Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, 26ska said:

Έχει διαφορά στην εικόνα από την προηγούμενη γενιά PS4 και PS4 pro σε τηλεόραση 1080p;

Σίγουρα έχει αν και η μεγαλύτερη διαφορά που θα  δείς είναι στο framerate μιας και πολλά παιχνίδια θα τρέχουν σε διπλάσιες ταχύτητες (60 fps)

Επεξ/σία από privateer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Warezzly είπε

Καλησπέρα! Εμένα αρκετό θόρυβο κάνει όταν διαβάζει δίσκους (Οταν τους πρωτοβάζω αλλά και σε άκυρες στιγμές ενώ είναι μέσα). Βρήκα αυτό, με οδηγίες από την ίδια τη Sony. Το έχει επιχειρήσει κανείς; 

 

Το να κάνει θόρυβο όταν βάζεις σιντι είναι απολύτως φυσιολογικό καθώς προσπαθεί να το διαβάσει

Μια ερώτηση ακόμα!  Όταν ανοίγω το ps5 χωρίς να έχω cd μέσα ακούγεται ένας στιγμιαίος ήχος από το drive για 1 δευτερολεπτο.νομιζω ότι ειναι φυσιολογικο καθώς όταν παίρνει ρεύμα η κονσόλα προσπαθεί να δει άμα υπάρχει cd μέσα για να ξεκινήσει το φόρτωμα. Και επειδή θέλω να μ φύγει από το κεφάλι για το αν είναι φυσιολογικο η όχι ήθελα να ρωτήσω και εσάς.υποψιν για να τον ακούσεις αυτόν τον στιγμιαίο ηχο θα πρέπει να βάλεις αυτί δίπλα στη κονσόλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, privateer είπε

παιχνιδαρα ειναι αλλα πρεπει να σου αρεσουν αυτου του στυλ τα παιχνιδια. Πρεπει επισης να εχεις ορεξη να διαβαζεις πολλα κειμενα και διαλογους. Αν δεν εισαι σε τετοιο Mood αστο γιατι θα σου φανει χαλια.

Θελει και καλη γνωση στα Αγγλικα γιατι εχει πολλες εκφρασεις και λεξεις που θα δυσκολεψουν τους περισσοτερους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Θελει και καλη γνωση στα Αγγλικα γιατι εχει πολλες εκφρασεις και λεξεις που θα δυσκολεψουν τους περισσοτερους..

Έτσι μάθαμε αγγλικά η γενιά του 80' μάστορα! Άνοιγαν λεξικό όταν έπαιζα final fantasy VII και VIII. 

Από εμένα είναι παιδαγωγικό ΝΑΙ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tetrabitos είπε

Έτσι μάθαμε αγγλικά η γενιά του 80' μάστορα! Άνοιγαν λεξικό όταν έπαιζα final fantasy VII και VIII. 

Από εμένα είναι παιδαγωγικό ΝΑΙ.

Δεν ξερω για εσενα αλλα εγω πηγαινα φροντιστηριο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, optimus prime είπε

Δεν ξερω για εσενα αλλα εγω πηγαινα φροντιστηριο..

Κι εγώ στα 90's τα φροντιστήρια ήταν τόσο πολλα σαν τα σουβλατζίδικα. Αλλά παρόλα αυτά δεν σου μαθαιναν όλες τις λέξεις.

Πχ Summon: επικαλουμαι. 

Και άλλες πόσες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, 26ska είπε

Έχει διαφορά στην εικόνα από την προηγούμενη γενιά PS4 και PS4 pro σε τηλεόραση 1080p;

Εγω την μεγάλη διαφορά την είδα στο Division 2. Πολυ ποιο ξεκούραστο στο μάτι και έχω μια LG 3D 32" ουτε καν smart δεν είναι

Επεξ/σία από vorlon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tetrabitos είπε

Κι εγώ στα 90's τα φροντιστήρια ήταν τόσο πολλα σαν τα σουβλατζίδικα. Αλλά παρόλα αυτά δεν σου μαθαιναν όλες τις λέξεις.

Πχ Summon: επικαλουμαι. 

Και άλλες πόσες...

Οχι αλλα εαν θυμασαι ηταν απαραιτητο τοτε να ειχες αγορασει λεξικο..

Το ανοιγες και εψαχνες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Οχι αλλα εαν θυμασαι ηταν απαραιτητο τοτε να ειχες αγορασει λεξικο..

Το ανοιγες και εψαχνες..

Κάθε σπίτι είχε και ένα λεξικό, τώρα Google και οικονομία στο χαρτί. Μα και ένα καλό της εποχής... 🌲

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tetrabitos είπε

Κάθε σπίτι είχε και ένα λεξικό, τώρα Google και οικονομία στο χαρτί. Μα και ένα καλό της εποχής... 🌲

Αγγλοελληνικο η Αγγλοαγγλικο?

Δεν νμζ να ειχε καθε σπιτι τοτε..

Το θεμα ειναι οτι με αυτο το παιχνιδι εαν το κανεις αυτο,να σταματας και να ψαχνεις καθε φορα που θα βλεπεις αγνωστη λεξη τοτε θα το παρατησεις γιατι θα σταματησει να ειναι fun..

Οι πιο πολλοι θα χασουν το ενδιαφερον εαν δεν καταλαβαινουν τι διαβαζουν η ακουν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, optimus prime είπε

Αγγλοελληνικο η Αγγλοαγγλικο?

Δεν νμζ να ειχε καθε σπιτι τοτε..

Το θεμα ειναι οτι με αυτο το παιχνιδι εαν το κανεις αυτο,να σταματας και να ψαχνεις καθε φορα που θα βλεπεις αγνωστη λεξη τοτε θα το παρατησεις γιατι θα σταματησει να ειναι fun..

Οι πιο πολλοι θα χασουν το ενδιαφερον εαν δεν καταλαβαινουν τι διαβαζουν η ακουν..

Άμα μιλάς για τις καινούργιες γενιές που τα θέλουν εύκολα σαν τα app του κινητού, τότε μάλλον έχεις δίκαιο. Οι παλιοί επιβιώσαμε από baldur's gate κτλπ.

Such a big deal...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, non-serviam είπε

 

Ναι αλλά στο φροντιστήριο θα μάθαινες τι είναι ο necromancer?  😝

Aυτη ειναι ειναι ελληνικη λεξη,εαν δεν καταλαβαινεις και αυτη τοτε κατι παει στραβα..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει φαγωθει ενας φιλος να παρει PS5 . Ισχυει αυτο που διαβασε ; ή ραδιο αρβυλα ; 

 

https://www.facebook.com/groups/2542589112717812/permalink/2747201182256603/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...