Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, alexcas777 είπε

Επειδή το ψήνω να το τσιμπήσω και γω αλλά σε ps5, το έχει κανένας εκεί να επιβεβαιώσει ότι παίζει κανονικά γιατί διάβασα στο reddit ότι σε κάποιους έβγαζε κάποια θέματα

Θυμάμαι το είχα βρει κάποια στιγμή όταν είχε ξανά αναφερθεί, αλλά δεν το έβαλα στη wishlist. 

Βγάζει θέματα ε; Καλά και αυτοί δεν το τεσταραν πριν το δώσουν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, costacurta είπε

Παιδιά καλησπέρα σήμερα παρέλαβα αλλά δουλεύω, δεν το άνοιξα καν θα ασχοληθώ αύριο. Μπαίνω κάνω πρώτο update καί είναι έτοιμο σωστά? Γενικά να προσέξω κάτι? Πιθανά προβλήματα κολληματα? 

 

 

το γεναρη  ειχα παιξει λιγο κ δεν ειχε κανενα θεμα, νομίζω μονο στη συνδεση σε εναν απο τους 3ς δεν το εβρισκε αυτοματα κ εβαλε την ip του ps5 κ συνδεθηκε. αν θες αυριο μπορω να το δοκιμασω παλι 

Αυτα τα παιχνιδια  knowledge is power , frantics, thats you κτλ  ειναι must οταν εχεις κοσμο σπιτι κ αν τα πετυχεις σε εκπτωση μεσα στη 5ετια ποσο κραταει η γενια σου κανει αποσβεση για πλακα

τωρα ψηνομαι για το just dance 2021 που το χουν 20 ευρω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, costacurta είπε

Είναι αυτό που λένε ό,τι μπαίνει σε λουπ και κάνει επανεκκίνησεις κτλ. Αυτός όμως δεν συνέβη μόνο σε κάποιο παιχνίδι (νομίζω στο miles morales)?? Η είναι γενικό?? 

 

 

Και επίσης να ρωτήσω αν λέμε αν έχω κάποιο θέμα που πρέπει να απευθυνθώ στο σέρβις να πάω στο κατάστημα ή να πάω στο επίσημο της σονι απευθείας?? (γιατι το αγόρασα άπο ένα τοπικό κατάστημα και πιστεύω θα καθυστερήσει η φάση) 

Δε γνωριζω αυτο με το loop που λες αλλα μια φορα δε μου ανοιγε και χρειαστηκε να το βγαλω απο το ρευμα για να ανοιξει ενω ηταν σε rest mode. 
 

Δε βρηκα και καμια χρησιμοτητα στο rest mode απο τη στιγμη που ανοιγει τοσο γρηγορα. Και παλι βεβαια μπορεις να το αφησεις σε rest mode οπως ο μισος πλανητης χωρις να εχει θεμα απλα επειδη ρωτησες το ανεφερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, sndev είπε

το γεναρη  ειχα παιξει λιγο κ δεν ειχε κανενα θεμα, νομίζω μονο στη συνδεση σε εναν απο τους 3ς δεν το εβρισκε αυτοματα κ εβαλε την ip του ps5 κ συνδεθηκε. αν θες αυριο μπορω να το δοκιμασω παλι 

Αυτα τα παιχνιδια  knowledge is power , frantics, thats you κτλ  ειναι must οταν εχεις κοσμο σπιτι κ αν τα πετυχεις σε εκπτωση μεσα στη 5ετια ποσο κραταει η γενια σου κανει αποσβεση για πλακα

τωρα ψηνομαι για το just dance 2021 που το χουν 20 ευρω 

Το just dance 2021 πώς μπορείς να το παίξεις στο PS5  εφόσον η νέα κάμερα δεν αναγνωρίζει την κίνηση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την πρωτη μερα των spring sales ειχε  δωρεαν μια εκδοση του dirt 5, μαζι με αυτες που ξεκινουν απο τα 27 ευρω, year1 κτλ

το κατεβασα και περιμενα να ειναι προφανως demo. Το θεμα ειναι οτι παιζω κανονικα ολο το campaign μεχρι τωρα ενω στο arcade μπορω να παιξω καθε πιστα και να αγορασω καθε αυτοκινητο. Ξεκλειδωνει κανονικα και τα trophies. Η εκδοση ειναι αυτη του ps4 οπως γραφει εκει με τις τρεις τελιτσες στο μενου αν και το τρεχω στο 5. Ξερει κανεις αν εκαναν λάθος και εδωσαν το πληρες παιχνιδι η οντως εδωσαν ενα demo που εχει τον ατελειωτο?

η συγκεκριμενη εκδοση παντως αφαιρεθηκε απο τις προσφορες πλεον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, cocous είπε

Το just dance 2021 πώς μπορείς να το παίξεις στο PS5  εφόσον η νέα κάμερα δεν αναγνωρίζει την κίνηση? 

παιζεις με το κινητό, τουλαχιστον στο demo ηταν κομπλε η αν εχεις το move. εμενα βεβαια δε με βολεψε ιδιαίτερα γτ εχω το note 10 plus που νε μεγαλο κ ειναι ταλαιπωρια να το κρατας στη παλαμη κ να χτυπιέσαι 

19 λεπτά πριν, Basidar είπε

την πρωτη μερα των spring sales ειχε  δωρεαν μια εκδοση του dirt 5, μαζι με αυτες που ξεκινουν απο τα 27 ευρω, year1 κτλ

το κατεβασα και περιμενα να ειναι προφανως demo. Το θεμα ειναι οτι παιζω κανονικα ολο το campaign μεχρι τωρα ενω στο arcade μπορω να παιξω καθε πιστα και να αγορασω καθε αυτοκινητο. Ξεκλειδωνει κανονικα και τα trophies. Η εκδοση ειναι αυτη του ps4 οπως γραφει εκει με τις τρεις τελιτσες στο μενου αν και το τρεχω στο 5. Ξερει κανεις αν εκαναν λάθος και εδωσαν το πληρες παιχνιδι η οντως εδωσαν ενα demo που εχει τον ατελειωτο?

η συγκεκριμενη εκδοση παντως αφαιρεθηκε απο τις προσφορες πλεον

δες απο το store αν σου βγαζει τιμη να το αγοράσεις; 😃

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sndev είπε

παιζεις με το κινητό, τουλαχιστον στο demo ηταν κομπλε η αν εχεις το move. εμενα βεβαια δε με βολεψε ιδιαίτερα γτ εχω το note 10 plus που νε μεγαλο κ ειναι ταλαιπωρια να το κρατας στη παλαμη κ να χτυπιέσαι 

δες απο το store αν σου βγαζει τιμη να το αγοράσεις; 😃

ναι μου βγαζει 27 ευρω αλλα γιατι να το αγορασω αφου στην ουσια το εχω ολοκληρο. και demo να ειναι με δεκαδες ξεκλειδωτα αυτοκινητα και πιστες μια χαρα μενω με το demo και δεν βλεπω λογο να το αγορασει καποιος (δεν ειναι δα και rpg να θες να δεις την συνεχεια) 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε αφου σου βγαζει να το αγοράσεις τοτε λογικα δεν εχεις τη πληρη έκδοση, τωρα τι φαση κ τι εχεις η δεν εχεις συγκριτικά  με την full έκδοση δε ξερω..

 αν σου εβγαζε απλα ότι το εχεις, χωρις τιμή τοτε θα το χαν δωσει καταλαθος κ θα το αποσυρανε μετα γιαυτο σου πα δες αν σου βγάζει τιμή, όχι για να το αγορασεις 😃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πήρα το crash bandicoot 4,απέξω γράφει PS4 και δεν έχει το μπλε αυτικολλητακι που γράφει για το update στο ps5.Υπαρχει περίπτωση να μην το έχει;Αν είναι να το γυρίσω πίσω,πριν το ανοίξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος για το παραπάνω μου ερώτημα;Επισης στο ps5 δεν συμπεριλαμβάνονται ακουστικά για το χειριστήριο,όπως στο 4;Γιατι εμένα δεν είχε.Εχω πάρει βέβαια τα 3d της Sony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, 26ska είπε

Κάποιος για το παραπάνω μου ερώτημα;Επισης στο ps5 δεν συμπεριλαμβάνονται ακουστικά για το χειριστήριο,όπως στο 4;Γιατι εμένα δεν είχε.Εχω πάρει βέβαια τα 3d της Sony.

free δεν εδωσε το upgrade για το crash? δεν βλέπω το λόγο να χεις θεμα .. ανοιξε το βαλτο κ λογικα θα κατέβει το upgrade.

οχι δεν εχει ακουστικά για το χειριστήριο κ καλύτερα γτ θα ταν πιο σαπια κ απο του ps4 κ θα γκρίνιαζαμε κ γιαυτο 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια βασικη απορια,ειμαι σιγουρος εχει συζητηθει,απο το πρακτικο standpoint(θερμοκρασιες),,να βαζω το ps5 ορθιο η ξαπλωτο???

 

υγ

θα βρισκεται πισω απο την τβ σε ενα γραφειο αρα το θεμα εμφανισης ειναι παντελως αδιαφορο,και εχει απλα για να αναπνεει αρα ουτε αυτο επηρεαζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, rudigarcia222 είπε

παιδια μια βασικη απορια,ειμαι σιγουρος εχει συζητηθει,απο το πρακτικο standpoint(θερμοκρασιες),,να βαζω το ps5 ορθιο η ξαπλωτο???

 

υγ

θα βρισκεται πισω απο την τβ σε ενα γραφειο αρα το θεμα εμφανισης ειναι παντελως αδιαφορο,και εχει απλα για να αναπνεει αρα ουτε αυτο επηρεαζει

δεν έχει διαφορά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγινε το εβαλα ξαπλωτο λεω ασε μην περασω απο εκει και το κουνησω και φυγει

2 λεπτά πριν, Daredevil είπε

δεν έχει διαφορά

 

να ρωτησω και κατι θεωρητικο(οκ με μια απαισιοδοξη νοτα),διαβαζω αρκετα σχολια για ντριφτ σε μοχλο,επειδη ειμαι καμμενος με αυτο το θεμα απο switch πηρα ενα 8tbito μπλουτουθ και μετα απο ενα σημειο επαιζα αποκλειστικα με το ανωτερο xbox one controler αντι της nintendo,μπορει να γινει κατι αναλογο εδω??να παιζω ps5 με xbox one μοχλο???γενικα το θεωρω ανωτερο και ειμαι συνηθισμενος,οκ δεν θα εχει καποιες λειτουργιες οπως τα adaptive αλλα το σκεφτομαι και το εκφραζω πιο πολυ σαν δευτερη επιλογη σαν back up plan και γιατι οχι για παιχνιδια οπως το days gone h to horizon που ειναι ετσι και αλλιως προηγουμενης γενιας και δεν παιζει τοσο ρολο το συστημα adaptive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...