Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρετε , μπορεί κάποιος να μου πει αν streemari σε 4K ανάλυση ; 
Εχει μια επιλογή 4Κ εγγραφής βίντεο αλλά στο galley τα βίντεο είναι 1080/60p, στο Live broadcast μου δίνει μέχρι 1080/60p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνα system update που θα σε αφήνει να κάνεις φακέλους κτλ θα πάρουμε η μπα? 

Επίσης πρέπει οπωσδήποτε να βάλουν επιλογή για custom wallpaper.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, PeggyV είπε

Χαίρετε , μπορεί κάποιος να μου πει αν streemari σε 4K ανάλυση ; 
Εχει μια επιλογή 4Κ εγγραφής βίντεο αλλά στο galley τα βίντεο είναι 1080/60p, στο Live broadcast μου δίνει μέχρι 1080/60p

Μέχρι 1080p60 στριμάρει twitch. Έτσι και αλλιώς στο twitch δεν έχω πετύχει ποτέ stream πάνω από 1440p.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Daredevil είπε

το ea play είναι σε προσφορά στα 0,99ε για όποιον ενδιαφέρεται 

3.99 μου βγάζει στο psn store του ps5. Γιατί έτσι? 

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DJTaurus είπε

Το resident evil αναδεικνύει το 3d audio. 

Το δοκίμασα με την επιλογή στο on, με ακουστικά τα HyperX Cloud Flight. Μου άρεσε το όλο εφέ, ειδικά στα σημεία όπου διάφοροι ήχοι ακούγονταν στο mansion. Για να δούμε πως θα είναι το τελικό αποτέλεσμα σε λίγους μήνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, johnnyman είπε

3.99 μου βγάζει στο psn store του ps5. Γιατί έτσι? 

Psn store από κονσόλα μου το έβγαζε 3.99 δοκίμασα από link που είχε γράψει κάποιο γνωστό gaming site(δεν θυμάμαι όνομα), και μου το έβγαλε 0,99 

Υπόψιν από υπολογιστή έκανα την αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Psn store από κονσόλα μου το έβγαζε 3.99 δοκίμασα από link που είχε γράψει κάποιο γνωστό gaming site(δεν θυμάμαι όνομα), και μου το έβγαλε 0,99 

Υπόψιν από υπολογιστή έκανα την αγορά.

έβαλα το λινκ λίγο πι πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργη ερώτηση:

Αν αγοράσω από PS store το Nioh 2 remastered που "ανοίγει" 5/2 υπάρχει κάποιο σενάριο να μπορώ από τώρα να παίξω την κανονική "μη-remastered" edition?

Το ρωτάω αυτό γιατί αν αγόραζα τη κλασσική edition θα γινόταν free-upgrade σε λίγες μέρες αλλά για κάποιο ηλίθιο λόγο είναι στα 70€ ενώ η remastered στα 60 και νομίζω περιλαμβάνει και τα DLC (στο τελευταίο δεν ορκίζομαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Mitroglou7 είπε

Περίεργη ερώτηση:

Αν αγοράσω από PS store το Nioh 2 remastered που "ανοίγει" 5/2 υπάρχει κάποιο σενάριο να μπορώ από τώρα να παίξω την κανονική "μη-remastered" edition?

Το ρωτάω αυτό γιατί αν αγόραζα τη κλασσική edition θα γινόταν free-upgrade σε λίγες μέρες αλλά για κάποιο ηλίθιο λόγο είναι στα 70€ ενώ η remastered στα 60 και νομίζω περιλαμβάνει και τα DLC (στο τελευταίο δεν ορκίζομαι)

Εννοειται οτι θα πας για την ριμαστερ εκδοση που εχει μεσα και ολλα τα ντιελ σι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, music_lover είπε

Το δοκίμασα με την επιλογή στο on, με ακουστικά τα HyperX Cloud Flight. Μου άρεσε το όλο εφέ, ειδικά στα σημεία όπου διάφοροι ήχοι ακούγονταν στο mansion. Για να δούμε πως θα είναι το τελικό αποτέλεσμα σε λίγους μήνες.

Εγώ tbh δεν είδα κάτι out of the ordinary με τα og hyperX cloud (νομίζω παρόμοια caps έχουν με τα flight). Τυπικό soundstage με αρκετά καλό directionality (δηλαδή "ένιωθες" πολύ detailed το sound source positioning).  Ή ίσως έχω συνηθίσει από το pc με την Z και δεν είδα μεγάλες διαφορές.😁

Εδώ το vod από το stream (αν και δε βγαίνει έτσι συμπέρασμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...