Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

38E psn 50ara καρτα,μονο για σημερα

https://www.gamivo.com/product/playstation-network-card-50-eur-gr

βαζετε κωδικο για εκπτωση: CYBERMONDAY12

Επεξ/σία από aekoupoli
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλεος ρε παιδια με το valhalla.. ασχολείστε με εταιρεία που ολα της τα games είναι reskins και δεν εχουν ιδέα απο optimization..Δεν σημαινει οτι η μια κονσόλα ειναι καλυτερη απο την αλλη..δηλαδή αν πέσουν 2-3 frames εγινε κατι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δηλαδή, σοβαρά τώρα, δεν έχετε βαρεθεί να κοντράρεστε για ένα τέρμα unoptimized game της εταιρείας με τα πιο κακογραμμένα games ever σε κονσόλες που έκαναν launch μόλις 20 μέρες πριν; 

Μιλάμε για την πιο ανούσια κόντρα αυτή την στιγμή, παίζει να είναι πιο ανούσιο κι από τα loading times. 

και σε pc κακογραμμένα είναι :) απλώς γίνεται ένα ντόρος γιατί φάνηκε ότι πέφτει η απόδοση μετά το πατς και κατηγορούσαν την UBi ότι το έκανε επίτηδες :D .  Από κει και πέρα vs videakia υπάρχουν ακόμα και για το alladin σε 16bit δεν θα σταματήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Daredevil είπε

 

 

Λέει τίποτα καινούργιο για να το δω όλο?

Λίγο που του έριξα σε κομμάτια ματιά, μου φαίνεται σαν βίντεο τρικυμία εν κρανίο (φαίνεται και από τα πολλά cut) με περισσότερα slide από διαφημιστικό υλικό της AMD και XBOX hotchips presentations.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GreekLegend2 είπε

έλεος ρε παιδια με το valhalla.. ασχολείστε με εταιρεία που ολα της τα games είναι reskins και δεν εχουν ιδέα απο optimization..Δεν σημαινει οτι η μια κονσόλα ειναι καλυτερη απο την αλλη..δηλαδή αν πέσουν 2-3 frames εγινε κατι?

reskins δεν είναι σίγουρα

Μόλις τώρα, DaVillain είπε

 

Λέει τίποτα καινούργιο για να το δω όλο?

Λίγο που του έριξα σε κομμάτια ματιά, μου φαίνεται σαν βίντεο τρικυμία εν κρανίο (φαίνεται και από τα πολλά cut) με περισσότερα slide από διαφημιστικό υλικό της AMD και XBOX hotchips presentations.

ε τα βασικά είναι τι λείπει από το rdna2 του ps5 και τι έχει παραπάνω σαν custom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Daredevil είπε

reskins δεν είναι σίγουρα

ε τα βασικά είναι τι λείπει από το rdna2 του ps5 και τι έχει παραπάνω σαν custom

Ναι ρε παιδί τι custom έχει - αυτό λέω μην δω 28 λεπτά βίντεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια οι κονσολες ακομα δεν παιζουν καλα.βασικα για το xbox δεν ξερω διοτι ακομα δεν το εχω παρει. Αλλα 2 games που τα δοκιμασα στο pc, (cod -valhalla)και τα βλεπω και στο ps δεν εχουν σχεση. Πολυ κατωτερα..θελω να πιστευω ειναι ακομα νωρις και τρωμε στην μαπα τις ps4 εκδοσεις

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Παιδια οι κονσολες ακομα δεν παιζουν καλα.βασικα για το xbox δεν ξερω διοτι ακομα δεν το εχω παρει. Αλλα 2 games που τα δοκιμασα στο pc, (cod -valhalla)και τα βλεπω και στο ps δεν εχουν σχεση. Πολυ κατωτερα..θελω να πιστευω ειναι ακομα νωρις.

Όπως πάντα εξαρτάται από το pc. Αν έχεις gpu όσο κάνουν 2 ps5 (gtx3080) προφανώς και θα τρέχουν σε υψηλότερα settings/καλύτερα fps. Αν είσαι με καμιά 970/1060/580 που είναι οι περισσότεροι ακόμα, good luck.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manos_21_ είπε

Παιδια εχει παρει κανεις τον προσαρμογεα καμερας του VR??

Μου εστειλε confirmation mail η Sony και ελεγε σε 3-6 εργασιμες μερες θα το εχω..Αυτο εγινε στις 12-11..Ακομη δεν εχω παραλαβει τιποτα..Υπαρχει καποιος που το πηρε και αν ναι του εστειλαν mail με αριθμο αποστολης η κατι τετοιο??

Εγώ παρέλαβα ακριβώς 19 του μήνα,είχα κάνει αίτηση μια εβδομάδα πριν.Δεν μου έστειλαν κανένα tracking απλά ένα email ότι δέχθηκαν την αίτηση.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, ilos είπε

Όπως πάντα εξαρτάται από το pc. Αν έχεις gpu όσο κάνουν 2 ps5 (gtx3080) προφανώς και θα τρέχουν σε υψηλότερα settings/καλύτερα fps. Αν είσαι με καμιά 970/1060/580 που είναι οι περισσότεροι ακόμα, good luck.

Laptop με rtx2080. Φυσικα δεν θα σχολιαζαμε για 3080

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Daredevil είπε

σε τι settings έχεις 60fps?

Στο cod 1440p maxed παιζει ανετα πολυ πανω απο 60... 80-100. Στο valhalla 1440p για να μην πεφτει ποτε κατω απο 60 κατεβαζεις λιγο volumetric clouds και τα αλλα ολα max

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρεκορ πωλήσεων με 250.000 πσ5 και 155.000 xbox στις πρώτες 48 ωρες κυκλοφοριας τους στην Αγγλία.. 

Πωλησεις οι οποίες θα ηταν κατά πάσα βεβαιότητα υψηλοτερες,  εάν υπήρχε στοκ διαθέσιμο. 

https://gamingbolt.com/ps5-breaks-record-for-uks-biggest-console-launch-rumor

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manos_21_ είπε

Παιδια εχει παρει κανεις τον προσαρμογεα καμερας του VR??

Μου εστειλε confirmation mail η Sony και ελεγε σε 3-6 εργασιμες μερες θα το εχω..Αυτο εγινε στις 12-11..Ακομη δεν εχω παραλαβει τιποτα..Υπαρχει καποιος που το πηρε και αν ναι του εστειλαν mail με αριθμο αποστολης η κατι τετοιο??

Θα σου έρθει λογικά εμένα μου ήρθε και μένω Αίγινα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Στο cod 1440p maxed παιζει ανετα πολυ πανω απο 60... 80-100. Στο valhalla 1440p για να μην πεφτει ποτε κατω απο 60 κατεβαζεις λιγο volumetric clouds και τα αλλα ολα max

Παιζει ρολο και τι οθονη εχει το laptop και σε τι οθονη δοκιμασες το ps5,Το hdr τα ppi κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...