Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, johnnyman είπε

Τα χειρότερα κιόλας? :(

 Πάντως πιστεύω για wireless σε αυτά τα χρήματα δεν βρεις καλύτερα. 

Μέτα είχα διαβάσει καλά λόγια για τα arctics 7p

Sony

https://www.rtings.com/headphones/reviews/sony/pulse-3d-wireless

Arctics 7p

https://www.rtings.com/headphones/reviews/steelseries/arctis-7p-wireless

Arctics Pro

https://www.rtings.com/headphones/reviews/steelseries/arctis-pro-wireless

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πιο διαδραστικός χειρισμός, η απλούστερη συνδεσμολογία  και η υψηλότερη ευκρίνεια θα πάνε το PSVR2 στο επόμενο επίπεδο. Πραγματικά ανυπομονώ..... αυτή τη φορά όμως δεν θα είμαι early adopter enthusiast αλλά υπομονετικός τυροπιτάκιας στα 199..... 🤣

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Τα ειχα διαβάσει τα συγκεκριμένα reviews ναι. 

Επίσης αυτό που μου αρέσει στα Sony είναι ότι όταν τα ανοίγεις συνδέονται απευθείας περνουν ήχο χωρίς να κάνεις τπτ άλλο και το ίδιο όταν τα κλείσεις. 

Στα 7p πρέπει να το κάνεις χειροκίνητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Malthador είπε

Επειδή λέγαμε για το Ghost of Tsutsima πριν, που χρεώνει για το PS5 compatibility, ο συγκεκριμένος τίτλος κυκλοφόρησε στις 17/07/2020, δηλαδή ο dev χρεώνει για κάτι πάνω στο οποίο έχει ήδη δουλέψει.

Εμένα δεν μου κάθεται καλά όλο αυτό πάντως.

 εφόσον έχεις το παιχνιδι δε  χρεώνει τπτ παραπάνω κατι δε κανει καλα ο φίλος που το ανέφερε 😃

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 minutes ago, sndev said:

 εφόσον έχεις το παιχνιδι δε  χρεώνει τπτ παραπάνω κατι δε κανει καλα ο φίλος που το ανέφερε 😃

Δεν χρεώνει το PS5 patch;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν χρεώνει το patch;

οχι κ ειμαι σίγουρος γτ λογο θορύβου στο ps4 το τερματισα στο 5 patcharismeno. κατι αλλο κανει κ μαλλον ειναι αυτο που του ειπε ο @Braveheart1980απο κατω

τα μονα game που ζητανε λευτα για patch ειναι το control k το nba2k που ισχυει κ στις 2 κονσολες κ το σπιντερμαν που πρεπει  α ξανά αγοραστεί

Επεξ/σία από sndev
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Charismo είπε

 

Ξέρει κανείς αν το game αξίζει τα λεφτά του? Είμαι fan του Yakuza series και περίμενα την PS5 edition, αλλά η τιμή ξεφεύγει λίγο και θέλω να μου πει κάποιος που να έχει προσωπική εμπειρία.898521196_Screenshot_2021-03-03YakuzaLikeaDragonDayIchiSteelbookPS5wwwdirectfixgr.png.014e5fa08696eefd61e8427548625e71.png

Εγω ευτυχώς είχα προλαβει και το πηρα σχεδόν στη μισή τιμή. 

Πάλι καλά γιατί λεφτά για πεταμα δεν έχω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν χρεώνει το PS5 patch;

όχι η sony δεν έχει χρεώσει κάποιο πατς. Από χρεώσεις νομίζω υπάρχει 1 παιχνίδι που θα χρεώσει next gen patch αλλά μου διαφεύγει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σαν κάτοχος Series X και PS5 σε όσες συγκρίσεις έκανα μεταξύ τους στα ίδια παιχνίδια μου φαίνονταν ότι τα χρώματα του PS5 ήταν κάπως ξεπλυμένα σε σχέση με αυτά του Χbox. Δοκίμασα ένα σωρό ρυθμίσεις στη τηλεόραση αλλά δεν είδα εμφανή διαφορά και το απέδωσα στην τηλεόραση αφού αν και 4Κ τα έχει τα χρόνια της.... Αφού είχα να ασχοληθηθώ με το θέμα κανά μήνα, ένας φίλος από το forum μου άνοιξε τα μάτια λέγοντας ότι το καλώδιο "2.1" που είχε η συσκευασία μέσα είναι μούφα. Να πώ την αλήθεια στην αρχή δεν έδωσα πολύ βάση, αλλά για δοκιμή έβαλα το καλώδιο που είχε το xbox στο PS5, βλέποντας αισθητή διαφορά στην απεικόνιση των χρωμάτων. Αποφάσισα λοιπόν να επενδύσω σε ένα καλό καλώδιο 2.1 και voila, είναι σαν να πήρα νέα κονσόλα. Έχει κάποιος άλλος φίλος παρόμοια εμπειρία; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις τελειωσα ενα session 2ωρο με τα pulse 3d με gran turismo και assetto corsa. Μια χαρα μου φαινονται, καθαρος ηχος, πολυ καλο noise cancellation, πολυ ελαφρια. Ισως θα ηθελα λιγο καλυτερο μπασο αλλα οκ. Μια χαρα ειναι. 

Επεξ/σία από polakis21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, polakis21 είπε

Μολις τελειωσα ενα session 2ωρο με τα pulse 3d με gran turismo και assetto corsa. Μια χαρα μου φαινονται, καθαρος ηχος, πολυ καλο noise cancellation, πολυ ελαφρια. Ισως θα ηθελα λιγο καλυτερο μπασο αλλα οκ. Μια χαρα ειναι. 

σε σχέση με ακουστικά στο χειριστήριο έχουν διαφορά?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gdal73 είπε

 Σαν κάτοχος Series X και PS5 σε όσες συγκρίσεις έκανα μεταξύ τους στα ίδια παιχνίδια μου φαίνονταν ότι τα χρώματα του PS5 ήταν κάπως ξεπλυμένα σε σχέση με αυτά του Χbox. Δοκίμασα ένα σωρό ρυθμίσεις στη τηλεόραση αλλά δεν είδα εμφανή διαφορά και το απέδωσα στην τηλεόραση αφού αν και 4Κ τα έχει τα χρόνια της.... Αφού είχα να ασχοληθηθώ με το θέμα κανά μήνα, ένας φίλος από το forum μου άνοιξε τα μάτια λέγοντας ότι το καλώδιο "2.1" που είχε η συσκευασία μέσα είναι μούφα. Να πώ την αλήθεια στην αρχή δεν έδωσα πολύ βάση, αλλά για δοκιμή έβαλα το καλώδιο που είχε το xbox στο PS5, βλέποντας αισθητή διαφορά στην απεικόνιση των χρωμάτων. Αποφάσισα λοιπόν να επενδύσω σε ένα καλό καλώδιο 2.1 και voila, είναι σαν να πήρα νέα κονσόλα. Έχει κάποιος άλλος φίλος παρόμοια εμπειρία; 

Η τηλεόραση που έχεις έχει hdmi 2.1?

Εχω κρατήσει ένα καλό καλώδιο hdmi χρυσό από το ps4 pro. 

Λες να το δοκιμάσω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Η τηλεόραση που έχεις έχει hdmi 2.1?

Εχω κρατήσει ένα καλό καλώδιο hdmi χρυσό από το ps4 pro. 

Λες να το δοκιμάσω? 

Όχι, είναι αρκετά παλιά. Δεν χάνεις τίποτα να το δοκιμάσεις και να δεις αν υπάρχει διαφορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά αυτό που λέει ο φίλος(που εννοείται δεν τον αμφισβητώ απλά από περιέργεια) δεν έπρεπε να συμβαίνει μόνο αν έχεις τηλεόραση που υποστηρίζει 2.1??εννοώ ότι αν έχεις καλώδιο 2.1 αλλά σε τηλεόραση που είναι για 2.0 ίδιο bandwidth δεν πρέπει να περνάει?ας μας δώσει κάποιος πιο ειδικός τα φώτα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφέρον, αλλα το hdmi καλώδιο 2.1 επηρεάζει τη χρωματική απόδοση; οκ τα data, ανάλυση κτλ αλλα κ τα χρώματα; κανεις πιο ιδικός να μας διαφωτίσει; 😃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...