Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το days gone σε αυτό που λεει ο @Malthadorεχει πολυ δίκιο. το παιχνιδι ηταν μες τα bug κ δε ξερουμε κ τι κοστος ειχε  να διορθωθεί ολο αυτο κ σε επικοινωνίακο επιπεδο ακομα ,αφού υπογράφει η σονυ κ δυσφήμητε κ αυτη  για το πράγμα που βγαλε 70ε day one.  Ενω το ειχα αγορασει το χα παρκαρει για πολυ καιρο για να το ξαναπιάσω. πλεον ομως καμια σχεση το τοτε με το τωρα κ ειναι ενα υπέροχο video game, πέρασε ομως κ 1μισης χρονος ετσι;

ομως θυμαστε το πρωτο uncharted κ μετα το 2τερο ποσο ανωτερο ηταν; η bend  συμφωνα με τις φημες παντα, δεν θα εχει την ευκαιρια  να το πράξει.

παντως μου φαίνεται τελειως κουλο παιχνιδι που πούλησε εν τελη , παρουσιάζεται παντου στις διαφημησεις της, το δίνει στο collection το δινει στο plus δινει patch για ps5 ,το βγαζει σε pc ,να μην εχει συνέχεια..

ειδομεν όλοι αυτοι με τις φημες ποσο αξιόπιστοι θα βγουν.

για τον γκοτζιμα μπορει να νε συνυφασμένος με το ps ομως οι καιροι αλλαζουν , εαν δεν μπορείς σε εναν χωρο η θεωρείς οτι δε σε καλύπτει οσο κ να τον αγαπας θα φύγεις. οι άνθρωποι που διοικούν αλλαζουν κ μαζι με αυτους κ η φιλοσοφία της εκάστοτε εταιρίας ,ε αν εισαι αντιθετος κ ενεργός τι θα κανεις;

απο την αλλη λευκη επιταγή η σονυ δε μπορει να του δωσει η ms ισως μπορεί, ειναι τοσο ιδιαίτερος κ εναλλακτικός που είναι κρίμα οτι παλαβομαρα κ  να χει στον μυαλό του να μη την εκδώσει, σε οποια πλατφόρμα. προσωπική μου γνώμη κ αποψη παιχνιδια οπως το death standing πρεπει να μπορουν να τα δοκιμαζουν ολοι οσοι ενδιαφέρονται κ οχι μονο οι ps users.

 

α κ τα yakuza με ps δεν ηταν συνυφασμένα κ τωρα ειναι στο gamepass?

@Mitroglou7 ενα δάκρυ κύλησε με τη καλαμαριά..🤣🤣

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επι του πιεστηριου.Σχετικά με όσα συζητούμε, εχει καποιο διάβασμα,  όμως αναφέρονται αρκετά ενδιαφέροντα από το σκηνοθέτη του Days Gone. Στεγνά ειδησεογραφικα το αφηνω, υπάρχουν άλλωστε και ισχυρισμοι που αντικρουουν κάποιες απο τις θεωρήσεις μου..

https://www.videogameschronicle.com/news/director-confirms-days-gone-2-was-pitched-but-wont-verify-sony-rejection-report/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostiger είπε

Οταν βλεπω να μην ρισκαρουν με τη συνεχιση σχετικα επιτυχημενων franchise

Εδώ με βρίσκεις διαφωνών.

Ρίσκο είναι η επιλογή να σε βάλω να δουλέψεις σε κάτι νέο παρά ν΄ ανακυκλώσεις το παλιό. Όταν λοιπόν βάζεις το benq studio να δημιουργήσει από το μηδέν ένα νέο ip από το να του πεις ok φτιάξε μια συνέχεια του προηγούμενου, παίρνεις πολύ μεγαλύτερο ρίσκο γιατί μπορεί να σου δημιουργήσει από ένα αριστούργημα που θα μνημονεύεις χρόνια μέχρι κάτι που θα αποτύχει πλήρως και δεν θα θες να το θυμάσαι. Ενώ αν του έλεγες φτιάξε μου μια συνέχεια του προηγούμενου, είσαι πιο ασφαλής ως προς το τελικό αποτέλεσμα γιατί έχεις μια βάση.

Συνεπώς διαφωνώ ως προς το που βρίσκεται το πραγματικό ρίσκο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostiger είπε

Να τονισω μια φορα ακομα οτι δεν στεκομαι μονο στον Κοτζιμα ουτε θελω να κουρασω περαιτερω. Eνα συντομο σχολιο και κλεινω.

 Οταν προκρινονται επι των ημερων του τρεχοντος Ceo τα 80αρια ως τιμη εκκινησης των first party τον αξιολογω αρνητικα. Οταν βλεπω να μην ρισκαρουν με τη συνεχιση σχετικα επιτυχημενων franchise, αλλα διαβαζω ας πουμε οτι θα κοιταξουν να ξεζουσουμισουν τις ιερες αγελαδες τους στα κινητα, ε,  καπως μου ερχεται. Το δε εργο με την αυταρεσκεια της Σονυ μετα τη συγκλονιστικη επιτυχια του πσ2 και την αποτομη μεταβαση στο πσ3 οπου ετρεχαν μεχρι τελους για να συμμαζεψουν την κατασταση το εχουμε ξαναδει. Και ειναι και αλλα τα παραδειγματα. Εν παση περιπτωσει. Ο χρονος θα δειξει.

First party από first party έχει διαφορά. Μια χαρά να δώσω 70ρια/80ρια για GOW2/HZD2 κλπ που στο κάτω κάτω της γραφής είναι 40-50 ποιοτικές ώρες από αποδεδειγμένα δοκιμασμένα studio. Αλλά να μου ζητάει 80 ευρώ για 10 ώρες bullethell third person shooter από ένα πρώην indie studio πάει πολύ. Όσο καλό και αν είναι το concept του game έχει πέσει τρελό marketing για να μου το πασάρει τώρα ως AAA premium εμπειρία ο Jimάκος. Ο κόσμος πήρε ps5, αλλά μην νομίζει ότι όλοι τρώνε κουτόχορτο και σκορπάνε 80ρια για πλάκα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, music_lover είπε

Εδώ με βρίσκεις διαφωνών.

Ρίσκο είναι η επιλογή να σε βάλω να δουλέψεις σε κάτι νέο παρά ν΄ ανακυκλώσεις το παλιό. Όταν λοιπόν βάζεις το benq studio να δημιουργήσει από το μηδέν ένα νέο ip από το να του πεις ok φτιάξε μια συνέχεια του προηγούμενου, παίρνεις πολύ μεγαλύτερο ρίσκο γιατί μπορεί να σου δημιουργήσει από ένα αριστούργημα που θα μνημονεύεις χρόνια μέχρι κάτι που θα αποτύχει πλήρως και δεν θα θες να το θυμάσαι. Ενώ αν του έλεγες φτιάξε μου μια συνέχεια του προηγούμενου, είσαι πιο ασφαλής ως προς το τελικό αποτέλεσμα γιατί έχεις μια βάση.

Συνεπώς διαφωνώ ως προς το που βρίσκεται το πραγματικό ρίσκο.

Δεν τρεχει τπτ παικτη μου. Το θεμα ειναι οτι συμβαινει ακριβως αυτο οπως φαινεται. ΔEN παιρνουν το παραμικρο ρισκο και πανε στον ασφαλη δρομο του επομενου Uncharted (εαν ισχυουν τα ρεπορταζ), που το εν λογω στουντιο μαλιστα το ειχε φερει εις περας και με αρκετη επιτυχια, με το Golden Abyss που ειχαν αναπτυξει για το psvita..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, kostiger είπε

Δεν τρεχει τπτ παικτη μου. Το θεμα ειναι οτι συμβαινει ακριβως αυτο οπως φαινεται. ΔEN παιρνουν το παραμικρο ρισκο και πανε στον ασφαλη δρομο του επομενου Uncharted (εαν ισχυουν τα ρεπορταζ), που το εν λογω στουντιο μαλιστα το ειχε φερει εις περας και με αρκετη επιτυχια, με το Golden Abyss που ειχαν αναπτυξει για το psvita..

Αν ισχύουν οι φήμες και φτιάχνει το επόμενο uncharted τότε όσον αφορά το ρίσκο είναι το ίδιο πράγμα με το να φτιάξει το επόμενο days gone. Τέλος πάντων, η κουβέντα πάνω σε φήμες είναι κάπως ανούσια γιατί μπορεί στο τέλος να αποδειχθεί μάταιη αν δεν επιβεβαιωθούν. Ας περιμένουμε λίγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, music_lover είπε

Αν ισχύουν οι φήμες και φτιάχνει το επόμενο uncharted τότε όσον αφορά το ρίσκο είναι το ίδιο πράγμα με το να φτιάξει το επόμενο days gone. Τέλος πάντων, η κουβέντα πάνω σε φήμες είναι κάπως ανούσια γιατί μπορεί στο τέλος να αποδειχθεί μάταιη αν δεν επιβεβαιωθούν. Ας περιμένουμε λίγο.

Οι φημες αυτες παντως φαινεται πως εχουν σοβαρη βαση, για αυτο και ασχολουμαι. Δεν φαινονται βγαλμενες απο την κουτρα του καθε πικραμενου (youtuber) κοινως. Σε καθε περιπτωση οτι ειναι, εξαντληθηκε το θεμα, θα το ανακινησουμε εκ νεου οταν απο το σταδιο της φημολογιας περασουμε σε εκεινο της επιβεβαιωμενης ειδησης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ούτε εγώ πάντως συμπαθώ τον Jim Ryan, και δεν ξέρω το γιατί 😝

Ίσως γιατί έρχονται στο μυαλό μου οι τιμές των νέων τίτλων της Sony 🤑

 

 

 

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/4/2021 στις 8:19 ΜΜ, vorlon είπε

Παντως εμένα δεν θα με χαλαγε να βγαζανε remake τα παλια tomb raider, sillent hill, τα πρώτα AC.

Μαλλον το εννοεις πιο πολυ ως remastered (γραφικα, 4κ, 60 fps) παρα remake 

Ενα brotherhood remastered θα το επαιζα στο 5αρι

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Μαλλον το εννοεις πιο πολυ ως remastered (γραφικα, 4κ, 60 fps) παρα remake 

Ενα brotherhood remastered θα το επαιζα στο 5αρι

Remake. Να να φτιάξουν απο την αρχη. Μιλαω για τα tomb raider του ps1 & ps2, Τα πρωτα AC, το resistance του PS3 και τα Silent hill του PS1, PS2 και PS3, το syphon filter του PS2

Επεξ/σία από vorlon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vorlon είπε

Remake. Να να φτιάξουν απο την αρχη. Μιλαω για τα tomb raider του ps1 & ps2, Τα πρωτα AC, το resistance του PS3 και τα Silent hill του PS1, PS2 και PS3, το syphon filter

Αρα ανακυκλωση ιδεων. 

pass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Αρα ανακυκλωση ιδεων. 

pass

Γιατι? εδω το 80% των games ειναι ανακύκλωση αλλων games. Λιγα ειναι τα πρωτότυπα. Πχ το uncharted μη μου πεις οτι δεν μοιάζει με το tomb raider. Δηλαδή δεν μας πειράζει να γίνεται ανακύκλωση στα CoD και Battlefield και μας πειράζει εδώ. Και το remake ειναι ποιο τίμιο απο το remaster

Επεξ/σία από vorlon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...