Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Charismo είπε

Αλλά όπως και να το κάνουμε, αν κάποιος με ρωτήσει ποιο είναι το top 10 video games ever, ο πρώτος τίτλος που θα μου έρθει κατά νου δεν θα είναι το Hollow Knight.Ούτε ο 10ος.

Ναι και αυτό είναι η προσωπική σου προτίμηση και κανένα πρόβλημα. Αυτό που σου έγραψα είναι ότι δε μπορείς να ορίζεις την τέχνη όπως σε βολεύει.

Πάντως συμφωνώ ότι το κάθε Hollow Knight δε βρίσκεται ψηλά στις λίστες των περισσοτέρων γιατί έτσι κι αλλιώς οι περισσότεροι δεν έχουν παίξει τέτοιους τίτλους, τι να κάνουμε δεν είναι όλοι για όλα.

3 ώρες πριν, Charismo είπε

Και νομίζω πως κατά βάθος ισχύει το ίδιο για τους περισσότερους.

Το τι ισχύει "κατά βάθος" άσ' το καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

41 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Λεει πολλα   σε οτι με αφορα για την  αποψη που μπορουν να εχουν για τον κινηματογραφο  και  τις ταινιες .

Στα λόγια μου έρχεσαι. Στο ότι οι περισσότεροι έχουν να θυμούνται ένα blockbuster δεν σημαίνει ότι είναι καλό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fotis13 είπε

Λεει πολλα   σε οτι με αφορα για την  αποψη που μπορουν να εχουν για τον κινηματογραφο  και  τις ταινιες .

Καλά μια χαρά άποψη μπορούν να έχουν. Είναι όσο valid είναι η δική σου και η δική μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, chncynic είπε

Καλά μια χαρά άποψη μπορούν να έχουν. Είναι όσο valid είναι η δική σου και η δική μου.

Εννοείται μπορούν να έχουν άποψη. Η βαρύτητα της όμως είναι... φτερό στον άνεμο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Αν είναι να το παίξει σε emulator ας παίξει το original του SNES. :P

Σιγουρα, απλα afaik η GBA εκδοση εχει λιγο καλυτερα sprites, fixed bugs και extra content, το μονο που υστερει ειναι η μουσικη οπως ειπα αλλα παιζει mod για αυτο. Θα ελεγε να αποφυγει την εκδοση για steam καθως εχει τα ασχημα μοντελα της mobile εκδοσης κατα τα αλλα οι αλλες 2 ειναι πολυ καλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Άστο λίγες ώρες εκτός ρεύματος. Εντελώς. Αποσύνδεσε τα πάντα. Κράτα για 20 δευτερόλεπτα κρατημένο το power κουμπί πάνω στη κονσόλα. Plug-in power. Δοκιμή.

το εκανα αντικατασταση σημερα .δεν αναβε με την καμια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, cocous είπε

Βρε παιδιά τι λέμε τώρα. Είναι καθαρά γούστα. Πχ προσωπικά το Hollow Night του έδωσα 2 ώρες για να με κερδίσει και διαγράφηκε οριστικά. Όμως υπήρξαν άλλα παιχνίδια του είδους που τα έλιωσα. Αλλά σίγουρα δεν μπορούν να φτάσουν τις υπερπαραγωγές όπως GOW, GOT, TLOU2 κτλ. 

Παρομοίως..απορώ με τις κριτικές, του έδωσα και εγώ 3 ώρες αλλά δεν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Αν είναι να το παίξει σε emulator ας παίξει το original του SNES. :P

Πολυ γνωστο rpg γι αυτο κιολας βγηκε σε remake στο ps4. Oh wait!

Final fantasy forever Cloud Tifa, Sephiroth, Barret και τα ρεστα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Εννοείται μπορούν να έχουν άποψη. Η βαρύτητα της όμως είναι... φτερό στον άνεμο. 

Διαφωνούμε. Δεν υπάρχει βαρύτητα, ούτε βάση γνώσης εδώ. Είναι καθαρά τέχνη.

Το να λέω οτι η γνώμη μου προσωπικά μετράει περισσότερο απο κάποιου άλλου επειδή νομίζω οτι είμαι λίγο πιο ψαγμένος, είναι αφελές και υπεροπτικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, music_lover είπε

Παρομοίως..απορώ με τις κριτικές, του έδωσα και εγώ 3 ώρες αλλά δεν.

Δεκτη και σεβαστη η γνωμη σου αλλα το ΗΚ δεν αντιπροσωπευει ολα τα indies εκει εξω ουτε καν ολα τα metrodvania απλα ειναι αρκετα δημοφιλες ετσι ωστε να θεωρειται σημειο αναφορας.

Επισης δεκτο καποιος να προτιμαει ΑΑΑ παραγωγες αλλα αυτο δεν υποβαθμιζει και ουτε θα επρεπε τις εμπειριες που μπορουν να σου δωσουν αρκετα indies. Δεν αναφερομαι σε εσενα συγκεκριμενα απλα σχολιαζω τα post που προηγηθηκαν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, prigipa_m said:

Μια μικρή βοήθεια έχω την οθόνη aorus monitor ad27qd και σύνδεσα το PlayStation αλλά ήχο δεν βγάζει. Καμμία ιδέα ;

Τι εννοείς? 

Μπορεί να κάνω λάθος αλλά δεν βλέπω να έχει ηχεία η οθόνη αυτή. 

3 hours ago, Tetrabitos said:

Πολυ γνωστο rpg γι αυτο κιολας βγηκε σε remake στο ps4. Oh wait!

Final fantasy forever Cloud Tifa, Sephiroth, Barret και τα ρεστα!!

Διότι έτσι κρίνεται πόσο καλό είναι ένα παιχνίδι. 

Νιώθω πως μπήκαμε στα comment section των social media! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Έχω ένα PS5 στην κατοχή μου κερδισμένο από διαγωνισμό μεγάλου ηλ.καταστήματος.Το θέμα μου είναι ότι δεν έχει κάποιο χαρτί για την εγγύηση.Εχει εγγύηση αλλά δεν πρέπει να έχω κι εγώ κάτι που να με καλύπτει?Γνωρίζει κανείς κάτι πάνω σε αυτό το θέμα?Έχω έρθει σε επικοινωνία με το κατάστημα καιτο μόνο που μου έστειλαν είναι τα στοιχεία της εταιρίας που είναι το επιίσημο service για τα PS.Τα ρωτάω όλα αυτά γιατί την πουλάω για τον λόγο οτι δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με παιχνιδομηχανές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Μου θυμίζει εποχές PSX που όταν το drive ήταν στα τελευταία του (λόγω των πειρατικών παιχνιδιών) το γυρνούσαμε ανάποδα για να μπορούμε να παίξουμε. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...