Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η λυση σε αυτο ειναι πολυ πιο απλη..Μονο ενας λογαριασμος θα παιρνει τα δωρεαν παιχνιδια ανα κονσολα..Απλα για να μην γινει καμια στραβη θα πρεπει να συνδεθεις και να το ενεργοποιησεις χειροκινητα στο λογαριασμο σου και οχι οποιος λογαριασμος συνδεεται στην κονσολα.Επισης ενα καλο κινητρο θα ητανε αυτη η προσφορα να υπαρχει για ολη την ζωη της κονσολας η εστω για το πρωτο χρονο κυκλοφοριας της.Δηλαδη αν παρεις νεα κονσολα και μια συνδρομη αυτοματα εχεις και 20 παιχνιδια στο λογαριασμο σου.Θα μετραγε πολυ σαν προσφορα και ειδικα σε χαζομπαμπαδες που το πορτοφολι τους δεν φτανει μακρια.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Η απλα δωσε το plus collection σε ολους ανεξαρτήτως κονσόλας; Τα ίδια λεφτα δινουν ολοι για τη συνδρομή.

Εσυ καλα τα λες... αλλα αυτοι τα εδωσαν αυτα τα παιχνιδια ουσιαστικα τσαμπα δηλαδη με ενα 50αρικο εχεις καθαρισει για ενα χρονο gaming..Δηλαδη δωθηκε ως τυρακι στην νεα κονσολα αφου θα ηταν beta testers + οτι δεν ειχε αναλογη απαντηση στο game pass του Xbox.Αλλιως ουτε αυτα θα εδιναν οποτε το να δωσουν σε μια βαση 100 εκατομμυριων και πες οτι τα 30-40m εχουν ενεργη συνδρομη την δυνατοτητα να παιξουν τοσα παιχνιδια τσαμπα μονο ονειρο θερινης νυχτος φανταζει.. και ποσοι αλλοι θα αγοραζαν συνδρομη μονο κ μονο τα 20 παιχνιδια ακομη και εγω που ειμαι κατα της συνδρομης γιατι δεν μου αρεσει αυτο το μοντελο ενοικιασης παιχνιδιων ακομη και εγω παιζει να αγοραζα μια συνδρομη για τα υπολοιπα παιχνιδια που δεν εχω παιξει.

Απο επιχειρηματικης αποψης ειναι κακη κινηση εξου και δεν εγινε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω οτι συντομα θα ανακοινωσει νεα προσφορα και επεκταση του psnow,καθαρα για να χτυπησει το gamer pass,οποτε ευελπιστω συντομα να εχουμε ολοι σε μια λογικη τιμη μαζι με την συνδρομη του plus και το Psnow.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντίστοιχη υπηρεσία με το game pass πρέπει να βγάλει αλλά έχουν καβούρια στις τσέπες στη Sony γενικά οπότε δεν ελπίζω σε πολλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 50εκ συνδρομητες στο ps plus η σονι δεν εχει κανενα λογο αυτη τη στιγμη να σμπρωξει το ps now...θα πρεπει να την αναγκασει η MS...αλλα προς το παρον φαινεται να ειμαστε πολυ μακρυα απο αυτο...Ουσιαστικα η σονι παιζει μονη της στο ΑΑΑ gaming....

  • Like 4
  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Αντίστοιχη υπηρεσία με το game pass πρέπει να βγάλει αλλά έχουν καβούρια στις τσέπες στη Sony γενικά οπότε δεν ελπίζω σε πολλά.

Και όμως αφησε (πολυ) ανοικτο το ενδεχόμενο ο Jim Ryan να συμβεί κάτι τέτοιο στο μελλον σε πρόσφατη συνέντευξη του. 

16 λεπτά πριν, xavier είπε

με 50εκ συνδρομητες στο ps plus η σονι δεν εχει κανενα λογο αυτη τη στιγμη να σμπρωξει το ps now...θα πρεπει να την αναγκασει η MS...αλλα προς το παρον φαινεται να ειμαστε πολυ μακρυα απο αυτο...Ουσιαστικα η σονι παιζει μονη της στο ΑΑΑ gaming....

Μπροστά είναι και πολύ όπως επιβεβαιωνουν τα οικονομικα στοιχεία που αφορούν στις πρώτες μέρες κυκλοφοριας των next gen συστημάτων. Αλλά ότι παίζει μονη της στο ΑΑΑ gaming  είναι το λιγότερο προωθημένη θέση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, kostiger said:

Και όμως αφησε (πολυ) ανοικτο το ενδεχόμενο ο Jim Ryan να συμβεί κάτι τέτοιο στο μελλον σε πρόσφατη συνέντευξη του. 

μιλας για τον τυπο που αν ηταν οι κωλοτουμπες ήταν ολυμπιακο σπορ θα ηταν πρωταθλητης 🤣

πριν λιγο καιρο μας ελεγε αλλα

Jim Ryan (SIE CEO): Game Pass model ‘doesn’t make any sense’ for Sony and would be 'unsustainable' for its $100m+ game budgets. : PS5 (reddit.com)

Επεξ/σία από privateer
  • Confused 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Αντίστοιχη υπηρεσία με το game pass πρέπει να βγάλει αλλά έχουν καβούρια στις τσέπες στη Sony γενικά οπότε δεν ελπίζω σε πολλά.

Ειναι και θεμα οικονομικου μοντελου. Η MS στο gamepass εχει ως επι το πλειστον μετριοτητες και μερικους καλους τιτλους ενω ολες οι παραγωγες της sony ειναι σε αλλο επιπεδο τοσο στην παραγωγη οσο και στο κοστος το οποιο πρεπει να αποσβεστει με εκατομμυρια πωλησεις full price και οχι με gamepass με ψιχουλα που το βαζουν σχεδον ολοι. Οταν και αν η ms ετοιμασει σοβαρες παραγωγες θα ανεβει και η τιμη του gamepass... H sony σιγουρα θα ετοιμασει κατι αντιστοιχο αλλα θα ειναι δυσκολα να βαλει day one ολες τις νεες AA παραγωγες.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, privateer είπε

μιλας για τον τυπο που αν ηταν οι κωλοτουμπες ήταν ολυμπιακο σπορ θα ηταν πρωταθλητης 🤣

πριν λιγο καιρο μας ελεγε αλλα

PlayStation's Jim Ryan: "We want to give gamers certainty that they're buying a true next-generation console" | GamesIndustry.biz

Το συγκεκριμένο μιμητη του Μελισσανιδη χαρτογιακα, δεν τον συμπαθώ καθολου, η εξέλιξη και εδραίωση του gamepass ωστοσο, θα τον καθιστουσε ως και ανεπαρκή εαν αρνούνταν κατηγορηματικα την προοπτική ανάπτυξης αντίστοιχης  υπηρεσιας,  ακόμα και αν η τελευταία δεν εμφανιστει ποτε..

Και όχι δεν θεωρώ το psnow αντίστοιχη, οχι ακομα τουλάχιστον.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/11/2020 στις 8:35 ΠΜ, nekrik είπε

Εγώ έχω της Nidec σίγουρα . Το άνοιξα τις προάλλες να δω πως είναι μέσα. Το γαλλικό άρθρο το οποιο ανέβηκε  πρίν, στην φωτό  το αριστερό ειναι Nidec (το αναφέρει ως λιγότερο ήσυχο) και το αλλο της Delta (το αναφέρει ως ήσυχο). Στη δευτερη φωτό το Nidec είναι το κάτω και το Delta το πάνω. Της Nidec (και το δικό μου) αναγραφει το Nidec στο μέταλλο της βάσης ενώ της Delta εχει το Δ λογότυπο με το τρίγωνο στον κινητήρα. Καλό είναι να τα ξέρουμε για μελλοντική χρήση.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

ps5 fan difference1.jpeg

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

ps5 fan difference 2.jpeg

Αν και δεν έχω σημαντικό θόρυβο σε load στο ps5 μου, ειναι ήσυχο, ψήνομαι να δοκιμάσω και το άλλο. Φαίνεται καλύτερη η υλοποίηση της Delta (τουλαχιστόν στα λίγα rpm στα οποία λειτουργουν τα fans για την ωρα) και έχει και πιο πολλά blades.  Συνήθως τα Nidec ειναι καλύτερα στα πολλά rpm’s ! Μελλοντικά θα τσιμπήσω και το 2ο fan να το βάλω πάνω.

Εμενα ειναι Delta?

IMG_20201128_150954.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, James. είπε

Εμενα ειναι Delta?

IMG_20201128_150954.jpg

Μπορει και Nidec. Γράφει εκεί  στη μέση κάτω από το προστατευτικό τι είναι εάν μπορεις να δεις από τα πλαγιά. Δεν ξέρω εάν γίνεται, εγώ το ξεβίδωσα για να δω πως είναι. Ο ήχος του Delta στα παιχνίδια είναι συνεχής, πολύ χαμηλής έντασης και λόγο υψηλότερης συχνότητας από των Nidec, των οποίων ο ήχος είναι χαμηλότερης συχνότητας, μεγαλυτερης έντασης (εγώ μέτρησα 42db στο demon souls κολλητά στην έξοδο του αέρα ) ενώ έχει έναν περίεργο ήχο περιστροφικό  , σαν παλαμικό κρότο παρα πολύ χαμηλής έντασης ο οποίος ακούγεται ανάλογα με την γωνία και απόσταση από το PS5 

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gamepass εγώ που το χρησιμοποιώ σε pc είναι φοβερό και έχει πολύ καλούς τίτλους. Εδώ και της ΕΑ το αντίστοιχο είναι πολύ καλό αν θέλεις να δεις τα game της. 

Aπό την άλλη οι αποκλειστικοί τίτλοι είναι και αυτοί ένα plus για τις κονσόλες.

Δηλαδή η nintnedo δεν χρειάζεται κάποιο gamepass για να πουλάει εκατομμύρια από τους τίτλους της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, nekrik είπε

Μπορει και Nidec. Γράφει εκεί  στη μέση κάτω από το προστατευτικό τι είναι εάν μπορεις να δεις από τα πλαγιά. Δεν ξέρω εάν γίνεται, εγώ το ξεβίδωσα για να δω πως είναι. 

Δεν χανεις την εγγυηση σου ομως μετα, με αυτο τον τροπο?

2 λεπτά πριν, chek2fire είπε

Το gamepass εγώ που το χρησιμοποιώ σε pc είναι φοβερό και έχει πολύ καλούς τίτλους. Εδώ και της ΕΑ το αντίστοιχο είναι πολύ καλό αν θέλεις να δεις τα game της. 

Aπό την άλλη οι αποκλειστικοί τίτλοι είναι και αυτοί ένα plus για τις κονσόλες.

Δηλαδή η nintnedo δεν χρειάζεται κάποιο gamepass για να πουλάει εκατομμύρια από τους τίτλους της. 

Κανεις δεν το αμφισβητει αυτο,και εγω οταν καταφερω να παρω και series x ,κατευθειαν σε gamepass  θα παω

 

Επεξ/σία από spartan29gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν αφησεις σημαδι στις βιδες οχι. Αλλα νομιζω δεν θα το κανω. Παντως ο ανεμιστηρας ειναι ο αριστερος με τα πτερυγια που ξεκινανε απο το κεντρο.

volume-of-the-ps5-sony-installs-different-fan-models.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...