Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μια βοήθεια!

Έπαιζά εχθές τον Spiderman Miles Morales.Τον είχα αφήσει στην ησυχία του που λέτε γιατί μίλαγα στο τηλέφωνο και κάποια στιγμή το παιχνίδι κόλλησε κι έκανε εναν δυνατό ήχο σαν βουητό στην τηλέοραση. Ό,τι κι αν πάταγα στο χειριστήριο δεν έκανε τίποτα κι αναγκαστικά στον πανικό μου πάτησα eject, βγήκε το δισκάκι και ξεκόλλησε.

Τι κάνουμε σε αυτές τις περιπτώσεις άλλη φορά? Έκανα εγώ κάτι λάθος?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, what30 είπε

Παιδιά μια βοήθεια!

Έπαιζά εχθές τον Spiderman Miles Morales.Τον είχα αφήσει στην ησυχία του που λέτε γιατί μίλαγα στο τηλέφωνο και κάποια στιγμή το παιχνίδι κόλλησε κι έκανε εναν δυνατό ήχο σαν βουητό στην τηλέοραση. Ό,τι κι αν πάταγα στο χειριστήριο δεν έκανε τίποτα κι αναγκαστικά στον πανικό μου πάτησα eject, βγήκε το δισκάκι και ξεκόλλησε.

Τι κάνουμε σε αυτές τις περιπτώσεις άλλη φορά? Έκανα εγώ κάτι λάθος?

 

Εσύ τίποτα :) Υπομονή κάνε και ό,τι καλύτερο μπορείς. Κράτα πατημένο το power για κάποια δευτερόλεπτα θα έλεγα is your safest bet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Agent_Orange είπε

Ωραιος ,ευχαριστω γιατι  αλλαζω σπιτι συνηθως τα σουκου  οποτε  χρειαζομαι κατι τετοιο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Ωραιος ,ευχαριστω γιατι  αλλαζω σπιτι συνηθως τα σουκου  οποτε  χρειαζομαι κατι τετοιο .

Προσεχε μονο να μην πολυκουνας την τσαντα, γιατι θα χυθει το lequid metal και θα την λερωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχει κάποια θέμα με το dual sense στα μοχλακια !

εμενα και τα δυο όταν κανείς δεξιά αριστερά κάνουν ένα κρακ σαν να μαγκώνουν λίγο !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, grouspen είπε

Το είχε παρει το μάτι μου εκεί που ρυθμιζεις πόσο δυνατα να είναι τα haptic κτλ. Το είχα κατεβάσει και εγώ δοκιμαστικά κάποια στιγμή να είναι λιγότερο το φως , δεν θυμαμαι αν κλείνει τελείως βέβαια . 

Μην σου λεω μλκιες , θα το τσεκάρω σίγουρα όταν σχολάσω απο τη δουλειά το απόγευμα . 

Εγώ θέλω να φαίνεται δεν θέλω να σβήσει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/12/2020 στις 4:06 ΜΜ, prigipa_m είπε

Άστα μετά από πολύ ψάξιμο αυτό κατάλαβα..!!! Τόσα λεφτά και δεν έχει ηχεία..!!! Τεσπα τα σύνδεσα με τα ηχεία 5.1 αλλά πάει σε δυο πολύ λογικό βέβαια. Περιμένω να έρθει ένα μηχάνημα για να τα συνδέσω με οπτική ίνα.

Ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο το χειριστήριο του PS5 βγάζει ένα μικρό φωτισμό άσπρο. Αυτό αλλάζει ;

καλησπέρα ,τι μαγκια θα κανεις με την οπτικη ινα:
ενδιαφέρομαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, prigipa_m είπε

Εγώ θέλω να φαίνεται δεν θέλω να σβήσει....

20201216_180753.jpg.4fa011140f438239b703ee725e29c6e2.jpg

Εξαρτάται από το παιχνίδι αν θα είναι αναμμένο,  πως , πόσο και το χρώμα.  

Πχ μέσα στο ui εμένα είναι αναμμενο μόνο στο κέντρο πάνω από το ηχείο.  

Στο days gone ειναι μπλε γυρω γύρω σε νορμάλ συνθήκες,  πράσινο όταν είσαι καλά κρυμμένος μέσα σε βλάστηση  και πορτοκαλί αν σε έχουν πάρει πρέφα οι εχθροί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, grouspen είπε

20201216_180753.jpg.4fa011140f438239b703ee725e29c6e2.jpg

Εξαρτάται από το παιχνίδι αν θα είναι αναμμένο,  πως , πόσο και το χρώμα.  

Πχ μέσα στο ui εμένα είναι αναμμενο μόνο στο κέντρο πάνω από το ηχείο.  

Στο days gone ειναι μπλε γυρω γύρω σε νορμάλ συνθήκες,  πράσινο όταν είσαι καλά κρυμμένος μέσα σε βλάστηση  και πορτοκαλί αν σε έχουν πάρει πρέφα οι εχθροί. 

Στα παιχνίδια για ps4 ισχύει αυτό, σε ps5 είναι μόνιμα όπως στο menu αναμμένο στο κέντρο πάνω από το ηχείο. Τουλάχιστον σε εμένα έτσι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως γνωρίζει κάποιος εάν τα παιχνίδια στο PS5 θα υποστηρίζουν πληκτρολόγιο και ποντίκι;;;;

Στις 14/12/2020 στις 6:20 ΠΜ, Molpadia είπε

οι "fan boys" και οι "haters" υπάρχουν στην πραγματικότητα , γιατί είναι προσβλητικό; δλδ αν πείς κάποιον που είναι μαύρος μαύρο είναι προσβολή; μήπως ξεφεύγουμε λίγο με την γελοιότητα του "political correct" ;;;;;;;;; συμφωνώ ότι δεν πρέπει να βρίζεις και να προσβάλλεις , αλλά οι συγκεκριμένες εκφράσεις απλά δείχνουν την πραγματικότητα,

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ADHD είπε

Στα παιχνίδια για ps4 ισχύει αυτό, σε ps5 είναι μόνιμα όπως στο menu αναμμένο στο κέντρο πάνω από το ηχείο. Τουλάχιστον σε εμένα έτσι είναι.

Ναι και σε εμενα. Το θεωρω ασχημο προσωπικα. Δλδ επαιζα demons souls/miles morales και καμια αλλαγη πανω στο χειριστηριο.

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, grouspen είπε

20201216_180753.jpg.4fa011140f438239b703ee725e29c6e2.jpg

Εξαρτάται από το παιχνίδι αν θα είναι αναμμένο,  πως , πόσο και το χρώμα.  

Πχ μέσα στο ui εμένα είναι αναμμενο μόνο στο κέντρο πάνω από το ηχείο.  

Στο days gone ειναι μπλε γυρω γύρω σε νορμάλ συνθήκες,  πράσινο όταν είσαι καλά κρυμμένος μέσα σε βλάστηση  και πορτοκαλί αν σε έχουν πάρει πρέφα οι εχθροί. 

Κατάλαβα νόμιζα εξαρτάται από εμάς....

Εγώ εννοούσα για την πάνω μεριά στο touchpad και δεξιά/αριστερά όχι στην κάτω πλευρά....

Επεξ/σία από prigipa_m
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...