Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά διαβάζω στο reddit πολλά παιδιά έχουν θέμα με τα adaptive triggers του dual sense. 

Μέχρι στιγμής έχει κάποιος θέμα από εδώ? 

Ενα άλλο που θέλω να ρωτήσω επειδή ο ssd είναι ενσωματωμένος στο ps5 και δεν αλλάζετε τι γίνεται άμα χαλάσει μετά από 2 χρόνια? 

Πετάμε την κονσόλα? 

Και το τελευταίο για την liquid metal paste. 

Αυτή αλλάζει? Τι αντοχή έχει? 

Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, chek2fire είπε

καλά δεν το είχα βάλει στo ρεύμα. Μετά μαζεύτηκαν. Tα βινύλια τι σε χαλάνε :D 

To ghost of Tsushima τι παιχνιδάρα ειναι αυτή ρε σεις  Πανέμορφα γραφικά, open world φοβερό gameplay, μουσική τα πάντα έχει αυτό το game. Κορυφαίος τίτλος.

Aκριβώς γιαυτά τα game πήρα το PS5 και όχι το μεγάλο xbox. 

Για τα multiplatform καλά game έχω το pc έτσι και αλλιώς. 

Καθολου δεν με χαλουν αυτα καθεαυτα. Το αντίθετο..

Η διάταξη τους είναι που προκάλεσε τα αισθητήρια μου..😎

Σε άλλα νέα τωρα, κανονικες μηχανές παραγωγης χρήματος τα αποκλειστικά της Σονυ. Δεν είναι και κανένα νέο αυτο φυσικά, αλλά λέμε.. 

Μισό δις τζίρο έχει παράξει το reboot του Gow, 400 μύρια η Eloy και 1 δις συνδυαστικά τα 2 Tlou...

https://twistedvoxel.com/god-of-war-half-billion-revenue-horizon-400m/

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chek2fire είπε

τι θέμα έχουν με τα triggers? Γιατί και αυτά δουλεύουν ανάλογα με το game που τα  ενεργοποιεί

Για δες λίγο εδώ! 

 

https://amp.reddit.com/r/PS5/comments/jucpsz/dualsense_adaptive_trigger_broken_and_makes/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, chek2fire είπε

καλά δεν το είχα βάλει στo ρεύμα. Μετά μαζεύτηκαν. Tα βινύλια τι σε χαλάνε :D 

To ghost of Tsushima τι παιχνιδάρα ειναι αυτή ρε σεις  Πανέμορφα γραφικά, open world φοβερό gameplay, μουσική τα πάντα έχει αυτό το game. Κορυφαίος τίτλος.

Aκριβώς γιαυτά τα game πήρα το PS5 και όχι το μεγάλο xbox. 

Για τα multiplatform καλά game έχω το pc έτσι και αλλιώς. 

Δεν το εχω βαλει ακομα στο ps5  .Το επαιξα στο pro και ηταν εντυπωσιακο  .Ισως το βαλω καποια στιγμη να δω διαφορες με την τωρινη γενια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εμενα ενω στην αρχη ηταν αθορυβο η εκανε ενα πολυ ελαφρυ ηχο σε απολυτη ησυχια..πλεον οταν παταω να ανοιξει το παιχνιδι κανει εναν ηχο..τα παιχνιδια τα εχω digital αλλα η κονσολα ειναι με το cd..

οποτε βγαινω απο το παιχνιδι και ειμαι στο interface της κονσολας δεν ακουγεται τιποτα..παρα μονο οταν φορτωνει-παιζει παιχνιδι..

Αυτο ειναι το coil whine που εγραφαν πολλοι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι και αναλογα το game μπορει να ακουγεται πιο πολυ,πχ σε ενα open world κτλ,επισης οταν εισαι στο menu ο ανεμιστηρας δεν ακουγεται καθολου,αν μπεις σε παιχνιδι ξεκιναει και δουλευει και μπορει να ακους και αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, manos_21_ είπε

Παιδια εμενα ενω στην αρχη ηταν αθορυβο η εκανε ενα πολυ ελαφρυ ηχο σε απολυτη ησυχια..πλεον οταν παταω να ανοιξει το παιχνιδι κανει εναν ηχο..τα παιχνιδια τα εχω digital αλλα η κονσολα ειναι με το cd..

οποτε βγαινω απο το παιχνιδι και ειμαι στο interface της κονσολας δεν ακουγεται τιποτα..παρα μονο οταν φορτωνει-παιζει παιχνιδι..

Αυτο ειναι το coil whine που εγραφαν πολλοι??

Ναι.Αλλοι το εχουν σε λιγοτερο βαθμο,αλλοι σε περισσοτερο.Καθαρα λαχειο ειναι αυτο το θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πλεον οταν το ανοίγω με cd κανει εναν τρελο δυνατο ηχο υποθέτω από το player. Μόλις ανοίξει η κονσόλα κ κατεβάσει στροφές  δεν ξανακουγετε ούτε οταν παίζω 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sndev είπε

εμένα πλεον οταν το ανοίγω με cd κανει εναν τρελο δυνατο ηχο υποθέτω από το player. Μόλις ανοίξει η κονσόλα κ κατεβάσει στροφές  δεν ξανακουγετε ούτε οταν παίζω 😕

Το πουλας ?:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Το πουλας ?:P

xaxa είσαι τρελος έτσι😂? ούτε καταδιανεια ακόμα κ να βγάλει καπνούς θα παίζω στο ντουμάνι ! δεν υπαρχει επιστροφη σε ps4 για κανέναν λογο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χριστουγεννιατικες εκπτωσεις στο ps store   PS5 & PS4  για  οσους αρεσκονται στο  digital .

 

https://store.playstation.com/en-gr/category/b927020d-dff5-4112-a3b6-80f2f91c2cd0/&emcid=or-st-269900

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει πάρει κάνεις το fynix rising τι διαφορά έχει άμα το πάρεις για ps4? Έχει μέσα κωδικό για ps5? Γιατί βλέπω ότι το χουν βάλει 40 για ps4 50 για ps5 τι είναι καλύτερα?(σε disc λέω)

Επεξ/σία από playtak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια “χαζή” ερώτηση ενός αρχάριου με το PlayStation.Αγόρασα το Spider-Man Miles Morales και είχε δώρο κωδικό για να κατεβασεις τον προηγούμενο Spider-Man.

Μην τα πολυλογώ βρήκα από πού κάνω redeem και ξεκίνησα το download 

Επειδή βλέπω ότι αργεί πολύ να κατέβει, πρέπει να κάνω τίποτα άλλο;Να αφήσω την κονσόλα ως έχει ή πρέπει να τη βάλω σε κατάσταση αδράνειας ή κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...