Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

36 λεπτά πριν, chncynic είπε

Γενικά μυρίζει λίγο πιο σοβαρό το θέμα απο μεμονομένες καταστάσεις 1/1000, τουλάχιστον απ 'ότι φαίνεται εδώ, αρκετοί έχουν ένα incosistency στα triggers τους. Παίζει να έιναι όντως γενικό θέμα αυτό. Αν δεν παίξει φόλα απο το support όλα οκ - ελπίζω να μην σας κάνουν τους κινέζους και σκάτε 60άρες  απο το πουθενά αλλα ποτέ δεν ξέρεις

Εγώ δεν πρόκειται να ασχοληθώ επειδή η μία σκανδάλη από την άλλη, έχει ένα 10% διαφορά. Πολύ πιθανό να αποκτήσει και η άλλη ένα 10% μετά από κάποια χρήση και να γίνουν ίδιες. Θα δούμε. Αλλά δεν βρίσκω λόγο να το αντικαταστήσω τώρα για τόσο μικρή διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, primeragt είπε

Το ότι είναι άθλιο σε σχέση με ms τι σχέση έχει με τον τεχνικό που απάντησε αυτό στον άνθρωπο; Τι έπρεπε δλδ να κάνει ο τεχνικός; Να περνάει εγγύηση ότι του πάνε χωρίς έλεγχο; Μη συγκρίνεις 360 που είχε γίνει γενικό θέμα και σκάγανε το ένα πίσω από το άλλο και τα αλλάζανε ακόμα κ μετά το πέρας της εγγύησης. Δεν σχολίασα αν έχει ή δεν έχει θέμα το dualsense του παιδιού. Την απάντηση του τεχνικού σχολίασα. 

 Η Sony δινει εγκρισει στο τεχνικο τμημα να παραλαμβάνει να δίνουν καινουργιο και ο τεχνικος ας  κανει ελεγχο το 2021. Η αγορά του PS5 δεν έγινε πριν 1 χρόνο αλλά πριν 14 μέρες. γιαυτο και είναι και θα παραμεινει  μπάχαλο η  Sony απο θεμα support .

Επεξ/σία από dream21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, music_lover είπε

Εγώ δεν πρόκειται να ασχοληθώ επειδή η μία σκανδάλη από την άλλη, έχει ένα 10% διαφορά. Πολύ πιθανό να αποκτήσει και η άλλη ένα 10% μετά από κάποια χρήση και να γίνουν ίδιες. Θα δούμε. Αλλά δεν βρίσκω λόγο να το αντικαταστήσω τώρα για τόσο μικρή διαφορά.

Ναι δεν λέω να ασχοληθείς αν είναι 10% και δεν σε ενοχλεί. Εμένα θα με ενοχλόυσε αν συνέβαινε πρίν  τουλάχιστον ένα 6μηνο σκισίματος. Αν παίζεις κάνα shoot em up θα βαράς στο γάμο του καραγκιόζη. Anyway, εν αναμονή της απάντησης του service να ησυχάσουν όσοι έχουν πρόβλημα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Daredevil είπε

Image

Ορίστε τι κλαίγατε! Με το παρών update, τα πράγματα μεταξύ των twins ηρθαν στα φυσολογικά και "επιθυμητά"  επίπεδα. Η Ubi προσπαθεί και παλεύει για το δίκαιο και το σωστό!  😅. Α ρε Ubi πιο σκουπίδι optimization πεθαίνεις . Μια ζωή τα ίδια , ούτε update δεν μπορεί να κανει σωστά .

Επεξ/σία από nekrik
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, music_lover είπε

Εγώ δεν πρόκειται να ασχοληθώ επειδή η μία σκανδάλη από την άλλη, έχει ένα 10% διαφορά. Πολύ πιθανό να αποκτήσει και η άλλη ένα 10% μετά από κάποια χρήση και να γίνουν ίδιες. Θα δούμε. Αλλά δεν βρίσκω λόγο να το αντικαταστήσω τώρα για τόσο μικρή διαφορά.

Τί λέμε τώρα ρε παιδιά; Εγώ είχα 2 χρόνια PS4 για να παίξω τα exclusives και το χειριστήριο ήταν άψογο. Εννοείται με 10% διαφορά δεν θα μπορούσα να παίξω. Τί παίζουμε, fall guys; Άσε που ούτε αυτό δεν θα μπορούσα να παίξω. Προβλήματα στο χειριστήριο είναι χοντρά. Δεν πα να έχει η κονσόλα 300fps στα 8Κ, απλά δεν μπορείς να παίξεις... Η Nintendo κάνει άμεση αντικατάσταση και 2 και 3 φορές. Εδώ βλέπω να παίζει συζήτηση σε 5 ημερών χειριστήριο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πηγα ειδα και απηλθα ...Αρχικα ο ανθρωπος στο service ηταν αψογος και εξηγω.Του δινω το κοντρολερ μου λεει εγω δεν καταλαβαινω διαφορα και μου δινει κ το χαλασμενο του φιλου απο εδω που ειναι για αντικατασταση.Οντως καμια σχεση ηταν τεζα το κουμπι οταν το παταγες μηδεν αντισταση.Μετα μου δινει το δικο του το δοκιμαζω και πανω κατω ηταν τα ιδια με το δικο μου(ισως κ ακομα χαλαροτερο και στις δυο σκανδαλες) κ μου λεει βλεπεις διαφορα?Οντως κατσαμε μαζι αρκετη ωρα και εγω επαιζα και με τα δυο χειριστηρια,μου ειπε  δε εαν θελω να μου δωσει το δικο του (του service).Τελικα κρατησα το δικο μου και αν γινει ακομα χειροτερο θα το παω να μου το αλλαξει.Δυστυχως δεν μπορουσαμε να ανοιξουμε το καινουργιο για να δουμε διαφορα κτλ.

Επεξ/σία από nyne
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, music_lover είπε

Εγώ δεν πρόκειται να ασχοληθώ επειδή η μία σκανδάλη από την άλλη, έχει ένα 10% διαφορά. Πολύ πιθανό να αποκτήσει και η άλλη ένα 10% μετά από κάποια χρήση και να γίνουν ίδιες. Θα δούμε. Αλλά δεν βρίσκω λόγο να το αντικαταστήσω τώρα για τόσο μικρή διαφορά.

Καλα το ειχαμε καταλαβει οτι εσυ θα πεις και ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, music_lover είπε

Εγώ δεν πρόκειται να ασχοληθώ επειδή η μία σκανδάλη από την άλλη, έχει ένα 10% διαφορά. Πολύ πιθανό να αποκτήσει και η άλλη ένα 10% μετά από κάποια χρήση και να γίνουν ίδιες. Θα δούμε. Αλλά δεν βρίσκω λόγο να το αντικαταστήσω τώρα για τόσο μικρή διαφορά.

Άκου τώρα τι έχει συμβεί στην προσπάθεια σου να κάνεις damage control για κάποιον ανεξήγητο λόγο.

  1. Δημιουργείς έναν ποσοστό (1%) απο το πουθενά. - Αυτό μένει να το δούμε σε βάθος χρόνου. Μέχρι στιγμής έχουμε δυστυχώς πολλά παραδείγματα.
  2. Λές οτι αυτό το ποσοστό είναι αμελητέο. - Ακόμα και να είχες δίκιο, σε μία περίοδο χωρίς κονσόλες και χειριστήρια αντικατάστασης, δεν είναι. Όλοι αυτοί θα μείνουν χωρίς συσκευή.
  3. Λές οτι μια συσκευή day one είναι οκ να είναι λίγο προβληματική - Δεν είναι.
  4. Δημιουργείς ένα παρανοικό σενάριο οτι οκ θα χαλάσει και το άλλο trigger σιγά σιγά οπότε τι χαλιέστε. - No comments
  5. Βγάζεις το coil whine σαν ένα λογικό πρόβλημα. - Στην συγκεκριμένη φουρνιά είναι coinflip το αν σου τύχει ελλατωματική κονσόλα με whine. Αν ήταν λογικό, όλες οι κονσόλες θα το είχανε.

Πραγματικά απορώ αυτός ο φανατισμός να δικαιολογείτε τα αδικαιολόγητα σε μια προσπάθεια υποστήριξης μιας εταιρίας που αποσκοπεί.

Αν βγάλεις το οικονομικό κέρδος απο τη μέση, που είμαι σίγουρος οτι δεν έχετε, δεν υπάρχει κανένας λόγος να υποστηρίζει κανείς ελλατωματικά προιόντα και αντικαταναλωτικές τακτικές.

Το fanboyλίκι απο όπου και αν προέρχεται μόνο κακό κάνει σε εμάς που πραγματικά δεν δίνουμε δεκάρα τσακιστή για την εκάστοτε εταιρία αλλα μας νοιάζει τα $$ που δίνουμε να πιάνουν τόπο.
Εξώ ξέρω οτι Χ κονσόλα στο παρελθόν την έστειλα πίσω πάνω απο 2 φορές ωστέ να παραλάβω μια η οποία ήταν άξια της τιμής της και απόλυτα αθόρυβη χωρίς coil whine ή fan whirring.
Αυτό ΔΕΝ μπορώ να το κάνω με το ps5 και είναι ρητή οδηγία της sony οτι ο ήχος δε θεωρείται ελλάτωμα. Και αυτό (για μένα που δεν θεωρώ λύση το να ανεβάζω την ένταση της tv) είναι πρόβλημα.

Πραγματικά είναι τόσα πολλά τα φάουλ που όλοι έπρεπε να κράζουμε αλλα είτε απο εδώ είτε απο εκεί είναι λες και διαβάζω αθλητικό η μηχανοκίνητο forum.
Απο τη μία τα βγάζετε έξω και τα μετράτε (τα fps) απο την άλλη δεν υπάρχει καμία αυτογνωσία και κριτική για την εκάστοτε εταιρία που τυχαίνει να simparετε.
Ένα έλεος.

Thanks for listening to my TED talk.

  • Like 23
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, nyne είπε

Πηγα ειδα και απηλθα ...Αρχικα ο ανθρωπος στο service ηταν αψογος και εξηγω.Του δινω το κοντρολερ μου λεει εγω δεν καταλαβαινω διαφορα και μου δινει κ το χαλασμενο του φιλου απο εδω που ειναι για αντικατασταση.Οντως καμια σχεση ηταν τεζα το κουμπι οταν το παταγες μηδεν αντισταση.Μετα μου δινει το δικο του το δοκιμαζω και πανω κατω ηταν τα ιδια με το δικο μου(ισως κ ακομα χαλαροτερο και στις δυο σκανδαλες) κ μου λεει βλεπεις διαφορα?Οντως κατσαμε μαζι αρκετη ωρα και εγω επαιζα και με τα δυο χειριστηρια,μου ειπε  δε εαν θελω να μου δωσει το δικο του (του service).Τελικα κρατησα το δικο μου και αν γινει ακομα χειροτερο θα το παω να μου το αλλαξει.Δυστυχως δεν μπορουσαμε να ανοιξουμε το καινουργιο για να δουμε διαφορα κτλ.

Καλά τί είναι αυτό που σου είπε ο τυπάς? Ντομάτες πουλάει? Δλδ αν έπαιρνες το δικό του και χάλαγε, θα έδινες στη Sony το Serial No. του pad του τεχνικού ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα εγω εκτιμησα το οτι μου εδωσε μια λυση,οπως και να το κανεις ειναι λιγο υποκειμενικο το θεμα και το αισθανθηκα και την ωρα που δοκιμζα τρια διαφορετικα χειριστηρια(εκτος απο του παιδιου που οντως ηταν τεζα το κουμπι),βεβαια θα επρεπε να ειναι η πολιτικη της sony να κανει αμεση αντικατασταση οτι κ να συμβαινει για να ικανοποιησει το πελατη.Θα στειλω και ενα εμαιλ στη sony hellas να δω τι θα μου πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nyne είπε

Κοιτα εγω εκτιμησα το οτι μου εδωσε μια λυση,οπως και να το κανεις ειναι λιγο υποκειμενικο το θεμα και το αισθανθηκα και την ωρα που δοκιμζα τρια διαφορετικα χειριστηρια(εκτος απο του παιδιου που οντως ηταν τεζα το κουμπι),βεβαια θα επρεπε να ειναι η πολιτικη της sony να κανει αμεση αντικατασταση οτι κ να συμβαινει για να ικανοποιησει το πελατη.Θα στειλω και ενα εμαιλ στη sony hellas να δω τι θα μου πει.

Οκ - διαφωνούμε στο οτι είναι λύση οτιδήποτε εκτός απο το να στο αντικαταστήσουν εκείνη τη στιγμή ακριβώς, αλλα εντάξει αν βολεύεσαι προς το παρόν οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μάγκες.

Έχω Ps4 pro και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Σκέφτομαι για Ps5 και θέλω να ρωτήσω κάτι.

Έχει δοκιμάσει κάποιος αν παίζει αρχεία 4Κ mkv με dolby atmos?

Και αν κάνει μετατροπή on the fly dts ήχου σε DD+ ? 

Έχω την Sony fx9005 και θέλω να πάρω και το sonos arc , και θέλω να δω πως θα βγάλω dolby atmos Και πως παίζω dts ταινίες που δεν υποστηρίζει το sonos...

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...