Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

To Last of Us διαβασα οτι βγηκε GOTY @Fulgore rip ac

Βασικα βγηκε ultimate game of the year, αλλο ειναι αυτο?

10-12 νομιζω βγαινουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

To Last of Us διαβασα οτι βγηκε GOTY @Fulgore rip ac

Βασικα βγηκε ultimate game of the year, αλλο ειναι αυτο?

Αυτά ήταν τα Golden Joystick Awards, όχι τα Game Awards του Keighley. 😀

Το συγκεκριμένο πάντως δόθηκε από το κοινό. Η κριτική επιτροπή το έδωσε στο Hades.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, James. είπε

Τσεκαρε καποιος ποιο ανεμιστηρα εχει? 😁

Εγώ έχω της Nidec σίγουρα . Το άνοιξα τις προάλλες να δω πως είναι μέσα. Το γαλλικό άρθρο το οποιο ανέβηκε  πρίν, στην φωτό  το αριστερό ειναι Nidec (το αναφέρει ως λιγότερο ήσυχο) και το αλλο της Delta (το αναφέρει ως ήσυχο). Στη δευτερη φωτό το Nidec είναι το κάτω και το Delta το πάνω. Της Nidec (και το δικό μου) αναγραφει το Nidec στο μέταλλο της βάσης ενώ της Delta εχει το Δ λογότυπο με το τρίγωνο στον κινητήρα. Καλό είναι να τα ξέρουμε για μελλοντική χρήση.

Spoiler

ps5 fan difference1.jpeg

 

 

Spoiler

ps5 fan difference 2.jpeg

Αν και δεν έχω σημαντικό θόρυβο σε load στο ps5 μου, ειναι ήσυχο, ψήνομαι να δοκιμάσω και το άλλο. Φαίνεται καλύτερη η υλοποίηση της Delta (τουλαχιστόν στα λίγα rpm στα οποία λειτουργουν τα fans για την ωρα) και έχει και πιο πολλά blades.  Συνήθως τα Nidec ειναι καλύτερα στα πολλά rpm’s ! Μελλοντικά θα τσιμπήσω και το 2ο fan να το βάλω πάνω.

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Daredevil είπε

Απλά κλαίω πως φαίνεται το dual sense ανάμεσα σε αυτά τα φτυάρια.😁 Επίσης περιμένουν να υπογράψει supermax και η sony με το Mliwaukee του στέλνουν το digital του ανθρώπου. Πιο τσίπης πεθαίνεις.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτι παραπάνω από τίμιο το sackboy που μόνο suck δεν είναι 🤪

https://www.metacritic.com/game/playstation-5/sackboy-a-big-adventure

 

Επεξ/σία από DJTaurus
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nekrik είπε

Εγώ έχω της Nidec σίγουρα . Το άνοιξα τις προάλλες να δω πως είναι μέσα. Το γαλλικό άρθρο το οποιο ανέβηκε  πρίν, στην φωτό  το αριστερό ειναι Nidec (το αναφέρει ως λιγότερο ήσυχο) και το αλλο της Delta (το αναφέρει ως ήσυχο). Στη δευτερη φωτό το Nidec είναι το κάτω και το Delta το πάνω. Της Nidec (και το δικό μου) αναγραφει το Nidec στο μέταλλο της βάσης ενώ της Delta εχει το D λογότυπο με το τρίγωνο στην κινητήρα. Καλό είναι να τα ξέρουμε για μελλοντική χρήση.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

ps5 fan difference1.jpeg

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

ps5 fan difference 2.jpeg

Αν και δεν έχω σημαντικό θόρυβο σε load στο ps5 μου ειναι ήσυχο, ψήνομαι να δοκιμάσω και το άλλο φαίνεται καλύτερη η υλοποίηση της Delta (τουλαχιστόν στα λίγα rpm στα οποία λειτουργουν τα fans για την ωρα) και έχει και πιο πολλά blades.  Συνήθως τα Nidec ειναι καλύτερα στα πολλά rpm ! Μελλοντικά θα τσιμπήσω και το 2ο fan να το βάλω πάνω.

τι ημερομηνία κατασκευής έχει το πσ5 σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nekrik είπε

Θα δω μετά και θα σου πω . Που φαίνεται  αυτό ;

από κάτω, εκεί που μπαίνει η βάση. Κάποιες digital σαν την δική μου δεν έχουν πάντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, harris231 είπε

Τώρα που άνοιξε το μηχάνημα δεν βγαίνει εκτός εγγύησης;

Οχι, το καπακι απλα βγαινει, δεν ξεβιδωνεις το οτιδηποτε για να δεις τη μαρκα του ανεμιστηρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, nekrik είπε

Εγώ έχω της Nidec σίγουρα . Το άνοιξα τις προάλλες να δω πως είναι μέσα. Το γαλλικό άρθρο το οποιο ανέβηκε  πρίν, στην φωτό  το αριστερό ειναι Nidec (το αναφέρει ως λιγότερο ήσυχο) και το αλλο της Delta (το αναφέρει ως ήσυχο). Στη δευτερη φωτό το Nidec είναι το κάτω και το Delta το πάνω. Της Nidec (και το δικό μου) αναγραφει το Nidec στο μέταλλο της βάσης ενώ της Delta εχει το Δ λογότυπο με το τρίγωνο στον κινητήρα. Καλό είναι να τα ξέρουμε για μελλοντική χρήση.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

ps5 fan difference1.jpeg

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

ps5 fan difference 2.jpeg

Αν και δεν έχω σημαντικό θόρυβο σε load στο ps5 μου, ειναι ήσυχο, ψήνομαι να δοκιμάσω και το άλλο. Φαίνεται καλύτερη η υλοποίηση της Delta (τουλαχιστόν στα λίγα rpm στα οποία λειτουργουν τα fans για την ωρα) και έχει και πιο πολλά blades.  Συνήθως τα Nidec ειναι καλύτερα στα πολλά rpm’s ! Μελλοντικά θα τσιμπήσω και το 2ο fan να το βάλω πάνω.

Στο Ps4 pro ο Nidec ηταν ο πιο αθορυβος, στο Ps5 μας λενε οτι ειναι ο λιγοτερο αθορυβος σε σχεση με τον Delta. Βασικα αν δεν γινουν πολλες συγκρισεις σε αρκετες κονσολες με τους δυο διαφορετικους ανεμιστηρες δεν μπορει να ειναι καποιος σιγουρος στο ποιος ειναι καλυτερος στο Ps5. Δεν υπαρχει σε καμια αλλη σελιδα πλην της συγκεκριμενης Γαλλικης αυτη η συγκριση.

Επεξ/σία από James.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DJTaurus είπε

Κάτι παραπάνω από τίμιο το sackboy που μόνο suck δεν είναι 🤪

https://www.metacritic.com/game/playstation-5/sackboy-a-big-adventure

Μικυ μαου. 😛

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά απο οτι φαίνεται τα performance drops Στο COD Cold War στο RT mode είναι bug  και οχι περιορισμός στην απόδοση του μηχανήματος. "Διορθώνεται για την ωρα" με restart απο το checkpoint. Προσωπικά θεωρώ νορμαλ τα drops λόγω καλύτερου compute performance του XSEX σε RT και γενικά σε compute heavy σκηνές, αλλά απο οτι φαίνεται δεν ειναι αυτό το θέμα εδώ. Ίσως κάποιο memory leak ?

 

https://mobile.twitter.com/dark1x/status/1331257002090172418

 

 

 

 

Spoiler

EnmTBFDWMAYKgTC.jpg

 

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...