Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, 26ska είπε

Καλησπέρα,όσοι έχετε full hd τηλεόραση με ps5,είστε ευχαριστημένοι;Βλεπετε διαφορές σε σχέση με την προηγούμενη γενιά ή η διαφορά φαίνεται μόνο με νέα 4k τηλεόραση;

PS5 παιρνεις για να παιξεις ps5 games. Εκει θα δεις εξοφθαλμες διαφορες ανεξαρτητως τηλεορασης. Στα ps4 games ειναι ωραιο το 60fps οπου προσφερεται αλλα οχι δεν ειναι η μερα με τη νυχτα σε επιπεδο γραφικων ασχετα την tv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ρε παιδιά,δεν κατάλαβα...Αξιζει το ps5 με τηλεόραση full hd ή δεν θα δω καμία διαφορά από PS4,PS4 pro που λέει κ ένας φίλος παραπάνω;Ρωταω γιατί δεν έχω σκοπό να αγοράσω ακόμα τηλεόραση.

Αυτή που έχω είναι 200 Hz στο panel,μπορεί να παίξει τα 120 του ps5;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GaGaS_Thess είπε

εχει φαγωθει ενας φιλος να παρει PS5 . Ισχυει αυτο που διαβασε ; ή ραδιο αρβυλα ; 

 

https://www.facebook.com/groups/2542589112717812/permalink/2747201182256603/

 

Μπα, βλακείες που πετάει ο καθένας.

1 λεπτό πριν, 26ska είπε

Τελικά ρε παιδιά,δεν κατάλαβα...Αξιζει το ps5 με τηλεόραση full hd ή δεν θα δω καμία διαφορά από PS4,PS4 pro που λέει κ ένας φίλος παραπάνω;Ρωταω γιατί δεν έχω σκοπό να αγοράσω ακόμα τηλεόραση.

Αυτή που έχω είναι 200 Hz στο panel,μπορεί να παίξει τα 120 του ps5;

Ποια tv έχεις και είναι 200Hz panel; Χλωμό να έχει όντως τόσα Hz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Μπα, βλακείες που πετάει ο καθένας.

Ποια tv έχεις και είναι 200Hz panel; Χλωμό να έχει όντως τόσα Hz.

Έχει 200 Hz panel,Sony w905.Οταν βγήκε είχε πολύ δυνατά χαρακτηριστικά.Μπορει να εκμεταλλευτεί τα 120 του ps5;Γενικα θα έχει το ps5 διαφορά από PS4/pro με την συγκεκριμένη τηλεόραση;

Επεξ/σία από 26ska
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 26ska είπε

Έχει 200 Hz panel,Sony w905.Μπορει να εκμεταλλευτεί τα 120 του ps5;Γενικα θα έχει διαφορά από PS4/pro με την συγκεκριμένη τηλεόραση;

Ναι έχει, ανάλογα με το παιχνίδι μπορείς να έχεις rt, μεγαλύτερο fps και πολύ πιο γρήγορο loading. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, 26ska said:

Έχει 200 Hz panel,Sony w905.Οταν βγήκε είχε πολύ δυνατά χαρακτηριστικά.Μπορει να εκμεταλλευτεί τα 120 του ps5;Γενικα θα έχει το ps5 διαφορά από PS4/pro με την συγκεκριμένη τηλεόραση;

αν μιλας για αυτη εδω 

https://www.hdtvtest.co.uk/news/sony-kdl55w905a-201305172987.htm

οχι δεν υποστηριζει 120 fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, 26ska είπε

Τελικά ρε παιδιά,δεν κατάλαβα...Αξιζει το ps5 με τηλεόραση full hd ή δεν θα δω καμία διαφορά από PS4,PS4 pro που λέει κ ένας φίλος παραπάνω;Ρωταω γιατί δεν έχω σκοπό να αγοράσω ακόμα τηλεόραση.

Αυτή που έχω είναι 200 Hz στο panel,μπορεί να παίξει τα 120 του ps5;

τα 120hz δεν θα τα δεις παρα μόνο αν παρεις νεα τηλεόραση HDMI 2.1 που να τα υποστηρίζει στην πηγη.

πέρα από αυτό, φυσικά και αξίζει να πάρεις playstationαρα!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DeepSeaAI είπε

τα 120hz δεν θα τα δεις παρα μόνο αν παρεις νεα τηλεόραση HDMI 2.1 που να τα υποστηρίζει στην πηγη.

πέρα από αυτό, φυσικά και αξίζει να πάρεις playstationαρα!

 

Σε 1080p δεν φαίνεται να είναι αναγκαίο το 2.1 με το λίγο search που έκανα, σε 4k/120fps τότε σίγουρα το θέλει.

9 λεπτά πριν, privateer είπε

αν μιλας για αυτη εδω 

https://www.hdtvtest.co.uk/news/sony-kdl55w905a-201305172987.htm

οχι δεν υποστηριζει 120 fps

Είναι κάτι συγκεκριμένο που λείπει από την tv;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Daredevil είπε

 

Να ρωτησω ρε παιδια κατι;;Εχω το days gone απο τη συλλογη ps plus collection.Υπαρχει περιπτωση τα παιχνιδια αυτα που δινει η sony με pa plus collection να σταματησει καποια στιγμη να τα δινει;Πρεπει να κανω κατι δηλαδη με το days gone η ετσι και αλλιως το εχω στη collection;Υπαρχει περιπτωση να τα βγαλουν αυτα τα παιχνιδια;;;Γνωριζει καποιος;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Grim Ripper said:

Σε 1080p δεν φαίνεται να είναι αναγκαίο το 2.1 με το λίγο search που έκανα, σε 4k/120fps τότε σίγουρα το θέλει.

Είναι κάτι συγκεκριμένο που λείπει από την tv;

Ειναι παλια τηλεοραση και θελεις tv με hdmi 2.1 για 120 fps gaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταίο update του CoD Modern warfare τα έκανε ολα μπουρδέλο. Μετα το update έπρεπε να ξανακατεβάσω τα packs αλλα και παλι του έλειπα αρχεία. Οπότε delete και 85GB download για αρχή πάλι. Και καμια 60αρια αργότερα. Το φελεκι μου μέσα για Activision....... Που να σας καούν οι server.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...