Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 24/11/2020 στις 10:19 ΠΜ, WestMan_swiftsport είπε

Καλημέρα!! Δεν έχω πάρει ακόμα το ps5, του χρόνου υπολογίζω που θα έχει βγει δεύτερη έκδοση της κονσόλας με διορθώσεις της πρώτης έκδοσης. 

Κυρίως στο ps4 παίζω simracing παιχνίδια και ενίοτε Pro, 2k άντε και κανένα cod στο τσακίρ κέφι. 

Ξέρετε αν τα παιχνίδια του ps5 θα υποστηρίζουν την logitech g29; Από ότι έχω διαβάσει η logitech g29 με ps4 παιχνίδια παίζει στο ps5 

Επειδή δεν μου απάντησε κάποιος όταν έκανα το ποστ, το παραθέτω πάλι μπας και ξέρει κανείς τίποτα περισσότερο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, WestMan_swiftsport είπε

Επειδή δεν μου απάντησε κάποιος όταν έκανα το ποστ, το παραθέτω πάλι μπας και ξέρει κανείς τίποτα περισσότερο.. 

Λοιπόν το θέμα της G29 με καίει και μένα.

Αρχικά είχαν πει ότι υποστηρίζεται. Υπήρχε όμως κάποιος αστερίσκος.

Η Logitech ανακοίνωσε πριν κανέναν 2μηνο ότι θα υποστηρίζεται, αλλά αναμένεται final product approval από τη SONY. Εκτοτε σιγη ιχθύος.

Δεν έχω μπορέσει να τη δοκιμάσω ο ίδιος, αλλά είδα ότι σε βιντεο στο Youtube την έχουν χρησιμοποιήσει πολλοί χωρίς πρόβλημα. 

Το θέμα είναι στα PS5 games (GT7 κλπ) θα υποστηρίζεται? 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε ιδέα πως βγαίνει αυτό το recording / stopped recording message πάνω δεξιά που μου έχει σπάσει τα νεύρα ;;; (Ενώ έχω δώσει εντολή να μην γίνεται record τίποτα!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chris_g92 είπε

Κάνα 2 φορές που πήγα να συνδέσω περιφερειακά στις πίσω usb στα τυφλά μέσα στο επίπλο. Όταν την ακουμπάω από πίσω κοντά στις θύρες με χτυπάει λίγο ρεύμα . Σαν στατικός ηλεκτρισμός περισσότερο. Ελπίζω να είναι από τα ρούχα του χειμώνα και τίποτα άλλο 😂😂😂

Δεν ειναι γυναικα η κονσολα για να σε ηλεκτριζει τοσο...Ηρεμα...😊

11 ώρες πριν, RigasGR είπε

Ερώτηση αν και δεν νομίζω να υπάρχει λύση.

Το Dualsense στο R2 έχει γίνει ποιο μαλακό.

Σαν να μην έχει δύναμη το ελατήριο.

Τι κάνω με αυτό ? Γίνεται να αντικατασταθεί ?

Είναι της συσκευασίας

Καποιο Update SW ισως; δοκιμασες σε πολλα παιχνιδια / σε ολα τα ΠΣ σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω συνδεσει το PS5 με το μονιτορ πο εχω AOC24g2u με το καλωδιο HDMI που ειχε μεσα η κονσολα..

Εκει ειχα συνδεδεμενο και το PS4..Οταν γυριζω ομως απο το HDMI1 που εχω το PC σε HDMI2 που εχω το PS5,δεν συνδεεται απευθειας..μαυριζει η οθονη με πεταει στο HDMI1 και μετα οταν το ξανακανω τοτε μου ανοιγει του PS5..

Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει??Γιατι το PS4 το ανοιγε απευθειας οταν το εβαζα στο HDMI του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SGM5 είπε

Λοιπόν το θέμα της G29 με καίει και μένα.

Αρχικά είχαν πει ότι υποστηρίζεται. Υπήρχε όμως κάποιος αστερίσκος.

Η Logitech ανακοίνωσε πριν κανέναν 2μηνο ότι θα υποστηρίζεται, αλλά αναμένεται final product approval από τη SONY. Εκτοτε σιγη ιχθύος.

Δεν έχω μπορέσει να τη δοκιμάσω ο ίδιος, αλλά είδα ότι σε βιντεο στο Youtube την έχουν χρησιμοποιήσει πολλοί χωρίς πρόβλημα. 

Το θέμα είναι στα PS5 games (GT7 κλπ) θα υποστηρίζεται? 🤔

Και εγώ το είχα δει ότι έλεγαν ότι θα υποστηρίζεται, αυτό με καίει και εμένα... Το αν θα παίζει με τα παιχνίδια του ps5... Σε περίπτωση που δεν παίζει απλά τον ήπιαμε 😢

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση στους ήδη κατέχοντες μιας κι εγώ περιμένω τα επόμενα κύματα. Ως media server τι λέει. Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για spotify η tidal. Μπορείς από κινητό η tablet να κάνεις streaming?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ήρθε με χαλασμένο ντραιβ το πλέι 5 δυστυχώς. Έκανε ήχο σαν πριόνι στο όρθιο. Μίλησα με σονυ που με κατεύθυνε προς cometron στο Χαλάνδρι. Έχει κανένας εμπειρία με αυτό το σέρβις ; Πολύ κρίμα και πίκρα μια μέρα να προλάβω να χαρώ την κονσόλα. 

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chris_g92 είπε

Κάνα 2 φορές που πήγα να συνδέσω περιφερειακά στις πίσω usb στα τυφλά μέσα στο επίπλο. Όταν την ακουμπάω από πίσω κοντά στις θύρες με χτυπάει λίγο ρεύμα . Σαν στατικός ηλεκτρισμός περισσότερο. Ελπίζω να είναι από τα ρούχα του χειμώνα και τίποτα άλλο 😂😂😂

Αυτό νομίζω πιο πολύ έχει να κάνει με την γείωση της πρίζας αν και δεν είμαι 100% σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Δεν θα παιζει παιχνιδια απ'οτι κατάλαβα. Αλλά ακόμα κι αν μπορεί, δεν ξέρω κατά ποσο έχει νόημα να το κάνεις. 

Το original ps5 Bluray drive είναι "married" με την MB του συγκεκριμένου PS5 με μοναδικό κλειδί κρυπτογράφισης. Δεν παίζει καν να αναγγωρίζει τα δισκάκια του PS5 ος original PS5 discs.      

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, 777andreas777 είπε

Αυτό νομίζω πιο πολύ έχει να κάνει με την γείωση της πρίζας αν και δεν είμαι 100% σίγουρος.

Ισχύει, η κονσόλα δεν έχει γείωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Mazinga είπε

Δεν ειναι γυναικα η κονσολα για να σε ηλεκτριζει τοσο...Ηρεμα...😊

Καποιο Update SW ισως; δοκιμασες σε πολλα παιχνιδια / σε ολα τα ΠΣ σου;

Για το Dualsense , μιλησα με την τηλεφωνικη εξυπηρετηση της SONY , μου ειπαν μιλα με την ΚΟΜΕΤΡΟΝ.

Πηρα τηλεφωνο , τους ειπα οτι η R2 σκανδαλη ειναι πολυ ποιο χαλαρη απο την L2.

Μου ειπαν η το φερνεις για ελεγχο , η το στελνεις με ACS και εξοδα δικα μας πηγαινε - ελα.

Το πηγα , το αφησα και θα μου απντησουν.

Το ειδε και ο τεχνικος , και μου ειπε οτι ειναι ποιο χαλαρη, ειναι στην κριση του αν θα το αντκαταστηση.

Βεβαια σε παιχνιδια γκαζι φρενο , η σκανδαλη δεν ειναι προοδευτικη. Λογο του οτι ειναι ποιο χαλαρη , ειναι ακαριαια

Εν αναμονη. Παντως YouTube και reddit εχουν βουηξει για την R2 σκανδαλη.

 

  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, RigasGR είπε

Για το Dualsense , μιλησα με την τηλεφωνικη εξυπηρετηση της SONY , μου ειπαν μιλα με την ΚΟΜΕΤΡΟΝ.

Πηρα τηλεφωνο , τους ειπα οτι η R2 σκανδαλη ειναι πολυ ποιο χαλαρη απο την L2.

Μου ειπαν η το φερνεις για ελεγχο , η το στελνεις με ACS και εξοδα δικα μας πηγαινε - ελα.

Το πηγα , το αφησα και θα μου απντησουν.

Το ειδε και ο τεχνικος , και μου ειπε οτι ειναι ποιο χαλαρη, ειναι στην κριση του αν θα το αντκαταστηση.

Βεβαια σε παιχνιδια γκαζι φρενο , η σκανδαλη δεν ειναι προοδευτικη. Λογο του οτι ειναι ποιο χαλαρη , ειναι ακαριαια

Εν αναμονη. Παντως YouTube και reddit εχουν βουηξει για την R2 σκανδαλη.

σπάει η ''μεταλλική αντίσταση/έλασμα'' από ότι φαίνεται . . .

qsFMNZg.png

 

Επεξ/σία από aret1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...