Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω θα σου ελεγα να περιμενεις καλυτερα το επομενο μοντελο βεβαια οταν κυκλοφορησει θα ειναι πιο ακριβο αλλα τουλαχιστον θα ξερεις οτι θα εχεις οτι καλυτερο υπαρχει εκει εξω απο θεμα εικονας και απο θεμα υποστηριξης των νεων κονσολων + οτι αλλα καλουδια.Βεβαια δεν θεωρω οτι θα εχουν τραγικες διαφορες but still καποιες διαφορες θα τις εχουν.

Btw Εγω ειμαι με μια 55b7 και λογικα η επομενη αναβαθμιση σε τηλεοραση θα αργησει ωστε οταν αναβαθμισω η διαφορα να κανει μπαμ.Εκτος αν γινει μεγαλο μπαμ εδω και τωρα στην εξελιξη των τηλεορασεων.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ δεν κρατήθηκα και την αγόρασα τελικά την 65CX στα 2000 που τα θεωρώ λογική τιμή και την περιμένω αύριο. Σε αντικατάσταση 55ρας OLED της LG από την οποία επίσης είχα μείνει κατευχαριστημένος.

Επεξ/σία από kax54638
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, polakis21 είπε

Εγω ψηνομαι να χτυπησω 77αρα oled CX να γινει κολαση. Τωρα εχω την 65αρα C9 αλλα τρωγομαι...

Φίλε μου πρώτα είχα κ εγώ την 65 c8 και την πούλησα το καλοκαίρι για να πάρω την cx 65. Ενας  μεγάλος λόγος ήταν τα features στο gaming που έχει.Οσον αφορά την εικόνα το πρώτα πατατράκ το έπαθα στη c8 που από LED μεταπήδησα στην OLED και έπαθα πλάκα στην εικόνα .Τωρα από την c8 στην cx  it’s ok εάν δεν τις βάλεις δίπλα δίπλα δεν θα δεις γνώμη μου πάντα μεγάλες διάφορες στην εικόνα κ μιλάμε για 2 μοντέλα πίσω.Εγω πιστεύω τώρα για να μπορέσει να δει κάποιος διαφορά από OLED σε OLED (Ίδιας εταιρίας)και να του φανεί πως άλλαξε ρε παιδί μου τηλεόραση στο σαλόνι του είναι οι ίντσες όχι λόγω εικόνας αλλά λόγω ιντσών ....

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Καλά ρε xavier, παρόμοιες επιδόσεις ακριβώς δεν το λες, αλλά ok, ας παρει κανα κλικ ακομα το df

Είδες κατι που δεν είδαμε οι υπόλοιποι στο video του DF για το Borderlands 3 να μας δείξεις και εμάς, ή απλά προσπαθείς να ξεκινήσεις console war συζήτηση ?

19 λεπτά πριν, DimosthenisG είπε

Μεγάλη αποτυχία αυτό με τα φάνς στο ps5 

Στα review units βάλανε τα αθόρυβα, αλλα στα ράφια έφτασαν με άλλους ανεμιστήρες

 

 

 

Θα το πίστευα αλλά και reviewers πήραν κομματια με το και καλά "λιγότερο ήσυχο NIDEC" fan. Προσωπικά στο δικό μου ps5 με το "λιγότερο ήσυχο" fan,  δεν μπορώ να πω οτι εχω θόρυβο, ελάχιστο ηχο κάνει σε gaming λειτουργία στα 2m απόσταση. Παραδέχομαι δε οτι σε κάποιους άλλους κάνει περισσότερο θόρυβο το παρών fan. Foul της Nidec και Sony το παρών, για μένα.    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, nekrik είπε

Είδες κατι που δεν είδαμε οι υπόλοιποι στο video του DF για το Borderlands 3 να μας δείξεις και εμάς, ή απλά προσπαθείς να ξεκινήσεις console war συζήτηση ?

Hint/quiz: Mode που έχει uncapped/χωρίς limit FPS και ίδιo graphics setting

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Hint/quiz: Mode που έχει uncapped/χωρίς limit FPS και ίδιo graphics setting

Και τα δυο τις ιδιες διακυμάνσεις έχουν μεταξύ τους (εως 35 - 40 fps). Μια το ενα πάνω  μια το άλλο. Οτιδήποτε άλλο δεν ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nekrik είπε

Είδες κατι που δεν είδαμε οι υπόλοιποι στο video του DF για το Borderlands 3 να μας δείξεις και εμάς, ή απλά προσπαθείς να ξεκινήσεις console war συζήτηση ?

Θα το πίστευα αλλά και reviewers πήραν κομματια με το και καλά "λιγότερο ήσυχο NIDEC" fan. Προσωπικά στο δικό μου ps5 με το "λιγότερο ήσυχο" fan,  δεν μπορώ να πω οτι εχω θόρυβο, ελάχιστο ηχο κάνει σε gaming λειτουργία στα 2m απόσταση. Παραδέχομαι δε οτι σε κάποιους άλλους κάνει περισσότερο θόρυβο το παρών fan. Foul της Nidec και Sony το παρών, για μένα.    

Και εγω Nidec. Δεν εχω διαβασει κανεις να εχει πει οτι εχει Delta. Αρα μαλλον κυκλοφουν πολυ λιγοτερα κομματια με Delta fan.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Choco-late είπε

Φίλε μου πρώτα είχα κ εγώ την 65 c8 και την πούλησα το καλοκαίρι για να πάρω την cx 65. Ενας  μεγάλος λόγος ήταν τα features στο gaming που έχει.Οσον αφορά την εικόνα το πρώτα πατατράκ το έπαθα στη c8 που από LED μεταπήδησα στην OLED και έπαθα πλάκα στην εικόνα .Τωρα από την c8 στην cx  it’s ok εάν δεν τις βάλεις δίπλα δίπλα δεν θα δεις γνώμη μου πάντα μεγάλες διάφορες στην εικόνα κ μιλάμε για 2 μοντέλα πίσω.Εγω πιστεύω τώρα για να μπορέσει να δει κάποιος διαφορά από OLED σε OLED (Ίδιας εταιρίας)και να του φανεί πως άλλαξε ρε παιδί μου τηλεόραση στο σαλόνι του είναι οι ίντσες όχι λόγω εικόνας αλλά λόγω ιντσών ....

Ούτε με την B6 που έχω εγώ θα έβλεπες μεγάλες διαφορές, δεν άλλαξαν ιδιαίτερα τα panel. Πιο πολύ βελτιώθηκαν στο burn in, στην cpu τους και τα features. Η ποιότητα εικόνας τους είναι παραπλήσια με μια βελτίωση στην επεξεργασία εικόνας. Και φυσικά παραμένουν η καλύτερη ever εμπειρία εν έτη 2020. Για αυτό όπως πολύ σωστά είπες, αν ξαναπάρεις OLED, για να καταλάβεις ότι άλλαξες τηλεόραση στο σαλόνι σου, πρέπει να μεγαλώσεις σε ίντσες. Το μάτι πλέον συνήθισε την εικόνα της και οι led της φαίνονται κατώτερες, που είναι. Εκτός φυσικά από τα κορυφαία μοντέλα που πλησιάζουν την ποιότητα της. Μια φορά όμως OLED, πάντα OLED, μέχρι τουλάχιστον την εμφάνιση των micro ή mini LED στο μέλλον.

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, James. είπε

Και εγω Nidec. Δεν εχω διαβασει κανεις να εχει πει οτι εχει Delta. Αρα μαλλον κυκλοφουν πολυ λιγοτερα κομματια με Delta fan.

Όντως έτσι πρέπει ναν είναι. Στο γαλλικό άρθρο βέβαια στα σχόλια κάποιοι έτυχαν αυτό της παρουσίασης (αγνώστου ταυτότητος) και τα δείχνουν σε φωτογραφίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DimosthenisG είπε

Μεγάλη αποτυχία αυτό με τα φάνς στο ps5 

Στα review units βάλανε τα αθόρυβα, αλλα στα ράφια έφτασαν με άλλους ανεμιστήρες

 

 

 

Αποτυχία είναι το ότι καθόμαστε και ασχολούμαστε με τους ανεμιστήρες αντί να συζητάμε για τα video games.

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο FB

Όποιος έχει PS5 και PS Plus συνδρομή να κατεβάσει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το Worms Rumble γιατί κάνει ΦΟΥΛ χρήση Adaptive Triggers και Haptic Feedback και η αίσθηση είναι πραγματικά unique!

Πχ άμα ρίχνεις με το πυροβόλο σου κουνάει το δάχτυλο όσο ρίχνει (με αντίσταση) και μόλις τελειώσουν οι σφαίρες χαλαρώνει η σκανδάλι (το R2) τελείως μέχρι να ξαναγεμίσει το όπλο..

Και κάθε όπλο έχει δική του ρύθμιση....αλλιώς είναι με το πυροβόλο, αλλιώς με το φλογοβόλο κλπ..

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...