Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Sony-HID-PlayStation-PS5

Dualsense Official Linux Driver ;)

 

 

 

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Μόνο Dbrand για skin! Τους κατουράνε τους άλλους στα δόντια.

Dbrand δεν έχει για ps5 discontinued λέει. 

Από xtremeskins έχω αγοράσει πολλές φορές για κινητά που είχα κατά καιρούς και είναι κορυφή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα εμπιστευτω dbrand και θα πω οτι μαλλον θα φαινεται ασχημο λογω του skin που δεν θα καλυψει την μπροστινη οψη, οποτε θα φαινονται οι λευκες γραμμες και το εσωτερικο λευκο. (εκτος αν το βαψεις). Θα περιμενα custom side panels. Δεν νομιζω να μην βγουν μετα απο ολη την ιστορια με το προβλημα με τις προπαραγγελιες.

Δεν θυμαμαι ποτε το συζητουσαμε, αλλα εβαλα να παιξω το detroit become human και τα led στο χειριστηριο αλλαζαν χρωματα (ειδα μπλε σκουρο, πορτοκαλι και γαλαζιο χωρις να ειναι καποιο συγκεκριμενο χρωμα σε χαρακτηρα). Δεν μπορω να καταλαβω γτ στα games του ps5 δεν εχει χρωματα

20201225_012823.jpg

20201225_012810.jpg

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Θα εμπιστευτω dbrand και θα πω οτι μαλλον θα φαινεται ασχημο λογω του skin που δεν θα καλυψει την μπροστινη οψη, οποτε θα φαινονται οι λευκες γραμμες και το εσωτερικο λευκο. (εκτος αν το βαψεις). Θα περιμενα custom side panels. Δεν νομιζω να μην βγουν μετα απο ολη την ιστορια με το προβλημα με τις προπαραγγελιες.

Δεν θυμαμαι ποτε το συζητουσαμε, αλλα εβαλα να παιξω το detroit become human και τα led στο χειριστηριο αλλαζαν χρωματα (ειδα μπλε σκουρο, πορτοκαλι και γαλαζιο χωρις να ειναι καποιο συγκεκριμενο χρωμα σε χαρακτηρα). Δεν μπορω να καταλαβω γτ στα games του ps5 δεν εχει χρωματα

20201225_012823.jpg

20201225_012810.jpg

από τι  έχω καταλάβει τα ps4 game δεν είναι συμβατά με τις δυνατότητες του gamepad. 

Πάντως το ίδιο το gamepad είναι το κορυφαίο νομίζω γενικά στις  κονσόλες και με όλα αυτά τα χαρακτηριστικά που έχει πάνω του και που τα βλέπεις στο demo game που έρχεται μαζί με την κοσνολά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, chek2fire είπε

από τι  έχω καταλάβει τα ps4 game δεν είναι συμβατά με τις δυνατότητες του gamepad.

Δεν μιλησα για δυνατοτητες. Σχολιασα οτι τουλαχιστον σε demons souls και astros playroom ηταν αναμμενο μονο το κεντρικο ledακι σε αντιθεση με το DBH

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, chek2fire είπε

από τι  έχω καταλάβει τα ps4 game δεν είναι συμβατά με τις δυνατότητες του gamepad. 

Πάντως το ίδιο το gamepad είναι το κορυφαίο νομίζω γενικά στις  κονσόλες και με όλα αυτά τα χαρακτηριστικά που έχει πάνω του και που τα βλέπεις στο demo game που έρχεται μαζί με την κοσνολά. 

Στα wrc 9 εχει κανονικα χρώματα ανάλογα τις στροφές του κινητήρα.....οταν φθάνει κοφτη ειναι κοκκινο.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Δεν μιλησα για δυνατοτητες. Σχολιασα οτι τουλαχιστον σε demons souls και astros playroom ηταν αναμμενο μονο το κεντρικο ledακι σε αντιθεση με το DBH

Το ίδιο και στο NBA2K21 μόνο το άσπρο στο κέντρο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ,

 

Έχω ένα θέμα με την κονσόλα και θα ήθελα την γνώμη σας . Έχω πάρει σήμερα το fifa 21 beckam edition, το έχω κατεβάσει κανονικά , ξεκινάς να παίξεις και μετά από 5-6 λεπτά παγώνει το παιχνίδι και μετά κρασάρει η κονσόλα και πρέπει να την βγάλεις από το ρεύμα και να την βάλεις ξανά. Το ίδιο πράγμα μου έκανε και στο astrobot απλά όμως εκεί δεν ασχολήθηκα γιατί δεν είναι κάνα σοβαρό game .

Σε άλλα παιχνίδια που έπαιξα , ghost of tsishima , spiderman , god of war δεν μου κάνει τέτοια πράγματα. Καμιά ιδέα ? Παίζει να είναι προβληματική η κονσόλα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Merlin_o_magos είπε

Καλησπέρα παιδιά ,

 

Έχω ένα θέμα με την κονσόλα και θα ήθελα την γνώμη σας . Έχω πάρει σήμερα το fifa 21 beckam edition, το έχω κατεβάσει κανονικά , ξεκινάς να παίξεις και μετά από 5-6 λεπτά παγώνει το παιχνίδι και μετά κρασάρει η κονσόλα και πρέπει να την βγάλεις από το ρεύμα και να την βάλεις ξανά. Το ίδιο πράγμα μου έκανε και στο astrobot απλά όμως εκεί δεν ασχολήθηκα γιατί δεν είναι κάνα σοβαρό game .

Σε άλλα παιχνίδια που έπαιξα , ghost of tsishima , spiderman , god of war δεν μου κάνει τέτοια πράγματα. Καμιά ιδέα ? Παίζει να είναι προβληματική η κονσόλα ?

κάνε ένα rebuild database μπας και φτιάξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Merlin_o_magos είπε

Καλησπέρα παιδιά ,

 

Έχω ένα θέμα με την κονσόλα και θα ήθελα την γνώμη σας . Έχω πάρει σήμερα το fifa 21 beckam edition, το έχω κατεβάσει κανονικά , ξεκινάς να παίξεις και μετά από 5-6 λεπτά παγώνει το παιχνίδι και μετά κρασάρει η κονσόλα και πρέπει να την βγάλεις από το ρεύμα και να την βάλεις ξανά. Το ίδιο πράγμα μου έκανε και στο astrobot απλά όμως εκεί δεν ασχολήθηκα γιατί δεν είναι κάνα σοβαρό game .

Σε άλλα παιχνίδια που έπαιξα , ghost of tsishima , spiderman , god of war δεν μου κάνει τέτοια πράγματα. Καμιά ιδέα ? Παίζει να είναι προβληματική η κονσόλα ?

Χρονια πολλα.

Εφοσον στο κανει και στα δυο κατεβασμενα-προεγκατεστημενα, δοκιμασε την επανασυγκροτηση βασης δεδομενων, αλλα μπορει τετοιο θεμα να υποδεικνυει και βλαβη στον δισκο.

Δες αλλα κατεβασμενα εαν σου χτυπανε, και εγω το φιφα θα το εκανα διαγραφη-επανεγκατασταση και δοκιμη ξανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και χρονια πολλα

Εχω ενα θεμα με το mafia στο ps5

Ενω μου εχει την πρόοδο του παιχνιδιου δεν υπαρχει πουθενα το save που ειχα κανει στο ps4

Το κατεβαζω απο το cloud μου δειχνει οτι το τελευταιο  save εχει γινει πριν απο 1 μηνα αλλα οταν παω να παιξω μου ξεκειναει το παιχνιδι απο την αρχη και στα save  υπαρχει η καινουργια ημερομηνία εγκατάστασης 

Το εβησα το ξανα κατεβασα εκανα τα παντα αλλα τιποτα

Σε αλλα παιχνιδια που κατεβασα απο το ps4 δεν εχω θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...