Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, mike0402 είπε

συντομα θα εχω αυτο

https://www.skroutz.gr/s/25725643/Dell-S2721DGFA-27.html?from=account_favorites

ηχεια εχω κατι logitech δεν θυμαμαι μοντελο

θα πρέπει να βάλεις και ένα ενδιάμεσο dac που να βγάλει τον ήχο από το hdmi. Είχα ποστάρει ποιο πριν κάτι τέτοια που έχει το amazon και σε καλές τιμές. 

Κάνε ένα search για hdmi dac στο amazon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, chek2fire said:

θα πρέπει να βάλεις και ένα ενδιάμεσο dac που να βγάλει τον ήχο από το hdmi. Είχα ποστάρει ποιο πριν κάτι τέτοια που έχει το amazon και σε καλές τιμές. 

Κάνε ένα search για hdmi dac στο amazon

απο ελλαδα κατι υπαρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mike0402 είπε

απο ελλαδα κατι υπαρχει?

έτσι όπως είναι η κατάσταση με τα courier καλύτερα να πάρει από amazon ποιο γρήγορα θα σου έρθει. Θα ψάξεις για την ακρίβεια ένα audio extractor και να έχει δύο hdmi ένα που να φεύγει από το playstation και ένα που να πηγαίνει μετά στην τηλεόραση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, chek2fire said:

έτσι όπως είναι η κατάσταση με τα courier καλύτερα να πάρει από amazon ποιο γρήγορα θα σου έρθει. Θα ψάξεις για την ακρίβεια ένα audio extractor και να έχει δύο hdmi ένα που να φεύγει από το playstation και ένα που να πηγαίνει μετά στην τηλεόραση 

ok σε ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ώρα ξηρασια, αλλα φορτσαρει η Σονυ για να επιτύχει τρελα επιπεδα παραγωγης για το πσ5..

https://www.tomsguide.com/news/ps5-restock-disaster-heres-when-to-expect-more-units

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mike0402 είπε

συντομα θα εχω αυτο

https://www.skroutz.gr/s/25725643/Dell-S2721DGFA-27.html?from=account_favorites

ηχεια εχω κατι logitech δεν θυμαμαι μοντελο

Με το monitor αυτό θα έχεις 1080p output σε 27 ίντσες. Όχι και η καλύτερη εμπειρία.

Υ.Γ. Το monitor είναι τρομερό, και εγώ αυτό έχω, απλά μέχρι το PS5 να έχει επιλογή για 1440p output, θα βλέπεις 1080p upscaled.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους παρέλαβα και εγώ σήμερα το ps5 όλα μπόμπα, το μόνο παράπονο είναι λίγο το coil wine σε κάποια games περισσότερο. Χρόνια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mike0402 είπε

ok σε ευχαριστω!

να σε ρωτήσω το monitor έχει jack πάνω για ακουστικά γιατί αν έχει τότε από εκεί βγάζεις άνετα ήχο με ένα καλώδιο στα ηχεία σου

1 ώρα πριν, nekio είπε

Επιτέλους παρέλαβα και εγώ σήμερα το ps5 όλα μπόμπα, το μόνο παράπονο είναι λίγο το coil wine σε κάποια games περισσότερο. Χρόνια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε.

νομίζω αυτό στον ανεμιστήρα είναι το default του να ακούγετε έτσι αλλά εγώ δεν το ακούω καθόλου όταν παίζω game καθώς το καλύπτει ο ήχος τελέιως. Ακόμα και σε ησυχία φυσιολογικός είναι στην δικιά μου περίπτωση. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, chek2fire said:

να σε ρωτήσω το monitor έχει jack πάνω για ακουστικά γιατί αν έχει τότε από εκεί βγάζεις άνετα ήχο με ένα καλώδιο στα ηχεία σου

νομίζω αυτό στον ανεμιστήρα είναι το default του να ακούγετε έτσι αλλά εγώ δεν το ακούω καθόλου όταν παίζω game καθώς το καλύπτει ο ήχος τελέιως. Ακόμα και σε ησυχία φυσιολογικός είναι στην δικιά μου περίπτωση. 

εχει jack χρειαζεται αλλο καλωδιο η να κουμπωνω καθε φορα το καλωδιο που κουμπωνω στην μητρικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, mike0402 είπε

εχει jack χρειαζεται αλλο καλωδιο η να κουμπωνω καθε φορα το καλωδιο που κουμπωνω στην μητρικη?

το ίδιο καλώδιο δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω αν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το save του digital game για να παίξουμε την dvd έκδοση.  Πήρα το ghost of tsushima σήμερα σε dvd και βλέπω κάνει πάλι εγκατάσταση στο παιχνίδι και χρησιμοποιεί καινούριο save . είχα παίξει σε ψηφιακή μορφή αρκετές ώρες από ενοικίαση παιχνιδιού και τώρα που πήρα σε dvd ξεκινάει από την αρχή. Ξενέρωσα χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, alelo είπε

Να ρωτήσω αν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το save του digital game για να παίξουμε την dvd έκδοση.  Πήρα το ghost of tsushima σήμερα σε dvd και βλέπω κάνει πάλι εγκατάσταση στο παιχνίδι και χρησιμοποιεί καινούριο save . είχα παίξει σε ψηφιακή μορφή αρκετές ώρες από ενοικίαση παιχνιδιού και τώρα που πήρα σε dvd ξεκινάει από την αρχή. Ξενέρωσα χαχα

Πώς νοικιάζεις ψηφιακό παιχνίδι; ο.Ο

Αν έχεις PS+ δοκίμασε να κάνεις upload το save στο cloud, σβήστο από την κονσόλα και μετά δοκίμασε να το κατεβάσεις αλλά δεν παίρνω όρκο ότι θα γίνει κάτι.

Δυστυχώς τα save δεν τα βλέπουν αν είναι σε διαφορετικό μέσο (ψηφιακό/φυσικό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Πώς νοικιάζεις ψηφιακό παιχνίδι; ο.Ο

Αν έχεις PS+ δοκίμασε να κάνεις upload το save στο cloud, σβήστο από την κονσόλα και μετά δοκίμασε να το κατεβάσεις αλλά δεν παίρνω όρκο ότι θα γίνει κάτι.

Δυστυχώς τα save δεν τα βλέπουν αν είναι σε διαφορετικό μέσο (ψηφιακό/φυσικό)

Ενοικίαση από aliexpress . Έτσι γίνεται και στο 4? Την κάτσαμε την βάρκα. Πάλι από την αρχή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...