Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eλα πάρε-πάρε κόσμε, φρέσκο πράμα ;)
ΥΓ: O leaker πρέπει να είναι Έλληνας, αμα προσέξετε, στο background ακούγεται Ελληνική TV/ραδιόφωνο
 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Merlin_o_magos είπε

Καλησπέρα σε όλους ,

 

Σήμερα για 3η φορά σε διάστημα 2 μηνών ο εξωτερικός δίσκος USB3 που έχω στο PS5 λέει ότι έγινε corrupted και πρέπει να τον formaro ξανά . Έχω αλλάξει 2 δίσκους κτλ και κάνει το ίδιο πράγμα μετά από κάποιο διάστημα. Είμαι ο μόνος ή παίζει να είναι καμιά bugia ? Με έχει κουράσει

Εγώ τον έχω επάνω στην πίσω θύρα εδώ και 2 μήνες WD 2tb usb 3.0 και δεν έχω το παραμικρό. 

Άπειρες φορές έχει μείνει rest mode να κατεβάζει παιχνίδια ps4 

1 ώρα πριν, Merlin_o_magos είπε

 

 

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, red1 είπε

Eλα πάρε-πάρε κόσμε, φρέσκο πράμα ;)
ΥΓ: O leaker πρέπει να είναι Έλληνας, αμα προσέξετε, στο background ακούγεται Ελληνική TV/ραδιόφωνο
 

 

χμμμμμμ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποφασισα να παιξω το Ghost of Tsusima στο ps5 (το ειχα αγορασει απο το psn για το ps4)..Moυ ζηταει λοιπον να πληρωσω 11 ευρω.Εμενα δεν με ενδιαφερει η βελτιωση που του εκαναν.Γιατι δεν μπορω να το παιξω οπως στο ps4 χωρις να πληρωσω αλλο.Δεν μας ειπαν οτι στο ps5 τρεχουν ολα τα παιχνιδια του ps4 εκτος συγκεκριμενων εξαιρεσεων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, yiannisbi είπε

Αποφασισα να παιξω το Ghost of Tsusima στο ps5 (το ειχα αγορασει απο το psn για το ps4)..Moυ ζηταει λοιπον να πληρωσω 11 ευρω.Εμενα δεν με ενδιαφερει η βελτιωση που του εκαναν.Γιατι δεν μπορω να το παιξω οπως στο ps4 χωρις να πληρωσω αλλο.Δεν μας ειπαν οτι στο ps5 τρεχουν ολα τα παιχνιδια του ps4 εκτος συγκεκριμενων εξαιρεσεων;

Πας να αγοράσεις την digital deluxe (κάπως έτσι την λένε) έκδοση.

Αν το έχεις, απλά πας δεξια στη βιβλιοθήκη και το ξανακατεβάζεις δωρεάν ΜΕ το ps5 upgrade

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πάντως αυτή η τακτική είναι απαράδεκτη και πρέπει να γίνει addressed από τους platform holders, τώρα που οι κονσόλες είναι στην ουσία PC's. Πρέπει τα games να είναι υποχρεωτικά forward-compatible, τι πάει να πει έξτρα λεφτά για το ίδιο game, με τα ίδια assets, με το ίδιο gameplay/σενάριο/χαρακτήρες μόνο και μόνο επειδή ανεβαίνουν ανάλυση και καρέ;

Στο PS6 δηλαδή θα έχει επιπλέον μπουγιουρντί το ίδιο game;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και εχουμε bc για ps4 games τσιμπηστε και το ratchet&clank. https://store.playstation.com/en-gr/product/EP9000-CUSA01073_00-RCPS400000000000 To λινκ ειναι για οσους δεν εχουν προσβαση στην κονσολα τους τωρα και θελουν να το κανουν add στην βιβλιοθηκη τους μεσω browser για να μην το ξεχασουν μετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά στη Sony το θέμα με τα BC games είναι ένα πρόχειρο afterthought και φαίνεται ότι έγινε την τελευταία στιγμή μόνο και μόνο για τα μάτια του κόσμου επειδή η MS το έσπρωξε πάρα πολύ στο Series ως επίσημο feature.

Ίσως τα σχέδια τους να ήταν μηδενικό compatibility και κυκλοφορία εντελώς ξεχωριστών "remasters" με κανονική πληρωμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα στην παρεα και συλληπητηρια σε οσους γνωριζαν τον Φωτη. Μια ερωτηση ηθελα να κανω και συγνωμη αν εχει ηδη απαντηθει.

Εχει ο γιος μου ps4 και account με plus και ενα σωρο παιχνιδια. περιμενω να μου ερθει το ps5 και θα ηθελα να εχω προσβαση στη βιβλιοθηκη του με το δικο μου account στο 5αρι. υπαρχει αυτη η δυνατοτητα? ποιον λογαριασμο κανω primary και σε ποια κονσολα? Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 hours ago, D.Luffy said:

Γενικά στη Sony το θέμα με τα BC games είναι ένα πρόχειρο afterthought και φαίνεται ότι έγινε την τελευταία στιγμή μόνο και μόνο για τα μάτια του κόσμου επειδή η MS το έσπρωξε πάρα πολύ στο Series ως επίσημο feature.

Ίσως τα σχέδια τους να ήταν μηδενικό compatibility και κυκλοφορία εντελώς ξεχωριστών "remasters" με κανονική πληρωμή.

Ε ναι, είναι προφανές το τι είχαν σκοπό να κάνουν, αλλά τώρα έχει αρχίσει και μπαίνει το νερό στο αυλάκι, έχουν περάσει 4-5 μήνες από το launch, νομίζω ήρθε ο καιρός να πάρουν μερικές αποφάσεις πιο κοντά στην πραγματικότητα. 

Δεν κάνει κάποιο κόπο επιπλέον ο dev ώστε να ζητάει παραπάνω λεφτά, ένα κουμπάκι πατάει και ανεβάζει την ανάλυση. 

Αναρρωτιέμαι τι έχει σειρά, DLC που θα ξεκλειδώνει καρέ ξέρω 'γω; Γιατί δεν βλέπω λόγο να το περιορίσουν μόνο στους BC τίτλους, γιατί να μην σου πουν αύριο στο HZD2 «το game μαμά έρχεται στα 2Κ με checkerboard, αν θες native 4Κ σκάσε ένα ταληράκι ακόμα»; 

Άρρωστη φάση γενικά, να το κοιτάξουν άμεσα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, D.Luffy είπε

Γενικά στη Sony το θέμα με τα BC games είναι ένα πρόχειρο afterthought και φαίνεται ότι έγινε την τελευταία στιγμή μόνο και μόνο για τα μάτια του κόσμου επειδή η MS το έσπρωξε πάρα πολύ στο Series ως επίσημο feature.

Ίσως τα σχέδια τους να ήταν μηδενικό compatibility και κυκλοφορία εντελώς ξεχωριστών "remasters" με κανονική πληρωμή.

εδω υπαρχουνε ενα σωρο αποκλειστικοτητες του ps4, οπως uncharted 4, driveclub, the order 1886  που ειναι ακομη στα 30 frames στο ps5 , εννοειται οτι δεν ειχανε σκοπο να παιζουνε τα παιχνιδια του ps4 στο 5, και θα ετοιμαζοντουσαν για δεκαδες remaster, αλλα ειδανε οτι θα ετρωγαν κραξιμο και αλλαξαν στρατηγικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή μαλλον εγω δε καταλαβαινω κατι σωστά με τα extra χρηματα για το ιδιο παιχνιδι , μπορείτε να μου πείτε πιο παιχνιδι θελει extra χρήματα για να παίξει στο ps5 αναβαθμισμένο?

Mου ερχετε στο μυαλο μόνο το spiderman που ίσως ήταν πείραμα, το control της remedy /505 που η σονυ τη πρώτη μερα κυκλοφορίας πηγε κ  έδωσε την ultimate στο psn κ το tony hawk που ανακοινώθηκε πρόσφατα της acitivion οτι θα θελει 10ε για upgrade το οποίο ισχύει κ για το xbox.

είναι κάποιο άλλο που μου διαφεύγει ? οσα εχω δοκιμάσει κ εχουν παρει patch ηταν free 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...