Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, δύο απορίες αν έχει όρεξη κανείς :

α) έχει κουμπώσει κανείς το PS5 σε 1440p οθόνη χωρίς να πέσει σε ανάλυση 1080p;

β) έχετε κάποια πρόταση για 4k monitor για PS5 μέχρι 330 euros;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tetrabitos είπε

Φαντάσου να ξέρει κάτι και να το έχει ανάποδα κ εμείς να γελάμε... Αδέρφια βάλτε το ανάποδα έβαλα το cyberpunk και είχε nextgen γραφικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikolas_dr είπε

Καλησπέρα.Έχω ένα PS5 στην κατοχή μου κερδισμένο από διαγωνισμό μεγάλου ηλ.καταστήματος.Το θέμα μου είναι ότι δεν έχει κάποιο χαρτί για την εγγύηση.Εχει εγγύηση αλλά δεν πρέπει να έχω κι εγώ κάτι που να με καλύπτει?Γνωρίζει κανείς κάτι πάνω σε αυτό το θέμα?Έχω έρθει σε επικοινωνία με το κατάστημα καιτο μόνο που μου έστειλαν είναι τα στοιχεία της εταιρίας που είναι το επιίσημο service για τα PS.Τα ρωτάω όλα αυτά γιατί την πουλάω για τον λόγο οτι δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με παιχνιδομηχανές

Στο παρελθον που ειχα κερδισει και εγω ενα xbox απο αλλον διαγωνισμο και οχι καταστημα μου ειχαν πει οτι δεν υπαρχει κατι για εγγυηση βεβαια πρεπει να διαβασεις τους ορους του διαγωνισμου για σιγουρια.Αλλιως αν οντως υπαρχει εγγυηση λογικα θα υπαρχει μεσω του serial number της κονσολας και λογικα θα την εχουν περασει στο ονομα σου?Δεν ξερω κατα ποσο μπορεις να κανεις κατι, οπως και να εχει κρα θα κανουν να την αγορασουν και χωρις εγγυηση την κονσολα.Απλα αν ειναι να την δωσεις ετσι και δεν παιζει εγγυηση τελικα δωστην σε τιμη λιανικης και μην παρεις και εσυ σκαλπ..γνωμη μου παντα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, icenex είπε

Στο παρελθον που ειχα κερδισει και εγω ενα xbox απο αλλον διαγωνισμο και οχι καταστημα μου ειχαν πει οτι δεν υπαρχει κατι για εγγυηση βεβαια πρεπει να διαβασεις τους ορους του διαγωνισμου για σιγουρια.Αλλιως αν οντως υπαρχει εγγυηση λογικα θα υπαρχει μεσω του serial number της κονσολας και λογικα θα την εχουν περασει στο ονομα σου?Δεν ξερω κατα ποσο μπορεις να κανεις κατι, οπως και να εχει κρα θα κανουν να την αγορασουν και χωρις εγγυηση την κονσολα.Απλα αν ειναι να την δωσεις ετσι και δεν παιζει εγγυηση τελικα δωστην σε τιμη λιανικης και μην παρεις και εσυ σκαλπ..γνωμη μου παντα.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Θα ανατρέξω πάλι στους όρους όπως είπες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ctsag είπε

Καλησπέρα παιδιά, δύο απορίες αν έχει όρεξη κανείς :

α) έχει κουμπώσει κανείς το PS5 σε 1440p οθόνη χωρίς να πέσει σε ανάλυση 1080p;

β) έχετε κάποια πρόταση για 4k monitor για PS5 μέχρι 330 euros;

https://www.skroutz.gr/s/15390837/Samsung-UJ590-31-5.html

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, NickTG είπε

Τι εννοείς? 

Μπορεί να κάνω λάθος αλλά δεν βλέπω να έχει ηχεία η οθόνη αυτή. 

Άστα μετά από πολύ ψάξιμο αυτό κατάλαβα..!!! Τόσα λεφτά και δεν έχει ηχεία..!!! Τεσπα τα σύνδεσα με τα ηχεία 5.1 αλλά πάει σε δυο πολύ λογικό βέβαια. Περιμένω να έρθει ένα μηχάνημα για να τα συνδέσω με οπτική ίνα.

Ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο το χειριστήριο του PS5 βγάζει ένα μικρό φωτισμό άσπρο. Αυτό αλλάζει ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καμμια τσαντα μεταφορας  custom για το ps5   τυπου backpack  η' και  αλλη εχει δει πουθενα καποιος ?

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, prigipa_m είπε

Παιδιά μία βοήθεια..!!! Το χειριστήριο όταν παίζετε παιχνίδια στο touchpad γύρω γύρω έχει χρώμα ;

Ναι .  ανάλογα το παιχνίδι πάντα αλλάζει . μπορείς να το ρυθμίσεις και από τα options της κονσολας αν θες να είναι πολύ ή λίγο 

Επεξ/σία από grouspen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, grouspen είπε

Ναι .  ανάλογα το παιχνίδι πάντα αλλάζει . μπορείς να το ρυθμίσεις και από τα options της κονσολας αν θες να είναι πολύ ή λίγο 

Εγώ δεν βρίσκω από τα options τέτοια επιλογή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Καμμια τσαντα μεταφορας  custom για το ps5   τυπου backpack  η' και  αλλη εχει δει πουθενα καποιος ?

Ναι βέβαια δες αυτήν εδώ που είναι custom για το PS5.

giant-jansport-backpack-0.jpg.f2f2e79e02810e3b601773808cd942ec.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, prigipa_m είπε

Εγώ δεν βρίσκω από τα options τέτοια επιλογή 

Το είχε παρει το μάτι μου εκεί που ρυθμιζεις πόσο δυνατα να είναι τα haptic κτλ. Το είχα κατεβάσει και εγώ δοκιμαστικά κάποια στιγμή να είναι λιγότερο το φως , δεν θυμαμαι αν κλείνει τελείως βέβαια . 

Μην σου λεω μλκιες , θα το τσεκάρω σίγουρα όταν σχολάσω απο τη δουλειά το απόγευμα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...