Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, jokul7 είπε

Τώρα σοβαρά, έχουν βγάλει το σούπερ ντούπερ haptic tech που νιώθεις τις μ@#$*τριχες της Λάρα και έχουν βάλει ελάσματα από walkman;

Για πες μας αγαπητέ, τι θα έπρεπε κατά την ταπεινή σου γνώμη να βάλουν σε ένα controller των 69 ευρώ αντί για μεταλλικό έλασμα για την επαναφορά του πλήκτρου? Κανένα ειδικό μηχανισμό επαναφοράς ή το ίδιο έλασμα που υπάρχει και στο elite controller των 169 ευρώ?

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

41 λεπτά πριν, greed είπε

Για τα πανηγύρια ποιότητα μάγκες

Όταν έχεις κάτι να παίξεις αναγκαστικά πατάς κουμπιά και αυτά χαλάνε.

Δε χαλάνε όταν όλη μέρα ψάχνεις στο internet κάτι να βρεις για να μειώσεις το PS5 και να νιώσεις καλύτερα.

Σ έχει βαρέσει η α-game-ια στο κεφάλι και ‘‘μείς πρέπει να σε ανεχόμαστε καθημερινά ε;

  • Like 1
  • Thanks 9
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Daredevil είπε

lam4fvTmYp1NZLkV.huge

αν έσπαγε το έλασμα δεν θα είχε καν επαναφορά

Δεν πιστεύω ότι έχει σπάσει,για να στο εξηγήσω καλύτερα,ακόμα κ όταν είναι κλειστό το ps η αριστερή έχει μια νορμάλ αντίσταση ενώ η δεξιά είναι χαλαρή,σαν να έχουν διαφορετικό βάρος πχ οι δύο σκανδαλες...Σε τεστ στο αστρομποτ η κόντρα δουλεύει κανονικα πάντως .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, greed είπε

Για τα πανηγύρια ποιότητα μάγκες

Είδαμε και την M$ με τα elite, 150-180 ευρώ controllers και έβγαζαν πρόβλημα στο μήνα και πολλές φορές νωρίτερα..

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, music_lover είπε

Για πες μας αγαπητέ, τι θα έπρεπε κατά την ταπεινή σου γνώμη να βάλουν σε ένα controller των 69 ευρώ αντί για μεταλλικό έλασμα για την επαναφορά του πλήκτρου? Κανένα ειδικό μηχανισμό επαναφοράς ή το ίδιο έλασμα που υπάρχει και στο elite controller των 169 ευρώ?

Αφού έβαλαν haptic tech με άπειρες μικροδονήσεις θα έπρεπε να βάλουν κάτι που να αντέχει παραπάνω. Ας το πουλούσαν 169 ευρώ ή ας μην έβαζαν haptic tech, δεν είμαι εγώ ο μηχανικός τους να πω πώς έπρεπε να το υποστηρίξουν. Τώρα θα το φάνε το κεφάλι τους με τις επιστροφές. Καλά ξεμπερδέματα.

Επεξ/σία από jokul7
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Capped στα 32Gpbs το ps5 αντί για 48Gpbs (τα άφησαν μάλλον για το επερχόμενο ps5 pro;) αλλά δεν έχει πρόβλημα με HDMI 2.1 av receivers.

 

 

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, blasterdark86 είπε

Γιατι ειναι σαπιο πουλημενο καναλι που επρεπε να πεσουν οι πρωτες ξοφαλτσες για να βαλει τα paid promotion αν θες να βλεπεις κατι που χαιδευει αυτια οκ δικαιωμα σου αλλα οι τυποι οχι μονο στο τουιτερ και στα σχολια φαινονται ανιδεοι αλλα προκαλουν και την νοημοσυνη του θεατη

Όλη η gaming και technology news βιομηχανία θεωρεί το DF legit εκτός από ορισμένους λάτρεις θεωριών συνομωσίας.

Πάρε για παράδειγμα το The Verge που γράφει ρεπορτάζ ολόκληρα επάνω στα ευρήματα του DF:

https://www.theverge.com/21718936/xbox-series-x-ps5-performance-game-comparison

Αλλά λέγε λέγε στο τέλος και οι θεωρίες συνομωσίας γίνονται viral. Προφανώς και δεν έχει καμία σημασία τι λέει ο κάθε πικραμένος στα σχόλια κάτω από τα videos τους. Με ενδιαφέρει ότι δεν υπάρχει εκεί έξω ούτε ένα σοβαρό site που να μην θεωρεί το DF legit.

Μόλις τώρα, jokul7 είπε

Αφού έβαλαν haptic tech με άπειρες μικροδονήσεις θα έπρεπε να βάλουν κάτι που να αντέχει παραπάνω. Ας το πουλούσαν 169 ευρώ ή ας μην έβαζαν haptic tech, δεν είμαι εγώ ο μηχανικός τους να πω πώς έπρεπε να το υποστηρίξουν. Τώρα θα το φάνε το κεφάλι τους με τις επιστροφές. Καλά ξεμπερδέματα

Αφού δεν είσαι μηχανικός, όπως και εγώ, ας το αφήσουμε καλύτερα σε εκείνους που είναι. Τώρα, 169 ευρώ controller δεν θα το αγόρασε ούτε ο πρόεδρος της Sony. Για τα 69 ευρώ που κοστίζει έχει πέραν του δέοντος υψηλή ποιότητα. Μην ξεχνάμε την τιμή. Επιστροφές-καταστροφές που λέει και ο Τερζής, είναι δεδομένες σε προϊόντα τεχνολογίας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Όλη η gaming και technology news βιομηχανία θεωρεί το DF legit εκτός από ορισμένους λάτρεις θεωριών συνομωσίας.

Πάρε για παράδειγμα το The Verge που γράφει ρεπορτάζ ολόκληρα επάνω στα ευρήματα του DF:

https://www.theverge.com/21718936/xbox-series-x-ps5-performance-game-comparison

Αλλά λέγε λέγε στο τέλος και οι θεωρίες συνομωσίας γίνονται viral. Προφανώς και δεν έχει καμία σημασία τι λέει ο κάθε πικραμένος στα σχόλια κάτω από τα videos τους. Με ενδιαφέρει ότι δεν υπάρχει εκεί έξω ούτε ένα σοβαρό site που να μην θεωρεί το DF legit.

Καλά ναι οκ είναι, αλλα έχουν απόψεις μέσα στην ανάλυση και τριγγεράρει κόσμο που νιώθει λίγο παραπάνω. Ένιγουει, ο καλός δημοσιογράφος στην κωλοτούμπα φαίνεται - αν κάνουν κάνα σοβαρό λάθος, εκεί θα φανεί αν είναι όντως σωστοί ή όχι με τον τρόπο που θα το αντιμετωπίσουν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, music_lover είπε

Αφού δεν είσαι μηχανικός, όπως και εγώ, ας το αφήσουμε καλύτερα σε εκείνους που είναι. Τώρα, 169 ευρώ controller δεν θα το αγόρασε ούτε ο πρόεδρος της Sony. Για τα 69 ευρώ που κοστίζει έχει πέραν του δέοντος υψηλή ποιότητα. Μην ξεχνάμε την τιμή. Επιστροφές-καταστροφές που λέει και ο Τερζής, είναι δεδομένες σε προϊόντα τεχνολογίας.

Μηχανικός είμαι. Δεν είμαι ο μηχανικός τους είπα. Δεν διαφωνώ με τις τα προϊόντα τεχνολογίας και τα προβλήματα αλλά με βάση το πλήθος τους ξεχωρίζει η ήρα από το σιτάρι που λέει και ο θυμόσοφος λαός...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, chncynic είπε

Καλά ναι οκ είναι, αλλα έχουν απόψεις μέσα στην ανάλυση και τριγγεράρει κόσμο που νιώθει λίγο παραπάνω. Ένιγουει, ο καλός δημοσιογράφος στην κωλοτούμπα φαίνεται - αν κάνουν κάνα σοβαρό λάθος, εκεί θα φανεί αν είναι όντως σωστοί ή όχι με τον τρόπο που θα το αντιμετωπίσουν

Το trigger δεν έχει καμία σχέση όμως με το legit. Ναι το κάνουν, για προφανείς λόγους, θέλουν να σηκώσουν σκόνη, να γίνουν αντικείμενο συζήτησης, να μείνουν ψηλά στην επικαιρότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, SofosLykos είπε

Εμένα ήρθε με χαλασμένο ντραιβ το πλέι 5 δυστυχώς. Έκανε ήχο σαν πριόνι στο όρθιο. Μίλησα με σονυ που με κατεύθυνε προς cometron στο Χαλάνδρι. Έχει κανένας εμπειρία με αυτό το σέρβις ; Πολύ κρίμα και πίκρα μια μέρα να προλάβω να χαρώ την κονσόλα. 

στο εκανε παντα στο ορθιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, music_lover είπε

ο trigger δεν έχει καμία σχέση όμως με το legit. Ναι το κάνουν, για προφανείς λόγους, θέλουν να σηκώσουν σκόνη, να γίνουν αντικείμενο συζήτησης, να μείνουν ψηλά στην επικαιρότητα.

Έχει αρκετή σχέση κατα την άποψή μου αλλα οκ - Απόψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο ψείρισμα σε κονσόλα δεν έχει ξαναγίνει. Ούτε καν στα πρώτα x360 με τις faulty mobos και τα RROD, ούτε στα ps3 με τα dead lens και τα ylod. Την μία βάζουμε μικρόφωνα να πιάσουμε coil whine, την άλλη κοιτάζουμε κατασκευαστές στους ανεμιστήρες, την παραάλλη κάνουμε bandwidth test στο καλώδιο, τώρα αρχίσαμε να ψάχνουμε και τα ελατήρια στις σκανδάλες. Tbh και εγώ στην αρχή είχα τις ενστάνσεις μου για το LM και την συντήρηση μέσο-μακροπρόθεσμα, αλλά βλέπω έχει χαθεί εντελώς το μέτρο και το έχουμε ξεφτιλίσει εντελώς, Το μόνο σοβαρό πρόβλημα έως τώρα για μένα είναι τα ευρήματα του GN για τις gddr6 από την πίσω μεριά του pcb, αλλά ακόμα και αυτές λειτουργούν in spec (προς το παρόν που δε πιάσανε οι ζέστες).

  • Like 6
  • Thanks 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ilos είπε

Τόσο ψείρισμα σε κονσόλα δεν έχει ξαναγίνει. Ούτε καν στα πρώτα x360 με τις faulty mobos και τα RROD, ούτε στα ps3 με τα dead lens και τα ylod. Την μία βάζουμε μικρόφωνα να πιάσουμε coil whine, την άλλη κοιτάζουμε κατασκευαστές στους ανεμιστήρες, την παραάλλη κάνουμε bandwidth test στο καλώδιο, τώρα αρχίσαμε να ψάχνουμε και τα ελατήρια στις σκανδάλες. Tbh και εγώ στην αρχή είχα τις ενστάνσεις μου για το LM και την συντήρηση μέσο-μακροπρόθεσμα, αλλά βλέπω έχει χαθεί εντελώς το μέτρο και το έχουμε ξεφτιλίσει εντελώς, Το μόνο σοβαρό πρόβλημα έως τώρα για μένα είναι τα ευρήματα του GN για τις gddr6 από την πίσω μεριά του pcb, αλλά ακόμα και αυτές λειτουργούν in spec (προς το παρόν που δε πιάσανε οι ζέστες).

πλεον η πληροφορια ρεει και ολοι ειναι πιο καταρτισμενοι.  Τωρα τα 500 ευρω πονανε  παραπανω . Αρα γιατι να μην το ψηρισεις το θεμα . Και καλο ειναι που γινεται τοσο ψαξιμο μην επαναπαυτει η  εταιρια και πεταει οτι φθηνιαρικο βρει για να κοψει απο παντου να γνωριζει οτι υπαρχει αντιδραση και κανει κακο στην εικονα της .

  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...