Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή κάποιοι είχαν εκφράσει απορία, αν έχετε το rachet & clank από το ps+ collection και πατήσετε να κάνετε download από το play at home link στο store, η έκδοση που κατεβαίνει είναι η "free" και δεν έχει το (+) στην game library. Δηλαδή αναβαθμίζεται το license σας και θα μπορείτε να το παίξετε και αργότερα χωρίς συνδρομή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπαρχει θεμα αν θα βαλουμε το usb dongle των 3d pulse ακουστικων στις πισω usb θυρες; Απλα για να μην φαινεται μπροστα οχι κατι αλλο. Σημερα τα παραλαμβανω κι εγω απο πλαίσιο.

Επεξ/σία από polakis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, polakis21 είπε

Υπαρχει θεμα αν θα βαλουμε το usb dongle των 3d pulse ακουστικων στις πισω usb θυρες; Απλα για να μην φαινεται μπροστα οχι κατι αλλο. Σημερα τα παραλαμβανω κι εγω απο πλαίσιο.

Καλήμερα. Λογικά δεν θα υπάρχει θέμα όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
21 hours ago, D.Luffy said:

Τώρα για τους υπόλοιπους 3rd parties (πχ Control όπως λες), δυστυχώς ούτε η Sony, ούτε η MS δεν μπορεί να τους υποχρεώσει τι θα κάνουν. Ειδικά κάτι EA και κάτι Activision πιστεύω θα προσπαθήσουν να πάρουν σώβρακα απλώς για να ξεκλειδώσουν Vsync και ανάλυση. Τουλάχιστον η Remedy δούλεψε λίγο να τρέχει το RT στις κονσόλες.

Δεν καταλαβαίνω γιατί να μην μπορούν να τους υποχρεώσουν.

Πώς τους είχαν υποχρεώσει να μην βγάζουν games μόνο για τα X1X/PS4 Pro; Ε, κάπως παρόμοια μπορεί να γίνει και εδώ η δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν καταλαβαίνω γιατί να μην μπορούν να τους υποχρεώσουν.

Πώς τους είχαν υποχρεώσει να μην βγάζουν games μόνο για τα X1X/PS4 Pro; Ε, κάπως παρόμοια μπορεί να γίνει και εδώ η δουλειά.

Κοίτα δεν νομίζω ότι χρειάστηκε να τους υποχρεώσουν για τα Pro/X1X γιατί πολύ απλά οι 3rd parties κατάλαβαν από μόνοι τους ότι θα έχαναν μια πολύ μεγαλύτερη εγκατεστημένη βάση χρηστών. Αν έβγαζαν παιχνίδια μόνο για τις enhanced τότε θα ήταν σαν πυροβολούν τα πόδια τους. Φαντάσου να έβγαινε το AC Odyssey στο PS4 Pro και όχι στο PS4... Απλά numbers... 

Εδώ όμως μιλάμε για upgrades και patches σε παιχνίδια που είναι ήδη διαθέσιμα σε όλες τις πλατφόρμες. Κοινώς οι 3rd parties τα έχουν ήδη βγάλει τα λεφτά τους και είναι σε θέση να χρεώνουν οτιδήποτε extra τους ζητηθεί.

Υπάρχει τρόπος βέβαια να τους "υποχρεώσουν"... Αν βάλουν το χέρι στην τσέπη οι ίδιοι (Sony/MS). Το θέμα είναι αν θα μεταβιβάσουν το κόστος σε εμάς και με ποιο τρόπο. Ίσως παράπλευρα και ύπουλα όπως μια αύξηση στις συνδρομές των Passes...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω ενα κουπόνι απο public για -30€ στα PS5 games. Επειδή δεν θα το χρησιμοποιήσω οποίος θέλει, μπορεί να το πάρει παιδιά.

Edit: δόθηκε.

Επεξ/σία από johng4
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, polakis21 είπε

Υπαρχει θεμα αν θα βαλουμε το usb dongle των 3d pulse ακουστικων στις πισω usb θυρες; Απλα για να μην φαινεται μπροστα οχι κατι αλλο. Σημερα τα παραλαμβανω κι εγω απο πλαίσιο.

Συνδεεται κανονικα στις πισω θυρες ναι..

Βασικα ηθελα να σε απροτρεψω απο το τα αγοραζες αλλα ειδα οτι παραλαμβανεις σμρ..

17 ώρες πριν, johnnyman είπε

Εδω και 5 μέρες έχω τα pulse 3d και μέχρι στιγμής τα ακουστικά είναι κορυφή.

Πολύ καλή μπαταρία, ήχος καταπληκτικος, κρυστάλλινος και δυνατός.

Μαλλον δεν εχεις εμπειρια απο αλλα ακουστικα εαν θεωρεις οτι αυτος ο ηχος ειναι κρυσταλλινος..

Εχω ψειρες του 15ευρου που παιζουν μεσαιες,μπασα και soundstage τοσο καλα που ντροπιαζουν το pulse χαλαρα..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ξέρει κανείς αν το game αξίζει τα λεφτά του? Είμαι fan του Yakuza series και περίμενα την PS5 edition, αλλά η τιμή ξεφεύγει λίγο και θέλω να μου πει κάποιος που να έχει προσωπική εμπειρία.898521196_Screenshot_2021-03-03YakuzaLikeaDragonDayIchiSteelbookPS5wwwdirectfixgr.png.014e5fa08696eefd61e8427548625e71.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Συνδεεται κανονικα στις πισω θυρες ναι..

Βασικα ηθελα να σε απροτρεψω απο το τα αγοραζες αλλα ειδα οτι παραλαμβανεις σμρ..

Μαλλον δεν εχεις εμπειρια απο αλλα ακουστικα εαν θεωρεις οτι αυτος ο ηχος ειναι κρυσταλλινος..

Εχω ψειρες του 15ευρου που παιζουν μεσαιες,μπασα και soundstage τοσο καλα που ντροπιαζουν το pulse χαλαρα..

Δεν έχω εμπειρία από ακουστικά φίλε μου όχι. 

Τόσο καιρο έπαιζα με ψείρες xiaomi pistons 2 που και εκείνες μπορώ να πω ότι ήταν αρκετά καλές.! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Δεν έχω εμπειρία από ακουστικά φίλε μου όχι. 

Τόσο καιρο έπαιζα με ψείρες xiaomi pistons 2 που και εκείνες μπορώ να πω ότι ήταν αρκετά καλές.! 

Ωραια μια χαρα..

Απλα μην τα εκθειαζεις ετσι γιατι θα το διαβασουν παιδια που ειναι στo ψαξιμο για ακουστικα,θα πανε να τα παρουν και θα απογοητευτουν..

Για εμενα προσωπικα π.χ ειναι τα χειροτερα over ear ακουστικα που εχω ακουσει ποτε στην ζωη μου..

Χωρις υπερβολη αυτο..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Ωραια μια χαρα..

Απλα μην τα εκθειαζεις ετσι γιατι θα το διαβασουν παιδια που ειναι στo ψαξιμο για ακουστικα,θα πανε να τα παρουν και θα απογοητευτουν..

Για εμενα προσωπικα π.χ ειναι τα χειροτερα over ear ακουστικα που εχω ακουσει ποτε στην ζωη μου..

Χωρις υπερβολη αυτο..

Τα χειρότερα κιόλας? :(

 Πάντως πιστεύω για wireless σε αυτά τα χρήματα δεν βρεις καλύτερα. 

Εσύ ποια θα πρότεινες? 

Μέτα είχα διαβάσει καλά λόγια για τα arctics 7p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Τα χειρότερα κιόλας? :(

 Πάντως πιστεύω για wireless σε αυτά τα χρήματα δεν βρεις καλύτερα. 

Εσύ ποια θα πρότεινες? 

Μέτα είχα διαβάσει καλά λόγια για τα arctics 7p

Ναι τα χειροτερα δυστυχως..

Δεν μπορω να προτεινω κατι που δεν εχω ακουσει,αλλα δεν υπαρχει περιπτωση τα arctis να εχουν χειροτερο ηχο.

Δεν εχω μεγαλη συλλογη απο bluetοoth ακουστικα,μονο τα pulse,samsung buds plus και τα WH-1000XM4.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 hours ago, D.Luffy said:

Κοίτα δεν νομίζω ότι χρειάστηκε να τους υποχρεώσουν για τα Pro/X1X γιατί πολύ απλά οι 3rd parties κατάλαβαν από μόνοι τους ότι θα έχαναν μια πολύ μεγαλύτερη εγκατεστημένη βάση χρηστών. Αν έβγαζαν παιχνίδια μόνο για τις enhanced τότε θα ήταν σαν πυροβολούν τα πόδια τους. Φαντάσου να έβγαινε το AC Odyssey στο PS4 Pro και όχι στο PS4... Απλά numbers... 

Είμαι σίγουρος ότι υπήρχε κάπου άρθρο που έλεγε ότι η Sony υποχρέωνε τους devs να υποστηρίζουν το OG PS4 με το στανιό. Αν ήθελε κάποιος να βγάλει PS4 Pro exclusive game δεν του το επέτρεπε. Το ίδιο και η MS, αλλά δεν μπορώ να βρω τα σχετικά άρθρα, οπότε πάμε στο παρακάτω ενδιαφέρον που λες:

6 hours ago, D.Luffy said:

Εδώ όμως μιλάμε για upgrades και patches σε παιχνίδια που είναι ήδη διαθέσιμα σε όλες τις πλατφόρμες. Κοινώς οι 3rd parties τα έχουν ήδη βγάλει τα λεφτά τους και είναι σε θέση να χρεώνουν οτιδήποτε extra τους ζητηθεί.

Sony reportedly tells devs to make new PS4 games work on PS5

Δηλαδή η Sony υποχρέωνε τους devs να κάνουν forward-compatible με το PS5, τα games του PS4 που θα κυκλοφορούσαν από τις 13/07/2020 και μετά.

Επειδή λέγαμε για το Ghost of Tsutsima πριν, που χρεώνει για το PS5 compatibility, ο συγκεκριμένος τίτλος κυκλοφόρησε στις 17/07/2020, δηλαδή ο dev χρεώνει για κάτι πάνω στο οποίο έχει ήδη δουλέψει.

Εμένα δεν μου κάθεται καλά όλο αυτό πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...