Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, tsounis είπε

Εχω το ps5 κουμπωμένο σε ups 650 VA στο ενα socket και διαφορες άλλες συσκευές μεσω πολύπριζου στο 2ο socket του UPS.

Ολα δουλευουν κανονικά, εως ότου χθές βαλαμε να παιξουμε ένα παιχνίδι PS5 (Sackboy) και με το που φόρτωσε, άρχισε το ups να χτυπάει διακεκομμένο ήχο. 

Τι μπορεί να συμβαίνει και ποια θα μπορούσε να ειναι η λύση? 

δες στο manual του ups τι σημαίνει ο κάθε ήχος. Μπορεί να είναι και υπερφόρτωση πάντως. Δλδ η μπαταρία τους σηκώνει μέχρι κάποιες συσκευές. Στο λέω γιατί και εγώ είχα προβλήμα με ένα ups όταν του είχα βάλει πάνω πολλές συσκευές και ιδίως έναν τελικό ενισχυτή που τραβάει τρελό ρεύμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

New PS5 System Update 20.02-02.50.00 Released; Resolves Issue With PS4 Game Version Being Installed and Improves System Performance

https://www.google.com/amp/s/wccftech.com/new-ps5-system-update-20-02-02-50-00-notes/amp/

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Remaster ok .

To  θεμα ειναι να εχει  βελτιωθει αρκετα  στον τεχνικο τομεα καθως τα παλια δεν τα  επιανα στα χερια μου για αυτο τον λογο.Νομιζω το ειχα αναφερει πριν χρονια πως θα ασχοληθω μολις βγαλουν  remaster -remake  και να που ηρθε η στιγμη  να παιξω επιτελους την τριλογια .

Στο λεω  υπο την εννοια του οτι αν ηταν οντως remake,ανετα θα τα χρεωνε 50 και 60ευρω το καθενα.

Και για μενα σιγουρη αγορα ειναι μιας και μονο το 2 εχω παιξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.theverge.com/platform/amp/2021/2/3/22263821/sony-earnings-q3-2020-ps5-launch-sales?__twitter_impression=true

Sony does note, however, that expenses related to the PS5 launch offset some of its profit gains, and also confirms that the PS5 hardware itself is being sold for less than it costs to make. 

Μιας και θυμάμαι ότι είχε αναφερθεί κάμποσες φορές πριν την κυκλοφορία της κονσόλας, τελικά η Sony  αναφέρει πως την πουλάει αυτή τη στιγμή με απώλειες. (Ότι είχε γίνει δηλαδή και με το 4 και λογικά φαντάζομαι με το Xbox)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Remaster ok .

To  θεμα ειναι να εχει  βελτιωθει αρκετα  στον τεχνικο τομεα καθως τα παλια δεν τα  επιανα στα χερια μου για αυτο τον λογο.Νομιζω το ειχα αναφερει πριν χρονια πως θα ασχοληθω μολις βγαλουν  remaster -remake  και να που ηρθε η στιγμη  να παιξω επιτελους την τριλογια .

Σε ζηλεύω γιατί θα χαθείς στο σύμπαν τους, σε ένα ωραίο διαπλανητικό ταξίδι.. καλό λιώσιμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

 

Έγινε κάτι με το update?έχω λιγότερο διαθέσιμο χώρο στον ssd του ps5 το πρωί είχα 613 ελεύθερα και τώρα 549,γράφει 90gb στα παιχνίδια και εφαρμογές και όταν μπαίνω να τα δω τα αθροιζω και είναι 30 gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dolcegusto04 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

Έγινε κάτι με το update?έχω λιγότερο διαθέσιμο χώρο στον ssd του ps5 το πρωί είχα 613 ελεύθερα και τώρα 549,γράφει 90gb στα παιχνίδια και εφαρμογές και όταν μπαίνω να τα δω τα αθροιζω και είναι 30 gb

Άκυρο κάποιο update ps4 game πρέπει να πήγε στον ssd κάνω format το ps5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, stevenfins είπε

https://www.theverge.com/platform/amp/2021/2/3/22263821/sony-earnings-q3-2020-ps5-launch-sales?__twitter_impression=true

Sony does note, however, that expenses related to the PS5 launch offset some of its profit gains, and also confirms that the PS5 hardware itself is being sold for less than it costs to make. 

Μιας και θυμάμαι ότι είχε αναφερθεί κάμποσες φορές πριν την κυκλοφορία της κονσόλας, τελικά η Sony  αναφέρει πως την πουλάει αυτή τη στιγμή με απώλειες. (Ότι είχε γίνει δηλαδή και με το 4 και λογικά φαντάζομαι με το Xbox)

Kαι με το 3 αζ γουελ να προσθεσω..

Σε αλλα νεα τωρα, (παν)υψηλο attachment rate των κατοχων ps5 με ενεργο ps plus, με ποσοστο το οποιο φτανει στο αδιανοητο 87.4%, ενω οι συνολικοι συνδρομητες της υπηρεσιας ανερχονται στα 47,4 εκ. χρηστες..

https://gamingbolt.com/ps5-87-percent-of-users-subscribed-to-playstation-plus

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostiger είπε

Kαι με το 3 αζ γουελ να προσθεσω..

Σε αλλα νεα τωρα, (παν)υψηλο attachment rate των κατοχων ps5 με ενεργο ps plus, με ποσοστο το οποιο φτανει στο αδιανοητο 87.4%, ενω οι συνολικοι συνδρομητες της υπηρεσιας ανερχονται στα 47,4 εκ. χρηστες..

https://gamingbolt.com/ps5-87-percent-of-users-subscribed-to-playstation-plus

Αδιανόητο νούμερο, ειδικα αν λάβουμε υπ όψιν ότι κάνουν και share μερικοί (για τα games οχι για το online)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostiger είπε

Kαι με το 3 αζ γουελ να προσθεσω..

Σε αλλα νεα τωρα, (παν)υψηλο attachment rate των κατοχων ps5 με ενεργο ps plus, με ποσοστο το οποιο φτανει στο αδιανοητο 87.4%, ενω οι συνολικοι συνδρομητες της υπηρεσιας ανερχονται στα 47,4 εκ. χρηστες..

https://gamingbolt.com/ps5-87-percent-of-users-subscribed-to-playstation-plus

Τρενο παει .Εντυπωσιακα νουμερα !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ ωραία η ενσωμάτωση των features του dualsense στο control, με το καλήμερα νιώθεις τις διαφορετικές δονήσεις του joypad μέσα από το περπάτημα και το τρέξιμο της Jesse στα μαρμάρινο πάτωμα του Federal Bureau of Control, μου θύμισε αμέσως το astro bot, cool!

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Πολύ ωραία η ενσωμάτωση των features του dualsense στο control, με το καλήμερα νιώθεις τις διαφορετικές δονήσεις του joypad μέσα από το περπάτημα και το τρέξιμο της Jesse στα μαρμάρινο πάτωμα του Federal Bureau of Control, cool!

Το κατεβασα αλλα δεν εχω ασχοληθει ακομα  ειναι το επομενο στην λιστα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, music_lover είπε

Πολύ ωραία η ενσωμάτωση των features του dualsense στο control, με το καλήμερα νιώθεις τις διαφορετικές δονήσεις του joypad μέσα από το περπάτημα και το τρέξιμο της Jesse στα μαρμάρινο πάτωμα του Federal Bureau of Control, μου θύμισε αμέσως το astro bot, cool!

Πωω με ψηνεις να το δοκιμασω καθως οπως λες στο astrobot ηταν πολυ καλο.Αλλα το θεμα ειναι να κατεβασω 50 gb για το control το οποιο δεν με τρελανε οταν το επαιξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Πωω με ψηνεις να το δοκιμασω καθως οπως λες στο astrobot ηταν πολυ καλο.Αλλα το θεμα ειναι να κατεβασω 50 gb για το control το οποιο δεν με τρελανε οταν το επαιξα.

25gb είναι νομίζω άλλα αν δεν σου άρεσε το gameplay του τότε προτείνω να το κάνεις pass, δεν νομίζω να αλλάξεις γνώμη λόγω των features που ενσωμάτωσε, πρώτο και κύριο ήταν, είναι και θα είναι το gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...