Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταρχην η τηλεοραση σου εχει 10bit panel?

Tην κονσολα την εχεις κατευθειαν σε αυτην η μεσω receiver/ηχομπαρας?

Εχεις ενεργοποιημενο στην τηλεοραση το ultra hd deep colour η κατι αντιστοιχο?

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει ναι και ειναι ενεργοποιημενα ολα ναι.

Κατευθειαν στην TV αλλα παιζει μονο YUV420 το καλωδιο. Ειναι ακριβως το ιδιο με τον τυπο που βγαζει μονο τετοια συμπιεση η ηχομπαρα του.

Απλα το PS5 αρνηται να βγαλει HDR σε 4K με -2 ενω στις πληροφοριες λεει οτι υποστηριζεται και επιλεγεται και ανοιχτο μαλιστα. Ειναι bug. Και με το σταγονομετρο που δινουν τα updates στο 5, ζησε Μαη μου και αν.

Επεξ/σία από jowl_tnt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jowl_tnt είπε

Εχει κανεις ιδεα για κανα οικονομικο, δοκιμασμενο, τουλαχιστον 10μετρο, HDMI?

Πηρα αυτο αλλα δε φτανει σημα YUV422.

Μονο YUV420 (mode2) και το PS5 δε βγαζει HDR σε 4K με αυτη τη συμπιεση για καποιο λογο...

άσχετα με το καλώδιο κ μενα δεν έβγαζε 4k hdr κ τελικα έπρεπε να ενεργοποιησω μια επιλογη απο το μενου της tv για τις hdmi θύρες δες μηπως ειναι κατι παρόμοιο (sony tv)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αλλο αυτο. Αμα εχω κλειστη αυτη την επιλογη της TV δε με αφηνει καν να το ανοιξω.

Σε εμενα ανοιγει αλλα στην ουσια δεν ανοιγει!

Επεξ/σία από jowl_tnt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια ποσες εκδοσεις του Disk εχουν βγει;

Μου ειπε φιλος οτι η πρωτη παρτιδα ειχε προβλημα με θορυβο στον ανεμιστηρα και το εφτιαξαν.

Ισχυει αυτο και πως θα μαθω ποιο εχω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι λευτερη, μια εκδοση εχει βγει αλλα χρησιμοποιουν 2 διαφορετικα μοντελα ανεμηστηρα. Ειναι που θα σου λαχει, το οποιο σχετικο γτ εγω υποτιθετε εχω τον "θορυβοδη" κ μια χαρα ειναι το ps5 απο μη ηχο. ο μονος τροπος να το δεις ειναι να τον βγαλεις να δεις αλλα δεν εχει καμια ουσια να μπεις στη διαδικασια κατσε ευχαριστησου το μηχανημα σου κ ασε να κελαηδανε 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, sndev είπε

οχι λευτερη, μια εκδοση εχει βγει αλλα χρησιμοποιουν 2 διαφορετικα μοντελα ανεμηστηρα. Ειναι που θα σου λαχει, το οποιο σχετικο γτ εγω υποτιθετε εχω τον "θορυβοδη" κ μια χαρα ειναι το ps5 απο μη ηχο. ο μονος τροπος να το δεις ειναι να τον βγαλεις να δεις αλλα δεν εχει καμια ουσια να μπεις στη διαδικασια κατσε ευχαριστησου το μηχανημα σου κ ασε να κελαηδανε 

Να σου πω την αληθεια δεν εχω ακουσει κατι δηλαδη ειναι αθορυβο αλλα το μονο παιχνιδι που μπορω να πω οτι ηταν βαρυ που εβαλα ηταν τον Demon's Souls που το εδωσα γιατι δεν παιζω εγω αλλα ο γιος και δεν ηταν για 11 ετων παιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LLLEFTERIS είπε

Να σου πω την αληθεια δεν εχω ακουσει κατι δηλαδη ειναι αθορυβο αλλα το μονο παιχνιδι που μπορω να πω οτι ηταν βαρυ που εβαλα ηταν τον Demon's Souls που το εδωσα γιατι δεν παιζω εγω αλλα ο γιος και δεν ηταν για 11 ετων παιδι.

κατεβασε του το ratchet and clank  που νε κ free Μεχρι αυριο κ αστο να ζοριστεί εκει (οσο ζοριστεί) 

αν κ με cyberpunk valhala  control Που τα ελιωσα πισω που βγαινει ο αερας είχε πιασει max 49 βαθμους το οποιο ειναι φυσιολογικο μεν αλλα απο την αλλη αν δεν ανεβαζει θερμοκρασια πως να δουλεψει πιο εντονα ο ανεμηστηρας να το ακουσουμε στα ζορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από θέμα "ζορίσματος" -κατανάλωσης, ξέρουμε απο τα τέστ του Nexus πως το astrobot σε κάποια σημεία καταναλίσκει τόσο ρεύμα όσο και το COD στα τέρματα του.
Με δυο λόγια, αν δεν ακούς κάτι στις αμμοθύελες του astrobot, μάλλον δεν πρόκειται να ακούσεις πουθενά.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Να σου πω την αληθεια δεν εχω ακουσει κατι δηλαδη ειναι αθορυβο αλλα το μονο παιχνιδι που μπορω να πω οτι ηταν βαρυ που εβαλα ηταν τον Demon's Souls που το εδωσα γιατι δεν παιζω εγω αλλα ο γιος και δεν ηταν για 11 ετων παιδι.

Υπομονή, καλοκαίρι έρχεται νέο firmware update (που θα ενεργοποιήσει και το M.2 storage expansion port) μαζί με updated fan speeds. Τότε θα υπάρξουν updated δεδομένα για τις μετρήσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, sndev είπε

κατεβασε του το ratchet and clank  που νε κ free Μεχρι αυριο κ αστο να ζοριστεί εκει (οσο ζοριστεί) 

αν κ με cyberpunk valhala  control Που τα ελιωσα πισω που βγαινει ο αερας είχε πιασει max 49 βαθμους το οποιο ειναι φυσιολογικο μεν αλλα απο την αλλη αν δεν ανεβαζει θερμοκρασια πως να δουλεψει πιο εντονα ο ανεμηστηρας να το ακουσουμε στα ζορια

Το εχω μαζι με τα υπολοιπα free που δινει θα κατεβασω και το Horizon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα σε κατάσταση σιγής στο δωμάτιο ακούγεται ένας ελαφρύς ηλεκτρονικός ήχος, ελαφρύ γουργουρισμα και με ενοχλεί.

Τότε φορτίζω ακουστικά, dualsense και μου τη δίνει. Όταν παίζω δε το ακούω.

 

Θα το στείλω πίσω καλοκαίρι/φθινόπωρο που θα υπάρχει στοκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dante82 είπε

Εμένα σε κατάσταση σιγής στο δωμάτιο ακούγεται ένας ελαφρύς ηλεκτρονικός ήχος, ελαφρύ γουργουρισμα και με ενοχλεί.

Τότε φορτίζω ακουστικά, dualsense και μου τη δίνει. Όταν παίζω δε το ακούω.

 

Θα το στείλω πίσω καλοκαίρι/φθινόπωρο που θα υπάρχει στοκ

Και σε μενα ετσι κανει.πιστευω ισως το κανουν ολα αυτο.δεν μπορω να πω οτι με ενοχλει,εδω παιζαμε με τα jet την προηγουμενη γενια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα τσάμπα ο σαματάς για το Tony Hawk

PS5 in Fidelity mode uses a dynamic resolution with the highest resolution found being 3840x2160 and the lowest resolution found being approximately 3552x1998. Pixel counts below 3840x2160 seem to be rare on PS5 in Fidelity mode.

PS5 in Performance mode uses a dynamic resolution with the highest resolution found being 2560x1440 and the lowest resolution found being approximately 2112x1188. Pixel counts at 2560x1440 seem to be common on PS5 in Performance mode.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...