Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Δηλαδή τα παιχνίδια τρέχουν με V-Sync στο PS5 τώρα ; Που σημαίνει input lag στο Θεό..

Από προσωπική εμπειρία σου λέω ότι παίζοντας Demon's Souls και Spider-Man αυτή τη περίοδο, μου φάνηκαν πιο γρήγορα στην απόκρηση του controller από άλλους τίτλους στο Series X με VRR...

Ίσως σε κάποια παιχνίδια εφαρμόζονται κάποια τρικ για να σου δίνεται η αίσθηση καλύτερης απόκρησης. Δεν γνωρίζω τα τεχνικά και αν όντως συμβαίνει αλλά η αίσθηση που μου μένει είναι αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Εδω ειμαι!κερκυρα! Βρες μου ατομο με series x για ανταλλαγη και δινω και 50 ευρω!και δωρο το tsushima 

Kερκυρα δεν γινεται εισαι μακρια για μας  ,αλλα  πηγαινε  στο θεμα με τις προπαραγγελιες(1 υπαρχει μονο της πιο δημοφιλους κονσολας )  οπου  γινεται χαμος με τους υποψηφιους αγοραστες  και γραψε εκει .Σιγουρα θα υπαρχει καποιος απο Κερκυρα .

Τωρα για ανταλλαγες δεν ξερω ,δυσκολο το βλεπω ,Ελλαδα εισαι  λιγοι θελουν series X , απλα παραγουν περισσοτερο θορυβο απο  οσο αναλογει σε μια  ισχνη μειοψηφια και νομιζεις πως υπαρχει ενδιαφερον  . Αλλωστε εσυ ειπες πως θες να την πουλησεις και να   εμενες  με το pro ...

Καλη τυχη  σου ευχομαι αν και δεν θα την χρειαστεις πουλιεται πιο γρηγορα και απο την ταχυτητα του φωτος !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Ουτε πολλα τα λες.αν και ανηκουν στην προηγουμενη γενια ο καθενας απο αυτην την λιστα θα διακρινει 2 3 games για τον εαυτο του.τα υπολοιπα του ειναι αδιαφορα. 

Φυσικα και ολα θα αλλαξουν σαυτην την γενια (καλο για μας) αλλα και η σονυ χρειαζεται νεα ip και οχι μονο τα τσακαλια νο 2 και τα τσακαλια  νο3. 

 

 

Εγώ απορώ πως στο καλό αποφάσησες εξαρχής για αγορά PS5 εφόσον μόνο 2-3 games σε ενδιαφέρουν απο τις αποκλειστικότητες της Sony και δεν πήγες κατευθείαν για Series X...

Ξέραμε όλοι από την αρχή ότι θα ήταν πιο αδύναμη κονσόλα από το Χ. Ξέραμε όλοι ότι δεν ανακοινώθηκε τίποτα καινούργιο από πλευράς νέων IP's. Ξέραμε ότι στο launch ο μοναδικός "καινούργιος" τίτλος θα ήταν το Remake του Demon's Souls. 

Το Dual Sense σε τράβηξε?

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, privateer είπε

 

το σκέτο μαύρο είναι meh αλλά το αυτοκόλλητο στην μέση το φτιάχνει αρκετά. Αλλά θα περιμένω τα κινέζικα με σχέδια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μπορω να καταλαβω, πως καποιος το 2021 την "πατησε", δινοντας 500 ευρω για να παρει μια κονσολα.

Αν η κονσολα ειχε βγει ελαττωματικη, προφανως θα το καταλαβαινα και θα ειχε δικιο. 

Αν καποιος πηρε ps5, ενω αυτο που τον ενδιεφερε ηταν το gamepass, ξερω'γω; Δεν κραζεις τη σονυ και την κονσολα, δικο σου λαθος ειναι.

Επεξ/σία από Brazhlias
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Brazhlias είπε

Δεν μπορω να καταλαβω, πως καποιος το 2021 την "πατησε", δινοντας 500 ευρω για να παρει μια κονσολα.

Αν η κονσολα ειχε βγει ελαττωματικη, προφανως θα το καταλαβαινα και θα ειχε δικιο. 

Αν καποιος πηρε ps5, ενω αυτο που τον ενδιεφερε ηταν το gamepass, ξερω'γω; Δεν κραζεις τη σονυ και την κονσολα.

εντάξει συμβαίνει, φυσικά και μόνο που έχεις ένα αντικείμενο που κάνει 500ε και μπορείς να το πουλήσεις 750ε σίγουρα δεν την έχεις "πατήσει".

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Daredevil είπε

εντάξει συμβαίνει, φυσικά και μόνο που έχεις ένα αντικείμενο που κάνει 500ε και μπορείς να το πουλήσεις 750ε σίγουρα δεν την έχεις "πατήσει".

Ναι, σωστος, αλλιως το εννοω, πιθανον να μην το εγραψα σωστα, γι'αυτο και ο φιλος @chncynic ειναι confused με αυτο που εγραψα.

Χοντρικα ηθελα να γραψω αυτο που εγραψε και ο @D.Luffy απο πανω, το εξεφρασε ορθοτερα, αλλα ειδα το ποστ του αφου ειχα ποσταρει το δικο μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Brazhlias πολλοί άνθρωποι συμπεριλαμβάνοντας και τον εαυτό μου πιστεύουν οτι το PS5 σαν προιόν στο launch του δεν ήταν ολοκληρωμένο και έχει ακόμα προβλήματα που πρέπει να διορθωθούν και σε επίπεδο hardware αλλα και software. Αναφέρθηκαν 100 φορές πιο πάνω μην τα ξαναγράφουμε. Εϊναι legit να νομίζει κάποιος οτι την πάτησε - είναι η άποψή του. Αν διαφωνείς, καλώς αλλα προσωπικά δεν το βλέπω και περίεργο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Είναι troll news, το γράψαμε λίγες σελίδες πρίν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chncynic είπε

Δυστυχώς έχει εξευτελιστεί η κατάσταση. Βγαίνουν die shots του PS5, ανεβαίνει σε τεχνολογικό forum με θέμα το PS5 το οποίο είναι απολύτως relevant και δείχνει οτι πολλα πράγματα οι 'insiders' τα βγάλανε απο το μυαλό τους.

Ποιά πράγματα έβγαλαν απο το μυαλό τους για παράδειγμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, music_lover είπε

Είναι troll news, το γράψαμε λίγες σελίδες πρίν.

κρίμα με μόνο τόσα που έχουν βγει σε 20 χρόνια θα ήταν σούπερ συλλεκτικά :(

Επεξ/σία από Daredevil
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, chncynic είπε

@Brazhlias πολλοί άνθρωποι συμπεριλαμβάνοντας και τον εαυτό μου πιστεύουν οτι το PS5 σαν προιόν στο launch του δεν ήταν ολοκληρωμένο και έχει ακόμα προβλήματα που πρέπει να διορθωθούν και σε επίπεδο hardware αλλα και software. Αναφέρθηκαν 100 φορές πιο πάνω μην τα ξαναγράφουμε. Εϊναι legit να νομίζει κάποιος οτι την πάτησε - είναι η άποψή του. Αν διαφωνείς, καλώς αλλα προσωπικά δεν το βλέπω και περίεργο

Τα προβλήματα σε hw και σε software στο launch μιας κονσόλας είναι ένα πολύ συνηθισμένο φαινόμενο που έχει γίνει άπειρες φορές στο παρελθόν και όποιος αποφασίζει να αγοράσει νωρίς, θα έπρεπε να έχει υπόψην του αυτό το ρίσκο.

Είναι εξαιρετικά σπάνιο να λειτουργεί κάτι άψογα από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας. 

Και σε αυτήν την περίπτωση, αν κάποιος νομίζει ότι αγοράζοντας Series X, δεν θα έχει κανένα πρόβλημα πολύ απλά έχει αυταπάτες. Υπάρχουν bugs με το VRR, τα 120Hz, με τον συγχρονισμό του controller (το δικό μου δεν κλείνει με την απενεργοποίηση της κονσόλας και πρέπει κάθε φορά να βγάζω την μπαταρία) και άλλα.

Οπότε ο άλλος παράγοντας είναι τα ίδια τα παιχνίδια. Οι αποκλειστικότητες σε κάθε κονσόλα, και το πως τρέχουν τα multi σε κάθε μία. Ο συμφορουμίτης δείχνει να μην έχει ενδιαφέρον για τα παιχνίδια της Sony, και όσο αναφορά τα multi νομίζω είναι λογικό να τρέχουν καλύτερα στο Χ λόγω hardware. Οπότε απορώ πως "την πάτησε" έτσι... 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, chncynic είπε

@Brazhlias πολλοί άνθρωποι συμπεριλαμβάνοντας και τον εαυτό μου πιστεύουν οτι το PS5 σαν προιόν στο launch του δεν ήταν ολοκληρωμένο και έχει ακόμα προβλήματα που πρέπει να διορθωθούν και σε επίπεδο hardware αλλα και software. Αναφέρθηκαν 100 φορές πιο πάνω μην τα ξαναγράφουμε. Εϊναι legit να νομίζει κάποιος οτι την πάτησε - είναι η άποψή του. Αν διαφωνείς, καλώς αλλα προσωπικά δεν το βλέπω και περίεργο

Να φανταστώ ότι εννοείς για insider που μιλούσαν για rdna3 + infinity cache (?).

 

Edit lol λάθος μνμ quotαρα συμπαθα με 😁.

Επεξ/σία από shadowfax-1-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...