Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, chncynic είπε

Το είδες το βίντεο? :D τι κακές μετρήσεις έκανε ο GN? Ο άνρθωπος έβγαλε repsonse βίντεο για το πώς έκανε τις μετρήσεις ακριβώς. Αυτός τις έκανε καλύτερες τις μετρήσεις γιατί βγήκαν χαμηλότερες? Αμαν ρε παιδιά

 

το είδα, σε ανοιχτό χώρο έχει απόκληση 10 βαθμούς κελσίου. Όχι το είχα γράψει και τότε δεν είχε το σύρμα στο κέντρο αλλά στην γωνία και φαινόταν να είχε κακή μόνωση. Έτσι κι αλιως αν δεν έχεις core temps από το σύστημα τα άλλα είναι σχετικά 

5 λεπτά πριν, Saloufas είπε

Στο nexus το είπαν 1000 φορές ότι μέτρησαν ένα συγκεκριμένο module της μνήμης που δεν πατάει κατευθείαν στην ψήκτρα και ανεβάζει θερμοκρασίες μέχρι 94 βαθμούς ενώ τα άλλα ήταν πιο ψυχρά. Εσύ που στηρίζεις την κακή μέτρηση?

ακριβώς το ίδιο μετράει κι αυτος

image.png.004d5096566eefa436c3867967184627.pngimage.png.3bd7acb953484eb6be3c0b410229dca8.png

Επεξ/σία από Daredevil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Daredevil είπε

το είδα, σε ανοιχτό χώρο έχει απόκληση 10 βαθμούς κελσίου. Όχι το είχα γράψει και τότε δεν είχε το σύρμα στο κέντρο αλλά στην γωνία και φαινόταν να είχε κακή μόνωση. Έτσι κι αλιως αν δεν έχεις core temps από το σύστημα τα άλλα είναι σχετικά 

 "Φαινόταν να είχε κακή μόνωση" - Εντάξει οκ στοπ εδώ απο μένα γιατί αρχίζουμε απόψεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chncynic είπε

 "Φαινόταν να είχε κακή μόνωση" - Εντάξει οκ στοπ εδώ απο μένα γιατί αρχίζουμε απόψεις

ε προφανώς έχεισ διαβάσει τα standard για μέτρηση θερμοκρασίας? 2 βασικά είναι στην μέση του πάνω μέρους και εποξική για την κόληση του ακροδέκτη, ο gamer nexus έχει κάνει fail και στα 2, φαίνεται άλλωστε και απο τις εικόνες

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζομαι μάθημα στις μεθοδολογία μετρήσεων, ευχαριστώ.

Το να λες, φάνηκε πόσο κακές μετρήσεις κάνει ο Χ Ψ, ενώ ο άλλος το κάνει καλύτερα, απο ένα video στο youtube δεν το βλέπω και πολύ σωστό. Έχω την άποψή μου οτι αν κάποιος έχει απόκλιση λάθους στη μετρήση θερμοκρασιών, πιθανότητα να πάρει χαμηλότερα values παρά υψηλότερα. Αλλα είναι άποψή μου, σαν τις κωλοτρυπίδες.

Οπότε δεν  θα βγώ σε ένα random forum να  πώ οτι κάποιος που είναι κυριολεκτικά δουλειά του έκανε λάθος, γιατί μου 'φάνηκε' οτι δεν την έκανε καλά.

Σεβαστή η άποψη σου, αλλα εντάξει να ξεχωρίζουμε τις απόψεις απο την πραγματικότητα. Γι αυτό δεν ψήνομαι να το συνεχίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, chncynic είπε

Δεν χρειάζομαι μάθημα στις μεθοδολογία μετρήσεων, ευχαριστώ.

Το να λες, φάνηκε πόσο κακές μετρήσεις κάνει ο Χ Ψ, ενώ ο άλλος το κάνει καλύτερα, απο ένα video στο youtube δεν το βλέπω και πολύ σωστό. Έχω την άποψή μου οτι αν κάποιος έχει απόκλιση λάθους στη μετρήση θερμοκρασιών, πιθανότητα να πάρει χαμηλότερα values παρά υψηλότερα. Αλλα είναι άποψή μου, σαν τις κωλοτρυπίδες.

Οπότε δεν  θα βγώ σε ένα random forum να  πώ οτι κάποιος που είναι κυριολεκτικά δουλειά του έκανε λάθος, γιατί μου 'φάνηκε' οτι δεν την έκανε καλά.

Σεβαστή η άποψη σου, αλλα εντάξει να ξεχωρίζουμε τις απόψεις απο την πραγματικότητα. Γι αυτό δεν ψήνομαι να το συνεχίσω

Μπορεί οι μετρήσεις να έγιναν στην κόλαση ρε, μην είσαι τόσο αρνητικός! 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, chncynic είπε

Δεν χρειάζομαι μάθημα στις μεθοδολογία μετρήσεων, ευχαριστώ.

Το να λες, φάνηκε πόσο κακές μετρήσεις κάνει ο Χ Ψ, ενώ ο άλλος το κάνει καλύτερα, απο ένα video στο youtube δεν το βλέπω και πολύ σωστό. Έχω την άποψή μου οτι αν κάποιος έχει απόκλιση λάθους στη μετρήση θερμοκρασιών, πιθανότητα να πάρει χαμηλότερα values παρά υψηλότερα. Αλλα είναι άποψή μου, σαν τις κωλοτρυπίδες.

Οπότε δεν  θα βγώ σε ένα random forum να  πώ οτι κάποιος που είναι κυριολεκτικά δουλειά του έκανε λάθος, γιατί μου 'φάνηκε' οτι δεν την έκανε καλά.

Σεβαστή η άποψη σου, αλλα εντάξει να ξεχωρίζουμε τις απόψεις απο την πραγματικότητα. Γι αυτό δεν ψήνομαι να το συνεχίσω

Παρακαλώ :)

ε δύο random youtube videos σχολιάζουμε, με 0 δεδομένα μετρήσεων οπότε ναι οι απόψεις μας είναι (γι' αυτό και το νομίζω στην πρόταση μου άλλωστε) που μπορoύν να έχουν σαν κριτήριο μόνο την εικόνα και ίσως και το reputation του δημιουργού. 

Επεξ/σία από Daredevil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Daredevil είπε

Παρακαλώ :)

ε δύο random youtube videos σχολιάζουμε, με 0 δεδομένα μετρήσεων οπότε ναι οι απόψεις μας είναι (γι' αυτό και το νομίζω στην πρόταση μου άλλωστε) που μπορoύν να έχουν σαν κριτήριο μόνο την εικόνα και ίσως και το reputation του δημιουργού. 

Τέλεια, συμφωνήσαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Εχει παρει κανεις το fifa21; κατεβασα το 10ωρο trial και εχει πολλα shutter και frame drops

κι εγώ το trial έχω, δεν έχω παρατηρήσει κάτι αν κι έχω πάιξει 1 ώρα μόνο, που τα παρατηρείς να το τεστάρω κι γω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ασχετο και ισως δεν ενδιαφερει πολλους αυτο που θα ρωτησω ισως λιγους καμενους σαν εμενα.

Τι παιζει με τα achievement? οταν βαλεις ενα παιχνιδι του 4 μεσω BC δεν πιστευω να το μετραει απο την αρχη το παιχνιδι σαν παιχνιδι του 5 και θα πρεπει να ξανακανεις ολα τα achievement.Εννοω αναγνωριζει το cuda λογικα του παιχνιδιου και σου δινει τα αναλογα trophies.Τωρα αν βγει καποιο remaster εκει λογικα ισως εχει και καινουργια trophies.Το εχει προσεξει κανεις?

Η απορια μου εχει να κανει και σε περιπτωσεις που το παιχνιδι εχει και καποιου ειδους Upgrade για το 5.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, icenex είπε

Ασχετο και ισως δεν ενδιαφερει πολλους αυτο που θα ρωτησω ισως λιγους καμενους σαν εμενα.

Τι παιζει με τα achievement? οταν βαλεις ενα παιχνιδι του 4 μεσω BC δεν πιστευω να το μετραει απο την αρχη το παιχνιδι σαν παιχνιδι του 5 και θα πρεπει να ξανακανεις ολα τα achievement.Εννοω αναγνωριζει το cuda λογικα του παιχνιδιου και σου δινει τα αναλογα trophies.Τωρα αν βγει καποιο remaster εκει λογικα ισως εχει και καινουργια trophies.Το εχει προσεξει κανεις?

στο pro που έπαιξα λίγο δεν φαίνετα να τα μετράει απο την αρχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Daredevil είπε

 

κι εγώ το trial έχω, δεν έχω παρατηρήσει κάτι αν κι έχω πάιξει 1 ώρα μόνο, που τα παρατηρείς να το τεστάρω κι γω?

 

Σε διπλο που παιζω με τον πιτσιρικα το κανει σε μεγαλο βαθμο.μονος μου δεν δοκιμασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chrisgewrgi είπε

Σε διπλο που παιζω με τον πιτσιρικα το κανει σε μεγαλο βαθμο.μονος μου δεν δοκιμασα.

διπλο offline δεν μπορώ να παίξω, αν θες κάνε με add και το δοκιμάζουμε online :) psn:emalf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Daredevil είπε

στο pro που έπαιξα λίγο δεν φαίνετα να τα μετράει απο την αρχή

Ποιο pro ρε μαστορα ρωταω αν παιξεις απο ps5, παιχνιδι του 4 μεσω bc αν τα μετραει σαν παιχνιδια του 5 και ειδικα τα παιχνιδια που πηραν upgrade για το Playstation 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, icenex είπε

Ποιο pro ρε μαστορα ρωταω αν παιξεις απο ps5, παιχνιδι του 4 μεσω bc αν τα μετραει σαν παιχνιδια του 5 και ειδικα τα παιχνιδια που πηραν upgrade για το Playstation 5.

αδερφε το προ ειναι σε bc, τα trophies είναι game (account) based όχι console based. Απλώς στα info σου λέει σε ποια κονσόλα τα έκανες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...