Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, leo066 είπε

+15 ευρώ τα έξοδα εκτελωνισμού από τα ΕΛΤΑ 

Αυτό δεν το ήξερα. Πάλι καλά τα ΕΛΤΑ είναι πιο νορμαλ. Το 24% είναι σίγουρο πάντως από περίοδο Τσίπρα που το θέσπισε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Lotof είπε

24% είναι ο φόρος και μακριά από οποιαδηποτε κουριερ..... θέλουν αλλά 50 ευρώ για να κάνουν τον εκτελωνισμό. 

fixed

Ολα τα κουριερ εχουν εξοδα εκτελωνισμου 50-70€ (τα ΕΛΤΑ 15€) + οτι προκυψει απο ΦΠΑ/δασμους. 

Επισης στελνουν με ταχυδρομειο απο dbrand, οποτε παραλαβη απο ΕΛΤΑ

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

fixed

Ολα τα κουριερ εχουν εξοδα εκτελωνισμου 50-70€ (τα ΕΛΤΑ 15€) + οτι προκυψει απο ΦΠΑ/δασμους. 

Επισης στελνουν με ταχυδρομειο απο dbrand, οποτε παραλαβη απο ΕΛΤΑ

Εμενα μου λεει shipping με DHL Parcel Priority και με χρεωνει 8,95$. Εαν ρε μάγκες είναι 50 εκτελωνισμός, να ξέρω να ρίξω άκυρο στη παραγγελία.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nekrik είπε

Εμενα μου λεει shipping με DHL Parcel Priority και με χρεωνει 8,95$. Εαν ρε μάγκες είναι 50 εκτελωνισμός, να ξέρω να ρίξω άκυρο στη παραγγελία.  

Ταχυδρομειο ειναι. Αλλιως θα ελεγε express 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Ταχυδρομειο ειναι. Αλλιως θα ελεγε express 

Και ταχυδρομείο να είναι όταν φτάσει Ελλάδα αναλαμβάνει η DHL. Αν περάσει τελωνείο η αμοιβή της DHL είναι 45 ευρώ + ότι άλλο προκύψει, ΦΠΑ, δασμοί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, leo066 είπε

Και ταχυδρομείο να είναι όταν φτάσει Ελλάδα αναλαμβάνει η DHL. Αν περάσει τελωνείο η αμοιβή της DHL είναι 45 ευρώ + ότι άλλο προκύψει, ΦΠΑ, δασμοί 

Οταν μπει Ελλαδα αναλαμβανουν τα ΕΛΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά να πω κάτι περίεργο. 

Εκανα πρόσθεση τα gb που πιάνουν τα παιχνίδια που έχω στον εσωτερικό ssd του ps5 και βγαίνουν 20 gb λιγότερα από ότι λέει στο παιχνίδια και εφαρμογές.... 

Γιατί γίνεται αυτό? 

Σα να μου δεσμευει αλλά 20 gb χωρίς λόγο.. 

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά τι απίστευτο game είναι αυτό το gensin. Φυσικά zelda clone αλλά δεν με χαλάει καθόλου.

Είναι και free to play τελείως για όποιον θέλει να το δει τρέχει και άψογα στο ps5 με μερικά frame drop στιγμαία αλλά γενικά είναι πολύ καλή εμπειρία σαν game για όποιον του αρέσει το είδος. 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, johnnyman είπε

Παιδιά να πω κάτι περίεργο. 

Εκανα πρόσθεση τα gb που πιάνουν τα παιχνίδια που έχω στον εσωτερικό ssd του ps5 και βγαίνουν 20 gb λιγότερα από ότι λέει στο παιχνίδια και εφαρμογές.... 

Γιατί γίνεται αυτό? 

Σα να μου δεσμευει αλλά 20 gb χωρίς λόγο.. 

Τα save files τα μέτρησες? Επίσης, κάποια updates προφανώς αύξησαν το μέγεθος των παιχνιδιών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Τα save files τα μέτρησες? Επίσης, κάποια updates προφανώς αύξησαν το μέγεθος των παιχνιδιών. 

Tα saves έχουν ξεχωριστο tab με πόσα gb πιάνουν 

Για δες λίγο 

IMG_20210213_104840-01.jpeg

IMG_20210213_104909-01.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://ogn.theonion.com/end-of-an-era-sony-just-announced-they-re-stopping-pro-1846239706

Βγήκε αυτή η είδηση από το σατιρικό site onion και επικράτησε ένας χαμούλης στο internet με το θέμα, να περιμένεις κονσόλα και να σε τρολλάρει ο άλλος ότι σταματάει η παραγωγή 🤣

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...