Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, johnnypatras είπε

Θα ήθελες να μας παραθέσεις περισσότερες λεπτομέρειες για αυτό  το ψαγμένο, εξωτικό custom hardware;

Προτιμητέες οι επίσημες πηγές.

Όχι έτσι ξερά. Ψάξε μόνος σου ώστε να καταλάβεις καλύτερα όπως εμείς που προσπαθούσε τουλάχιστον.  Εδώ ο άλλος μας λέει οτι ο ssd ειναι αρχαία τεχνολογία.  Ναι είναι αλλά όπως χρησιμοποιείται σε PC κσι SeX. Loading loading loading. 

Στο ps5 λειτουργεί και διαφορετικά. Μην με ρωτήσεις δεν θα απαντήσω.  Και όχι Γιατί δεν ξέρω αλλά μόνο αν ζοριστείς θα το μάθεις σωστά.  

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, jokul7 είπε

Αν προσθέσεις και τα προβλήματα του dualsense και τη μη υποστήριξη 1440p και 4Κ 120hz συνοψίζεις όλα τα προβλήματα του PS5 ώστε να τα γνωρίζει ο υποψήφιος αγοραστής. Προτείνω να γίνει pinned.

Δεν είναι "προβλήματα" αυτά, είναι αδυναμίες-ελλείψεις. Άλλο πρόβλημα=δεν δουλεύει σωστά, άλλο αδυναμία-έλλειψη=δεν δουλεύει καθόλου. Και παίζει ρόλο το γιατί δεν δουλεύει καθόλου, δεν δουλεύει γιατί δεν μπορεί η κονσόλα ή γιατί δεν δόθηκε ακόμα από την Sony? Και κάποια από αυτά είπαμε καμιά 200 φορές μέχρι τώρα ότι θα διορθωθούν στο μέλλον, άγνωστο το πότε. Εγώ δεν αντέχω άλλο τσουρέκι πάντως..μπούχτισα!

Υ.Γ. Το 4k/120 μια χαρά δουλεύει, το VRR είναι που δεν δόθηκε ακόμα.. 🙄 το ψήνουν ακόμα οι μηχανικοί της Sony 🤣

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, jokul7 είπε

Μα πώς ξέρεις πόσους αφορούν; Εγώ που είμαι άσχετος, ήθελα να ξέρω τί αγοράζω και προσπαθώ να μάθω και 5 πράγματα.

Επίσης μπορεί κάποιος να καταλάβει από τα συμφραζόμενα ότι θα βγει σύντομα PS5 Pro και να παγώσει την αγορά PS5 μέχρι τότε.

Οποιαδήποτε προτροπή στο να μην αναφέρονται δεδομένα ή να απαξιώνονται δεν προσθέτει αλλά αντίθετα αφαιρεί από το κύρος ενός φόρουμ.

Μα πως αλλιως απο το να παρακολουθω αυτα που γραφουν σε ολη την διαρκεια ζωης της καθε κονσολας απο τους κατοχους/υποψηφιους αγοραστες. Και ολως τυχαιως της πλειοψηφιας της ειναι αδιαφορα ολα αυτα..

Οσο για το δευτερο,εδω καλα καλα δεν υπαρχει στην αγορα ps5,και ορισμενοι κανετε απο τωρα υποθεσεις για Ps5pro και συντομα κιολας??

Οκ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, cocous είπε

Όχι έτσι ξερά. Ψάξε μόνος σου ώστε να καταλάβεις καλύτερα όπως εμείς που προσπαθούσε τουλάχιστον.  Εδώ ο άλλος μας λέει οτι ο ssd ειναι αρχαία τεχνολογία.  Ναι είναι αλλά όπως χρησιμοποιείται σε PC κσι SeX. Loading loading loading. 

Στο ps5 λειτουργεί και διαφορετικά. Μην με ρωτήσεις δεν θα απαντήσω.  Και όχι Γιατί δεν ξέρω αλλά μόνο αν ζοριστείς θα το μάθεις σωστά.  

 

Η ευθύνη απόδειξης των λεγομένων/γραφομένων κάποιου βαραίνει αυτόν ο οποίος τα λέει/γράφει.

Συνεπώς - και ακριβώς επειδή ψάχνω και γνωρίζω - συμπεραίνω πως συνειδητά παραπληροφορείς, χωρίς καν να έχεις διάθεση να μπεις στον κόπο να υπερασπιστείς τον ίδιο σου τον εαυτό.

Fine by me.

Επεξ/σία από johnnypatras
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, music_lover είπε

Εδώ και πόσους μήνες σε αυτό εδώ το thread που κάνει κύκλους, επαναλαμβάνονται κάθε λίγο και λιγάκι από τους ίδιους ανθρώπους (που πιστεύω πως δεν είχαν την παραμικρή διάθεση να αγοράσουν το προϊόν για το οποίο διαμαρτύρονται), τα ίδια και τα ίδια πράγματα, σαν λούπα ένα πράμα και είναι απορίας άξιο το γιατί. Έτσι λοιπόν όλον αυτόν τον καιρό χορτάσαμε τσουρέκια με κάστανο (RDNA2), τσουρέκια με μαρμελάδα (10TF GPU), τσουρέκια με μαύρη σοκολάτα (VRR), τσουρέκια με λευκή σοκολάτα (nvme expansion slot), τσουρέκια με merenda (σύστημα ψύξης), τσουρέκια πασχαλινά (ενσωματωμένος ssd) και τσουρέκια χριστουγεννιάτικα (80 ευρώ games), πόσα τσουρέκια πια ακόμα να φάμε οι άνθρωποι? Τεχνολογικό forum φουρνάρηδων, το ψήνουν καλά το...τσουρέκι 🤣 Συγνώμη αλλά αυτός είναι ο τρόπος μου για να πω ότι κουράσατε. Οι κάτοχοι της κονσόλας ξέρουν από πρώτο χέρι τα προβλήματα της, δεν χρειάζονται υποδείξεις από όσους δεν την έχουν ή δεν έχουν σκοπό να την αγοράσουν και προφανώς αποδέχτηκαν τις όποιες αδυναμίες της, επειδή ιεράρχησαν υψηλότερα τα δυνατά της σημεία. Και αφού όλες αυτές οι αδυναμίες για τις οποίες ψήθηκαν ένα σωρό τσουρέκια, είναι γνωστές εδώ και μήνες, όταν έρχεστε και τις ανακυκλώνετε, ξανά και ξανά, χωρίς ουσιαστικό λόγο, φαίνεται πως σκοπός σας είναι το flame wars, η υποτίμηση του άλλου και τίποτε περισσότερο, σίγουρα πάντως όχι το ενδιαφέρον, η αγάπη για την τεχνολογία και η εξαπάτηση των καταναλωτών που δήθεν υπαινίσσεστε ορισμένοι.

Ξεχασες το BC που ολο και καποια στιγμη θα ξαναναφερθει οταν καποιο game του κωλου δε θα τρεχει.

 

12 λεπτά πριν, jokul7 είπε

Αν προσθέσεις και τα προβλήματα του dualsense και τη μη υποστήριξη 1440p και 4Κ 120hz συνοψίζεις όλα τα προβλήματα του PS5 ώστε να τα γνωρίζει ο υποψήφιος αγοραστής. Προτείνω να γίνει pinned.

Οποτε να γινει αντιστοιχα pinned και στο Xbox οτι θα πληρωσουν συνδρομη για το μαγικο gamepass για να παιζουν day one free τα exclusives που δε λενε να βγαλουν τα 2364829 studios?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mitroglou7 είπε

Ξεχασες το BC που ολο και καποια στιγμη θα ξαναναφερθει οταν καποιο game του κωλου δε θα τρεχει.

 

Οποτε να γινει αντιστοιχα pinned και στο Xbox οτι θα πληρωσουν συνδρομη για το μαγικο gamepass για να παιζουν day one free τα exclusives που δε λενε να βγαλουν τα 2364829 studios?

Έχεις δίκαιο γιατί και αυτό το τσουρέκι ήταν δυνατό..πλεξούδα 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Ξεχασες το BC που ολο και καποια στιγμη θα ξαναναφερθει οταν καποιο game του κωλου δε θα τρεχει.

 

Οποτε να γινει αντιστοιχα pinned και στο Xbox οτι θα πληρωσουν συνδρομη για το μαγικο gamepass για να παιζουν day one free τα exclusives που δε λενε να βγαλουν τα 2364829 studios?

Σωστό, είναι και το BC που δεν τρέχει κανένα game του PS3. Τώρα για gamepass δεν λέω τίποτα γιατί εδώ είναι PS5 φόρουμ (hint: Dirt 5)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, jokul7 είπε

Τώρα για gamepass δεν λέω τίποτα γιατί εδώ είναι PS5 φόρουμ (hint: Dirt 5)

Σωπα ρε βγηκε παιχνιδι που αγγιζει το 80αρι metacritic στο gamepass day one? Mea culpa. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, music_lover είπε

Υ.Γ. Το 4k/120 μια χαρά δουλεύει, το VRR είναι που δεν δόθηκε ακόμα.. 🙄 το ψήνουν ακόμα οι μηχανικοί της Sony 🤣

Δεν δουλεύει απροβλημάτιστα σε όλες τις τηλεοράσεις το 4k/120... https://www.pocket-lint.com/games/news/playstation/155589-ps5-firmware-fix-for-4k-120hz-hdr-issue-coming-in-march

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει λογος για τσακωμους πιστευω ρε σεις. Σιγα αν τωρα μια κονσολα ειναι λιγο ποιο δυνατη απο την αλλη . Δηλαδη τι θελουν και αυτοι της μαικροσοφτ αφου λενε 12 τεραφλοτ πως θα γινει στα ισια συγκριση με το ps5 που εχει 9? Eποσης  σιγα και τα exclusives της sony ποσα ειναι πια παραπανω απο του xbox? Και το λετε ολη την ωρα ; Καθε 5 χρονια ενα uncharted και ενα last of us. Καθε κονσολα εχει 7 χρονια ζωης και ολα τα exclusives της sony σε ολη τη γενια θα ειναι 2-3 μηνες gameplay! Μετα τι θα παιζετε; Εγω παντως ειμαι ευχαριστημενος με το ps4pro ακομα κ συνιστω μην μπαινετε στο τρυπακι για ps5 ειδικα τωρα με τους scalpers . Περιμενετε εστω ενα χρονο ακομα να το παρουμε στην κανονικη τιμη του. 
Και το god of war που παιζω τωρα ειναι απιστευτα τα γραφικα του σε ps4 pro . 
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, roycarol4 είπε

Eποσης  σιγα και τα exclusives της sony ποσα ειναι πια παραπανω απο του xbox?

Καθε 5 χρονια ενα uncharted και ενα last of us. 

Θα σου πω εγω απο την δικη μου περιπτωση για να σου φυγει η απορια.

  • Last Of Us part 2
  • Days Gone
  • Spider Man
  • God Of War
  • Horizon Zero Dawn
  • Shadow of The colossus
  • Uncharted 4
  • Uncharted Lost legacy
  • Bloodborne
  • Persona 5
  • Last Guardian
  • Ratchet And Clank
  • The Order 1886
  • Killzone Shadowfall
  • Infamous Second Son/First Light
  • Until Dawn
  • Ghost Of Tsushima
  • DriveClub
  • Medievil

Και για οποιον δεν τα εχει παιξει ηδη σαν remaster που μου ερχονται στο μυαλο

  • Uncharted Trilogy
  • Last of Us Remasterd
  • God of War 3

Αφησα απεξω console exclusive τυπου Street FighterV οπως και VR παιχνιδια.

Δεν τα λες και λιγα παντως.

Μπορω να σου πω και απο Xbox μερια αν θες ποσα επαιξα που σιγουρα ειναι λιγοτερα σε αριθμο μιας και δεν ασχοληθηκα με ολα.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 4
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Θα σου πω εγω απο την δικη μου περιπτωση για να σου φυγει η απορια.

  • Last Of Us part 2
  • Days Gone
  • Spider Man
  • God Of War
  • Horizon Zero Dawn
  • Shadow of The colossus
  • Uncharted 4
  • Uncharted Lost legacy
  • Bloodborne
  • Persona 5
  • Last Guardian
  • Ratchet And Clank
  • The Order 1886
  • Killzone Shadowfall
  • Infamous Second Son/First Light
  • Until Dawn
  • Ghost Of Tsushima
  • DriveClub
  • Medievil

Και για οποιον δεν τα εχει παιξει ηδη σαν remaster που μου ερχονται στο μυαλο

  • Uncharted Trilogy
  • Last of Us Remasterd
  • God of War 3

Αφησα απεξω console exclusive τυπου Street FighterV οπως και VR παιχνιδια.

Δεν τα λες και λιγα παντως.

Μπορω να σου πω και απο Xbox μερια αν θες ποσα επαιξα που σιγουρα ειναι λιγοτερα σε αριθμο μιας και δεν ασχοληθηκα με ολα.

Λογικα κρατησε καμια 90 χρονια αυτη η γενια με απλα μαθηματικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Θα σου πω εγω απο την δικη μου περιπτωση για να σου φυγει η απορια.

  • Last Of Us part 2
  • Days Gone
  • Spider Man
  • God Of War
  • Horizon Zero Dawn
  • Shadow of The colossus
  • Uncharted 4
  • Uncharted Lost legacy
  • Bloodborne
  • Persona 5
  • Last Guardian
  • Ratchet And Clank
  • The Order 1886
  • Killzone Shadowfall
  • Infamous Second Son/First Light
  • Until Dawn
  • Ghost Of Tsushima
  • DriveClub
  • Medievil

Και για οποιον δεν τα εχει παιξει ηδη σαν remaster που μου ερχονται στο μυαλο

  • Uncharted Trilogy
  • Last of Us Remasterd
  • God of War 3

Αφησα απεξω console exclusive τυπου Street FighterV οπως και VR παιχνιδια.

Δεν τα λες και λιγα παντως.

Μπορω να σου πω και απο Xbox μερια αν θες ποσα επαιξα που σιγουρα ειναι λιγοτερα σε αριθμο μιας και δεν ασχοληθηκα με ολα.

Ουτε πολλα τα λες.αν και ανηκουν στην προηγουμενη γενια ο καθενας απο αυτην την λιστα θα διακρινει 2 3 games για τον εαυτο του.τα υπολοιπα του ειναι αδιαφορα. 

Φυσικα και ολα θα αλλαξουν σαυτην την γενια (καλο για μας) αλλα και η σονυ χρειαζεται νεα ip και οχι μονο τα τσακαλια νο 2 και τα τσακαλια  νο3. 

 

 

  • Confused 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η sony δεν εχει (πλεον) first person shooter οπως τα halo και τα gears, ουτε και στυλ forza horizon και αυτα ειναι μοναδικα παιχνιδια που πρεπει καποιος να τα παιξει.

η MS δεν εχει παιχνιδια στυλ uncharted last of us god war (3rd person action) Εννοειται οτι και αυτα πρεπει να τα παιξεις

Μακαριοι οι εχοντες αμφοτερα τα σωματα αυτων οτι απολαυσουν τα ελεη τους.

Μην φιλονικειτε τεκνα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα τωρα δεν ξερω τι λετε εσεις αλλα προσωπικα αν και δεν εχω στην κατοχη μου ps5 οταν εμαθα οτι σε λιγο καιρο θα βγει και patch για 60αρι καρε στο last of us 2 εντοπισα αλλο ενα τραγικο προβλημα που εχει σαν κονσολα.

Spoiler

Δεν μπορεις να την βρεις στα ραφια.. :lol: :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...