Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, chncynic είπε

Μάλλον για καλή μας τύχη δεν μας χρειάστηκε ποτέ γιατί απ'ότι διαβάζω είναι λίγο τεντυμπόηδες :)

Μια φορά χρειάστηκα service στο fat ps3 των 60gb που είχε το γνωστό θέμα με το YLOD και επειδή ήταν εκτός εγγύησης πήγε στο easybuyword για επισκευή, επιστράφηκε, δούλεψε για λίγο καιρό ακόμα και παρέδωσε πάλι πνεύμα οπότε την ξανά έστειλα εκεί για μια έκπτωση που έδινε αν έπαιρνες από εκεί το slim. Από τότε δεν χρειάστηκα service για άλλη κονσόλα ή controller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα πάντα μου έχει βγεί η απορία πόσο θα κρατήσει το ρημαδι το R2 που το πατάω συνέχεια στο GoW που το παίζω μέσω streaming.

Αρχίζω να σκέφτομαι να τσιμπήσω κοντρολερ ps4 για να παίζω τα παιχνίδια του pwnow.

Επεξ/σία από shadowfax-1-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, music_lover είπε

Μια φορά χρειάστηκα service στο fat ps3 των 60gb που είχε το γνωστό θέμα με το YLOD και επειδή ήταν εκτός εγγύησης πήγε στο easybuyword για επισκευή, επιστράφηκε, δούλεψε για λίγο καιρό ακόμα και παρέδωσε πάλι πνεύμα οπότε την ξανά έστειλα εκεί για μια έκπτωση που έδινε αν έπαιρνες από εκεί το slim. Από τότε δεν χρειάστηκα service για άλλη κονσόλα ή controller.

Μια φορά χρειάστηκα service για το PS3 φατ που έκανε σαν αλέτρι στο εσωτερικό του, και εντος εγγύησης, και οι δημοσιοϋπαλληλικής νοοτροπίας της Cometron με ύφος χιλίων καρδιναλίων μου έκαναν λόγο για refurbished (όταν στο παρελθόν μου είχαν στείλει αντίστοιχο ΞΑΝΑ ελαττωματικό PS2). 
 

Ευτυχώς που από κάτω από το σπίτι μου έχω θάλασσα και έτσι τουλάχιστον το χάρηκαν τα ψάρια της, και ήταν και κοντά το launch του PS4. Από τότε δεν χρειάστηκα σερβις για άλλη κονσόλα η controller.

Επεξ/σία από Tilemaxx
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, shadowfax-1- είπε

Εμένα πάντα μου έχει βγεί η απορία πόσο θα κρατήσει το ρημαδι το R2 που το πατάω συνέχεια στο GoW που το παίζω μέσω streaming.

Αρχίζω να σκέφτομαι να τσιμπήσω κοντρολερ ps4 για να παίζω τα παιχνίδια του pwnow.

Τόσο διαδεδομένο είναι αυτό το πρόβλημα με το R2 που πρέπει να ανησυχούμε όλοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω ιδέα. Δικιά μου φοβία είναι. Το να πατάω τόσο πολύ ένα μηχανισμό (όσοι έχουν παίξει got(υπάρχει κανένας που δεν?) ξέρουν) για τον οποίο διαβάζω ότι"ε οκ μπορεί να χαλάσει πιο εύκολα"δεν ειναι και το πιο ευχάριστο.

Επεξ/σία από shadowfax-1-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω θεμα με το R1, ειναι υπερβολικα loose σε φαση που με ενοχλει αρκετα, υπαρχει περιπτωση να μου το αλλαξει η cometron?? Αν ναι ποια ειναι τα βηματα ακριβως??

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tilemaxx είπε

Ευτυχώς που από κάτω από το σπίτι μου έχω θάλασσα και έτσι τουλάχιστον το χάρηκαν τα ψάρια της, και ήταν και κοντά το launch του PS4. Από τότε δεν χρειάστηκα σερβις για άλλη κονσόλα η controller.

Τωρα εσυ χαίρεσαι που πέταξες συσκευή στην θάλασσα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, DaVillain είπε

Φαντάζομαι ότι σε παιχνίδια όπως τα soulsborne θα ακούγονται πολλές βρισιές μετά από νίκες εναντίον των bosses (συνήθως δίνουν τρόπαια). Από την άλλη, προτιμώ να μπορώ να το απενεργοποιώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ADHD είπε

Εγω εχω θεμα με το R1, ειναι υπερβολικα loose σε φαση που με ενοχλει αρκετα, υπαρχει περιπτωση να μου το αλλαξει η cometron?? Αν ναι ποια ειναι τα βηματα ακριβως??

Καλα τωρα σοβαρα ποσες μερες το εχεις και σου βγαλε θεμα? Joycon μου μυριζει η φαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, DaVillain είπε

Καλά εδώ πιάνουν ένα σωρό χώρο τα trophy jpg επειδή είναι 4k, τα video έχουν απενεργοποιηθεί με το που άναψε η κονσόλα και είδα το setting.😁

7 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Καλα τωρα σοβαρα ποσες μερες το εχεις και σου βγαλε θεμα? Joycon μου μυριζει η φαση

Σπάμαρε northern regalia σε low sl. Θεία δίκη. Οι κατάρες των nabs πιάσανε τόπο.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Καλα τωρα σοβαρα ποσες μερες το εχεις και σου βγαλε θεμα? Joycon μου μυριζει η φαση

 

10 λεπτά πριν, ilos είπε

Σπάμαρε northern regalia σε low sl. Θεία δίκη. Οι κατάρες των nabs πιάσανε τόπο.😁

Απο 19 στο release,, φοβαμαι οτι δεν θα μου το αναγνωρισουν σαν "προβλημα" αφου το R1 τυπικα λειτουργει απλα εχει τρελο pre-travel και κανει θορυβο καθε φορα που το σπαμαρεις. Γενικα δεν εχει καμια σχεση με του ds4 το feel ειναι χαλια. Θελω να κανω μια προσπαθεια μπας και γινει τιποτα αλλα το δευτερο δεν το γλυτωνω μου φαινεται.

Ναι μαλλον ειναι φαση karma is a bitch. :P παλι καλα που δεν μπηκα με password να χαλαω trades απο το discord τους σε αυτο και αν τρως καταρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...