Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, kaliakman είπε

Για το Kena τι ξέρουμε από πληροφορίες; Θα είναι μικρότερο σε διάρκεια και για αυτό η χαμηλή τιμή;

Δεν νομίζω να έχουν δώσει πληροφορίες σχετικά με τη διάρκεια, αλλά και εγώ κάτι τέτοιο υποψιάζομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Malthador είπε

Καλά, είναι λίγο too much ο χαρακτηρισμός ΑΑΑ για τον συγκεκριμένο τίτλο, αλλά σε κάθε περίπτωση φαίνεται ότι η πίεση στη Sony από το Game Pass αρχίζει και αποδίδει. Σύντομα θα δούμε και dedicated συνδρομητική υπηρεσία με τους τίτλους να μπαίνουν day one μέσα.

Έχεις ήδη ένα confused emoji, ετοιμάσου και για άλλα 😁

Εγώ συμφωνώ, από την μια ο Jim Ryan με τα "δεν θεωρούμε πως υπηρεσίες σαν το GP  ειναι βιώσιμες" και από την άλλη βλέπεις πως η Sony άρχισε ήδη να προσφέρει AAA παιχνίδια day 1 - έμφαση στο "day 1" γιατί AAA στο plus έχει δώσει στο παρελθόν ούτως ή άλλως (bloodborne/Deus Ex/MGS5 κτλπ).

Και εγώ θεωρώ πως αργά ή γρήγορα θα παρουσιάσει μια νέα υπηρεσία η οποία θα είναι συνδυασμός υπηρεσιών που προσφέρει ήδη.

Ήδη το ps plus collection είναι ωραίο και δελεαστικό, έχει και το Ps Now και τώρα άρχισε τα AAA με το ps plus day one, ίσως μια υπηρεσία με.ολα αυτά μαζί ?

Όπως και να'χει, το Control UE και  το καινούργιο Abe's odyssey "τσαμπέ" την ημέρα κυκλοφοριας τους είναι μια πολύ ωραία αρχή !

ΥΓ: Xavier confused emoji θέλω 😁

 

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, stevenfins είπε

https://www.pushsquare.com/news/2021/02/interview_returnal_ps5_developer_housemarque_talks_story_replayability_and_value

Σύμφωνα με τη συνέντευξη η πρωταγωνίστρια του παιχνιδιού είναι Ελληνίδα.

 

 

 

Επίσης στα 40 ευρώ θα κυκλοφορήσει το Kena τελικά

https://store.playstation.com/en-gr/product/EP4609-PPSA01802_00-KENAEUST00000005

Μου κάνει εντύπωση ότι σεναριακά επιλέχθηκε η ελληνικό-αμερικανική καταγωγή της selene και θα έχει ενδιαφέρον η σύνδεση αυτής με την όλη ιστορία που από ότι φαίνεται θα έχει ελληνικά στοιχεία. Ελληνικό όνομα πχ έχει και ο πλανήτης καθότι λέγεται "Atropos". Άτροπος ήταν μια από τις τρεις μοίρες της ελληνικής μυθολογίας μαζί με την Κλωθώ και την Λάχεση.

FF VII Remake free! 😮🥳

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, music_lover είπε

Μου κάνει εντύπωση ότι σεναριακά επιλέχθηκε η ελληνικό-αμερικανική καταγωγή της selene και θα έχει ενδιαφέρον η σύνδεση αυτής με την όλη ιστορία που από ότι φαίνεται θα έχει ελληνικά στοιχεία. Ελληνικό όνομα πχ έχει και ο πλανήτης καθότι λέγεται "Atropos". Άτροπος ήταν μια από τις τρεις μοίρες της ελληνικής μυθολογίας μαζί με την Κλωθώ και την Λάχεση.

 

Ενδιαφέρον αυτό με τις μοίρες. Λογικά κάτι θα έχει να κάνει με το σενάριο.

Όσον αφορά το ps plus, όπως ανέφερα και στο θέμα του, ενώ είναι δυνατός μήνας, δυστυχώς το ff7 remake είναι μόνο για το 4 και δεν θα προσφέρει την δωρεάν αναβάθμιση που ανακοινώθηκε χθες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, music_lover είπε

Μου κάνει εντύπωση ότι σεναριακά επιλέχθηκε η ελληνικό-αμερικανική καταγωγή της selene και θα έχει ενδιαφέρον η σύνδεση αυτής με την όλη ιστορία που από ότι φαίνεται θα έχει ελληνικά στοιχεία. Ελληνικό όνομα πχ έχει και ο πλανήτης καθότι λέγεται "Atropos". Άτροπος ήταν μια από τις τρεις μοίρες της ελληνικής μυθολογίας μαζί με την Κλωθώ και την Λάχεση.

FF VII Remake free! 😮🥳

Κριμα που δεν θα σου δινει δωρεαν την αναβαθμιση η πλας εκδοση του final fantasy 7 remake για το ps5

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτό εδώ μου άρεσε

θα εχουμε στο plus και το oddworld 

 

το final fantasy remake για το ps5 

 

το δεύτερο μέρος δεν ξέρω  πότε θα το φέρουν και το ff7 θα είναι και στο plus διαθέσιμο καθώς και αυτά τα game 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, privateer είπε

 

Adding support for additional drives will be enabled with a firmware update that also unlocks higher cooling-fan speeds to ensure the console doesn’t overheat, the people said, asking not to be named because the plans are not yet public.

Νομίζω οτι το Bloomberg και άλλοι λοιποί και καλά insiders κλπ, πρέπει να περάσουν μια βόλτα από Insomnia.gr πριν καταλήξουν σε συμπεράσματα. Κάτι που δεν έκανα ούτε εγώ όταν είπα πως τα server-side updates για τα προφίλ των ανεμιστήρων είναι ανησυχητικά για χώρες όπως η Ελλάδα που βράζουν το καλοκαίρι στη ζέστη:

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Νομίζω οτι το Bloomberg και άλλοι λοιποί και καλά insiders κλπ, πρέπει να περάσουν μια βόλτα από Insomnia.gr πριν καταλήξουν σε συμπεράσματα. Κάτι που δεν έκανα ούτε εγώ όταν είπα πως τα server-side updates για τα προφίλ των ανεμιστήρων είναι ανησυχητικά για χώρες όπως η Ελλάδα που βράζουν το καλοκαίρι στη ζέστη:

 

 

 

Και για απαιτητικούς ΑΑΑ τίτλους όπως το Oddworld: Soulstorm φοβάμαι ότι θα ζορίζουν τα πράγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, chek2fire είπε

και αυτό εδώ μου άρεσε

θα εχουμε στο plus και το oddworld 

 

το final fantasy remake για το ps5 

 

το δεύτερο μέρος δεν ξέρω  πότε θα το φέρουν και το ff7 θα είναι και στο plus διαθέσιμο καθώς και αυτά τα game 

 

Holy Sh@tttttt ! FF7R στο plus ? Γκάντ ντέμιτ , ούτε καν 1 ετους τίτλος, απο το καλό στο καλύτερο, άπειρο σέβας στη Sony μάγκες...

Προβλέπω η καριέρα μου στο xbox να είναι σύντομη, α ρε πτν Sony τι μας κάνεις :D  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το sifu είναι νέας γενιάς double dragon, arcade φάση αλλά 3d. Μόνο Abe's odyssey γουστάρω πολύ τέτοιο στυλ. Έπαιζα Odyssey στο πισι με Windows 95 και νόμιζαν στη γειτονιά ότι ήμουν από το μέλλον!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Αστον να παιξει  το astrobot το οποιο ειναι οντως ωραιο παιχνιδι και δειχνει τι μπορει να κανει το εκπληκτικο dualsense.Ειναι και  μικρο σχετικα οποτε μεχρι τα γενεθλια θα το εχει τελειωσει,του κανετε το party,βλεπει το switch και παει το ps5 για την ωρα.

Τωρα εφοσον ειναι φαν του mario αν του εχεις παρει το 3d world(το οποιο νομιζω στο εχω προτεινει ηδη στο topic του switch) θα περασετε μαζι απιστευτα παιζοντας co-op.Παιχνιδαρα.Θα το ευχαριστηθει καλυτερα απο το odyssey.

Σχετικα με το χθεσινο state of play δεν ηταν για τα γουστα μου.Θελω πολυ να παιξω το returnal γαμωτη αλλα επειδη ειναι roguelike θα προσπεραστει.Αντεξα να τελειωσω το hades με τα χιλια ζορια.

Βεβαια εγω θα ημουν ευχαριστημενος μονο αν εδειχναν το eldin ring. 😁

Του πήρα για αρχή Mario Kart 8, Super Mario 3D world, Super Mario U deluxe και Zelda Links Awakening για μένα. Αρκούν προς το παρόν νομίζω 😛

7 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Αστον να παιξει  το astrobot το οποιο ειναι οντως ωραιο παιχνιδι και δειχνει τι μπορει να κανει το εκπληκτικο dualsense.Ειναι και  μικρο σχετικα οποτε μεχρι τα γενεθλια θα το εχει τελειωσει,του κανετε το party,βλεπει το switch και παει το ps5 για την ωρα.

Τωρα εφοσον ειναι φαν του mario αν του εχεις παρει το 3d world(το οποιο νομιζω στο εχω προτεινει ηδη στο topic του switch) θα περασετε μαζι απιστευτα παιζοντας co-op.Παιχνιδαρα.Θα το ευχαριστηθει καλυτερα απο το odyssey.

Σχετικα με το χθεσινο state of play δεν ηταν για τα γουστα μου.Θελω πολυ να παιξω το returnal γαμωτη αλλα επειδη ειναι roguelike θα προσπεραστει.Αντεξα να τελειωσω το hades με τα χιλια ζορια.

Βεβαια εγω θα ημουν ευχαριστημενος μονο αν εδειχναν το eldin ring. 😁

Του πήρα για αρχή Mario Kart 8, Super Mario 3D world, Super Mario U deluxe και Zelda Links Awakening για μένα. Αρκούν προς το παρόν νομίζω 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, spartan29gr είπε

Κριμα που δεν θα σου δινει δωρεαν την αναβαθμιση η πλας εκδοση του final fantasy 7 remake για το ps5

 

αν δεν κάνω λάθος είπαν ότι η ps5 αναβάθμιση θα είναι δωρεάν για τους κατόχους της ps4 ver

image.png.f0918742348bda0977b9d1d8a9972818.png

 

α οκ το γράφει στα ψιλά γράμματα :( δεν θα πάρει την αναβάθμιση η ps plus έκδοση

Επεξ/σία από Daredevil
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, jokul7 είπε

Και για απαιτητικούς ΑΑΑ τίτλους όπως το Oddworld: Soulstorm φοβάμαι ότι θα ζορίζουν τα πράγματα...

αστα να πανε ηδη σκευτομαι πως θα βαλω ratchet kena final fantasy που σκάνε μες το κατακαλοκαιρο κ το καυσωνα 

ευτυχώς το horizon  παει μαλλον Δεκέμβρη που θα χει κρυα. ισως να μην ανοίξω κ τη θέρμανση τότε να με safe 

ευτυχως το gow μαλλον παει για του χρονου κ ισως προλαβω να τη παρω πισω απο το service  αν λιώσει!

1 ώρα πριν, red1 είπε

Holy Sh@tttttt ! FF7R στο plus ? Γκάντ ντέμιτ , ούτε καν 1 ετους τίτλος, απο το καλό στο καλύτερο, άπειρο σέβας στη Sony μάγκες...

Προβλέπω η καριέρα μου στο xbox να είναι σύντομη, α ρε πτν Sony τι μας κάνεις :D  

αυτα ειναι τα ωραια του ανταγωνισμου μακάρι η microsoft να κανει ακομα καλυτερο το gamepass με παιχνιδια να ζοριστιε κ αλλο η sony κ δεν τρολαρω. παντως για 1 game δεν αξιζει το κοστος για 2 κονσόλες ειδικα αν καποια στιγμη βγει το συγκεκριμενο κ σε xbox που μακαρι 

Μόλις τώρα, Daredevil είπε

αν δεν κάνω λάθος είπαν ότι η ps5 αναβάθμιση θα είναι δωρεάν για τους κατόχους της ps4 ver

image.png.f0918742348bda0977b9d1d8a9972818.png

ναι αλλα οχι το free που θα δώσει απο το psn ! πουστιες... αρα ουτε το expansion θα μπορεσουν να παιξουν αυτοι οι χρηστες αν δε τα σκασουν 

 Please note the PS4 version of Final Fantasy VII Remake available to PlayStation Plus members is not eligible for the PS5 digital version upgrade.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...