Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Ναι αλλά ποια από αυτά είναι PS5 versions, πέρα από το Astrobot (που είνα μόνο PS5)?

 

9 ώρες πριν, Merlin_o_magos είπε

Κανένα από αυτά δεν είναι PS5 games . Μόνο το Astrobot. Ίσως και το Spiderman , δε γνωρίζω αν έβγαλε κάνα update για PS5 .

Το Astrobot και το Spiderman (Miles Morales).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεραστια δυναμικη η gaming  βιομηχανια ,  εχει ξεπερασει βασικους πυλωνες της ψυχαγωγιας :

 

 

https://www.marketwatch.com/amp/story/videogames-are-a-bigger-industry-than-sports-and-movies-combined-thanks-to-the-pandemic-11608654990

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, mike0402 είπε

γιατι κοιταξα τωρα πλαισιο και δεν μου τα βγαζει καθολου να υπαρχουν

Πλέον δεν υπάρχει ναι. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mike0402 είπε

γιατι κοιταξα τωρα πλαισιο και δεν μου τα βγαζει καθολου να υπαρχουν

Μην ανησυχείς. Πάρε και κάνε προπαραγγελία από Κωτσόβολο. Θα σου ζητήσουν προκαταβολή και είσαι κομπλέ. Τώρα αν θα παραλάβεις ποτέ είναι λεπτομέρεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Charismo είπε

Μην ανησυχείς. Πάρε και κάνε προπαραγγελία από Κωτσόβολο. Θα σου ζητήσουν προκαταβολή και είσαι κομπλέ. Τώρα αν θα παραλάβεις ποτέ είναι λεπτομέρεια.

Από τις 10/12/2020 ο Κωτσόβολος δέχεται παραγγελία και λέει "σύντομα διαθέσιμο"..ευτυχώς πρόλαβα ένα από τα διαθέσιμα κομμάτια του πλαισίου, παραγγελία 23/12/2020, παράδοση ένας θεός ξέρει με την γενική ταχυδρομική 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, music_lover είπε

Από τις 10/12/2020 ο Κωτσόβολος δέχεται παραγγελία και λέει "σύντομα διαθέσιμο"..ευτυχώς πρόλαβα ένα από τα διαθέσιμα κομμάτια του πλαισίου, παραγγελία 23/12/2020, παράδοση ένας θεός ξέρει με την γενική ταχυδρομική 😕

Και εγώ πρόλαβα από πλαίσιο τον Νοέμβριο, αποστολή 23/12/2020 με μεταφορική (επαρχία)  και παραλαβή άγνωστο γιατί δεν έχω κάποιο tracking number.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην κονσόλα αυτό που με έχει εντυπωσιάση και η αίσθηση γενικά που σου αφήνει είναι το next gen. 

Δλδ γραφικά απόδοση γενικά έτσι όπως είναι στημένη και παίζεις τα game φωνάζει next gen. 

Στα κυρίως next game η απόδοση στα γραφικά της είναι φοβερή. Δλδ ακόμα και το demo game της που μόνο demo δεν είναι και είναι ένα από τα καλύτερα platform για το 2020 εντυπωσιάζεσαι από τα γραφικά και την απόδοση της κονσόλας.

Kάνανε δουλειά οι Ιάπωνες για άλλη μια φορά.

Μου αρέσει πολύ και το κομμάτι της gpu στο astro's

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα σήμερα με Sony στο τηλεφωνικό τους κέντρο με έναν από το 1st level support τους φαντάζομαι , μου είπε να κάνω 3-4 πράγματα που είχα κάνει (rebuild database , reinstall software , reinstall console ) ktl , και επίσης μου είπε και το εξής θεικό , ότι δεν πρέπει να αφήσω την κονσόλα σε standby - sleep mode γιατί δημιουργείται πρόβλημα. Εντολή από την Sony μέχρι νεωτέρας . Τελικά μου έδωσαν ticket number και μίλησα με Αθήνα για να τους στείλω με ACS την κονσόλα στο κέντρο επισκευής τους σε κάποιο λογικά συνεργάτη. Σε ερώτησή μου αν πάει για αλλαγή αν έχουν διαθέσιμα κομμάτια ή θα περιμένω μέχρι το πάσχα με διαβεβαίωσαν ότι έχουν stock για τέτοιες συγκεκριμένες καταστάσεις .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Merlin_o_magos είπε

και επίσης μου είπε και το εξής θεικό , ότι δεν πρέπει να αφήσω την κονσόλα σε standby - sleep mode γιατί δημιουργείται πρόβλημα. Εντολή από την Sony μέχρι νεωτέρας .

Αποκλείεται να το είπε αυτό η Sony για το PS5. Κάπου διάβασα ότι είναι κονσόλα της χρονιάς 2020.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...