Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά να κάνω μία ερώτηση σχετικά με το PS5.. Το προηγούμενο PS που είχα ήταν το PS3 οπότε δεν είχα λογιαριασμό στο PSN κλπ. Έκανα μόλις πριν μια εβδομάδα στο ελληνικό και αναρωτιέμαι μετά απ όσα διάβασα μήπως είναι καλύτερα να κάνω στο US λογαριασμό. Γιατί να κάνει κάποιος λογαριασμό στην Ελλάδα; Εννοώ το PSN είναι πιο φθηνό, το PS Plus το ίδιο όπως και τα games.. άρα ποιος ο λόγος; Κερδίζεις κάτι με το GR; Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και συγνώμη αν έχει απαντηθεί πολλές φορές η ερώτηση μου. Αλλά τώρα μπήκα στο θέμα αυτό και βλέπω σχεδόν 750 σελίδες !

Έχω το ps4 pro και υπάρχει περίπτωση να πάρω το ps5. Το ps4 το έχω 2 χρόνια και δεν είχα άλλη κονσόλα πριν . Οπότε υπάρχουν πολλά παιχνίδια που θέλω να παίξω ακόμα . Και κάποια από αυτά είναι του ps plus που έχω. 

Το ps5 παίζει όλα τα παιχνίδια του ps4 ή υπάρχει κάποιος περιορισμός σε ποια παιχνίδια υπάρχει συμβατότητα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, johni41 είπε

Καλησπέρα και συγνώμη αν έχει απαντηθεί πολλές φορές η ερώτηση μου. Αλλά τώρα μπήκα στο θέμα αυτό και βλέπω σχεδόν 750 σελίδες !

Έχω το ps4 pro και υπάρχει περίπτωση να πάρω το ps5. Το ps4 το έχω 2 χρόνια και δεν είχα άλλη κονσόλα πριν . Οπότε υπάρχουν πολλά παιχνίδια που θέλω να παίξω ακόμα . Και κάποια από αυτά είναι του ps plus που έχω. 

Το ps5 παίζει όλα τα παιχνίδια του ps4 ή υπάρχει κάποιος περιορισμός σε ποια παιχνίδια υπάρχει συμβατότητα; 

Υπάρχει ένας πολύ μικρός αριθμός παιχνιδιών του ps4 που δεν τρέχουν καθόλου στο ps5 και ένας ακόμα μικρός αριθμός που ενδέχεται να μην τρέχουν σωστά, θα τα βρεις όλα εδώ:

https://www.pushsquare.com/guides/ps5-backwards-compatibility-can-you-play-ps4-games-on-playstation-5

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια βοηθεια

Ξερει κανενας αν υπαρχουν ασυρματα ακουστικα για το PS5 χωρις ομως να θελει ανταπτορα usb?

Ο λογος που δεν θελω ειναι γιατι στις πισω εχω βαλει την καμερα και τον σκληρο και στην μπροστα το VR οποτε δεν θα εχω ελευθερη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SKOKMAN είπε

παιδια μια βοηθεια

Ξερει κανενας αν υπαρχουν ασυρματα ακουστικα για το PS5 χωρις ομως να θελει ανταπτορα usb?

Ο λογος που δεν θελω ειναι γιατι στις πισω εχω βαλει την καμερα και τον σκληρο και στην μπροστα το VR οποτε δεν θα εχω ελευθερη 

Tις μπροστινές θύρες της χρειάζεσαι και τις 2? Την Type-c? Εγώ πήρα αυτα:

https://www.public.gr/product/gaming/accessories/xbox-one/akoystika/steelseries-arctis-1-xbox-gaming-headset-wireless-mayro/prod10849139pp/ 

ήταν βέβαια μάλλον μονόδρομομος γιατί ήθελα να κάνουν και για το xbox, αλλά τα δοκίμασα και στο PS5, στο οποίο δουλευουν μιά χαρα επίσης. Το  Dongle που έχουν κουμπώνει κατευθείαν πάνω σε usb type-c, οπότε τα έβαλα στην μποστινή. Χωρίς Dongle δεν γνωρίζω αν μπορείς να συνδεθείς ακόμα και τα 3d pulse νομίζω με dongle πάνε πάνω στο PS5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, gdal73 είπε

Tις μπροστινές θύρες της χρειάζεσαι και τις 2? Την Type-c? Εγώ πήρα αυτα:

https://www.public.gr/product/gaming/accessories/xbox-one/akoystika/steelseries-arctis-1-xbox-gaming-headset-wireless-mayro/prod10849139pp/ 

ήταν βέβαια μάλλον μονόδρομομος γιατί ήθελα να κάνουν και για το xbox, αλλά τα δοκίμασα και στο PS5, στο οποίο δουλευουν μιά χαρα επίσης. Το  Dongle που έχουν κουμπώνει κατευθείαν πάνω σε usb type-c, οπότε τα έβαλα στην μποστινή. Χωρίς Dongle δεν γνωρίζω αν μπορείς να συνδεθείς ακόμα και τα 3d pulse νομίζω με dongle πάνε πάνω στο PS5.

την type c οχι δεν την θελω αλλα αν βαλω τον ανταπτορα θα καλύψει την διπλα usb οπότε αντιο VR

Aυτο υποστηρίζει και 3D AUDIO?   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

20 λεπτά πριν, SKOKMAN είπε

την type c οχι δεν την θελω αλλα αν βαλω τον ανταπτορα θα καλύψει την διπλα usb οπότε αντιο VR. Aυτο υποστηρίζει και 3D AUDIO?   

Ναι είναι λίγο περίεργο το σχήμα του dongle , πρέπει να βάλεις προέκταση οπότε δεν κερδίζεις και τιποτα. Για το 3d, γράφουν ότι υποστηρίζουν. Κυρίως τα δοκίμασα στο Series-X όπου κατέβασα μία δοκιμαστική έκδοση του Dolby Atmos. Στα βιντεάκια επίδειξης που έχει το atmos το αποτέλεσμα είναι εντυπωσιακό. Και στο PS5 τα δοκίμασα με το Deamon's souls, το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, SKOKMAN είπε

ξερει κανενας αν βαλω usb hub αν θα λeiτουργει μαζι με το VR?

Με το hub  δύσκολο το βλέπω. Αν θες μπορείς να πάρεις κάποια αντάπτορα της μορφής :

https://www.electronicaeshop.eu/index.php?route=product/product&product_id=3905&gclid=CjwKCAiA8ov_BRAoEiwAOZogwTgHf_3Maar5OT17-t3T3Y2mO9LYS4-t8Vmin1THVTJrob2Zew-9XBoC32cQAvD_BwE

για να εκμεταλλευτείς την θύρα type-c αν δε τη χρειάζεσαι για κάτι άλλο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, gdal73 είπε

  

Ναι είναι λίγο περίεργο το σχήμα του dongle , πρέπει να βάλεις προέκταση οπότε δεν κερδίζεις και τιποτα. Για το 3d, γράφουν ότι υποστηρίζουν. Κυρίως τα δοκίμασα στο Series-X όπου κατέβασα μία δοκιμαστική έκδοση του Dolby Atmos. Στα βιντεάκια επίδειξης που έχει το atmos το αποτέλεσμα είναι εντυπωσιακό. Και στο PS5 τα δοκίμασα με το Deamon's souls, το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό.

μπορω και εγω να επιβαιβεωσω οτι με dolby atmos ειναι πολυ καλη εμπειρια και αρκετα βολικα ακουστικα οβεραλ. Το plug an play dongle βοηθαει πολυ και εχει και ενσυρματη συνδεση για αν τυχων.  Εχω ομως μεγαλο παραπονο το μικροφωνο, δεν κανει καλο cancel ακουγονται τα γυρω καπως περιμενα λιγο καλυτερη δουλεια αλλα στα υπολοιπα ειναι τοπ τιερ

Επεξ/σία από blasterdark86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, mito1988 είπε

Εχει πάρει κανείς τα ακουστικά της Sony; Αξίζουν τα λεφτά τους; Ψάχνω και δε τα βρίσκω πουθενά.

Όχι δεν αξίζουν, απέφυγε τα.

https://www.rtings.com/headphones/reviews/sony/pulse-3d-wireless

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, music_lover είπε

Όχι δεν αξίζουν, απέφυγε τα.

https://www.rtings.com/headphones/reviews/sony/pulse-3d-wireless

Πω.... Ευτυχώς δεν τα πήρα. 

Εχεις να προτείνεις κάτι άλλο και φίλε μου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...