Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Θέλει subscription για τον σερβερ?

Οχι αν θες βαζεις το plexpass για περισσοτερες επιλογες και ρυθμισεις αλλα δεν ειναι απαραιτητο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, κάντε με να χαρώ, κανένας βρωμό-otaku υπάρχει εδώ μέσα που να 'χει ps5 και να δοκιμάσει να δει αν παίζει με τον native player hi10p fansub releases να πετάξω το HTPC. Προφανέστατα αστειεύομαι με το βρώμο.

Έχω κάτι αρχαία releases από gg κι άλλα επώνυμα groups που είναι σε αυτό το διαβολεμένο format και παίζουν μόνο σε pc χωρίς artifacts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Theo X είπε

Ναι την νέα έκδοση του PS5. Παίξαμε διπλό και φυσικά έφαγα ξύλο!

Σίγουρα άλλο πράγμα το plex από το dlna, αλλά αν μπορείς να εγκαταστήσεις το server κάπου (raspberry pi, NAS, PC) δοκίμασε το. Είναι πραγματικά άλλη εμπειρία που πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο.

Δοκιμασα χθες βραδυ παλι. Στο single δεν βλεπω να κανει κατι. Διπλο μου κανει προβληματα. Shutter,frame drops,lagarismata,δεν ξερω τι ειναι αυτο

Στο βιντεο δεν μπορεις να το διακρινεις δεν ξερω γιατι. Πχ δες στο 0:25 αλλα γενικα καθε 20seconds περιπου τραβαει και ενα κολλημα τετιο που το καταλαβαινεις αν παιζεις η αν το δεις απο κοντα

 

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrisgewrgi είπε

Δοκιμασα χθες βραδυ παλι. Στο single δεν βλεπω να κανει κατι. Διπλο μου κανει προβληματα. Shutter,frame drops,lagarismata,δεν ξερω τι ειναι αυτο

Στο βιντεο δεν μπορεις να το διακρινεις δεν ξερω γιατι. Πχ δες στο 0:25 αλλα γενικα καθε 20seconds περιπου τραβαει και ενα κολλημα τετιο που το καταλαβαινεις αν παιζεις η αν το δεις απο κοντα

Το παρατήρησα κι εγώ στο βίντεο. Φαίνεται ότι δεν είσαι ο μόνος. https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/PS5-FIFA-21-stutter-lag/td-p/9816048

Τουλάχιστον το έχουν υπόψη τους και λογικά θα το λύσουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα και εγώ τελικά αυτό με τα o rings. Το αποτέλεσμα, τουλάχιστον με μια εφαρμογή στο κινητό, τοποθετημένο στο πανω μέρος του ps5 στην μπροστινή μεριά (σε όρθια θέση η κονσόλα), -10db. Στο ίδιο σημείο ηχογράφησα κιόλας τον ήχο (αρχεια στο τελος) Δεν παίζουν ως συνημμένα, οπότε θα τα βρείτε εδώ (drive link) 

Χρησιμοποιησα 5mm x 2mm (Δ x Υ). Πιστευω η διαμετρος να μπορουσε να ειναι και 3, αν οχι 4

Και 2 φώτο από τον δικό μου ανεμιστήρα. Τελικά τον θορυβώδες έχω, ε? 

20201208_183439.jpg

20201208_183459.jpg

20201208_183510.jpg

20201208_183521.jpg

20201208_183531.jpg

20201208_183539.jpg

Το πλατικ στην γωνία το αφαιρείτε τραβώντας από την γωνία και όχι από. Τις άκρες επειδή έχει δοντάκια εκεί 

20201208_183548.jpg

 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Έκανα και εγώ τελικά αυτό με τα o rings. Το αποτέλεσμα, τουλάχιστον με μια εφαρμογή στο κινητό, τοποθετημένο στο πανω μέρος του ps5 στην μπροστινή μεριά (σε όρθια θέση η κονσόλα), -10db. Στο ίδιο σημείο ηχογράφησα κιόλας τον ήχο (αρχεια στο τελος) Δεν παίζουν ως συνημμένα, οπότε θα τα βρείτε εδώ (drive link) 

Χρησιμοποιησα 5mm x 2mm (Δ x Υ). Πιστευω η διαμετρος να μπορουσε να ειναι και 3, αν οχι 4

Και 2 φώτο από τον δικό μου ανεμιστήρα. Τελικά τον θορυβώδες έχω, ε? 

20201208_183439.jpg

20201208_183459.jpg

20201208_183510.jpg

20201208_183521.jpg

20201208_183531.jpg

20201208_183539.jpg

Το πλατικ στην γωνία το αφαιρείτε τραβώντας από την γωνία και όχι από. Τις άκρες επειδή έχει δοντάκια εκεί 

20201208_183548.jpg

 

ποσα db ηταν πριν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, sndev είπε

ποσα db ηταν πριν?

41-44 και πηγε 31-34. Αυτο ομως με μια εφαρμογη στο κινητο χωρις να ξερω ποσο μεσα πεφτει. Την χρησιμοποιω για να βλεπω διαφορες μεταξυ των αλλαγων που κανω. Αλλα στην ηχογραφηση φαινεται ξεκαθαρα η διαφορα.

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

41-44 και πηγε 31-34. Αυτο ομως με μια εφαρμογη στο κινητο χωρις να ξερω ποσο μεσα πεφτει. Την χρησιμοποιω για να βλεπω διαφορες μεταξυ των αλλαγων που κανω. Αλλα στην ηχογραφηση φαινεται ξεκαθαρα η διαφορα.

Εσένα, στα αυτιά σου, σε ενοχλούσε πριν και όχι μετά το mod?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, chrisgewrgi said:

Δοκιμασα χθες βραδυ παλι. Στο single δεν βλεπω να κανει κατι. Διπλο μου κανει προβληματα. Shutter,frame drops,lagarismata,δεν ξερω τι ειναι αυτο

Στο βιντεο δεν μπορεις να το διακρινεις δεν ξερω γιατι. Πχ δες στο 0:25 αλλα γενικα καθε 20seconds περιπου τραβαει και ενα κολλημα τετιο που το καταλαβαινεις αν παιζεις η αν το δεις απο κοντα

 

δοκιμασε να κανεις clear την cache

How to clear cache on PlayStation 5 | Gamepur

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, toni31 είπε

Εσένα, στα αυτιά σου, σε ενοχλούσε πριν και όχι μετά το mod?

Το ακουγα μερικες φορες. Τωρα σιγουρα ειναι πιο ησυχο.

3 λεπτά πριν, xavier είπε

αξιζει ο κοπος οταν εισαι στα 40db? Με την ενταση απο το παιχνιδι, δεν θα ακουγεται τιποτα ρε συ.

Αμα γινεται πιο ησυχο, γιατι οχι.

Εφτιαξα το λινκ (και στο προηγουμενο ποστ). Δεν ειχα κανει share τον φακελο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

41-44 και πηγε 31-34. Αυτο ομως με μια εφαρμογη στο κινητο χωρις να ξερω ποσο μεσα πεφτει. Την χρησιμοποιω για να βλεπω διαφορες μεταξυ των αλλαγων που κανω. Αλλα στην ηχογραφηση φαινεται ξεκαθαρα η διαφορα.

Τα αρχεία ήχου που έχεις είναι το πρώτο πριν και το δεύτερο μετά ; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...