Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, lactate είπε

και ο μάρτης αρχές δεν είναι; :P

https://www.enternity.gr/Article/Gadgets/News/PS5-στην-Ελλάδα-Πότε-έρχονται-οι-επόμενες-παρτίδες;/63524.html

Απόσπασμα "Τα δεδομένα για το πότε θα είναι ευρέως διαθέσιμη η κονσόλα είναι ακόμη θολά, με τις πρώτες εκτιμήσεις της αγοράς να μιλούν για Μάρτιο και ίσως και τέλη Μαρτίου. "

Έτσι όπως καταλαβαίνω το απόσπασμα, μήπως εννοεί το στοκ στα ράφια; Αυτό η αλήθεια είναι δεν ξέρουμε ακόμα πότε θα γίνει.

Το θέμα αυτήν την στιγμή είναι να υπάρχει μια σταθερή τροφοδοσία των καταστημάτων, ώστε όσοι παραγγέλνουν να παραλαμβάνουν σε σύντομο χρονικό διάστημα.

Εκτός βέβαια, αν ολόκληρη η χώρα έχει βαλθεί να πάρει και από ένα Ps5, εκεί πάω πάσο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Το θέμα αυτήν την στιγμή είναι να υπάρχει μια σταθερή τροφοδοσία των καταστημάτων, ώστε όσοι παραγγέλνουν να παραλαμβάνουν σε σύντομο χρονικό διάστημα.

Nα βαριούνται με την καραντίνα και να θέλουν ps5? Εντωμεταξύ 400 ευρώ δεν είναι και λίγα για Ελλάδα θεωρώ και όμως τόσοι έχουν να τα δώσουν. Απλά θέλω να ξαναβγεί η επιλογή αγοράς από καταστήματα τύπου plaisio, public, kotsovolos online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και αυτό ένα είδος marketing είναι. Υπάρχει κόσμος που αν υπήρχε το PS5 στα ράφια μπορεί και να μην το έπαιρνε, τώρα όμως επειδή δεν υπάρχει το θέλει σώνει και ντε. Ε ακόμα και αυτοί οι χαλαροί θα τρέχουν τώρα γιατί πλέον όποιος το έχει θεωρείται προνομιούχος. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilos είπε

Γενικά με τα "60" υπάρχουν πολλές παγίδες. To GoW έχει 60 μεν, αλλά για 4k+60, πρέπει αν έχεις την retail disc έκδοση χωρίς patches. Το last guardian μια από τα ίδια, το βάζω από το ps collection και τρώω την 30ρα στη μάπα, θέλει unpatched disc version για 60. Τραγικές αβλεψίες.

Ξέρουμε αν υπάρχει πλάνο για αυτό το θέμα; Μπορούν να patcharιστούν οι digital για τα 60 στο ps5? Έχει ακουστεί κάτι για το τι σκοπεύουν να κάνουν στο μέλλον ή απλά κυνηγάμε δισκάκια;
Επίσης

Spoiler

Never a boring day
https://streamable.com/nrq4ut

Μετά απο βάλε/βγάλε καλώδια και άνοιξε κλείσε την κονσόλα έστρωσε, αλλα νομίζω οτι κάποιος με τρολάρει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Ξέρουμε αν υπάρχει πλάνο για αυτό το θέμα; Μπορούν να patcharιστούν οι digital για τα 60 στο ps5? Έχει ακουστεί κάτι για το τι σκοπεύουν να κάνουν στο μέλλον ή απλά κυνηγάμε δισκάκια;
Επίσης

  Απόκρυψη περιεχομένων

Never a boring day
https://streamable.com/nrq4ut

Μετά απο βάλε/βγάλε καλώδια και άνοιξε κλείσε την κονσόλα έστρωσε, αλλα νομίζω οτι κάποιος με τρολάρει.

 

Καλά το D-pad και μένα μου φαίνεται κάπως "περίεργο" σε σχέση με τα ds3/ds4, αλλά αφού δουλεύει μια χαρά δεν το πολυψειρίζω.😁

38 λεπτά πριν, pangef είπε

Πάντως και αυτό ένα είδος marketing είναι. Υπάρχει κόσμος που αν υπήρχε το PS5 στα ράφια μπορεί και να μην το έπαιρνε, τώρα όμως επειδή δεν υπάρχει το θέλει σώνει και ντε. Ε ακόμα και αυτοί οι χαλαροί θα τρέχουν τώρα γιατί πλέον όποιος το έχει θεωρείται προνομιούχος. 

Μεγάλη κουβέντα είπες φίλε. Κλασική ψυχολογία όχλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ilos είπε

Καλά το D-pad και μένα μου φαίνεται κάπως "περίεργο" σε σχέση με τα ds3/ds4, αλλά αφού δουλεύει μια χαρά δεν το πολυψειρίζω.😁

 

Δεν πρόσεξες την οθόνη ε; 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Grim Ripper είπε

Δεν κάνει όμως auto-update μόλις κάνεις launch το game ή μπορείς να το σταματήσεις / απενεργοποιήσεις;

Αν τα κλείσεις από πριν τα auto updates στα settings, κάνει μόνο αν το επιλέξεις manually. Προφανώς δεν είναι λύση γιατί unpatched ένα game μπορεί να έχει ένα εκατομμύριο άλλα προβλήματα.

17 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Δεν πρόσεξες την οθόνη ε; 😛

Σιγά μωρέ, πάρε μια μαρκίζα όπως στα παλιά arcades και στόλισε την αν σε χαλάει το πράσινο.😆

Επεξ/σία από ilos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Μια ερώτηση από εμένα μόνο. Όταν το βάζετε σε rest mode αναβοσβήνει και σ'εσάς αρχικά άσπρο, μετά πορτοκαλί και μετά σταθεροποιείται στο πορτοκαλί? Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Amestris είπε

Καλησπέρα παιδιά! Μια ερώτηση από εμένα μόνο. Όταν το βάζετε σε rest mode αναβοσβήνει και σ'εσάς αρχικά άσπρο, μετά πορτοκαλί και μετά σταθεροποιείται στο πορτοκαλί? Ευχαριστώ!

Προσωπικά κωλώνω να το βάλω σε rest mode 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Braveheart1980 είπε

Προσωπικά κωλώνω να το βάλω σε rest mode 😉

Σ'εμένα δεν έχει κανένα θέμα σε rest mode (αλλά δεν ρισκάρω να αφήσω παιχνίδι ανοιχτό και να το βάλω σε rest mode, το βάζω αφού κλείσω το παιχνίδι ίσα ίσα για να κατεβάσει κανά καινούργιο :P)

Αλλά ρωτάω απο περιέργεια αν το κάνει και σε άλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα ακούω περίεργα τον ανεμιστήρα  σαν να κολλάει καπως όχι θόρυβο από πολλές Στροφές ....δηλαδή το μηχάνημα δεν είναι αθόρυβο ειδικά  in game είδα ότι κάποιοι το έφτιαξαν βγάζοντας ένα ταμπελάκι που έχει μέσα και κάποιο άλλοι έβαλαν στις βίδες  του ανεμιστήρα πλαστικό  μπουλόνι  γιατί κανει θόρυβο όταν έχει επαφή  με το καπάκι... κάνει κ εσας θόρυβο περίεργο ;

Επεξ/σία από gpapad20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, gpapad20 είπε

Καλησπέρα ακούω περίεργα τον ανεμιστήρα  σαν να κολλάει καπως όχι θόρυβο από πολλές Στροφές ....δηλαδή το μηχάνημα δεν είναι αθόρυβο ειδικά  in game είδα ότι κάποιοι το έφτιαξαν βγάζοντας ένα ταμπελάκι που έχει μέσα και κάποιο άλλοι έβαλαν στις βίδες του ανεμιστήρα πλαστικό ανάμεσα γιατί κανει θόρυβο όταν έχει επαφή  στο καπάκι... κάνει κ εσας θόρυβο περίεργο ;

Σ'εμένα δεν κάνει κάτι από θόρυβο. Εσένα σου κάνει το ίδιο με εμένα στο rest mode?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...