Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, sndev είπε

κανονικα μπορεις ειτε disk ειτε digital , αλλα για εμένα ξεκινα απο το πρώτο που το χεις στο collection

Ποιο πρώτο έχω στο collection βρε? Mόνο τον Spiderman έχω παίξει. 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, music_lover είπε

https://www.vgchartz.com/

Κονσόλα της χρονιάς είναι το PS4 γιατί εξακολουθεί να πουλάει τόσες κονσόλες όσες και τα Series X και S.

Το PS5 δεν μπαίνει καν στην εξίσωση γιατί πουλάει με αναλογία 2 προς 1 σε σχέση με τις νέες κονσόλες της MS.

Και φυσικά καμία σχέση δεν έχουν όλα αυτά με το Rest Mode της κονσόλας και το τι είπε στο τηλέφωνο ένας τυχαίος τύπος της Sony Hellas.

Μου αρεσει που βάζεις και λινκ για να πεις κάτι ανυπόστατα, περισσότερες κονσόλες βλεπω ότι έχει πουλήσει το switch και αν το έβαζαν προσφορά στα 200 ευρω με game (εχω δει χαμηλότερα το ps4 αλλα λεω τωρα) θα είχε ακόμα πιο πολλές.Τωρα τι σχέση έχει βέβαια αυτό με τα υπόλοιπα που θεωρείς δεν το καταλαβαίνω (σαν να λέμε ότι το survivor ειναι καλύτερο από το lord of the rings γιατι κανει καλυτερα νουμερα ενα πραγμα).Και ειναι και off topic.Προφανως θα πουλησει περισσότερα το ps5 και ολα θα πουλάει ακόμα το ps4, το marketing τους πουλαει, απλα μαλλον έχουν δαπανήσει  εκει πολλούς πόρους και έχουν αμελήσει το support.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, what30 είπε

Ποιο πρώτο έχω στο collection βρε? Mόνο τον Spiderman έχω παίξει. 😜

Googlare λιγο να δεις τι ειναι το  collection sto  ps5  και τι παιχνιδια εχει .Επισης το last of us 2   μονο ps4  εκδοση εχει προς το παρον .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Εδω το θεμα τον προπαραγγελιων του ps5  εφτασε 400 σελιδες σε  συντομο χρονικο διαστημα.Aντιστοιχο στην αλλη κονσολα δεν υπαρχει καν .Ειναι και αυτο μια ενδειξη του ενδιαφεροντος  που υπαρχει για την Ελληνικη αγορα τουλαχιστον.

Ε ναι , Ελλαδα = ΠΣ4 χωρα οπως και Αιγυπτος, Τουρκια, Λιβανο κλπ... Αλλη εμπορικη πολιτικη, και τοτε πατημα γερο στο ΠΣ2 μεσω του δικτυου ηχου της Σονυ (walkman minidisk ...)...Εφτιαξε τοτε την δεκατια του 90 το δικτυο χρηστων η σονυ, και δεν το εχασε ποτε, ενω η ΜΣ δεν μπορεσε να εγκατασταθει το ιδιο καλα σε ΕΜΕΑ περιοχη...

Επεξ/σία από Mazinga
  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, what30 είπε

Ποιο πρώτο έχω στο collection βρε? Mόνο τον Spiderman έχω παίξει. 😜

δεν έχεις παρει τα παιχνιδια τοθ psn collection που έχεις free στο ps5?

https://www.pcmag.com/news/the-ps-plus-collection-20-ps4-classics-on-the-ps5-ranked

αν δεν εχειs ps+ κ δεν εχεις παιξει αυτα τα παιχνιδια καλο θα ηταν να βαλεις κ να τα παρεις :)

περιλαμβάνει κ το The Last of Us Remastered

Επεξ/σία από sndev
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Mazinga είπε

Ε ναι , Ελλαδα = ΠΣ4 χωρα οπως και Αιγυπτος, Τουρκια, Λιβανο κλπ... Αλλη εμπορικη πολιτικη, και τοτε πατημα γερο στο ΠΣ2 μεσω του δικτυου ηχου της Σονυ...

Δλδ to PS4  βγηκε πρωτο στις πωλησεις μονο στις χωρες που αναφερεις ?Γιατι εχω την εντυπωση πως κονιορτοποιησε τον ανταγωνισμο σχεδον παντου παγκοσμιως .

Κατι που θα κανει  προβλεπω και το ps5  σε μικροτερο ποσοστο .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stafftw είπε

Μου αρεσει που βάζεις και λινκ για να πεις κάτι ανυπόστατα, περισσότερες κονσόλες βλεπω ότι έχει πουλήσει το switch και αν το έβαζαν προσφορά στα 200 ευρω με game (εχω δει χαμηλότερα το ps4 αλλα λεω τωρα) θα είχε ακόμα πιο πολλές.Τωρα τι σχέση έχει βέβαια αυτό με τα υπόλοιπα που θεωρείς δεν το καταλαβαίνω (σαν να λέμε ότι το survivor ειναι καλύτερο από το lord of the rings γιατι κανει καλυτερα νουμερα ενα πραγμα).Και ειναι και off topic.Προφανως θα πουλησει περισσότερα το ps5 και ολα θα πουλάει ακόμα το ps4, το marketing τους πουλαει, απλα μαλλον έχουν δαπανήσει  εκει πολλούς πόρους και έχουν αμελήσει το support.

Ανυπόστατο το vgharts? Το διάβασα και αυτό. Άλλη μια θεωρία κορονοϊου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, music_lover είπε

Έχεις μια κακή συνήθεια να βάζεις λόγια σε άλλους χωρίς να το έχουν κάνει. Κανείς πχ δεν είπε ότι όλα είναι οκ, πως έβγαλες αυτό το συμπέρασμα? Και φυσικά υπάρχουν προβλήματα, ουδείς τέλειος. Το τι είπε το επίσημο Ελληνικό support της Sony σε έναν συγκεκριμένο άνθρωπο στο τηλέφωνο δεν μου λέει τίποτα, είδες καμία επίσημη ανακοίνωση ή οδηγία από την Sony προς όλους τους κατόχους της κονσόλας? Και δεν θα κάτσω να ασχοληθώ με θεωρίες συνωμοσίας ότι το κρύβουνε..χόρτασα θεωρίες συνωμοσίας με τον κορονοϊό, πόσο ψεκασμό να αντέξουμε? Έχει σχεδόν 4 εκατομμύρια κονσόλες πουλημένες που μπαίνουν καθημερινά σε rest mode και μάλιστα παραπάνω από μια φορές την ημέρα, διαπίστωσες κανένα μαζικό πρόβλημα με αυτή την λειτουργία? Είπε μια μ@λ@κί@ ο άλλος στο τηλέφωνο, για να πείσει τον πελάτη ότι φταίει τάχα ο ίδιος επειδή έβαζε την κονσόλα σε rest mode και θα το κάνουμε σημαία κακής λειτουργίας την κονσόλας? Δλδ δεν κουραστήκατε ορισμένοι να ψάχνετε για φαντάσματα? Παραδίνομαι..

Δεν έβαλα λόγια. Απλά αναφέρει ο κόσμος προβλήματα και κάνει ο κάθε τυχάρπαστος troubleshooting καλύτερο απο τους τυχαίους του Sony Hellas και έχει άποψη.

Θεωρία συνομωσίας που ο άλλος του το είπε στο ΕΠΙΣΗΜΟ support. Είπαμε, μπορεί να κάνει και λάθος ο άνθρωπος αλλα η αντιμετώπιση του θέματος εδώ μέσα είναι αστεία.

Έχουν μείνει 4-5 άτομα να χτυπάνε ο ένας την πλάτη του άλλου εδω μέσα και ενώ αυτό δεν με ενοχλεί, το να έρχεται ο άλλος εδώ να γράψει για ένα θέμα του με την κονσόλα και να παίρνει απαντήσεις τέτοιου τύπου απο ανθρώπους που κατα πάσα πιθανότητα δεν είναι στο αντικείμενο τους με ενοχλεί. Τι να πώ, οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, chncynic είπε

Δεν έβαλα λόγια. Απλά αναφέρει ο κόσμος προβλήματα και κάνει ο κάθε τυχάρπαστος troubleshooting καλύτερο απο τους τυχαίους του Sony Hellas και έχει άποψη.

Θεωρία συνομωσίας που ο άλλος του το είπε στο ΕΠΙΣΗΜΟ support. Είπαμε, μπορεί να κάνει και λάθος ο άνθρωπος αλλα η αντιμετώπιση του θέματος εδώ μέσα είναι αστεία.

Έχουν μείνει 4-5 άτομα να χτυπάνε ο ένας την πλάτη του άλλου εδω μέσα και ενώ αυτό δεν με ενοχλεί, το να έρχεται ο άλλος εδώ να γράψει για ένα θέμα του με την κονσόλα και να παίρνει απαντήσεις τέτοιου τύπου απο ανθρώπους που κατα πάσα πιθανότητα δεν είναι στο αντικείμενο τους με ενοχλεί. Τι να πώ, οκ

Εσυ φιλε εχεις καμμια κονσολα  απο  τις καινουριες ,εχεις εμπειρια χρησης  με το αντικειμενο του θεματος  ?Η απλα σκοτωνεις τον χρονο σου και θεωρητικολογεις ανευ ουσιας  ?

Γιατι αυτο κανεις ,μην εχεις αυταπατες πως κανεις κατι αλλο ...

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 5
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Googlare λιγο να δεις τι ειναι το  collection sto  ps5  και τι παιχνιδια εχει .Επισης το last of us 2   μονο ps4  εκδοση εχει προς το παρον .

Παιδιά να είστε καλά!

Δεν είχα ιδέα ότι έχω τόσα παιχνίδια δώρο δωρεάν.

Η αλήθεια είναι ότι δεν εχω ιδέα πού τα βρίσκω αλλά θα το ψάξω και δεν θα σας ρωτήσω για να μην ξεφτιλιστώ περισσότερο... 😚

Ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, chncynic είπε

Δεν έβαλα λόγια. Απλά αναφέρει ο κόσμος προβλήματα και κάνει ο κάθε τυχάρπαστος troubleshooting καλύτερο απο τους τυχαίους του Sony Hellas και έχει άποψη.

Θεωρία συνομωσίας που ο άλλος του το είπε στο ΕΠΙΣΗΜΟ support. Είπαμε, μπορεί να κάνει και λάθος ο άνθρωπος αλλα η αντιμετώπιση του θέματος εδώ μέσα είναι αστεία.

Έχουν μείνει 4-5 άτομα να χτυπάνε ο ένας την πλάτη του άλλου εδω μέσα και ενώ αυτό δεν με ενοχλεί, το να έρχεται ο άλλος εδώ να γράψει για ένα θέμα του με την κονσόλα και να παίρνει απαντήσεις τέτοιου τύπου απο ανθρώπους που κατα πάσα πιθανότητα δεν είναι στο αντικείμενο τους με ενοχλεί. Τι να πώ, οκ

Ναι ρε συ και τι του είπαμε εμείς? Ότι δεν τρέχει τίποτα? Του είπαμε ότι του πέταξε κοτσάνα, το ίδιο είπε και ο ίδιος αφού έγραψε: "μου είπε και το εξής θεικό", δλδ κανείς, ούτε το παλικάρι στο τηλέφωνο, πίστεψε την κοτσάνα του υπαλλήλου της Sony.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fotis13 είπε

Εσυ φιλε εχεις καμμια κονσολα  απο  τις καινουριες ,εχεις εμπειρια χρησης  με το αντικειμενο του θεματος  ?Η απλα σκοτωνεις τον χρονο σου και θεωρητικολογεις ανευ ουσιας  ?

Γιατι αυτο κανεις μην εχεις αυταπατες πως κανεις κατι αλλο ...

Εχω ναι. Δεν θεωρητικολογώ. Είμαι software developer και με αρκετή εμπειρία σε ηλεκτρονικά. Θεωρώ τον εαυτό μου άσχετο και νομίζω φαίνεται απο τα posts μου. Δεν δίνω συμβουλες όταν δεν με παίρνει.

2 λεπτά πριν, music_lover είπε

Ναι ρε συ και τι του είπαμε εμείς? Ότι δεν τρέχει τίποτα? Του είπαμε ότι του πέταξε κοτσάνα, το ίδιο είπε και ο ίδιος αφού έγραψε: "μου είπε και το εξής θεικό", δλδ κανείς, ούτε το παλικάρι στο τηλέφωνο, πίστεψε την κοτσάνα του υπαλλήλου της Sony.

Ναι του είπατε οτι δεν υπάρχει πρόβλημα με το rest mode γιατι σε εσάς δεν έχει πρόβλημα το rest mode. Είναι ματαιόδοξο.

Δεν θα ασχοληθώ άλλο με το θέμα - παίξτε τη μπάλα σας. Απλά για πολλούς σαν εμένα φαντάζομαι, κάτι τέτοια πράγματα κάνουν το νήμα να χάνει το credibility του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chncynic είπε

Εχω ναι. Δεν θεωρητικολογώ. Είμαι software developer και με αρκετή εμπειρία σε ηλεκτρονικά. Θεωρώ τον εαυτό μου άσχετο και νομίζω φαίνεται απο τα posts μου. Δεν δίνω συμβουλες όταν δεν με παίρνει.

 

Ποια εχεις ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, music_lover είπε

Ανυπόστατο το vgharts? Το διάβασα και αυτό. Άλλη μια θεωρία κορονοϊου.

Διαβασες τι εγραψα; 

Να στο εξηγησω λοιπον γιατι δεν μαλλον δεν κατανοεις:

Α) Δεν εχει περισσοτερες πωλησεις το ps4 εχει το Nintendo switch

B ) Εκτος απο λαθος δεδομενα (τα ανυποστατα που λεω)εξαγεις και το συμπερασμα οτι επειδη εχει περισσοτερες πωλησεις (που δεν εχει) ειναι και η καλυτερη κονσολα.

Τέλος απο εμενα το off topic απλα θα θεωρουσα σωστο να ενημερωσω οποιον διαβαζει εδω μεσα αν θελει αντικειμενικη ενημερωση να σε κανει block το εχεις αποδειξει πολλες φορες.Φαίνεται και απο το σχολιο σου...Που κολλαει ο κορωνοιος;

Επεξ/σία από stafftw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, what30 είπε

Παιδιά να είστε καλά!

Δεν είχα ιδέα ότι έχω τόσα παιχνίδια δώρο δωρεάν.

Η αλήθεια είναι ότι δεν εχω ιδέα πού τα βρίσκω αλλά θα το ψάξω και δεν θα σας ρωτήσω για να μην ξεφτιλιστώ περισσότερο... 😚

Ευχαριστώ!

χαχα οχι βρε ξεκινα αγοραζοντας μια συνδρομη απο το στορε 60 ε το χρονο η δες μηνα τριμηνο. δε θα σε μπλεξω περισσοτερο για ποιο οικονομικα για προπληρωμένες. δεν γνωριζω εαν βαλεις τη trial free 14 ημερων κ παρεις το ps collection  Αν μετα τις 14 ημερες μπορεις να τα παιξεις η πρεπει να ανανεωσεις , δοκιμασε το μη πετας λευτα. 

θα τα βρεις πολυ ευκολα στο κεντρικο hub του ps5 εχει ενα τεραστιο banner που λεει Ps collection αλλιως μες το store 

 

με το Plus καθε μηνα παιρνεις καποια παιχνιδια επιπλεον για ps4 που παίζουν κ ps5  κ μεχρι τωρα εχει δωσει κ ενα για ps5 που νομιζω ειναι μεχρι φευβρουαριο για να το κατεβασεις

 

 

Επεξ/σία από sndev
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...