Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο χωριο εχει πιο ωραια ατμοσφαιρα,την προηγουμενη εβδομαδα ηταν πιο δυνατο το demo.

Moυ αρεσε ομως πολυ ο φωτισμος και οι σκιασεις που ειχε μεσα στο καστρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To επαιξα και εγω το 2ο demo.Μου φανηκε πιο ευκολο απο το 1ο demo καθως αυτο το τελειωσα και μου εμειναν 5 λεπτα.Επισης φταιξανε το movement του ethan σε σχεση με το 7,που ηταν το μεγαλυτερο μου παραπονο με το παιχνιδι.Βεβαια αυτο εχει να κανει και οτι το 7 φτιαχτηκε με βαση το vr.

Οπως και να εχει παει σιγουρα πλεον για day one αγορα,εκτος και αν τα review το θαψουν,πραγμα που αμφιβαλλω.

υ.γ μου θυμισε και λιγο απο zelda με τα pot-vase breaking 😁

Επεξ/σία από dekulinkgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς εμένα δεν μου αρέσει αυτό που βλέπω. Τεχνικά θεωρώ ότι απέχει πολύ απο next gen παιχνίδι  ώστε να ζητάνε και ενα σωρό λεφτά και day one. Βάλανε  υποτίθεται ανύπαρκτο RT με καλύτερα loading times και το βαφτισανε next gen? Μακάρι να κάνω λάθος και το τελικό αποτέλεσμα να είναι πολύ καλύτερο που αμφιβάλλω αρκετά. 

Το έχω στην λίστα μου αλλά από τι φαίνεται θα παιχτεί οταν πέσει και η τιμή του. 

1 ώρα πριν, optimus prime είπε

Στο χωριο εχει πιο ωραια ατμοσφαιρα,την προηγουμενη εβδομαδα ηταν πιο δυνατο το demo.

Moυ αρεσε ομως πολυ ο φωτισμος και οι σκιασεις που ειχε μεσα στο καστρο.

Την σκιά του χαρακτήρα με το όπλο την θεωρώ απαράδεκτη. Όπως και να γυρίσεις, έχει δεν έχει φως είναι η ίδια. Σαν παιχνίδι θα είναι πιστεύω δυνατό,  αλλά όπως ανάφερα πιο πάνω τεχνικά δείχνει παιχνίδι προηγούμενης γενιάς που το πασάρουν για next gen με πολύ λίγες διαφορές. Εννοείται θα παιχτεί και ελπίζω και σε vr έκδοση, αλλά γενικότερα είχα μεγαλύτερες προσδοκίες ειδικά στον τεχνικό τομέα. 

Το υποτίθεται παλιάς γενιάς TLOU part 2 μας έχει καλομάθει και τα περισσότερα παιχνίδια μας φαίνονται άσχημα. 

Επεξ/σία από cocous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν ειναι next gen εχουν βελτιωσει πολυ ομως την μηχανη γραφικων τους και φαινεται αρκετα.

Εγω το συγκρινω με τα αλλα 2 remake που εβγαλαν προσφατα και εχει πολυ μεγαλες βελτιωσεις.

Ειδικα το tesselation ειναι οτι πιο ρεαλιστικο εχω δει εως τωρα...

Για αυτο τον λογο οπως ειπες προτιμησα να δωσω τα λεφτα μου στο Returnal και αυτο να το παιξω στο pc καθως εκει μπορεις να το βρεις πιο φθηνα και να το παιξεις με πιο μεγαλο framerate πιο σταθερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Οχι δεν ειναι next gen εχουν βελτιωσει πολυ ομως την μηχανη γραφικων τους και φαινεται αρκετα.

Εγω το συγκρινω με τα αλλα 2 remake που εβγαλαν προσφατα και εχει πολυ μεγαλες βελτιωσεις.

Ειδικα το tesselation ειναι οτι πιο ρεαλιστικο εχω δει εως τωρα...

Για αυτο τον λογο οπως ειπες προτιμησα να δωσω τα λεφτα μου στο Returnal και αυτο να το παιξω στο pc καθως εκει μπορεις να το βρεις πιο φθηνα και να το παιξεις με πιο μεγαλο framerate πιο σταθερα.

Πραγματικά αυτό σκεφτόμουν. Οτι το Returnal πείθει περισσότερο. Οπότε και εγώ είμαι επιφυλακτικος αρκετά.

Είδωμεν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις τα γραφικα του ειναι ωραια,ειδικα για κονσολα σου εχει και αυτον τον rt φωτισμο ρε παιδι μου που δεν ειχες στο ps4.

Tωρα δεν ξερω εαν το επαιξες με HDR,εαν οχι εχεις χασει την μιση ομορφια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Κοιτα να δεις τα γραφικα του ειναι ωραια,ειδικα για κονσολα σου εχει και αυτον τον rt φωτισμο ρε παιδι μου που δεν ειχες στο ps4.

Tωρα δεν ξερω εαν το επαιξες με HDR,εαν οχι εχεις χασει την μιση ομορφια.

Κοίτα όσο αφορά το HDR η TV μου έχει από τις καλύτερες υλοποίησεις στην συγκεκριμένη τεχνολογία. (Q9FN 2000nits). Αλλά πέρα από αυτό επειδή δεν είχα χρόνο να παίξω κανένα από τα 2 demo, βασίστηκα σε YouTube videos και κριτικές φίλων. Όμως δεν με γέμισε. Και το RT είναι για να λένε οτι υπάρχει.  Όπως είπα μακάρι να κάνω λάθος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην τo κρινεις τοτε απο τα βιντεο.

Αλλο να το παιζεις στην Q9FN σου και αλλο να το βλεπεις στο youtube!!

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Μην τo κρινεις τοτε απο τα βιντεο.

Αλλο να το παιζεις στην Q9FN σου και αλλο να το βλεπεις στο youtube!!

Γι αυτό είπα μακάρι να κάνω λάθος. Χαχαχαχα. Είναι παιχνίδι που είχα σκοπό να το πάρω day one και πάτησα φρένο. Θέλω όμως να δω και διάρκεια. Επίσης ένα τελευταίο με ξενέρωσε και ο μπουλούκος ο πωλητής που εμφανίζεται. Μου είναι κάπως ξεκάρφωτος.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν μου αρεσε και εμενα,το βρηκα λιγο off..

Αλλα νμζ ειχαν πει οτι στο final δεν θα τον βρισκεις μεσα στο καστρο.

Η θα ειναι εξω απο την εισοδο η σε ενα προαυλειο που εχει .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, cocous είπε

Δυστυχώς εμένα δεν μου αρέσει αυτό που βλέπω. Τεχνικά θεωρώ ότι απέχει πολύ απο next gen παιχνίδι  ώστε να ζητάνε και ενα σωρό λεφτά και day one. Βάλανε  υποτίθεται ανύπαρκτο RT με καλύτερα loading times και το βαφτισανε next gen? 

Μιας και για άγνωστο λόγο ακόμα σε κάποιους βλέπω ότι δεν είναι ξεκάθαρο ,το παιχνίδι είναι cross gen γιαυτο και θα βγει και για ps4 και γιαυτο και τρέχει σχετικά καλά και σε αυτά  . Και τα χρήματα που ζητάει είναι ανάλογα με τα χρήματα που ζητούσαν και τα προηγούμενα παιχνίδια της σειράς . Τέλος εμένα οπτικά μια χαρά μου φαίνεται το παιχνίδι και ίσα ίσα που στο κομμάτι ατμόσφαιρας δείχνει παρά πολύ δυνατό . Και από gameplay,κλασσικά συνέχεια του 7. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Billie13 είπε

Νομίζω ότι μας δουλεύουν λιγο,δε νομίζετε;

Screenshot_20210425-090834_1.png

 

αν καταλαβαίνω σωστα λες επειδή στο ενα λεει exclusive κ στο αλλο λεει οτι βγηκε για ps4; 

ειναι απο αυτες τις μισες αλήθειες που δε ψάχνει κανεις ποιος υπογράφει το άρθρο πολλές φορές η οτι διαβαζουμε στο Twitter θεωρούμε οτι είναι σωστό επειδη απλα γράφτηκε κ μετα δημιουργείτε κλιμα. Σαν τούς μεγαλύτερους σε ηλικία που βλεπουν κατι στη τβ κ αφου το πε στην τηλεόραση έτσι θα νε. 

απο την αλλη απλα οταν γράφτηκε το 2019 να ταν απλα ο πρώτος καπνός κ να μην ειχανε αλλες πληροφορίες εκείνη τη περιοδο

anyway το συγκεκριμένο ηταν time exclusive για κανα 6 μηνο αν δε κανω λάθος ε μαλλον περασε το 6 μηνο πιθανον να βγει κ σε xbox.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφει ότι είναι exclusive για κάποιον συγκεκριμένο λόγο.Νομιζω ότι είναι ξεκάθαρο το δούλεμα που ρίχνουν.Και να έβγαινε σε Series S-X να πω οκ,έχουν και αυτά πολύ γρήγορο σκληρό.Το να βγαίνει σε ps4 όμως, δείχνει ότι το δούλεμα πάει σύννεφο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Billie13 είπε

Γράφει ότι είναι exclusive για κάποιον συγκεκριμένο λόγο.Νομιζω ότι είναι ξεκάθαρο το δούλεμα που ρίχνουν.Και να έβγαινε σε Series S-X να πω οκ,έχουν και αυτά πολύ γρήγορο σκληρό.Το να βγαίνει σε ps4 όμως, δείχνει ότι το δούλεμα πάει σύννεφο.

ε εντάξει αφου το βλέπεις έτσι, σχεδον έρχεσαι στα λεγόμενα μου οτι δε βλέπεις ποιος το λεει , αφου θεωρείς οτι σε κοροϊδεύει δε ξαναδιαβαζεις αρθρα του Shubhankar Parijat. Γτ αν σε κοροϊδεύει κάποιος ειναι ο αρθρογράφος αυτη τη στιγμη που σου κανει μάρκετινγκ που πιθανόν να νε κ fanboy, απο την αλλη βέβαια κ συ διαβάζεις μονο τον συγκεκριμένο; επίσης ταπεινή μου γνώμη , θα βγει παντού ,νομίζω υπάρχει ηδη κ σε pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...