Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Γενικά βρε..και από άλλους devs, όχι μόνο από τους συγκεκριμένους.. :)

Πανω σε αυτο μιλαω και εγω. Ξεκινησε ηδη..

Ερχονται και αλλα παιδιακια απο πισω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια ειχα sharing την ps4 pro κονσολα μου με εναν φιλο και αγοραζαμε μισα μισα τα παιχνιδια digital. Εγω το πουλησα και πηρα ps5. Μπορουμε να συνεχισουμε το sharing εγω με ps5 και αυτος με ps4; Θελουμε πχ να αγορασουμε τωρα το cyberpunk και να το παιζει αυτος σε ps4 και εγω σε ps5. Γινεται ή χρειαζεται κατι καινουριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/cyberpunk-2077-pc-versus-ps5-graphics-comparison-screenshots/

Κάποιος με PS5/SeX δεν υπάρχει λόγος να αγοράσει τώρα το game, τεράστιες διαφορές ακόμη και λιγότερα NPCs έχει η έκδοση για τις κονσόλες. Τις έχουν πηδήξει πραγματικά τις κονσόλες. Περίμενε ο κόσμος να πάρει νέα κονσόλα μετά από χρόνια και από τη μία τα χάλια του Halo που ήταν και κράχτης τίτλος και καλά και τώρα πρέπει να περιμένεις μήνες για να παίξεις σωστά το πιο αναμενόμενο game των τελευταίων ετών. Κάντε ένα release της προκοπής, τόσος κόσμος αγοράζει κονσόλα και day1 κιόλας, και να πεις ότι είναι μικρές εταιρείες, ειδικά η MS. Στο PS5 κάτι γίνεται..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά αν δεν ήθελα το steelbook δεν θα αγόραζα τώρα το Cyberpunk αλλά θα περίμενα να το αγοράσω όταν θα βγει το next gen patch. Επίσης για να στηρίξω την CD Projekt red έναντι των sjw.

Θα μπει στην αναμονή μέχρι το next gen patch και ώστε να φτιαχτούν τα οποια bugs

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/cyberpunk-2077-pc-versus-ps5-graphics-comparison-screenshots/

Κάποιος με PS5/SeX δεν υπάρχει λόγος να αγοράσει τώρα το game, τεράστιες διαφορές ακόμη και λιγότερα NPCs έχει η έκδοση για τις κονσόλες. Τις έχουν πηδήξει πραγματικά τις κονσόλες. Περίμενε ο κόσμος να πάρει νέα κονσόλα μετά από χρόνια και από τη μία τα χάλια του Halo που ήταν και κράχτης τίτλος και καλά και τώρα πρέπει να περιμένεις μήνες για να παίξεις σωστά το πιο αναμενόμενο game των τελευταίων ετών. Κάντε ένα release της προκοπής, τόσος κόσμος αγοράζει κονσόλα και day1 κιόλας, και να πεις ότι είναι μικρές εταιρείες, ειδικά η MS. Στο PS5 κάτι γίνεται..

ναι έχουν ανακοινώσει ότι θα βγάλουν το true next gen patch μέσα στο 21, εγώ το τσίμπησα στο pc :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Daredevil είπε

ναι έχουν ανακοινώσει ότι θα βγάλουν το true next gen patch μέσα στο 21, εγώ το τσίμπησα στο pc :)

Είναι ξενέρωμα πάντως. Είναι το πιο αναμενόμενο game από πολλούς, το λιβανίζουν χρόνια, οι νέες κονσόλες έχουν τις δυνατότητες να το τρέξουν σωστά και με ωραία γραφικά και δεν το βγάζουν στο launch; E εντάξει τώρα. Αυτό το μέσα στο 2021 μου βρομάει, μπορεί να σημαίνει το καλοκαίρι ή ακόμη και πιο αργά. Συνήθως όταν βγαίνει κάτι χωρίς μέσα στην χρονιά το λένε ή λένε Q1 2021, τώρα που το έχουν αφήσει έτσι αόριστο ε χαιρέτα μας..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/cyberpunk-2077-pc-versus-ps5-graphics-comparison-screenshots/

Κάποιος με PS5/SeX δεν υπάρχει λόγος να αγοράσει τώρα το game, τεράστιες διαφορές ακόμη και λιγότερα NPCs έχει η έκδοση για τις κονσόλες. Τις έχουν πηδήξει πραγματικά τις κονσόλες. Περίμενε ο κόσμος να πάρει νέα κονσόλα μετά από χρόνια και από τη μία τα χάλια του Halo που ήταν και κράχτης τίτλος και καλά και τώρα πρέπει να περιμένεις μήνες για να παίξεις σωστά το πιο αναμενόμενο game των τελευταίων ετών. Κάντε ένα release της προκοπής, τόσος κόσμος αγοράζει κονσόλα και day1 κιόλας, και να πεις ότι είναι μικρές εταιρείες, ειδικά η MS. Στο PS5 κάτι γίνεται..

 Ειναι η εκδοση του Ps4,και που παιζει σε τοσο παλιες κονσολες το θεωρω επίτευγμα,Εγω θα περιμενω την εκδοση του ps5,μπορει να βγει σε κανα 3μηνο,θα εχουν βγει και ποσα update του παιχνιδιου μεχρι τοτε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Είναι ξενέρωμα πάντως. Είναι το πιο αναμενόμενο game από πολλούς, το λιβανίζουν χρόνια, οι νέες κονσόλες έχουν τις δυνατότητες να το τρέξουν σωστά και με ωραία γραφικά και δεν το βγάζουν στο launch; E εντάξει τώρα. Αυτό το μέσα στο 2021 μου βρομάει, μπορεί να σημαίνει το καλοκαίρι ή ακόμη και πιο αργά. Συνήθως όταν βγαίνει κάτι χωρίς μέσα στην χρονιά το λένε ή λένε Q1 2021, τώρα που το έχουν αφήσει έτσι αόριστο ε χαιρέτα μας..

Τους καταλαβαίνω από την άποψη ότι κοίταξαν το μεγαλύτερο  install base που είναι η προηγούμενη γενιά. 

Βάλε ότι έπρεπε να το ετοιμάσουν για  pc, xbox one s, xbox one x, ps4, ps4 pro , ps5, xbox series x, xbox series s και stadia.

Μάγος να είσαι δεν τα καταφέρνεις όλα μαζί.

Αν δεν κάνω λάθος το next gen patch το έχει δώσει σε συνεργάτη της για ανάπτυξη η CD PRojekt red ή όχι;

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως αν το next gen patch δώσει στο PS5 pc high settings 1440p 60fps με RT θα είμαι υπερευχαριστημένος. Αν και με το πόσο βαρύ φαίνεται το παιχνίδι πολύ αμφιβάλω. 

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, CarbonFibre είπε

Εγώ πάντως αν το next gen patch δώσει στο PS5 pc high settings 1440p 60fps με RT θα είμαι υπερευχαριστημένος.

Δεν θα δώσει. Είναι πολύ βαρύ το παιχνίδι, οι κονσόλες δεν θα κάνουν μαγικά. 30fps target θα κάνουν με RT και στο PC έτσι είναι. Και πιθανό να υπάρχει 60fps mode χωρίς RT..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, polakis21 είπε

Παιδια ειχα sharing την ps4 pro κονσολα μου με εναν φιλο και αγοραζαμε μισα μισα τα παιχνιδια digital. Εγω το πουλησα και πηρα ps5. Μπορουμε να συνεχισουμε το sharing εγω με ps5 και αυτος με ps4; Θελουμε πχ να αγορασουμε τωρα το cyberpunk και να το παιζει αυτος σε ps4 και εγω σε ps5. Γινεται ή χρειαζεται κατι καινουριο;

Καλη ερώτηση αυτό ακριβώς ήθελα να κάνω κ εγώ, θεωρητικά πρέπει να δουλέψει με τον ίδιο τρόπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αυτη η ιστορια με το next-gen update αγιου ανημερα με χαλαει και μου φαινεται ακατανοητο.

Υποτιθεται οτι λογω παρομοιας αρχιτεκτονικης απο τη προηγουμενη ακομη γενια και εχοντας σαν παραδειγμα εστω και ατυχες το Watchdogs και το Valhalla απλα διαλεγεις τα visual settings που θα τρεξει σε καθε κονσολα. Καταλαβαινω οτι δεν ειναι τοσο απλο οσο το λεω αλλα η Unisoft το εκανε πριν δυο βδομαδες.

Δε καταλαβαινω ποια ειναι η αιτιολογια αυτου του delayed patch περα ισως απο τη χρηση και αξιοποιηση των SSD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά στη περίπτωση του cyberpunk θεωρώ ότι έτρεχαν και δεν έφθαναν να τελειώσουν το παιχνίδι,λογικα τα next gen update πήγαν περίπατο...Είναι ξενερα το ξέρω ας ελπίσουμε ότι θα το δώσουν γρήγορα.Τουλαχιστον όταν βγει ελπίζω να έχω όρεξη να παίξω ένα διαφορετικό life path με τα νέα update.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...