Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

https://www.videogameschronicle.com/news/a-leaked-elden-ring-trailer-is-being-circulated-online/

Εχει διαρευσει νεο trailer για το eldin ring λενε αλλα πουθενα δεν εχει φανει ακομη και παιζει να ειναι και ψευτικο.Αναμενουμε.

Επισης συμφωνα με το παραπανω αρθρο απιθανο να κυκλοφορησει φετος λογου covid(κλασσικα δηλαδη)

edit

ποσταρω σε spoiler αυτο που εχει βγει μεχρι στιγμης,ενα video 7 δευτερολεπτων

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

 

edit 2

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

Bγαλτε το επιτελους

Λογικα θα βγει συντομα ολοκληρο το trailer

Το παραπανω λικ ειναι απο τρειλερ  ενος χρονου παρεπιπτοντως

Οπωτε δεν ειναι κατι καινουργιο προς το παρον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, spartan29gr είπε

Το παραπανω λικ ειναι απο τρειλερ  ενος χρονου παρεπιπτοντως

Οπωτε δεν ειναι κατι καινουργιο προς το παρον

To ξερω αυτο.Τα spoilers δες που εχω βαλει.Δεν ειναι υψηλη ποιοτητα αλλα απο το τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Edit: Δεν ισχύει τελικά, ευτυχώς.

------------------------------------------------------

Καλή τύχη σε όσους δεν έχουν παραλάβει ακόμη το ps5...

Δεν κοιτάτε για κάτι άλλο καλύτερα; (π.χ pc ή φαγητό ή κάτι άλλο)

https://gadgettendency.com/this-is-a-breakthrough-sony-playstation-5-has-been-adapted-for-mining/

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιδοσεις 3080 στο mining το ps5? θηριο....ρε αιντε απο εδω αφηστε τις μλκιες...σε λιγο θα κανουν mining οι τηλεορασεις, τα αυτοκινητα, μεχρι και τα καζανακια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Oριστε

Spoiler

 

Δεν ειναι ολο το trailer.Επισης ειναι παλιο trailer(ενος χρονου και βαλε)Λογικα θα ηταν αυτο που ειχαν σκοπο να δειξουν περυσι σε καποιο event.Η ποιοτητα ειναι αθλια βεβαια.

Επεξ/σία από dekulinkgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, xavier είπε

επιδοσεις 3080 στο mining το ps5? θηριο....ρε αιντε απο εδω αφηστε τις μλκιες...σε λιγο θα κανουν mining οι τηλεορασεις, τα αυτοκινητα, μεχρι και τα καζανακια...

Αν έχει τέτοιες επιδόσεις βλέπω να τα πουλάνε 1500-2000€ . Πάλι καλά που πρόλαβα και πήρα από τις πρώτες παρτίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, NickTG είπε

Μόλις διάβασα το παρακάτω.

 

Πραγματικά στεναχωρήθηκα. 

Θεώρησα πως αξίζει μια αναφορά στο θέμα της αγαπημένης του κονσόλας μιας και εγώ τουλάχιστον τον γνώρισα μέσα από το  console section.
 

 

Σταθερή παρουσία στο συγκεκριμένο νήμα. Θυμάμαι πόσο πολύ περίμενε το Ps5.

Δεν πρόλαβε να το απολαύσει ρε γαμώτο... Ας είναι ελαφρύ το χώμα.

  • Like 1
  • Sad 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 minutes ago, dekulinkgr said:

Oριστε

  Hide contents

 

Δεν ειναι ολο το trailer.Επισης ειναι παλιο trailer(ενος χρονου και βαλε)Λογικα θα ηταν αυτο που ειχαν σκοπο να δειξουν περυσι σε καποιο event.Η ποιοτητα ειναι αθλια βεβαια.

πως γινεται στην εποχη μας τετοιες διαρροες να εχουν ποιοτητα απο νοκια κινητο του 2000 δεν μπορω να το καταλαβω . Σαν τα βιντεακια απο UFO 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το κάνουν να τρέξει καποιο τρίτο πρόγραμμα οπως αυτο που κανει mining δε προϋποθέτει οτι πρωτα πρεπει να τη "hackaroun"? Γτ αν ισχύει αυτο εγώ στο φτωχό μου το μυαλό δε βλεπω mining αλλα ενα custom firmware 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, sndev είπε

Για να το κάνουν να τρέξει καποιο τρίτο πρόγραμμα οπως αυτο που κανει mining δε προϋποθέτει οτι πρωτα πρεπει να τη "hackaroun"? Γτ αν ισχύει αυτο εγώ στο φτωχό μου το μυαλό δε βλεπω mining αλλα ενα custom firmware 

Ενημερώθηκα από ένα Discord ότι τελικά δεν ισχύει το mining.

Πάλι καλά δηλαδή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι παλαιότεροι πρέπει να σκεφτούμε το εξής : 
Η FROM, κάποτε, ηταν niche εταιρεία που έφτιαχνε καρα-niche τίτλους όπως King's Field, Shadow tower Abyss, Armored Core, Ku-on, Otogi, Metal Wolf Chaos κτλπ κτλπ, παιχνίδια που μόνο οι καμένοι με "Τζαπωνεζιές®" έπαιζαν, και τώρα, παράγει κάποια απο τα πιο hyped παιχνίδια ever - μονο κατι μεγαθήρια του στυλ GOW/Uncharted κτλπ πλησιάζουν ή και ξεπερνάνε αυτό της FROM, δείτε τι γίνεται, εχει βγει ενα βίντεο 34 δευτερολέπτων λες και τραβήχτηκε - οχι οπως λεει ο Privateer απο Νοκια αρχαιολογία - αλλά απο...πατάτα-κάμερα και ειναι ολη η υφήλιος εκει έξω και βαράει πανηγύρια 😁
TOΣΟ πολύ "πεινάει" για μια καινούργια FROM SOFT-ιλα...

Ας είναι καλά το Demon's Souls που ξεκίνησε την ολη "μόδα" και που έφερε την FROM στην επιφάνεια (απο τα αζήτητα).
Προσωπικά, πολύ θα γούσταρα ενα νεο Armored Core, Ku-on 2 και Otogi αλλά...θα πουλούσαν ψίχουλα σε σχέση με soulsborne τίτλο.
Σχετικά με τα Otogi (2 βγήκαν), με λίιιιιγη διαφημισούλα, θα μπορούσαν να πουλήσουν εκατομμύρια ψηφιακές κόπιες μονο και μόνο λόγω περιέργειας απο πλευρας του αγ.κοινού λόγω σύνδεσης του ονόματος της FROM αμα η Microsoft αξιωνόταν ποτέ να τα κυκλοφορήσει μέσω backwards comaptible λιστας.
Σε περίπτωση που ενδιαφέρει κάποιους :

 


Tι δεν θα έδινα για μια έκδοση στα 4Κ@60...


Τι λέγαμε ? Α ναι, Elden Ring - καλή φάση και θα θυσίαζα ενα απο τα δαχτυλάκια μου στη Yakuza για να το παίξω ΄τωρα αλλά, απ'οτι δείχνει/λένε...καλό 2022.
Υπομονή αγάπες ! 

Επεξ/σία από Praetorian
αφαιρέθηκαν προκλητικοί χαρακτηρισμοί για το Xbox Series X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους ,

 

Σήμερα για 3η φορά σε διάστημα 2 μηνών ο εξωτερικός δίσκος USB3 που έχω στο PS5 λέει ότι έγινε corrupted και πρέπει να τον formaro ξανά . Έχω αλλάξει 2 δίσκους κτλ και κάνει το ίδιο πράγμα μετά από κάποιο διάστημα. Είμαι ο μόνος ή παίζει να είναι καμιά bugia ? Με έχει κουράσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Merlin_o_magos είπε

Καλησπέρα σε όλους ,

 

Σήμερα για 3η φορά σε διάστημα 2 μηνών ο εξωτερικός δίσκος USB3 που έχω στο PS5 λέει ότι έγινε corrupted και πρέπει να τον formaro ξανά . Έχω αλλάξει 2 δίσκους κτλ και κάνει το ίδιο πράγμα μετά από κάποιο διάστημα. Είμαι ο μόνος ή παίζει να είναι καμιά bugia ? Με έχει κουράσει

όχι δεν το έχω αντιμετωπίσει, σε ποια θύρα τον έχεις? το Ps5 το έχεις σε rest mode?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Merlin_o_magos είπε

Καλησπέρα σε όλους ,

 

Σήμερα για 3η φορά σε διάστημα 2 μηνών ο εξωτερικός δίσκος USB3 που έχω στο PS5 λέει ότι έγινε corrupted και πρέπει να τον formaro ξανά . Έχω αλλάξει 2 δίσκους κτλ και κάνει το ίδιο πράγμα μετά από κάποιο διάστημα. Είμαι ο μόνος ή παίζει να είναι καμιά bugia ? Με έχει κουράσει

Μην το αφήνεις πάνω όσο το έχεις σε rest mode. Κλείνε την κονσόλα και αποσύνδεσε κάθε φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...