Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια λιγο βοηθεια αν μπορει καποιος γιατι εχω τρελαθει. πηρα την συγκεκριμενη tv Samsung QLED TV QE 65Q70T και οταν παω στο μενου του ps5 να ενεργοποιησω το HDR μου λεει οτι η συγκεκριμενη tv δεν υποστηριζει HDR.ειναι δυνατον???δεν μπορω να το ενεργοποιησω καπου στην tv και απο την samsung μου λενε ενεργοποιετε αυτοματα!!τι να κανω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, fiestakias είπε

καλησπερα παιδια λιγο βοηθεια αν μπορει καποιος γιατι εχω τρελαθει. πηρα την συγκεκριμενη tv Samsung QLED TV QE 65Q70T και οταν παω στο μενου του ps5 να ενεργοποιησω το HDR μου λεει οτι η συγκεκριμενη tv δεν υποστηριζει HDR.ειναι δυνατον???δεν μπορω να το ενεργοποιησω καπου στην tv και απο την samsung μου λενε ενεργοποιετε αυτοματα!!τι να κανω???

Έχεις βάλει το hdmi καλώδιο του ps5  στην tv. Κάτι λάθος έχεις κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Έχεις βάλει το hdmi καλώδιο του ps5  στην tv. Κάτι λάθος έχεις κάνει.

το βρηκα φιλε ηθελε μια περαιτερω ρυθμιση απο την τηλεοραση για ενεργοποιηση της θυρας hdmi που βαζεις το ps5.ευχαριστω παντως!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Daredevil είπε

 

Kojima μυρίζει η δουλειά. Ένα studio που ποτέ κανείς δεν έχει ακούσει με Twitter BBGamestudios και τελευταίο tweet το 2016. Κάτι μαγειρεύεται εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/3/2021 στις 10:47 ΜΜ, ilos είπε

Χμ σκέφτηκα το εξής σατανικό workaround. Να το κατεβάσω στο ps4 μου να το προχωρήσω λίγο και να ανεβάσω νέο save στο cloud. Έτσι θα αναγκαστεί είτε να μη κάνει resume ή να κάνει σε νέο area.🤣

Επανέρχομαι για να βοηθήσω κόσμο που ίσως αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα με μένα. Αφού έκανα εγκατάσταση και στο ps4 και είχα πάλι ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το ps5 (κόλλαγε στην φόρτωση κανένα 5λεπτό) και μετά από σβησίματα saves / rebuild databases κλπ το πήρα απόφαση και έσβησα εντελώς το cloud save (αφού αυτό μόνο ήταν ο κοινός παρανομαστής στα 2 συστήματα). Όταν ξανακατέβασα το game στο ps4, τελικά το παιχνίδι φόρτωσε. Άρα να ξέρετε αν έχετε corrupted save στο cloud κάθε φορά που κατεβάζετε τα game files μπορεί να κατεβάσει και από εκεί ρυθμίσεις που μπορεί μετέπειτα να κάνουν softlock το παίγνιο είτε το κρατήσετε το save ή το σβήσετε μετά. Lesson learned.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αφου το εκαναν remaster για πιο λογο το εκαναν pixelated?  την απεχθανομαι απειρα αυτη τη τεχνικη...

το ειχα λιωσει στο master system, αλλα το wonder boy που εδειξαν χθες νομιζω ειναι πιο τιμιο...

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...