Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νεο state of play αυτην την πεμπτη στις 12 τα μεσανυχτα.

Παιδια φαινεται καλο το returnal αλλα ειναι για λιγους το παιχνιδι.Κακα τα ψεματα.Δεν εχει την απηχηση ενος δοκιμασμενου franchise σαν το rachet

Επεξ/σία από dekulinkgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι ενταξει δεν ειναι τοσο mainstream αλλα πριν το launch ενος παιχνιδιου,ανεξαρτητα απο το τι ειναι και τι κανει,αυτο πρεπει να προμοταρεις για να αυξησεις τις πωλησεις του.

Δεν ειναι να πεις οτι το Ratchet βγαινει μια εβδομαδα μετα και δεν εχεις χρονο.

Τον Ιουνιο βγαινει.

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, kostiger είπε

Αργα ξεκινησε σιγουρα, το οτι δεν ειχε τιποτα δεν ισχυει ωστοσο. Ειχε 3 1st party στο launch. Τα:

Kilzone Shadowfall

Knack

Infamous Second Son

Με το τελευταιο να κυκλοφορει το Μαρτιο του 14 και οχι Day One με την κονσολα οπως τα αλλα 2.

τι διαφορα εχει  το launch του ps4 με knack,killzone, infamous, με αυτο που εγινε με το ps5 των demon souls, miles morales, returnal κτλ...ποσο μαλλον οταν ερχονται και τα ratchet, horizon συντομα...

λιγο πολυ παρομοια ηταν τα launch και αυτο παιζει να ειναι απο τα καλυτερα...

Επεξ/σία από xavier
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Ναι ενταξει δεν ειναι τοσο mainstream αλλα πριν το launch ενος παιχνιδιου,ανεξαρτητα απο το τι ειναι και τι κανει,αυτο πρεπει να προμοταρεις για να αυξησεις τις πωλησεις του.

Δεν ειναι να πεις οτι το Ratchet βγαινει μια εβδομαδα μετα και δεν εχεις χρονο.

Τον Ιουνιο βγαινει.

Θελω να πω οτι οσοι ειναι να το παρουν θα το παρουν (ή το εχουν ηδη αγορασει) με τα previews που εγιναν αυτες τις μερες.

Προσωπικα μου φαινοταν πολυ μετριο απο τα trailers, αλλα απο τα previews καταλαβα οτι προκειτε για παιχνιδαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

προφανως εννοει οτι  τα παιχνιδια του ps4 , δεν ηταν crossgen...Αλλα ξεχναει οτι απο το ps3 σε ps4 πηγαμε σε διαφορετικη αρχιτεκτονικη(απο το cell σε χ86), ενω στη μεταβαση απο το ps4 στο ps5, όλα ερχονται πολυ πιο απλα και το optimization ειναι ευκολοτερο...

για το returnal, πολυ προσοχη...μιλαμε roguelike, niche game...το παιχνιδι ειναι δυσκολο και δεν ειναι για ολους...

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

Θελω να πω οτι οσοι ειναι να το παρουν θα το παρουν (ή το εχουν ηδη αγορασει) με τα previews που εγιναν αυτες τις μερες.

Προσωπικα μου φαινοταν πολυ μετριο απο τα trailers, αλλα απο τα previews καταλαβα οτι προκειτε για παιχνιδαρα.

Aυτη την εντυπωση σου ειχαν δωσει τα trailers?

Eγω απο αυτα πιαστηκα και το εβαλα στο στην λιστα,απλα δεν περιμενα να ηταν rogue.

Πιστευα οτι θα ηταν πιο casual.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, xavier είπε

τι διαφορα εχει  το launch του ps4 με knack,killzone, infamous, με αυτο που εγινε με το ps5 των demon souls, miles morales, returnal κτλ...ποσο μαλλον οταν ερχονται και τα ratchet, horizon συντομα...

λιγο πολυ παρομοια ηταν τα launch και αυτο παιζει να ειναι απο τα καλυτερα...

Κατα τη γνώμη μου του Ps4 ήταν πιο γεμάτο,  με την έννοια ότι μιλουμε για 3 κανονικούς νέους αποκλειστικους τιτλους. Χωρίς να υποτιμώ το αντίστοιχο του ps5,  με το souls να ειναι επιεικως πολυ καλο, αλλά remake, το Morales είναι spin off, ενω για το Returnal ας πούμε ότι υπήρχε το χαμηλότερου βεληνεκούς, αλλα επίσης πολύ καλό Resogun, από την ίδια εταιρεία μαλιστα, που δεν το ανέφερα νωρίτερα.

Το Ratchet που μου ειναι αδιαφορο προσωπικά δείχνει πολύ δυνατό, το Horizon απο την άλλη θα ειναι cross gen και επίσης παραμένει άγνωστο αν θα το δούμε στο χρόνο που είχε αρχικως εξαγγελθει. Εν πάση περιπτώσει θα δείξει. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Aυτη την εντυπωση σου ειχαν δωσει τα trailers?

Eγω απο αυτα πιαστηκα και το εβαλα στο στην λιστα,απλα δεν περιμενα να ηταν rogue.

Πιστευα οτι θα ηταν πιο casual.

Ναι, τα trailers το αδικουσαν πολυ για εμενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε
Δεν εχει την απηχηση ενος δοκιμασμενου franchise σαν το rachet

 

Αν υπηρχε μεγαλο ενδιαφερον για το Ratchet,θα το εβλεπες ηδη,αλλα ειναι και αυτο το παιχνιδι οπως και το Returnal που αναφερθηκε πιο πισω για τους περισσοτερους,δηλαδη πολλα τα 80ευρω αρχικη τιμη.

Εδω το προηγουμενο Ratchet των 40ευρω και υπηρχε ελαχιστο ενδιαφερον(στο forum),θα υπαρχει τωρα στα 80?

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, kostiger είπε

Κατα τη γνώμη μου του Ps4 ήταν πιο γεμάτο,  με την έννοια ότι μιλουμε για 3 κανονικούς νέους αποκλειστικους τιτλους. Χωρίς να υποτιμώ το αντίστοιχο του ps5,  με το souls να ειναι επιεικως πολυ καλο, αλλά remake, το Morales είναι spin off, ενω για το Returnal ας πούμε ότι υπήρχε το χαμηλότερου βεληνεκούς, αλλα επίσης πολύ καλό Resogun, από την ίδια εταιρεία μαλιστα, που δεν το ανέφερα νωρίτερα.

Το Ratchet που μου ειναι αδιαφορο προσωπικά δείχνει πολύ δυνατό, το Horizon απο την άλλη θα ειναι cross gen και επίσης παραμένει άγνωστο αν θα το δούμε στο χρόνο που είχε αρχικως εξαγγελθει. Εν πάση περιπτώσει θα δείξει. 

ναι απλα αυτα ειναι σχετικα, ετσι δεν ειναι? το knack ηταν μετριοκακο, το killzone ειναι fps που εγω δεν παιζω, το infamous μετριο. Ενω τωρα εχεις ενα demon souls με 92 metacritic, ενα miles morales στο 84, το returnal που λογικα επισης θα ειναι 85+ , οπως και τα ratchet,horizon φανταζουν σιγουρες επιλογες...ενδεικτικες οι βαθμολογιες απο το metacritic για να δειξω οτι μιλαμε για παιχνιδια με μεγαλυτερη αποδοχη...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, 26ska είπε

Πώς παίζουμε couch co-op με το sackboy;

Eνα δευτερο κοντρολακι θελεις,μπαινει ο 2ος σαν guest και παιζεις..\

Δεν ξερω εαν σε βοηθαει αυτο το βιντεο.

 

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xavier είπε

ναι απλα αυτα ειναι σχετικα, ετσι δεν ειναι? το knack ηταν μετριοκακο, το killzone ειναι fps που εγω δεν παιζω, το infamous μετριο. Ενω τωρα εχεις ενα demon souls με 92 metacritic, ενα miles morales στο 84, το returnal που λογικα επισης θα ειναι 85+ , οπως και τα ratchet,horizon φανταζουν σιγουρες επιλογες...ενδεικτικες οι βαθμολογιες απο το metacritic για να δειξω οτι μιλαμε για παιχνιδια με μεγαλυτερη αποδοχη...

Ε καλα προφανώς. Συζητουμε.Εγώ δεν τα αξιολόγησα όλα αυτα με βαση τα προσωπικά μου γούστα βέβαια, αλλά οκ.

Για μενα ας πούμε το second son δεν ειναι μετριο. Μια χαρα παιχνιδι ήταν με 2 μονοπάτια ηθικής για τον πρωταγωνιστή και καλύτερο replayability επακολουθως και αν θυμάμαι καλά ανετο 80αρι critic's metascore.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...