανάλυση ή θα ναι οκ; Επίσης μηπως γίνεται να συνδεθεί το ps5 με την οθόνη του mac? γιατί έχει ανάλυση 2560Χ1600 οπότε φαντάζομαι θα έχει καλύτερη εικόνα.

όχι μια χαρά εικόνα έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, lactate είπε

έχει ανάλυση 2560Χ1600 οπότε φαντάζομαι θα έχει καλύτερη εικόνα. 

Όπως το είπες , φαντάζεσαι😁 😁. Δεν υπάρχει περίπτωση να δουλέψει σωστά ,δεν αξίζει καν ο κόπος. Ακόμα και αν δούλευε όμως, ένα native 1080p monitor θα σου έδινε καλύτερη εικόνα από τα 1600p του mac. Προς το παρόν σε 1080p παίζω και εγώ. ποτέ δεν έχω δει αυτή τη τηλεόραση να βγάζει πιο καθαρή εικόνα. Το supersampling 4k--1080 κάνει την εικόνα να φαίνεται πιο καθαρή από μια native 1080. Μια χαρά next gen αίσθηση μου δίνει το ps5 ακόμα και στη 1080p τηλεόραση. Θα έχεις τα πάντα στα γραφικά , φωτισμούς ,60fps κτλ μόνο η ανάλυση θα είναι μικρότερη. Καλό βέβαια θα είναι κάποια στιγμή να πάρουμε μια 4κ/120 με VRR να κάνουμε δουλίτσα σωστή !  

Επεξ/σία από venomawakens7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Κοιτα επειδη με ενδιαφερει και μενα αυτο.

Το days gone και το god of war παιζει 60 σε perfomance mode? Η το εχουν πατσαρει και εχει τα γραφικα -αναλυση του ps4 pro αλλα 60αρι; 

Δεν το ξέρω αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, venomawakens7 είπε

Όπως το είπες , φαντάζεσαι😁 😁. Δεν υπάρχει περίπτωση να δουλέψει σωστά ,δεν αξίζει καν ο κόπος. Ακόμα και αν δούλευε όμως, ένα native 1080p monitor θα σου έδινε καλύτερη εικόνα από τα 1600p του mac. Προς το παρόν σε 1080p παίζω και εγώ. ποτέ δεν έχω δει αυτή τη τηλεόραση να βγάζει πιο καθαρή εικόνα. Το supersampling 4k--1080 κάνει την εικόνα να φαίνεται πιο καθαρή από μια native 1080. Μια χαρά next gen αίσθηση μου δίνει το ps5 ακόμα και στη 1080p τηλεόραση. Θα έχεις τα πάντα στα γραφικά , φωτισμούς ,60fps κτλ μόνο η ανάλυση θα είναι μικρότερη. Καλό βέβαια θα είναι κάποια στιγμή να πάρουμε μια 4κ/120 με VRR να κάνουμε δουλίτσα σωστή !  

καλά αν σκεφτείς ότι τελευταία φορά που έπαιξα κονσόλα ήταν ps2 σε τηλεόραση 14 ιντσών τις παλιές που είναι σαν κουτιά, μάλλον θα δω βελτίωση :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, Daredevil said:

κλαίω από χθες που το είδα μην ρίχνεις αλάτι στην πληγή κι εσύ 😢

Τι FPS και καρέ και RT και coil whine λέτε όλοι, εδώ πέρα έχουμε σοβαρό πρόβλημα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Τι FPS και καρέ και RT και coil whine λέτε όλοι, εδώ πέρα έχουμε σοβαρό πρόβλημα.

σκέφτομαι πολύ σοβαρά για 1η φορά να πάρω θήκη σιλικόνης, αλλά ρε γμτ θα είναι εκεί κα θα το ξέρω.... :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Malthador είπε

Apparently on all PS5 controllers the logo is 1mm off from being in the middle.

 

 

127027102_3930401783638092_5086531648924398655_o.jpg

και αν λεω εγω ειναι η τρυπα λαθος και οχι το logo? 😛 😛

Πρεπει καποιος να μετρησει αποσταση απο τις σκανδαλες

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

και αν λεω εγω ειναι η τρυπα λαθος και οχι το logo? 😛 😛

Πρεπει καποιος να μετρησει αποσταση απο τις σκανδαλες

επιστροφη γρηγορα και τα χρηματα σας πισωωωω

ρε με τι ασχολεισται......

χαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καποιος ειπε που θα στρωσει με update😁

55 λεπτά πριν, Malthador είπε

Apparently on all PS5 controllers the logo is 1mm off from being in the middle.

 

 

127027102_3930401783638092_5086531648924398655_o.jpg

 

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις που μπορω να επικοινωνησω για να ρωτησω κατι για προβλημα στο PS5??

Μια φορα κολλησε η κονσολα και πριν λιγο εσβησε μονη της..

Και στο fix and replace γραφει οτι δεν ειναι διαθεσιμο στην χωρα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, playtak είπε

Το παρατήρησα και εγώ αλλά το φορτισα στην πρίζα επίσης έκανε αρκετή ώρα να φορτίσει,δεν ξέρω αν φταίει επειδή ήταν η πρώτη πλήρης φόρτιση η ο φορτιστής για την ώρα πού έκανε,RigasGR το είδα και εγώ και απενεργοποίησα το HDR απ' τις ρυθμίσεις του play και αυτό με το game mode δεν μου το κάνε αυτόματα και το επέλεξα,αλλά λογικό είναι αυτό θα στρώσουν με κάνα update για τις τηλεοράσεις που έχουμε

στο 4 Pro αν το εβαζες HDR απλα τα χρωματα ηταν για τα μπαζα.

Αν εβαζες την ΤV στο Auto πηγαινε στο Gaming Mode αμεσως, οχι οτι δεν σου αφηνε να αλαξεις επιλογη.

Η TV ειναι SONY KD-49XE7077 

σημερα που ειπα να παιξω λιγο γιατι δεν ειχα χρονο να το τσεκαρω , εβαλα το δικο μου στην TV 

ναι ναι ξερω..... 2 μερες το ειχα στο κουτι του.

και αμεσως με αρχισε το HDR setup με τις 3 εικονες που λεει αυξομιωσε τα λογοτυπα.

ΟΚ το εκανα και προχωρησα κανονικα

Εβλεπα μια ζωντανια στα χρωματα και στα μενου , αλλα ειπα θα ειναι η διαφορα με την Samsung του γιου μου.

Κατεβασα το Diablo 3 και ειπα να παιξω λιγο τις Season , και μαζι το Trials Rising απο την Ubisoft.

Στο Diablo 3 εβλεπα κατι κουλα στα χρωματα , και πολυ τονισμενα 

Τσεκαρω να δω που ειναι σεταρισμενο και βλεπω HDR , το παιχνιδι δεν ειναι

Παρεπιπτοντος δεν φαινονταν ασχημο οπως εκανε στο PlayStation 4.

Ξανα βαζω Auto , και το εβλεπα στα χρωματα ιδια με το HDR 

Παταω καρφωτα Gaming Mode και βλεπω τα χρωματα , γ@#$$^^%$#%$%#@% \

Λεω.....οχι ρε συ....τι επαθε σε αυτη την ρυθμιση

αντε λεω αστο εδω αφου εχει μπει στο HDR παιξε.....

Δεν μπορω να πω οτι ειχε καποια διαφορα απο οτι στο Gaming Mode, μιας και το εχω λιωσει το συγκεκριμενο παιχνιδι.

Δοκιμασα και το Trials Rising μια απο τα ιδια , HDR.

Αυτο ρωτησα εδω μεσα αν καποιος εχει HDR TV και βλεπει τα παιχνιδια , εχουν δεν εχουν HDR αν η TV παει εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...