Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

45 λεπτά πριν, DeepSeaAI είπε

https://www.vg247.com/2021/03/26/ps4-psvr-sony-free-games/

Από σήμερα δωρεάν τα:
Abzu
Enter the Gungeon
Subnautica
The Witness


και
Astro Bot Rescue Mission
Moss
Paper Beast
Rez Infinite
Thumper
για PlayStation VR

 

αν δεν κανω λαθος...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με το φράγμα που έχει μπει στην διώρυγα του Σουέζ θα υπάρξουν και άλλες μεγάλες καθηστερήσεις όχι μόνο στο ps5 αλλά γενικά στα προιόντα τεχνολογίας που έρχονται από Ασία.

Οι δε Αιγύπτιοι είναι τόσο απίθανοι νομίζω πολύ μεγαλύτερα μπάχαλα από εμάς που έστειλαν οι τύποι αρχικά έναν μόνο εκσκαφέα για να το ξεκολλήσουν. Φυσικά δεν κατάφεραν τίποτα και τώρα μιλάνε για βδομάδες μέχρι να μπορέσουν να ανοίξουν την διώρυγα ξανά. 

ExW2b_8UUAIQlCH?format=jpg&name=small

Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα παιχνιδια που δινει η σονυ βαζω και το παρακατω λινκ για οσους θελουν κανουν την προσθηκη μεσω browser.Τουλαχιστον οσον αφορα ελληνικους λογαριασμους.

https://store.playstation.com/en-gr/category/9779f12f-50c8-4c07-8d20-47e21293b6c6/1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chek2fire είπε

με το φράγμα που έχει μπει στην διώρυγα του Σουέζ θα υπάρξουν και άλλες μεγάλες καθηστερήσεις όχι μόνο στο ps5 αλλά γενικά στα προιόντα τεχνολογίας που έρχονται από Ασία.

Οι δε Αιγύπτιοι είναι τόσο απίθανοι νομίζω πολύ μεγαλύτερα μπάχαλα από εμάς που έστειλαν οι τύποι αρχικά έναν μόνο εκσκαφέα για να το ξεκολλήσουν. Φυσικά δεν κατάφεραν τίποτα και τώρα μιλάνε για βδομάδες μέχρι να μπορέσουν να ανοίξουν την διώρυγα ξανά. 

ExW2b_8UUAIQlCH?format=jpg&name=small

Κάπου διάβασα πως κάνουν πλέον τον γύρο της Αφρικής, καθυστερήσεις και έτσι φυσικά τουλάχιστον όμως δεν περιμένουν τους Αιγύπτιους να την ανοίξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θελει ο γιος μου να του παρω το Fifa 21 γιατι εδωσα το Fifa 20 που ειχε με το PS4 Pro

Εχει διαφορα το Fifa 21 για PS4 με του PS5 η τα ιδια ειναι;

Ποιο να του παρω;

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/3/2021 στις 5:35 ΠΜ, chek2fire είπε

με το φράγμα που έχει μπει στην διώρυγα του Σουέζ θα υπάρξουν και άλλες μεγάλες καθηστερήσεις όχι μόνο στο ps5 αλλά γενικά στα προιόντα τεχνολογίας που έρχονται από Ασία.

Οι δε Αιγύπτιοι είναι τόσο απίθανοι νομίζω πολύ μεγαλύτερα μπάχαλα από εμάς που έστειλαν οι τύποι αρχικά έναν μόνο εκσκαφέα για να το ξεκολλήσουν. Φυσικά δεν κατάφεραν τίποτα και τώρα μιλάνε για βδομάδες μέχρι να μπορέσουν να ανοίξουν την διώρυγα ξανά. 

ExW2b_8UUAIQlCH?format=jpg&name=small

Scalpers likes this post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Θελει ο γιος μου να του παρω το Fifa 21 γιατι εδωσα το Fifa 20 που ειχε με το PS4 Pro

Εχει διαφορα το Fifa 21 για PS4 με του PS5 η τα ιδια ειναι;

Ποιο να του παρω;

Αν το αγοράσεις από το psn τότε έχει και τις 2 εκδόσεις.

Αν το πάρεις σε δισκάκι για το PS4, η μετατροπή στην έκδοση του PS5 είναι μπελάς και πολλά παιδιά έπρεπε να ασχοληθούν για ώρες με το support section της ΕΑ για να βγάλουν άκρη.

Σε gameplay εγώ δεν είδα ιδιαίτερες διαφορές. Έχει πιο λαμπερά γραφικά και καλύτερο φωτισμό. Ίσως αν έχεις νέα τηλεόραση 4k/120hz να δεις μια διαφορά στη στιβαρότητα όπως έχουν αναφέρει κάποιοι χρήστες. Εγώ στην ίδια τηλεόραση δεν είδα διαφορές (στο gameplay).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, broxopios είπε

Αν το αγοράσεις από το psn τότε έχει και τις 2 εκδόσεις.

Αν το πάρεις σε δισκάκι για το PS4, η μετατροπή στην έκδοση του PS5 είναι μπελάς και πολλά παιδιά έπρεπε να ασχοληθούν για ώρες με το support section της ΕΑ για να βγάλουν άκρη.

Σε gameplay εγώ δεν είδα ιδιαίτερες διαφορές. Έχει πιο λαμπερά γραφικά και καλύτερο φωτισμό. Ίσως αν έχεις νέα τηλεόραση 4k/120hz να δεις μια διαφορά στη στιβαρότητα όπως έχουν αναφέρει κάποιοι χρήστες. Εγώ στην ίδια τηλεόραση δεν είδα διαφορές (στο gameplay).

4k/120 εχω μπηκα στο psn ειναι λιγο τρελες οι τιμες πχ το standard το εχει 69 ενω εδω εχει 25 ευρω σε δισκακι και εχει 35 το champions που εδω ειναι ποιο ακριβο.

https://store.playstation.com/en-gr/search/fifa 21

FIFA 21 NXT LVL EDITION  αυτο τι λεει που ειναι μονο για το 5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα παιδια, εχει κανεις αλλος θεμα με τον ανεμιστηρα του ps5; Ακουγεται ενα παλλομενος ηχος σαν να δονειται ελαφρως το fan (μην παει το μυαλο σας στο πονηρο 😂). Προς το παρων οριακα δεν ενοχλει αλλα πολυ φοβαμαι οτι με τις ζεστες/παροδο του χρονου που θα αρχισει να λειτουργει πιο γρηγορα θα γινει ανυποφορο. Δεν εχω ανοιξει ακομα το "καπο" να δω πιο type ειναι αλλα απο αυτα που διαβασα υποθετω το B.

Εχει κανεις σας εμπειρια με το θεμα σε οτι αφορα αντικατασταση/service κτλ ή δεν δινουν σημασια καν;

Edit: Type B εχω μολις το ανοιξα.

Επεξ/σία από Cariolanoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

4k/120 εχω μπηκα στο psn ειναι λιγο τρελες οι τιμες πχ το standard το εχει 69 ενω εδω εχει 25 ευρω σε δισκακι και εχει 35 το champions που εδω ειναι ποιο ακριβο.

https://store.playstation.com/en-gr/search/fifa 21

FIFA 21 NXT LVL EDITION  αυτο τι λεει που ειναι μονο για το 5

Το αγόρασα πριν 3 μέρες γι αυτό σου λέω με σιγουριά. Εγώ πήρα την champions edition που την έχει 35.99€ (προσφορά από 89,99€) και γράφει ps4 & ps5. Μπορείς να κατεβάσεις και τις 2 εκδόσεις. Σε μπερδεύει λίγο γιατί όντως έχει κάποιες πιο ακριβές, αλλά υποτίθεται είναι σε προσφορά. 

Αν δεν έχει θέμα να παίξει την ps4 έκδοση, αγόρασε το δισκάκι. Αν έχεις χρόνο προσπάθησε με την ΕΑ να ενεργοποιήσεις την ps5 έκδοση. Θα σου ζητήσουν φωτογραφίες από το δισκάκι και από την απόδειξη αγοράς, καθώς αντίστοιχα και την απόδειξη αγορά του ps5. Εκτός αν είσαι τυχερός και στην πάρει αμέσως μιας και έχει περάσει αρκετός καιρός από την κυκλοφορία του και ίσως να το δίνουν αυτόματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...