Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Δεν χανεις την εγγυηση σου ομως μετα, με αυτο τον τροπο?

Κανεις δεν το αμφισβητει αυτο,και εγω οταν καταφερω να παρω και series x ,κατευθειαν σε gamepass  θα παω

Εγγύηση χάνεις μόνο εάν ξεκολλήσεις το ειδικο αυτοκόλλητο με το λογοτύπο της Sony το οποίο βρίσκεται πιο πάνω  και δεν χρειάζεται μα πειραχτεί. Εάν ξεβιδώσεις το fan για να το καθαρίσεις η ακόμα και να το αντικαταστήσεις δεν υπάρχει θέμα είναι πολύ εύκολο. Πρός πληροφόρηση το Nidec fan δεν κατασκευάστηκε για το Ps5 αλλά βρήκα ακριβώς αυτό το μοντέλο να προορίζεται  για αφυγραντηρες 😅

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, James. είπε

Αν δεν αφησεις σημαδι στις βιδες οχι. Αλλα νομιζω δεν θα το κανω. Παντως ο ανεμιστηρας ειναι ο αριστερος με τα πτερυγια που ξεκινανε απο το κεντρο.

volume-of-the-ps5-sony-installs-different-fan-models.jpg

Nidec έχεις τότε αν και υπάρχει περίπτωση να έχεις το fan της παρουσίασης της Sony κάποια παιδιά αυτό έχουν, πιθανών επίσης   να έχει παρόμοια ηχητικά  χαρακτηριστικά με το Delta. Είναι τρία μέχρι στιγμής τα μοντέλα που χρησιμοποιεί η Sony. 

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το Valhalla πάει λίγο καλύτερα στο Χ μετά το τελευταίο patch. Έχει δρόμο όμως ακόμα με τα patches.

Έχεις δίκιο, έχει ακόμα δρόμο το downgrade στο ps5 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, privateer είπε

μιλας για τον τυπο που αν ηταν οι κωλοτουμπες ήταν ολυμπιακο σπορ θα ηταν πρωταθλητης 🤣

πριν λιγο καιρο μας ελεγε αλλα

Jim Ryan (SIE CEO): Game Pass model ‘doesn’t make any sense’ for Sony and would be 'unsustainable' for its $100m+ game budgets. : PS5 (reddit.com)

Τι τούμπες κάνει; Θα βάλει AAA παιχνίδια με τεράστιο κόστος δημιουργίας από την πρώτη μέρα σε κάποια ανάλογη υπηρεσία; 

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, pictorino είπε

Τι τούμπες κάνει; Θα βάλει AAA παιχνίδια με τεράστιο κόστος δημιουργίας από την πρώτη μέρα σε κάποια ανάλογη υπηρεσία; 

όταν γίνει αν γίνει το συζητάμε, δεν έχει νόημα τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, em_seven είπε

Παιδιά μετά από την αγορά σταθεροποιητή τάσης, η κονσόλα σταμάτησε να μου κάνει coil whine και πλέον είναι αθόρυβη! 

Λογικό και σωστός. Ποιον πήρες ; Εγώ πάντα  ειχα φίλτρο EMF/RFI σε πρίζα ασφαλείας και αυτό βοηθάει εάν κάποιοι έχουν θέμα με το coil whine  

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλoί business man και marketeer εχουν μαζευτεί στο insomnia απο ότι βλεπω..Γιατι δεν πατε να δουλέψετε στην MS ή στη Sony? Kαθε μέρα τα ίδια και τα ιδια φτιαξτε αλλο νήμα και μπειτε ολα τα fanboys και φαγωθείτε εκεί.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, em_seven είπε

Παιδιά μετά από την αγορά σταθεροποιητή τάσης, η κονσόλα σταμάτησε να μου κάνει coil whine και πλέον είναι αθόρυβη! 

Ενδιαφέρον..🤔

37 λεπτά πριν, zlave είπε

WRC9 με dualsense ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ απλά. Δοκιμάστε το χτες.

Όντως έχω διαβάσει ότι έκαναν καλή δουλειά στο θέμα και το βλέπω και στα 30 ευρώ προσφορά, με δελεάζει..🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, icenex είπε

Εσυ καλα τα λες... αλλα αυτοι τα εδωσαν αυτα τα παιχνιδια ουσιαστικα τσαμπα δηλαδη με ενα 50αρικο εχεις καθαρισει για ενα χρονο gaming..Δηλαδη δωθηκε ως τυρακι στην νεα κονσολα αφου θα ηταν beta testers + οτι δεν ειχε αναλογη απαντηση στο game pass του Xbox.Αλλιως ουτε αυτα θα εδιναν οποτε το να δωσουν σε μια βαση 100 εκατομμυριων και πες οτι τα 30-40m εχουν ενεργη συνδρομη την δυνατοτητα να παιξουν τοσα παιχνιδια τσαμπα μονο ονειρο θερινης νυχτος φανταζει.. και ποσοι αλλοι θα αγοραζαν συνδρομη μονο κ μονο τα 20 παιχνιδια ακομη και εγω που ειμαι κατα της συνδρομης γιατι δεν μου αρεσει αυτο το μοντελο ενοικιασης παιχνιδιων ακομη και εγω παιζει να αγοραζα μια συνδρομη για τα υπολοιπα παιχνιδια που δεν εχω παιξει.

Απο επιχειρηματικης αποψης ειναι κακη κινηση εξου και δεν εγινε...

Αν κρίνω από τα περισσότερα παιχνίδια που δίνει το ps+ κάθε μήνα, αν δεν έδιναν τα συγκεκριμένα με το ps collection θα κινδύνευε πρώτον να πέσουν πάρα πολύ οι πωλήσεις @ launch, γιατί ο άλλος θα μπορούσε να περιμένει με τα crossgen του ps4 και 0 ουσιαστικό lineup πλην του DeS remake και δεύτερον δε θα είχε κάτι να αντιπαραθέσει στο gamerpass (που έχει πολύ περισσότερα games και κάποια από αυτά πολύ αξιόλογα μην το ισοπεδώνουμε).

Εγώ προσωπικά πήρα ps+ και για να δοκιμάσω το ghost of tsushima legends (hint dont do it).😁 Αν δεν υπήρχε το ps collection με την αγορά ps5, σίγουρα θα είχα κρατήσει αυτά τα 60 στην τσέπη. Αν και 45 atm λόγω bf δεν είναι και τόσο άσχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μικρή παρένθεση, μπήκα σήμερα να χαζέψω αγγελίες και πόνεσα όταν είδα κόσμο να ζητάει Ps5 και να είναι διατεθειμένος να δώσει 100€ και παραπάνω καπέλο.

Κρίμα ρε παιδιά να κάνετε μάγκες τους σύγχρονους μαυραγορίτες. Ειδικά από την στιγμή που η διαθεσιμότητα θα επανέλθει σε νορμαλ επίπεδα στο χειρότερο σενάριο μέχρι το τέλος του Γενάρη. Όχι ότι μου πέφτει λόγος τι θα κάνει ο καθένας. Απλά ήθελα να το σχολιάσω.

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, em_seven είπε

Παιδιά μετά από την αγορά σταθεροποιητή τάσης, η κονσόλα σταμάτησε να μου κάνει coil whine και πλέον είναι αθόρυβη! 

Αν επιτρέπεται ποιο μοντέλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Μια μικρή παρένθεση, μπήκα σήμερα να χαζέψω αγγελίες και πόνεσα όταν είδα κόσμο να ζητάει Ps5 και να είναι διατεθειμένος να δώσει 100€ και παραπάνω καπέλο.

Κρίμα ρε παιδιά να κάνετε μάγκες τους σύγχρονους μαυραγορίτες. Ειδικά από την στιγμή που η διαθεσιμότητα θα επανέλθει σε νορμαλ επίπεδα στο χειρότερο σενάριο μέχρι το τέλος του Γενάρη. Όχι ότι μου πέφτει λόγος τι θα κάνει ο καθένας. Απλά ήθελα να το σχολιάσω.

Είναι μεγάλη η πίκρα του κόσμου αδερφέ με το lockdown, έρχονται οι γιορτές και δε μπορεί να σμίξει με τους αγαπημένους του που μπορεί να είναι επαρχία κλπ. Ειδικά αν είχαν παραγγείλει και φάγαν άκυρο υπάρχει καημός. Είναι και το gaming μια έξοδος. Δεν επικροτώ, αλλά τους καταλαβαίνω.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...